Girit

Girit

Son dakika Girit haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Girit gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Girit haber sayfamızda...

Girit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.268 girit haberi bulunmuştur.
Aktif faylarla çevrili il! Naci Görür: Bu tehlike denizden gelir
Aktif faylarla çevrili il! Naci Görür: Bu tehlike denizden gelir Antalya'yı tehdit eden fay sistemleri hakkında bilgi veren Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, denizden gelebilecek tehlikeye dikkat çekti. Görür, deprem konusunda öncelikli olarak endişelenilmesi gereken illeri de açıkladı.
29.02.2024 Haberler
Aktif faylarla çevrili il! Naci Görür: Bu tehlike denizden gelir
Aktif faylarla çevrili il! Naci Görür: Bu tehlike denizden gelir Antalya'yı tehdit eden fay sistemleri hakkında bilgi veren Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, denizden gelebilecek tehlikeye dikkat çekti. Görür, deprem konusunda öncelikli olarak endişelenilmesi gereken illeri de açıkladı.
29.02.2024 Gündem
Unutulmuş krallığın başkenti Aççana
Unutulmuş krallığın başkenti Aççana Hatay’da 4 bin yıllık geçmişe sahip Aççana Höyük’teki kazılarla Mukiş Krallığı’nın başkenti Alalah’ın tarihi aydınlatılıyor. Kazılarda iklime bağlı gelişen büyük değişikliklerin, insan hareketlerinin izleri de sürülüyor.
19.02.2024 Arkeoloji
Yunanistan ‘altın vize’ için emlak satın alım sınırını 500 bin euroya çıkarmayı planlıyor
Yunanistan ‘altın vize’ için emlak satın alım sınırını 500 bin euroya çıkarmayı planlıyor Yunanistan'da 'altın vize’ 5 yıllık oturum izninin yanı sıra sahiplerine Schengen bölgesi içinde vizesiz seyahat hakkı, Yunanistan'da iş kurma ve eğitim hakkı tanıyor.
31.01.2024 Dünya
19 OCAK SON DEPREMLER AFAD/KANDİLLİ: Deprem mi oldu? Az önce deprem nerede, kaç şiddetinde oldu? (Deprem Son Dakika)
19 OCAK SON DEPREMLER AFAD/KANDİLLİ: Deprem mi oldu? Az önce deprem nerede, kaç şiddetinde oldu? (Deprem Son Dakika) Son depremler listesi. Deprem kuşağında yer alan Türkiye'de sık sık depremler yaşanıyor. Özellikle deprem bölgesinde Kahramanmaraş, Adana, Malatya, Hatay'da yaşanan depremler bölge halkında paniğe neden oluyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD Türkiye ve yakın çevresinde meydana gelen depremleri listelemeye devam ediyor. Anlık son depremler listesine bakarak en son nerede, kaç şiddetinde deprem olduğunu görüntülemek mümkün. Ayrıca depremin meydana geldiği bölgeye göre çevresinde depremi hisseden iller de görülmektedir. İşte 19 Ocak 2024 son depremler.
19.01.2024 Bilgi Rehberi
Faylar kırılırsa oluşabilecek tsunami! 'Toplanma alanlarının güvenliği açısından önemi'
Faylar kırılırsa oluşabilecek tsunami! 'Toplanma alanlarının güvenliği açısından önemi' İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Deprem Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Doç. Dr. Ökmen Sümer, depremlerin tsunami etkilerini araştırdıklarını belirtip, sonunda oluşturulacak tsunami baskın haritalarıyla, risklerin azaltılmasına imkan sağlanacağını söyledi.
16.01.2024 Gündem
Misli’de günün en çok oynanan maçları
Misli’de günün en çok oynanan maçları İddaa programı içerisinde yer alan günün en çok oynanan bahislerini ve Misli yazarlarının bu maçlar için yaptığı yorumları sizler için derledik. Maçların heyecanını “Süper Oran”larla Misli’de daha fazla yaşayın!
