Ekonomi Bakanlığı

Ekonomi Bakanlığı

Son dakika Ekonomi Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ekonomi Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ekonomi Bakanlığı haber sayfamızda...

Ekonomi Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.641 ekonomi bakanlığı haberi bulunmuştur.
Almanya gaz vergisini ekimde yürürlüğe koyacak
Almanya gaz vergisini ekimde yürürlüğe koyacakAlmanya tüketicilere gaz vergisini 1 Ekim'de yürürlüğe koymayı planlıyor.
28.07.2022Uzmanpara
'Gaz planında üçüncü aşamaya geçilmeyecek'
'Gaz planında üçüncü aşamaya geçilmeyecek'Almanya Ekonomi Bakanlığı Sözcüsü, Gazprom'un Kuzey Akım 1'den doğal gaz akışını kapasitenin yüzde 20'si seviyesine indirecek olmasının Almanya'da doğal gaz acil durum eylem planının üçüncü aşamasına geçilmesini tetikleyeceği iddialarını yalanladı.
26.07.2022Uzmanpara
Almanya gaz planında 2. aşamaya geçti
Almanya gaz planında 2. aşamaya geçtiAlmanya, 3 aşaması bulunan doğal gaz acil eylem planının 2. aşamasına geçti. 2. aşamaya geçileceği yönünde dün Alman basınında çıkan haberleri yalanlamış olan Ekonomi Bakanlığı, bugün 2. aşamaya geçildiğini duyurdu.
23.06.2022Uzmanpara
Pakistan ile 7 anlaşma imzalandı! Erdoğan ticaretteki yeni hedefi duyurdu
Pakistan ile 7 anlaşma imzalandı! Erdoğan ticaretteki yeni hedefi duyurduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye ziyarette bulunan Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile görüştü. Görüşme sonrası iki ülke arasında 7 anlaşmaya imza atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada "Pakistan ile savunma sanayii alanında son dönemde geliştirilen somut iş birliği projelerinden memnuniyet duyuyoruz." diyerek ticaretteki yeni hedefi açıkladı. Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ise Türkiye'nin düşmanı her zaman Pakistan'ın da düşmanıdır" sözlerini kullandı.
1.06.2022Haberler
Pakistan ile 7 anlaşma imzalandı! Erdoğan ticaretteki yeni hedefi duyurdu
Pakistan ile 7 anlaşma imzalandı! Erdoğan ticaretteki yeni hedefi duyurduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye ziyarette bulunan Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile görüştü. Görüşme sonrası iki ülke arasında 7 anlaşmaya imza atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada "Pakistan ile savunma sanayii alanında son dönemde geliştirilen somut iş birliği projelerinden memnuniyet duyuyoruz." diyerek ticaretteki yeni hedefi açıkladı. Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ise Türkiye'nin düşmanı her zaman Pakistan'ın da düşmanıdır" sözlerini kullandı.
2.06.2022Siyaset
Japonya'da ihracat beklentileri karşılayamadı
Japonya'da ihracat beklentileri karşılayamadıJaponya'nın ihracatı mart ayında artış gösterse de piyasa beklentilerini karşılayamadı.
20.04.2022Uzmanpara
Rus şirketlere yabancı borsalardan çıkın çağrısı
Rus şirketlere yabancı borsalardan çıkın çağrısıRusya Ekonomi Bakanlığı yabancı borsalara kote olan Rus şirketlerinin bu piyasalardan çıkmalarını önerdi.
30.03.2022Uzmanpara
Almanya, Rusya'dan petrol ithalatını azaltacak
Almanya, Rusya'dan petrol ithalatını azaltacakAlmanya hükümetinin Rusya'dan petrol ithalatını bu yılın ortalarına kadar yarıya düşürmeyi amaçladığı belirtildi.
25.03.2022Uzmanpara
Son dakika... Rus devlet televizyonu cehennemi ekrana getirdi ama bir farkla!
