Goji Berry

Goji Berry

Son dakika goji berry haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan goji berry gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan goji berry haber sayfamızda...

Goji Berry

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 51 goji berry haberi bulunmuştur.
Bahçesi küçük hikayesi büyük
Bahçesi küçük hikayesi büyükTarımsal üretim dünyada çok farklı noktalara doğru evriliyor. Özellikle yeni teknolojilerin üretime adapte edilerek, olası iklim krizine karşı doğru ve sürdürülebilir olması önem taşıyor. Topraksız tarım, organik gübreleme, suyun yeniden kazanımı, üretime yeni katılanların dikkat ettiği başlıca konular. Üretimini tüketiciye doğrudan ulaştıranların sayısı da artıyor.
10.11.2021Ekonomi
Armut hasadında pestisit uyarısı
Armut hasadında pestisit uyarısıBursa Gürsu’nun sembol ürünü deveci armudunda hasat sezonu başladı. Türkiye armut üretiminin beşte birinin gerçekleştiği Gürsu ilçesindeki 35 bin dönüm meyve bahçesinin 25 bin dönümünde yaklaşık 100 bin ton armut yetiştiriliyor. ‘Deveci’ ve ‘Santa maria’ cinsi armudun başkenti olan bölgede, armut bahçeleri göz alabildiğine uzanıyor.
24.10.2021Gündem
Avrupa ülkeleri sıraya girdi! Para basıyor
Avrupa ülkeleri sıraya girdi! Para basıyorAksaray'da orman mühendisi arkadaşının tavsiyesi üzerine Hasandağı eteklerine 7 yıl önce diktiği halk arasında 'kurt üzümü' olarak bilinen 'gojy berry' fidanlarını diken Mehmet Çelik, şu an yıllık ürettiği 25 ton meyvenin büyük bir bölümünü Avrupa'ya ihraç ediyor. İlk olarak 18 dekarlık alanda başladığını belirten Çelik, ''Şu an 57 dekarlık arazide yaklaşık 25 ton gojy berry meyvesi üretiyorum. Pandemiyle birlikte talep arttı. Toptancılar aracılığıyla ürünün büyük bir bölümünü Avrupa ülkelerine ihraç ediyoruz.'' dedi.
11.10.2021Haberler
Avrupa ülkeleri sıraya girdi! Para basıyor
Avrupa ülkeleri sıraya girdi! Para basıyorAksaray'da orman mühendisi arkadaşının tavsiyesi üzerine Hasandağı eteklerine 7 yıl önce diktiği halk arasında 'kurt üzümü' olarak bilinen 'gojy berry' fidanlarını diken Mehmet Çelik, şu an yıllık ürettiği 25 ton meyvenin büyük bir bölümünü Avrupa'ya ihraç ediyor. İlk olarak 18 dekarlık alanda başladığını belirten  Çelik, ''Şu an 57 dekarlık arazide yaklaşık 25 ton gojy berry meyvesi üretiyorum. Pandemiyle birlikte talep arttı. Toptancılar aracılığıyla ürünün büyük bir bölümünü Avrupa ülkelerine ihraç ediyoruz.'' dedi.
11.10.2021Ekonomi
Goji Berry Nasıl Yetiştirilir? Goji Berry Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?
Goji Berry Nasıl Yetiştirilir? Goji Berry Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?Goji berry yaşlanmayı yavaşlatması, zengin C vitamini içeriği, depresyonu hafifletmesi ve daha pek çok özelliği ile sağlığa önemli katkılar sunmaktadır. Kurt üzümü olarak bilinen Goji berry, tek başına tüketilebileceği gibi kırmızı-turuncu meyveleri ile çeşitli salatalarda, yemeklerde kullanılmaktadır. Goji berry bitkisinin çelikleme ve tohumdan yetiştirme gibi iki farklı yetiştirme yöntemi bulunmaktadır. Bu değerli bitkinin yetiştirilmesi hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenlere özel Goji berry nasıl yetiştirilir? Goji berry yetiştiriciliği nasıl yapılır? Tüm detayları ile derledik.
