Ekonomi Bakanlığı

Ekonomi Bakanlığı

Son dakika Ekonomi Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ekonomi Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ekonomi Bakanlığı haber sayfamızda...

Ekonomi Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.277 ekonomi bakanlığı haberi bulunmuştur.
Japonya'da ticaret açık verdi
Japonya'da ticaret açık verdiJaponya'da ticaret 2024 yılı Ocak ayının ilk 20 gününde açık verdi.
7.02.2024Uzmanpara
Japonya'da dış ticaret açık verdi
Japonya'da dış ticaret açık verdiJaponya'da ocak ayının ilk 10 gününde dış ticaret açık verdi.
30.01.2024Uzmanpara
Japonya'da ticaret açık verdi
Japonya'da ticaret açık verdiJaponya'da ticaret aralık ayının ilk 20 gününde açık verdi.
11.01.2024Uzmanpara
Rus ekonomisi kasımda büyüdü
Rus ekonomisi kasımda büyüdüRusya'da GSYH kasım ayında yıllık %4,4 oranında artış gösterdi.
28.12.2023Uzmanpara
Japonya'da ticaret açık verdi
Japonya'da ticaret açık verdiJaponya'da ticaret 2023 yılı Kasım ayının ilk 20 gününde açık verdi.
7.12.2023Uzmanpara
Japonya'da ticaret açık verdi
Japonya'da ticaret açık verdiJaponya'da ticaret 2023 yılı Ekim ayının ilk 20 gününde açık verdi.
8.11.2023Uzmanpara
Japonya'da ticaret fazla verdi
Japonya'da ticaret fazla verdiJaponya'da ticaret eylül ayının ilk 10 gününde fazla verdi.
28.09.2023Uzmanpara
Arjantin, enflasyonu haftalık açıklayacak
Arjantin, enflasyonu haftalık açıklayacakArjantin son 5 yıldır katlanarak artmaya devam eden enflasyonu artık haftalık olarak açıklama kararı aldı.
27.09.2023Ekonomi
Rus ekonomisinde yüzde 2.5 büyüme bekleniyor
Rus ekonomisinde yüzde 2.5 büyüme bekleniyorRusya Maliye Bakanı Anton Siluanov ülke ekonomisinin 2023 yılında %2,5 veya daha fazla büyüyeceğini, enflasyonun %6 civarında gerçekleşmesinin beklendiğini ifade etti.
28.08.2023Uzmanpara
Libya’da birleşme ekonomide oldu!
Libya’da birleşme ekonomide oldu!Libya’da taraflar arasında yaşanan ve ülkeyi doğu ve batı olmak üzere iki ayrı yönetime bölen parçalanmışlık hali, ekonomi alanında sona eriyor.
22.08.2023Dünya
Dünyanın en büyük petrol boru hatlarından biri! Sızıntı tespit edildi
Dünyanın en büyük petrol boru hatlarından biri! Sızıntı tespit edildiPolonyalı boru hattı operatörü PERN, Rus petrolünü Avrupa'ya taşıyan Drujba Petrol Boru Hattı'nda sızıntı tespit etti. Dünyanın en büyük petrol boru hatlarından biri olan Drujba Petrol Boru Hattı'nın yeniden çalışacağı tarih belli oldu
6.08.2023Dünya
Türkiye ve BAE ‘ortak fırlatma üssü’ kuracak
Türkiye ve BAE ‘ortak fırlatma üssü’ kuracakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın körfez turunun son durağı Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE), 50,7 milyar dolar (yaklaşık 1 trilyon 350 milyar lira) değerinde 13 anlaşmaya imza atıldı.
21.07.2023Gündem
Türkiye-BAE arasında 50.7 milyar dolarlık 13 anlaşma imzalandı
Türkiye-BAE arasında 50.7 milyar dolarlık 13 anlaşma imzalandıTürkiye ile BAE arasında yatırım, ekonomi, sanayi, savunma, hukuk, yargı, yenilenebilir enerji ve uzay endüstrisi alanlarında toplam tutarı 50.7 milyar dolarlık 13 anlaşma imzalandı.
19.07.2023Gündem
Gümrük Birliği’nde revizyona geri sayım
Gümrük Birliği’nde revizyona geri sayımGümrük Birliği’nin güncellenmesiyle, AB ile üçüncü ülkeler arasında imzalanan serbest ticaret anlaşmalarına Türkiye’nin dahil olması ile kamu alımı, hizmetler ve e-ticaret gibi yeni alanları da içine alacak şekilde genişletme amaçlanıyor.
13.07.2023Ekonomi
Japonya'da ticaret fazla verdi
Japonya'da ticaret fazla verdiJaponya'da ticaret mayıs ayının ilk 10 gününde fazla verdi.