Son dakika... Rus devlet televizyonu cehennemi ekrana getirdi ama bir farkla!Son dakika haberlere göre, Ukrayna'da öldürülen Rus askeri sayısının 7 ila 15 bin arasında olduğu belirtiliyor. Azak Denizi kıyısında yer alan Berdyansk şehrindeki limandaki demirleyen Rus savaş gemilerine saldırı düzenlendi. Çıkarma gemisi Orsk'un batırıldığını bildiren Ukrayna, gemide 20 tank, 45 zırhlı araç ve 400 paraşütçünün bulunduğunu söylüyor. Rus devlet televizyonundaki spiker ise, Mariupol'ün görüntülerini tüm dünya ile alay eden bir yorumla sundu.
24.03.2022Dünya
Ukrayna, gıda kıtlığı riskine karşı bazı ürünlerin ihracatını askıya aldı
Ukrayna, gıda kıtlığı riskine karşı bazı ürünlerin ihracatını askıya aldıUkrayna hükümeti, Rusya ile devam eden savaşın ardından ülkede gıda kıtlığı riski nedeniyle, aralarında et, yulaf ve şeker dahil olmak üzere bazı gıda ürünlerinin ihracatını askıya alma kararı aldığını duyurdu.
7.03.2022Ekonomi
Son dakika haberi: Ukrayna'da nükleer santralde yangın! 'Patlarsa Çernobil'den 10 kat büyük olacak'
Son dakika haberi: Ukrayna'da nükleer santralde yangın! 'Patlarsa Çernobil'den 10 kat büyük olacak'Son dakika haberlere göre Rusya bugün ABD Başkanı Biden'a yanıt verdi, "Üçüncü Dünya Savaşı yalnızca nükleer olabilir" açıklaması geldi. Karadeniz kıyısında bu sabah çekilen görüntüler dünya çapında ses getirdi, limandaki bir kargo gemisi ise füzeyle vuruldu. Çernigiv kentinde ise Rus saldııları vahşet saçtı. Rusya ordusunu ile Ukrayna ordusu Zaporoji nükleer santral için çatışmaya girince santralin bazı bölümlerinde yangın çıktığı öğrenildi.
4.03.2022Dünya
Almanya, Ukrayna'ya 2 bin 700 uçaksavar füze gönderecek
Almanya, Ukrayna'ya 2 bin 700 uçaksavar füze gönderecekAlman haber ajansı DPA'nın Ekonomi Bakanlığı çevrelerine dayandırdığı haberine göre Almanya, Ukrayna'ya 2 bin 700 adet Strela tipi uçaksavar füze gönderilmesine onay verdi.
3.03.2022Dünya
Avrupa'da doğal gaz fiyatı rekor kırdı
Avrupa'da doğal gaz fiyatı rekor kırdıYamal-Avrupa boru hattından Almanya yönüne gaz akışı sağlanmaması, Batı'nın yaptırımlarının Rusya'nın gaz ihracatını da vuracağı endişeleri Avrupa'da doğal gaz fiyatını rekor seviyeye taşıdı.
2.03.2022Uzmanpara
Brezilya’daki sel felaketinde can kaybı artıyor
Brezilya’daki sel felaketinde can kaybı artıyorBrezilya’nın Rio de Janerio eyaletinde meydana gelen sel ve toprak kayması felaketinde can kaybı sayısı 104’e yükselirken, hayatını kaybedenlerin 13’ünün çocuk olduğu açıklandı.
17.02.2022Haberler
Brezilya’daki sel felaketinde can kaybı artıyor
Brezilya’daki sel felaketinde can kaybı artıyorBrezilya’nın Rio de Janerio eyaletinde meydana gelen sel ve toprak kayması felaketinde can kaybı sayısı 104’e yükselirken, hayatını kaybedenlerin 13’ünün çocuk olduğu açıklandı.
17.02.2022Dünya
Almanya kriz bölgelerine silah ihracatı yapıyor mu?
Almanya kriz bölgelerine silah ihracatı yapıyor mu?Batılı istihbarat örgütlerinin raporuna göre Rusya, Ukrayna sınırına yaklaşık 100 bin asker yığdı. Ukrayna ve Batı, bunu somut bir askerî tehdit olarak değerlendiriyor. Bu nedenle çok sayıda ülke Ukrayna'yı silah ve teçhizatla desteklerken, Almanya da şimdiye kadar 5000 miğfer gönderdi.
