Çoklu Baro

Çoklu Baro

Son dakika çoklu baro haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çoklu baro gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çoklu baro haber sayfamızda...

Çoklu Baro

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 78 coklu baro haberi bulunmuştur.
'Çoklu baro' eylemine katılan avukatlara soruşturma
'Çoklu baro' eylemine katılan avukatlara soruşturmaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen yıl 3 Temmuz'da Ankara Adliyesi önünde toplanarak 'çoklu baro' yasasını protesto eden avukatlardan 23'ü hakkında soruşturma başlattı.
28.01.2021Gündem
AYM’nin tartışma yaratan kararları
AYM’nin tartışma yaratan kararlarıEnis Berberoğlu için Anayasa Mahkemesi’nin verdiği hak ihlali kararına yerel mahkemenin ret yanıtı vermesi gözleri Yüksek Mahkeme’nin daha önceki tartışmalı kararlarına çevirdi. Bu kararlardan bazısı iktidar bazısı muhalefet tarafından ağır şekilde eleştirildi.
16.10.2020Siyaset
TTB düzenlemesi talimatında dikkat çeken ayrıntı! Hedef alternatif meslek örgütü
TTB düzenlemesi talimatında dikkat çeken ayrıntı! Hedef alternatif meslek örgütüAnayasa Mahkemesi’nin (AYM) çoklu baro düzenlemesini anayasaya uygun bulması başta TTB  olmak üzere meslek örgütleriyle ilgili düzenleme çalışmalarını hızlandırdı.
16.10.2020Siyaset
'Anayasaya aykırı faaliyet içindeler'
'Anayasaya aykırı faaliyet içindeler'Çoklu baro sistemine benzer bir düzenlemenin, bütçe görüşmelerinden hemen sonra Türk Tabipleri Birliği (TTB) için de yapılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin artık bu ayıptan kurtulmasının vakti gelmiştir” dedi.
15.10.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 'Cumartesi yeni müjdeyi vereceğiz!'
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 'Cumartesi yeni müjdeyi vereceğiz!'Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir müjde haberi daha vererek, "İnşallah cumartesi günü Fatih sondaj gemimize giderek çalışmaları yerinde incelecek ve yeni rezerv miktarını açıklayacağız." ifadelerini kullandı.
14.10.2020Siyaset
Bütçe Komisyonu, Tören Salonu’nu kullanacak
Bütçe Komisyonu, Tören Salonu’nu kullanacakTBMM Başkanlığı, bütçe görüşmeleri gibi katılımı yüksek komisyon toplantılarının sağlıklı ortamda yapılması amacıyla Meclis Tören Salonu’nu “pandemi dönemi komisyon salonuna” dönüştürme kararı aldı.
8.10.2020Siyaset
Baro seçimleri genelgeye takıldı
Baro seçimleri genelgeye takıldıİçişleri Bakanlığı, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, STK’lar, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler ile kooperatiflerce düzenlenecek etkinlikleri 1 Aralık’a kadar erteledi. Bu kapsamda illerdeki baro seçimleri ve buna bağlı olarak Türkiye Barolar Birliği (TBB) Genel Kurulu da ertelenecek.
3.10.2020Siyaset
Erdoğan’dan sert tepki: Haydut devlete destek verenleri uyarıyorum
Erdoğan’dan sert tepki: Haydut devlete destek verenleri uyarıyorumCumhurbaşkanı Erdoğan “Ermenistan yönetimini, ısrarla Türkiye’ye iftira atma gayreti de kurtaramayacak” dedi. Erdoğan ‘haydut devlet’ diye nitelediği Ermenistan’ı destekleyenlerden de insanlığın ortak vicdanı önünde hesap sorulacağını vurguladı.
2.10.2020Siyaset
Son dakika... AYM'den baro kararı! CHP'nin teklifi reddedildi
Son dakika... AYM'den baro kararı! CHP'nin teklifi reddedildiGelen son dakika haberine göre; Anayasa Mahkemesi, CHP'nin baro düzenlemesinin iptali istemini reddetti
1.10.2020Gündem
AYM, 'çoklu baro' düzenlemesini esastan görüşecek
AYM, 'çoklu baro' düzenlemesini esastan görüşecekAnayasa Mahkemesi (AYM), perşembe günü kamuoyunda 'çoklu baro' düzenlemesi olarak bilinen kanunun iptal istemini esastan görüşerek, karara bağlayacak.
28.09.2020Gündem
Son dakika... İstanbul'da ikinci baro için TTB'ye başvuru yapıldı
Son dakika... İstanbul'da ikinci baro için TTB'ye başvuru yapıldıGelen son dakika haberine göre; İstanbul'da ikinci baronun kurulması için 2 binin üzerinde avukatın imzasıyla Türkiye Barolar Birliğine başvuru yapıldı.
24.09.2020Gündem
35 avukatlı Bayburt’ta baro kuruluyor
35 avukatlı Bayburt’ta baro kuruluyorTürkiye Barolar Birliği’nin (TBB), çoklu baro sistemine geçişten sonra yeniden düzenlediği “Avukatlık” yönetmeliğine göre, Türkiye’de barosu bulunmayan tek il olan 35 avukatın görev yaptığı Bayburt’ta da baro kurulabilecek.
3.09.2020Gündem
Son dakika.... Erdoğan 'gerekeni yapacağız' demişti! Avukata meslekten çıkarma cezası
Son dakika.... Erdoğan 'gerekeni yapacağız' demişti! Avukata meslekten çıkarma cezasıAvukatlık Yasası’nda yeni yasama yılında yeniden değişikliğe gidilecek. “Müvekkilinin işlediği suçlarla ilgili destek niteliğinde eylem ve söylem içine giren avukatlar”a “meslekten çıkarma” cezası verilebilecek.