29.06.2023Uzmanpara
Dünya medyası: Erdoğan'ın yeni kabinesinde uluslararası prestijli isimler var
Dünya medyası: Erdoğan'ın yeni kabinesinde uluslararası prestijli isimler var'Erdoğan, ekonomik değişim sinyali vererek yeni kabineyi atadı' başlıkları atan uluslararası yayın organları, özellikle iki ismi öne çıkardı. Yanı sıra, NATO vurgusu da gözden kaçmadı.
4.06.2023Dünya
Bakan Soylu: CHP'ye PKK'nın enkazını taşıtmaya çalışıyorlar
Bakan Soylu: CHP'ye PKK'nın enkazını taşıtmaya çalışıyorlarİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şişli'de vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlara seslenen Soylu, “Türkiye ilk kez böyle bir durumla karşı karşıya. İlk kez evet, Cumhuriyet Halk Partisi'ne PKK'nın enkazını taşıtmaya çalışıyorlar. Bunu Cumhuriyet Halk Partililere de söylüyorum. PKK'nın enkazını taşımayın, vallahi altında kalırsınız" dedi.
3.05.2023Haberler
Bakan Soylu: CHP'ye PKK'nın enkazını taşıtmaya çalışıyorlar
Bakan Soylu: CHP'ye PKK'nın enkazını taşıtmaya çalışıyorlarİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şişli'de vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlara seslenen Soylu, “Türkiye ilk kez böyle bir durumla karşı karşıya. İlk kez evet, Cumhuriyet Halk Partisi'ne PKK'nın enkazını taşıtmaya çalışıyorlar. Bunu Cumhuriyet Halk Partililere de söylüyorum. PKK'nın enkazını taşımayın, vallahi altında kalırsınız" dedi.
3.05.2023Gündem
Soylu: Bunların hepsi bir tane Erdoğan etmiyor
Soylu: Bunların hepsi bir tane Erdoğan etmiyorİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mahalle Buluşmaları kapsamında, Fatih'te bulunan Şehremini Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Soylu, "Şimdi yeni bir yolculuk başlatıyoruz. Bunu da ancak Tayyip Erdoğan bu millet ve milletin iradesiyle başlatır. Altılı masada bir araya geldiler değil mi? Bunların hepsi bir tane Erdoğan etmiyor" dedi.
2.05.2023Gündem
Öncü kadın liderlere  Minerva ödülü
Öncü kadın liderlere Minerva ödülüİş insanı Dilek Sabancı Viyana'da düzenlenen törende Avusturya merkezli Sheconomy Dergisi tarafından verilen “Yaşam Boyu Başarı Ödülü”nü aldı.
2.04.2023Pazar
Rus ekonomisinde daralma yavaşladı
Rus ekonomisinde daralma yavaşladıRusya ekonomisi 2023 yılı Ocak ayında yüzde 3,2 oranında küçüldü. Ancak bir öndeki aya göre daralma yavaşladı.
2.03.2023Uzmanpara
Ukrayna’ya en az 100 adet Leopard 1 tankı gönderilecek
Ukrayna’ya en az 100 adet Leopard 1 tankı gönderilecekAlmanya, Ukrayna'ya önümüzdeki aylarda en az 100 Leopard 1 tipi tank gönderileceği açıklandı.
8.02.2023Dünya
Japonya'da ticaret açık verdi
Japonya'da ticaret açık verdiJaponya'da ticaret ocak ayının ilk 10 gününde açık verdi.
27.01.2023Uzmanpara
EMD İzmir Şubesi 33. yaşını kutladı
EMD İzmir Şubesi 33. yaşını kutladıİzmir ekonomisindeki gelişmeleri 33 yıldır kamuoyuna aktaran Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi, kuruluş yıldönümünü ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü, Denizli Pamukkale’de düzenlediği organizasyonla kutladı.
17.01.2023Ege
Haluk Bayraktar'dan Babacan'ın sözlerine tepki: Bu iftiraları beklemezdik
Haluk Bayraktar'dan Babacan'ın sözlerine tepki: Bu iftiraları beklemezdikDEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın İHA ve SİHA'larla ilgili tartışılan sözlerine Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar canlı yayında yanıt verdi. Bayraktar yaptığı açıklamada, "Bu iftiraları beklemezdik" dedi.
16.01.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ekonomi Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.