8.01.2024 Futbol
Blinken Gazze’ye destek istedi!
Blinken Gazze’ye destek istedi! Yeni Ortadoğu turuna bu kez Türkiye’den başlayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüşen ABD Dışişleri Bakanı Blinken’ın, bu temaslarda Türkiye’den destek istediği belirtiliyor.
8.01.2024 Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Yunanistan Başbakanı ile görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Yunanistan Başbakanı ile görüştü ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Girit Adası’nda Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis ile görüştü.
6.01.2024 Dünya
Kritik ziyaret
Kritik ziyaret ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ortadoğu turuna Türkiye’den başlıyor. İki ay içinde ikinci kez Türkiye’de olacak Blinken’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da kabul edilmesi bekleniyor. Blinken’ın sonraki durağı ise Yunanistan olacak.
6.01.2024 Gündem
ABD Dışişleri Bakanı Blinken yarın Türkiye'ye geliyor
ABD Dışişleri Bakanı Blinken yarın Türkiye'ye geliyor ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, yarın Türkiye'ye geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cumartesi günü Blinken'ı kabul etmesi bekleniyor.
4.01.2024 Gündem
Yunanistan Hakkında Bilgiler; Yunanistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Yunanistan Hakkında Bilgiler; Yunanistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Yunanistan günümüzde resmi adı ile Heleb Cumhuriyeti olarak bilinen bir ülkedir. Yunanistan adaları ile ünlü olan ve Balkanlar da bulunan bir ülkedir. İşte, Yunanistan hakkında merak edilenleri sizler için derledik.
3.01.2024 Gündem
BUGÜNKÜ SON DEPREMLER SON DAKİKA 2 OCAK 2024 | Az önce deprem mi oldu? DEPREM LİSTESİ Kandilli Rasathanesi/AFAD: Deprem nerede, kaç şiddetinde oldu?
BUGÜNKÜ SON DEPREMLER SON DAKİKA 2 OCAK 2024 | Az önce deprem mi oldu? DEPREM LİSTESİ Kandilli Rasathanesi/AFAD: Deprem nerede, kaç şiddetinde oldu? Son dakika deprem haberleri. Kandilli Rasathanesi ve AFAD Türkiye ve yakın çevresinde meydana gelen depremleri listelemeye devam ediyor. Deprem kuşağında yer alan Türkiye'de sık sık yaşanan depremler vatandaşları tedirgin ediyor. Özellikle Kahramanmaraş ve çevresini etkileyen büyük depremlerin ardından bölgede artçı depremler devam ediyor. Son günlerde Marmara'da da art arda depremler yaşandı. Peki, bugün deprem oldu mu? İşte 2 Ocak son depremler listesi.
2.01.2024 Bilgi Rehberi
SON DAKİKA DEPREMLER LİSTESİ 📍Kandilli/AFAD son depremler listesi (18 Aralık) en son nerede, kaç şiddetinde deprem oldu?
SON DAKİKA DEPREMLER LİSTESİ 📍Kandilli/AFAD son depremler listesi (18 Aralık) en son nerede, kaç şiddetinde deprem oldu? Ülkemizde yaşanan depremlere ilişkin bilgileri Kandilli Rasathanesi ve AFAD listeliyor. Depremlerin enlem ve boylam bilgilerinin yanı sıra, depremin şiddeti, merkez üssü, derinlik gibi birçok bilgi vatandaşlar ile paylaşılıyor. Peki Türkiye'de en son nerede, kaç şiddetinde deprem oldu?
18.12.2023 Bilgi Rehberi
BUGÜNKÜ SON DAKİKA EN SON DEPREMLER KANDİLLİ/AFAD: 18 Aralık Az önce deprem mi oldu oldu, deprem nerede oldu?