3.09.2020Gündem
Erdoğan’dan Doğu Akdeniz mesajı: Biz artık bu gölge oyunundan bıktık
Erdoğan’dan Doğu Akdeniz mesajı: Biz artık bu gölge oyunundan bıktıkCumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’ı kastederek, “Kendine bile hayrı olmayan bir devleti, Türkiye gibi bölgesel ve küresel bir gücün önüne atıp yem etmeye çalışmak, komik kaçmaya başladı... Biz artık bu gölge oyunundan bıktık!” dedi.
2.09.2020Siyaset
Son dakika... İstanbul Barosu'na asılan pankarta Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki
Son dakika... İstanbul Barosu'na asılan pankarta Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepkiSon dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni adli yıl açılış töreninde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Önümüzdeki dönemde avukatlıktan teröristliğe uzanan bu kanlı yolun önünü kesmek için gerekeni yapacağız' dedi.
1.09.2020Siyaset
İstanbul 2 No’lu Baro için ilk adım atıldı
İstanbul 2 No’lu Baro için ilk adım atıldıÇoklu baro yasasının yürürlüğe girmesinin ardından İstanbul 2 No’lu Baro’nun kurulması için resmi süreç başlatıldı.
18.08.2020Siyaset
Son dakika... AYM'den çoklu baro ve bekçilik düzenlemesi kararı
Son dakika... AYM'den çoklu baro ve bekçilik düzenlemesi kararıSon dakika gelen habere göre; AYM, çoklu baro ve bekçilik düzenlemesinin yürütmelerini durdurma istemlerini reddetti.
23.07.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: 'Kimse heveslenmesin'
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: 'Kimse heveslenmesin'Son dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi iki yıllık değerlendirme toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gerek ülkemizin içinde, gerek dışında ister Irak'ın kuzeyinde, Suriye'nin kuzeyinde, Libya'da, Azeri kardeşlerimize karşı Ermenistan'ın yaptığı saldırılarda hiçbir zaman mazlumları yalnız bırakmadık, bırakmayacağız.' ifadelerine yer verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın dönemi dahil 180 günlük icraat programlarında planlanan 2 bin 384 ana eylemin yüzde 93'ünün tamamlandığını da sözlerine ekledi.
21.07.2020Siyaset
Bahçeli: Nerede ibadet edeceğimizi onlara mı soracağız?
Bahçeli: Nerede ibadet edeceğimizi onlara mı soracağız?Bahçeli, "Ayasofya’nın ibadete açılması yakın tarihimizin en önemli irade beyanı. Ayasofya egemenlik sınırlarımızın içinde. Nerede ibadet edeceğimizi, nereyi cami olarak göreceğimizi, nereyi açıp kapatacağımızı güç ve çıkar merkezlerine mi soracağız?" dedi.
21.07.2020Siyaset
CHP çoklu baroyu AYM’ye götürdü
CHP çoklu baroyu AYM’ye götürdüCHP, çoklu baro düzenlemesinin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvurdu. Başvuruda kabul edilen 28 maddeden 21’inin iptali istendi. CHP’li Altay, “Başvurumuzun kabul edileceğine yüzde 100 eminim” dedi.
17.07.2020Siyaset
Destek için ziyaret
Destek için ziyaretÇoklu baro düzenlemesinin TBMM’de kabul edilmesinin ardından CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen ve Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, İzmir Barosu’nu ziyaret edip destek mesajı verdi.
16.07.2020Ege
CHP, baro düzenlemesini AYM'ye götürdü
CHP, baro düzenlemesini AYM'ye götürdüCHP, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren çoklu baro düzenlemesine ilişkin kanun teklifinin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvurdu.
16.07.2020Siyaset
Barolar, kuruldukları ilin adından başka bir isim kullanamayacak
Barolar, kuruldukları ilin adından başka bir isim kullanamayacakTürkiye Barolar Birliğince (TBB), baroların kuruluşunda kuruldukları ilin adından başka bir isim kullanmasının yasak olduğu bildirildi.
16.07.2020Siyaset
Son dakika... CHP'den çoklu baro düzenlemesine itiraz!
Son dakika... CHP'den çoklu baro düzenlemesine itiraz!Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, kamuoyunda ‘çoklu baro’ olarak bilinen düzenlemenin iptali için yarın Anayasa Mahkemesine başvuracaklarını açıkladı.
15.07.2020Siyaset
Yetkin vardı ama yapmadın
Yetkin vardı ama yapmadınAyasofya’nın Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile camiye dönüştürülmesinin mümkün olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Sen yapmadın, Danıştay yaptı. Ortaya çıkmış kahramanlar gibi geziyorsun. Milleti kandırıyor. Atatürk’e hakaret ediyor” dedi
15.07.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

barochpaymçoklu baroerdoğan

Çoklu Baro ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.