Gök Bilimci

Gök Bilimci

Son dakika gök bilimci haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gök bilimci gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gök bilimci haber sayfamızda...

Gök Bilimci

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 85 gok bilimci haberi bulunmuştur.
Gök cisminin 54 yıllık bir roket olduğu ortaya çıktı
Gök cisminin 54 yıllık bir roket olduğu ortaya çıktıABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Dünya yörüngesinde seyreden gök cisminin, 54 yıl önce aya fırlatılan bir roketin parçası olduğunu bildirdi.
3.12.2020Teknoloji
'Wow sinyali' için yeni iddia! Olası bir kaynak...
'Wow sinyali' için yeni iddia! Olası bir kaynak...Amatör gökbilimci Alberto Caballero, 1977 yılında tespit edilen ve 43 yıldır kaynağı bulunamayan 'Wow sinyali' için olası bir kaynak bulduğunu açıkladı.
26.11.2020Teknoloji
Bilimsel kategorilerde ödül alan 3 kadın, 2020 Nobel Ödüllerine  damgasını vurdu
Bilimsel kategorilerde ödül alan 3 kadın, 2020 Nobel Ödüllerine damgasını vurdu"Fizik" ve "kimya" kategorilerinde ödül alan 3 bilim kadını, bu seneki Nobel Ödüllerine damgasını vurdu. 1901-2020'deki dönemde "bilim" kategorisinde 23 kadına verilen ödülden 3'ü bu yıl verildi.
15.10.2020Teknoloji
'Süper yaşanabilir' 24 gezegen bulundu!
'Süper yaşanabilir' 24 gezegen bulundu!Gök bilimciler, Güneş Sistemi dışında potansiyel olarak "süper yaşanabilir" 24 gezegen tespit etti.
5.10.2020Teknoloji
Kozmik "örümcek ağı"nın merkezinde süper kütleli kara delik keşfedildi
Kozmik "örümcek ağı"nın merkezinde süper kütleli kara delik keşfedildiGök bilimciler, Büyük Patlama'dan hemen sonra oluşan ve etrafında kozmik bir "örümcek ağı" bulunan süper kütleli bir kara delik keşfetti.
2.10.2020Teknoloji
Soli Pompeiopolis Antik Kenti'nde kazı çalışmaları sürüyor
Soli Pompeiopolis Antik Kenti'nde kazı çalışmaları sürüyor Mersin'de, milattan sonra 2. ve 3. yüzyılların önemli limanlarından olduğu ortaya çıkarılan Soli Pompeiopolis Antik Kenti'ndeki sezon kazıları devam ediyor.
21.08.2020Tatil
Evrenin bugüne kadarki en geniş 3 boyutlu haritası çıkarıldı
Evrenin bugüne kadarki en geniş 3 boyutlu haritası çıkarıldıEvrenin 11 milyar yıllık dönemde nasıl genişlediğini ve değiştiğini gösteren yeni 3 boyutlu haritası çıkarıldı.
20.07.2020Teknoloji
Samanyolu Galaksisi'nde 6 milyar yıldız Dünya benzeri gezegene sahip olabilir
Samanyolu Galaksisi'nde 6 milyar yıldız Dünya benzeri gezegene sahip olabilirSamanyolu Galaksisi'nde Güneş'e benzeyen her 5 yıldızın yörüngesinde Dünya benzeri bir gezegenin var olabileceği bildirildi.
17.06.2020Populer Bilim
Teleskopu Kim Buldu? Teleskop İlk Olarak Ne Zaman, Nasıl İcat Edilmiştir? Teleskopun Tarihçesi
Teleskopu Kim Buldu? Teleskop İlk Olarak Ne Zaman, Nasıl İcat Edilmiştir? Teleskopun TarihçesiYıldızları, güneşi ve ayı izleyebildiğimiz bir icat olan Teleskop herkesin ilgisini çekmektedir. Özellikle teleskobun kim tarafından bulunduğu ve ilk olarak ne zaman bulunduğu merak edilmektedir. Teleskop cihazı herkesin evinde olmasa da toplumumuzda sevilen teknolojik aletlerden biridir. Peki, teleskopu kim buldu? Teleskop ilk olarak ne zaman, nasıl icat edilmiştir? Teleskopun tarihçesi nedir? İşte teleskopa dair tüm detaylar.
12.05.2020Teknoloji
Manisa’da 3 gün arka arkaya gökyüzünde görülen cisim heyecanlandırdı
Manisa’da 3 gün arka arkaya gökyüzünde görülen cisim heyecanlandırdıManisa’da üç gün arka arkaya gökyüzünde görüntülenen daire biçimindeki mavi renkli cisim heyecana neden oldu.
21.04.2020Haberler
Manisa'da ufo heyecanı! ''Çok farklı şekillerde gördük'