9.02.2022Dünya
Arjantin, IMF ile anlaştı
Arjantin, IMF ile anlaştıArjantin ile Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) faiz dışı bütçe konusunda mutabakata vardığı belirtildi. Böylece Arjantin’in IMF’ye olan 40 milyar doların üzerindeki borcunun geri ödemesi konusunda önemli bir adım atılmış oldu.
28.01.2022Uzmanpara
Azerbaycan ile Türkiye'den ortak üniversite! Çalışmalar başladı
Azerbaycan ile Türkiye'den ortak üniversite! Çalışmalar başladıAzerbaycan’ın başkenti Bakü’ye çalışma ziyaretinde bulunan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Azerbaycan'da Türkiye ile ortak üniversitenin kurulması için çalışma başlatıldığını vurgulayarak, “Azerbaycan'da kurulmasını planladığımız bir üniversite var, onun çalışmalarını şu anda yapıyoruz ve Türkiye’nin en saygın üniversiteleri ile afiliasyon sağlamak suretiyle bu üniversite hayata geçecek bu ilk oluyor” dedi.
2.12.2021Gündem
Rus ekonomisi büyüdü
Rus ekonomisi büyüdüRus ekonomisi ekim ayında yüzde 4,9 büyüdü.
2.12.2021Uzmanpara
‘Birlikteliği, gardaşlık hukukuyla geliştireceğiz’
‘Birlikteliği, gardaşlık hukukuyla geliştireceğiz’Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) öncülüğünde 25. Uluslararası İş Forumu (İBF), ‘Azerbaycan Asya’nın İncisi’ temasıyla başkent Bakü’de düzenlendi.
22.11.2021Ege
Son dakika: İspanya ile kritik imzalar atıldı! Erdoğan'dan AB'ye net mesaj: Çalışmalar hızlanmalı, artık somut adımlar atılmalı
Son dakika: İspanya ile kritik imzalar atıldı! Erdoğan'dan AB'ye net mesaj: Çalışmalar hızlanmalı, artık somut adımlar atılmalıGelen son dakika haberine göre; Türkiye ile İspanya arasındaki Hükümetlerarası 7. Zirve sona erdi. İki ülke arasında 6 anlaşmaya imza atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Hükümet Başkanı Pedro Sanchez ile görüşmesinin ardından imza töreni ve ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan açıklamalarında, "Avrupa Birliğinin artık ülkemizle ilişkilerine stratejik bir bakış açısıyla yaklaşması ve somut adımlar atması gerekiyor." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya Başkanı ile mutabık kaldıklarını ifade ederek "Büyük bir uçak gemisi yapmayı hedefliyoruz" dedi. Erdoğan iki ülke arasındaki ticaret hedefinin 20 milyar dolar olduğunu açıkladı. Erdoğan, İstanbul Sözleşmesine ilişkin gelen bir soruya "Gündemimizden tamamen çıkardık. Kesinlikle iktidarımız kadına şiddet noktasında çok ama çok hassastır. Gerek Emniyet Teşkilatımız gerek Adalet Bakanlığımız olarak bu konunun üzerine gidiyoruz." sözleriyle yanıt verdi.
17.11.2021 Siyaset
Türkiye ile İspanya arasında 6 anlaşma imzalandı
Türkiye ile İspanya arasında 6 anlaşma imzalandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez huzurunda iki ülke arasında 6 anlaşmaya imza atıldı.
17.11.2021Haberler
'Macron istifa' diye bağırdı, psikiyatri servisine yatırıldı
'Macron istifa' diye bağırdı, psikiyatri servisine yatırıldıFransa'da, bir kişi canlı yayında haber sunumu yapılırken Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a yönelik "istifa" sözleri nedeniyle psikiyatri servisine yatırıldı.
10.11.2021Dünya
‘3600’ için maliyet ve kapsam çalışması
‘3600’ için maliyet ve kapsam çalışmasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, memurlara 3600 ek gösterge için alternatif maliyet modeli, hangi unsur ve sürelerde çalışan kamu personelini içine alacağı ile ilgili çalışma yapıldığını bildirdi.
7.11.2021Ekonomi
Almanya'da hükümet Opel'e destek verecek
Almanya'da hükümet Opel'e destek verecekAlmanya Ekonomi Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Opel'in Kaiserslautern kentindeki batarya hücresi fabrikasına 437 milyon euro devlet desteği verilecek.
2.09.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Ekonomi Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.