BUGÜNKÜ SON DAKİKA EN SON DEPREMLER KANDİLLİ/AFAD: 18 Aralık Az önce deprem mi oldu oldu, deprem nerede oldu? Son dakika deprem haberleri. Kandilli Rasathanesi ve AFAD Türkiye ve yakın çevresinde meydana gelen depremleri listelemeye devam ediyor. Son dönemde meydana gelen depremler vatandaşları tedirgin ediyor. Peki, bugün deprem oldu mu? İşte 18 Aralık 2023 Pazartesi son dakika son depremler listesi.
18.12.2023 Bilgi Rehberi
SON DAKİKA HABERİ: İSTANBUL'DA az önce deprem mi oldu ? 18 Aralık İstanbul'da deprem mi oldu, hissedilen depremin büyüklüğü kaç, merkez üssü neresi?
SON DAKİKA HABERİ: İSTANBUL'DA az önce deprem mi oldu ? 18 Aralık İstanbul'da deprem mi oldu, hissedilen depremin büyüklüğü kaç, merkez üssü neresi? İstanbul'da korkutan deprem meydana geldi. Akabinde yurttaşlar "Az önce deprem mi oldu İstanbul? 18 Aralık İstanbul'da deprem mi oldu, hissedilen depremin büyüklüğü kaç, merkez üssü neresi?" araştırmasına başladı.
18.12.2023 Bilgi Rehberi
Yunanistan'a vizesiz seyahatte detaylar netleşiyor: Giriş ücreti belli oldu
Yunanistan'a vizesiz seyahatte detaylar netleşiyor: Giriş ücreti belli oldu Yunanistan, adaları ziyaret edecek Türk vatandaşlarına 7 günlük vize muafiyeti sağlayacak. Yazla sınırlı olmayan muafiyetten yıl boyu yararlanılabilecek. Peki giriş ücreti ne kadar? Hangi adalara ziyaretler gerçekleşecek? İşte detaylar...
13.12.2023 Haberler
Yunanistan'a vizesiz seyahatte detaylar netleşiyor: Giriş ücreti belli oldu
Yunanistan'a vizesiz seyahatte detaylar netleşiyor: Giriş ücreti belli oldu Yunanistan, adaları ziyaret edecek Türk vatandaşlarına 7 günlük vize muafiyeti sağlayacak. Yazla sınırlı olmayan muafiyetten yıl boyu yararlanılabilecek. Peki giriş ücreti ne kadar? Hangi adalara ziyaretler gerçekleşecek? İşte detaylar...
13.12.2023 Ekonomi
Çantasından çıkan 4 şey herkesi ağlattı! Hayatını Osmanlı'ya adayan 'Zenci Musa'
Çantasından çıkan 4 şey herkesi ağlattı! Hayatını Osmanlı'ya adayan 'Zenci Musa' Yaklaşık 2 metrelik boyuyla girdiği her ortamda tüm dikkatleri üzerine çekiyordu. Ancak o sadece fiziksel olarak güçlü değildi, aynı zamanda sağlam bir karaktere de sahipti. Gönüllü olarak katıldığı Trablusgarp Savaşı'nda tanıştığı Kuşçu Başı Eşref ise hayatını tamamen değiştirdi. İşte Türk toprakları için tüm tehlikeli görevleri yerine getiren Zenci Musa'nın vefat ettiğinde çantasından çıkan ve herkesi ağlatan 4 şey.
12.12.2023 Yaşam
Seçil Erzan'ın planlarının 74 yıllık geçmişi var! Her şey Galata’yı satınca başladı
Seçil Erzan'ın planlarının 74 yıllık geçmişi var! Her şey Galata’yı satınca başladı Türkiye Cumhuriyeti’nin dünya tarihine geçmiş dolandırıcısı Eyüplü Halit, bundan tam 74 yıl önce yaptıklarının cezasını çekmek için tutuklanmıştı. Türkiye’nin ilk ‘dolandırıcısı’ olan Eyüplü Halit’in suç dolu mirasını ise modern dolandırıcılar yaşatıyor. İşte Eyüplü Halit ile başlayan dolandırıcılık tarihinin Seçil Erzan’a kadar uzanan özeti.