20.05.2021Püf Noktası
Gazipaşa'da üretilen passifloranın kilosu bahçede 75 lira
Gazipaşa'da üretilen passifloranın kilosu bahçede 75 liraANTALYA'nın Gazipaşa ilçesinde yetiştirilen 'çarkıfelek', 'aşk meyvesi', 'gençlik iksiri' gibi isimlerle de anılan passiflora (passion fruit) hasadına başlandı. Üretici İsa Görgülüer'in bir yıl önce deneme amaçlı 500 metrekare açık alana ekimini yaptığı ve ilk meyvelerini aldığı passiflora, toptan kilosu 75 liradan alıcı buldu.
10.03.2021Haberler
Goji üzümünün bilimsel olarak kanıtlanmış faydaları ve zararları
Goji üzümünün bilimsel olarak kanıtlanmış faydaları ve zararları Goji üzümü; A vitamini, C vitamini, riboflavin, potasyum, demir, magnezyum, bakır ve çinko içerir. Goji ayrıca birçok antioksidan, özellikle de beta-karoten ve zeaksantin sağlar. Goji meyveleri yaz sonunda sonbaharın başlarına kadar hasat edilir ve güneşte kurutulur. Taze goji meyvesi hemen tüketilmelidir. Yemeye veya kurutmaya hazır olana kadar yıkanmamalıdır. Kurt üzümü olarak da bilinen goji berry yani goji üzümünün faydaları ve zararlarını, Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım anlattı
Ünlülerin yeni gözde meyvesi: Passiflora!
Ünlülerin yeni gözde meyvesi: Passiflora!Türkiye'nin tropik ve subtropik meyve üreticiliğinde son yıllarda büyük gelişmenin sağlandığı, başta Antalya'nın Gazipaşa ve Alanya ilçelerinde yetiştirilen 'çarkıfelek', 'gençlik iksiri' gibi isimlerle de anılan passiflora meyvesi, ünlü isimlerin yeni gözdesi oldu. Antalya'dan birçok ünlü isme passiflora gönderildi.
21.07.2020Yaşam
Passiflora meyvelerini 100 liradan satışa çıkardı
Passiflora meyvelerini 100 liradan satışa çıkardıAntalya'nın Gazipaşa ilçesinde hobi amaçlı tropik meyve ve endemik bitkiler yetiştiren Ahmet Tural (64), 5 yıl önce diktiği 5 passiflora (çarkıfelek) ağacından ilk hasadını yaptı. Yaklaşık 10 kilo passiflora meyvesi toplayan Tural, kilosunu 100 liradan satmayı hedefliyor.
6.07.2020Ekonomi
Süper meyve! Ciltte mucizeler yaratıyor
Süper meyve! Ciltte mucizeler yaratıyorStres, ne yediğiniz ve yaşınız gibi birçok faktör cilt sağlığınızı etkileyebilir. Güneş, hava kirliliği ve cildinizin günlük olarak karşılaştığı diğer serbest radikal ajanları içeren çevresel stres faktörler; görünür donukluk, ince çizgiler, kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri ve hatta sarkık bir cilt gibi problemler yaşamanıza sebep olabilir. Uzmanlar 'Goji Berry' meyvesinin birçok soruna çözüm olduğunu söylüyor.
2.07.2020Cilt Bakımı
Bağışıklık güçlendiren mandalina smoothie tarifi
Bağışıklık güçlendiren mandalina smoothie tarifiHem görünüm hem de lezzet açısından parlak ve renkli bu smoothie tam bir C vitamini deposu! Sabah rutininiz biraz aceleye geliyor ancak vitamin almadan günü geçirmek istemiyorsanız; bu tarifi seveceksiniz.
7.04.2020Diyet
Goji Berry (Kurt Üzümü) nedir? Goji Berry faydaları ve zararları
Goji Berry (Kurt Üzümü) nedir? Goji Berry faydaları ve zararlarıAnavatanı Tibet olan Goji Berry diğer adıyla kurt üzümü mutluluk meyvesi olarak da bilinmektedir. Son dönemde Türkiye'de de oldukça revaçta olan Goji Berry'nin birçok faydası bulunmaktadır. Bunlar arasında stres ve kaygıyı azaltma ve erken yaşlanmaya karşı koyması sayılabilir. İşte Goji Berry'nin saymakla bitmeyen faydaları...
6.11.2019Gündem
'Bunu kimse yemez' dediler! Şimdi para basıyor...
'Bunu kimse yemez' dediler! Şimdi para basıyor...Fransa'da geçirdiği beyin kanaması sonucu bir dönem sağ tarafı felç olan Ayten Çot, şifa niyetine tattığı goji berry meyvesinin üreticisi ve ihracatcısı oldu.
6.11.2019Haberler
'Bunu kimse yemez' dediler! Şimdi para basıyor...
'Bunu kimse yemez' dediler! Şimdi para basıyor...Fransa'da geçirdiği beyin kanaması sonucu bir dönem sağ tarafı felç olan Ayten Çot, şifa niyetine tattığı goji berry meyvesinin üreticisi ve ihracatcısı oldu.
6.11.2019Ekonomi
Belediyeden üreticiye ‘Goji Berry’ desteği
Belediyeden üreticiye ‘Goji Berry’ desteğiDaha önce Zeytinler Köyü’nde ve Kalabak Mahallesi’nde ‘Goji Berry’ dikimi gerçekleştiren Urla Belediyesi, alınan olumlu sonuçların ardından Birgi Köyü’nde 190 adet fidan dikimi gerçekleştirdi.
28.10.2019Ege
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta: Bazı kanserleri teşhis etmenin insana bir faydası yok
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta: Bazı kanserleri teşhis etmenin insana bir faydası yokCNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu 40'a konuk olan ünlü Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, çok önemli açıklamalarda bulundu. Küçükusta, ‘Bazı kanserleri teşhis etmenin insana bir faydası yok’ dedi ve nedenini açıkladı. İşte  Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta’nın Buket Aydın’ın sorularına verdiği o önemli cevaplar...
23.01.2019Gündem
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta: Bazı kanserleri teşhis etmenin insana bir faydası yok
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta: Bazı kanserleri teşhis etmenin insana bir faydası yokCNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu 40'a konuk olan ünlü Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, çok önemli açıklamalarda bulundu. Küçükusta, ‘Bazı kanserleri teşhis etmenin insana bir faydası yok’ dedi ve nedenini açıkladı. İşte  Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta’nın Buket Aydın’ın sorularına verdiği o önemli cevaplar...
23.01.2019Gündem
Ahmet Rasim Küçükusta 'süper gıda' dediği yiyecekleri açıkladı
Ahmet Rasim Küçükusta 'süper gıda' dediği yiyecekleri açıkladıCNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu 40'a konuk olan ünlü Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, çok önemli açıklamalarda bulundu. Küçükusta, ‘Bazı kanserleri teşhis etmenin insana bir faydası yok’ dedi ve nedenini açıkladı.Ünlü Profesör Doktor Ahmet Rasim Küçükusta, 'süper gıda' olarak adlandırılan yiyecekler hakkında konuştu. Küçükusta, "Bütün kaliteli, bozulmamış, işlenmemiş yiyeceklerin hepsi süper gıdadır. Tek başına hiçbir gıda süper değildir. Bu modadır, tamamen ticari, bir liralık ürünü 10 liraya satmak için çıkarılan slogandır" dedi. CNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu 40'a konuk olan Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, 'süper gıda' olarak adlandırılan yiyecekler hakkında konuştu. "Bütün kaliteli, bozulmamış, işlenmemiş yiyeceklerin hepsi süper gıdadır" diyen Küçükusta, tek başına hiçbir gıdanın 'süper gıda' olmadığını, bunun moda ve bir liralık ürünü 10 liraya satmak için çıkarılan bir ticari slogan olduğunu söyledi. Bu ürünlere örnekler veren Küçükusta, "Bundan 3-5 sene önce aloe vera modası vardı. Sonra altın çilek ve goji berry diye bir şey çıktı. Şimdi bunları alan var mı? Yok, bitti. Gıdalar çok önemli. Ben gıdaları bir ülke için tıpkı silahlar gibi çok stratejik ürünler olarak görüyorum. Gıdalarımızın sağlıklı olması çok önemli. Şunun diyeti bunun diyeti, öyle yiyelim böyle yiyelim bunların hiçbir önemi yok. Bütün mesele gıdaların bozulmamış olmasında. Bunlar işlendiği ve bir takım kimyasal maddeler eklendiği zaman o yiyecek, yiyecek olmaktan çıkıyor, bizi hasta eden bir ürün haline geliyor" dedi.