11.12.2023 Yaşam
SON DEPREMLER LİSTESİ (10 ARALIK) Kandilli Rasathanesi/AFAD Son Depremler: Az önce deprem mi oldu, nerede, kaç şiddetinde?
SON DEPREMLER LİSTESİ (10 ARALIK) Kandilli Rasathanesi/AFAD Son Depremler: Az önce deprem mi oldu, nerede, kaç şiddetinde? Son depremler listesi. Kandilli Rasathanesi ve AFAD Türkiye ve yakın çevresinde meydana gelen depremleri listelemeye devam ediyor. Bulunduğu bölge ve çevresinde deprem olup olmadığını merak eden eden vatandaşlar son depremler listesi üzerinden hangi bölgede, ne zaman, kaç şiddetinde deprem meydana geldiğini görüntüleyebiliyorlar. Peki, bugün deprem oldu mu? Geçtiğimiz günlerde Mudanya merkezli meydana gelen deprem özellikle İstanbul ve Bursa'da vatandaşları tedirgin etti. İşte 10 Aralık 2023 bugünkü depremler.
10.12.2023 Bilgi Rehberi
Egeli balıkçıların ihracatı 1 milyar doları aştı
Egeli balıkçıların ihracatı 1 milyar doları aştı Egeli balıkçıların 11 aylık ihracatı 1 milyar doları aştı. Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği 2022 yılının 11 aylık diliminde 984 milyon dolar olan ihracatını 2023 yılının aynı döneminde yüzde 6’lık artışla 1 milyar 40 milyon dolara taşıdı.
10.12.2023 Ekonomi
BUGÜNKÜ SON DEPREMLER (7 ARALIK) 📍 Az önce deprem mi oldu, nerede, kaç şiddetinde? Kandilli/AFAD
BUGÜNKÜ SON DEPREMLER (7 ARALIK) 📍 Az önce deprem mi oldu, nerede, kaç şiddetinde? Kandilli/AFAD Ülkemiz ve çevresinde meydana gelen depremlere ilişkin verileri Kandilli Rasathanesi ve AFAD vatandaşlar ile paylaşıyor. Meydana gelen depremlerin enlem ve boylam bilgileri, depremin şiddeti, merkez üssü ve derinlik gibi veriler paylaşılıyor. Peki Türkiye'de en son nerede, kaç şiddetinde deprem oldu? Kandilli/AFAD son depremler listesi...
7.12.2023 Bilgi Rehberi
SON DAKİKA DEPREMLER LİSTESİ 📢 Deprem mi oldu, nerede, kaç şiddetinde? (18 Kasım) Kandilli/AFAD son depremler listesi...
SON DAKİKA DEPREMLER LİSTESİ 📢 Deprem mi oldu, nerede, kaç şiddetinde? (18 Kasım) Kandilli/AFAD son depremler listesi... Ülkemizde meydana gelen depremlere ilişkin veriler Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından listeleniyor. Depremlerin meydana geldiği enlem ve boylam bilgileri, depremlerin derinliği, depremin merkez üssü gibi bilgiler vatandaşlar ile paylaşılıyor. Peki En son nerede, kaç şiddetinde deprem oldu?
18.11.2023 Bilgi Rehberi
'TB2 Avcısı' iflas etti! Yunanistan'ın SİHA macerası bir yıl bile sürmedi
'TB2 Avcısı' iflas etti! Yunanistan'ın SİHA macerası bir yıl bile sürmedi Yunanistan'ın Bayraktar TB2'ler için özel olarak geliştirdiği ve milyonlarca avro destek verdiği SİHA şirketinin iflas ettiği ve açık artırmaya çıkacağı bildirildi.
16.11.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Girit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.