11.09.2019Televizyon
Goji berry nedir? Goji berry faydaları nelerdir?
Goji berry nedir? Goji berry faydaları nelerdir?Son zamanlarda popüler olan Goji berry meyvesinin ne olduğu, vücuda sağladığı faydaları haberimizde bulabilirsiniz. Özellikle zayıflamaya yardımcı olduğu bilinen Goji berry meyvesi diyet yapan kişilerin gözbebeği olmaya devam ediyor.
27.12.2018Genel Sağlık
Urlalı kadınlar goji  berry üretecek
Urlalı kadınlar goji berry üretecekUrla Belediyesi, Urla Kent Konseyi, Urla Lions 2000 Derneği işbirliğiyle kadınlara yeni bir üretim alanı açmak amacıyla Urla’ya bağlı Zeytinler’de goji berry (kurt üzümü) üretim alanı sahası kuruldu.
18.04.2018Ege
Goji berry nedir?
Goji berry nedir?Herkesin son zamanlarda sürekli konuştuğu ve zayıflamaya yardımcı olduğu söylenen goji berry meyvesi, gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Peki bu meyve tam olarak nerede yetişir, ne işe yarar ve etkileri nelerdir?Detaylar yazımızın devamında yer alıyor.
Hobi olarak başladılar, şimdi ise talebe yetişemiyorlar
Hobi olarak başladılar, şimdi ise talebe yetişemiyorlarAksaray'da Hasandağı'nın eteğindeki köyde iş stresinden uzaklaşmak için hobi amacıyla goji berry yetiştiren iki kardeş, Türkiye'nin birçok yerinden gelen talebe yetişmekte zorlanıyor. Mehmet Çekil. "Bu yıl 3,5 goji berry hasat ettik. Geçen yıl bu sayı 1,5 ton civarındaydı. Şu an elimizdeki ürün talebe yetmiyor" dedi.
17.11.2017Ekonomi
Hobi olarak başladılar, şimdi ise talebe yetişemiyorlar
Hobi olarak başladılar, şimdi ise talebe yetişemiyorlarAksaray'da Hasandağı'nın eteğindeki köyde iş stresinden uzaklaşmak için hobi amacıyla goji berry yetiştiren iki kardeş, Türkiye'nin birçok yerinden gelen talebe yetişmekte zorlanıyor. Mehmet Çekil. "Bu yıl 3,5 goji berry hasat ettik. Geçen yıl bu sayı 1,5 ton civarındaydı. Şu an elimizdeki ürün talebe yetmiyor" dedi.
17.11.2017Ekonomi
Rengarenk vegan smoothie’ler
Rengarenk vegan smoothie’lerHazırladığı içeceklerle sosyal medyada dikkat çeken Amerikalı Rachel Lorton vegan beslenmeyi daha renkli hale getiriyor.
30.09.2017Pazar
Kahve artık Toroslar'dan gelecek!
Kahve artık Toroslar'dan gelecek!Türkiye'de ithalatına önemli rakamlar  ödenen ve birçok insanın günlük yaşamında olmazsa olmazları arasında yer alan  kahvenin fidesi, Mersin'in Toroslar Belediyesi ekipleri tarafından sera  şartlarında yetiştirildi.
20.09.2017Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Goji Berry ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.