Manisa'da ufo heyecanı! ''Çok farklı şekillerde gördük'Manisa’da üç gün arka arkaya gökyüzünde görüntülenen daire biçimindeki mavi renkli cisim ufo heyecanına neden oldu.
21.04.2020Gündem
'Proxima b' ile aynı yıldız etrafında dönen bir öte gezegen daha keşfedildi
'Proxima b' ile aynı yıldız etrafında dönen bir öte gezegen daha keşfedildiGök bilimciler, Dünya'ya en yakın öte gezegen "Proxima b" ile aynı yıldız etrafında dönen bir öte gezegen daha keşfetti.
17.01.2020Populer Bilim
Son dakika... Nobel Fizik Ödülü sahibini buldu
Son dakika... Nobel Fizik Ödülü sahibini bulduNobel Fizik Ödülü, bu yıl evrenin gelişiminin ve "Dünya'nın kainattaki yerinin" anlaşılmasına sundukları katkılardan dolayı üç bilim insanına verildi.
8.10.2019Dünya
Evrenin en detaylı görüntüsü yayımlandı!
Evrenin en detaylı görüntüsü yayımlandı!Hubble Uzay Teleskobu'nun gözlemlerini bir araya getiren  bilim adamları, evrenin bugüne kadar ki en ayrıntılı görüntüsünü yayımladı.
8.05.2019Populer Bilim
Son dakika: NASA paylaştı! Çok net görünüyor...
Son dakika: NASA paylaştı! Çok net görünüyor...Hubble Uzay Teleskobu'nun gözlemlerini bir araya getiren bilim adamları, evrenin bugüne kadar ki en ayrıntılı görüntüsünü yayımladı.
8.05.2019Dünya
Dünya'ya en yakın yeni bir öte gezegen bulundu
Dünya'ya en yakın yeni bir öte gezegen bulunduBilim adamları Dünya'ya en yakın öte gezegen "Proxima  b"ye komşu başka bir öte gezegenin varlığına dair kanıtlar buldu.
15.04.2019Populer Bilim
300 bin uzak galaksi keşfedildi
300 bin uzak galaksi keşfedildiGök bilimcilerin, daha önce bilinmeyen 300 bin uzak  galaksiyi keşfettiği bildirildi.
26.02.2019Populer Bilim
Hubble Teleskobu, cüce galaksi görüntüledi
Hubble Teleskobu, cüce galaksi görüntülediHubble Uzay Teleskobu, Samanyolu'ndan 30 milyon ışık yılı uzaklıkta cüce galaksi görüntüledi.
4.02.2019Populer Bilim
Dünya'ya 146 ışık yılı uzaklıkta ilginç keşif
Dünya'ya 146 ışık yılı uzaklıkta ilginç keşifGök bilimciler, gezegen oluşumuna uygun, alışılmışın dışında bir eğik diske sahip iki çift yıldızlı sistem keşfetti.
15.01.2019Populer Bilim
Dünya merakla izliyor! Uzayın derinliklerinde radyo sinyali tespit edildi
Dünya merakla izliyor! Uzayın derinliklerinde radyo sinyali tespit edildiGök bilimciler uzayın derinliklerinden gelen tekrarlı radyo sinyalleri tespit ettiklerini bildirdi.
10.01.2019Dünya
Güneş'e çok benzeyen bir yıldız keşfedildi
Güneş'e çok benzeyen bir yıldız keşfedildiGök bilimciler, Dünya'dan 184 ışık yılı uzakta Güneş'e çok benzeyen bir yıldız keşfetti. Yıldızın, Dünya'ya 184 ışık yılı uzaklıkta olduğu hesaplandı.
21.11.2018Populer Bilim
Harvardlı bilim adamları: Garip asteroit, yabancı uygarlıktan gelen bir uzay gemisi olabilir
Harvardlı bilim adamları: Garip asteroit, yabancı uygarlıktan gelen bir uzay gemisi olabilirBilim adamları Oumuamua adlı asteroidin “uzaylı bir medeniyet tarafından Dünya çevresine kasıtlı olarak gönderilip gönderilmediğini” merak etmeye devam ediyorlar.
7.11.2018Populer Bilim
Maddenin saniyede 100 bin kilometre hızda kara deliğin içine düştüğü gözlendi
Maddenin saniyede 100 bin kilometre hızda kara deliğin içine düştüğü gözlendiGök bilimciler, çok uzak bir galaksinin merkezinde maddenin, saniyede 100 bin kilometre hızda kara deliğin içine düştüğünü tespit etti.
21.09.2018Populer Bilim
Bir galakside ilk kez molekül rüzgarı gözlemlendi
Bir galakside ilk kez molekül rüzgarı gözlemlendiUzak bir galakside ilk kez güçlü bir molekül rüzgarı  gözlemlendi. Teksas Üniversitesinde görevli gök bilimci Justin Spilker, dünyanın en büyük teleskobu ALMA ile yaptığı gözlemlerde, evren sadece bir milyar yaşındayken  Dünya'dan 12 milyar ışık yılı uzaklıktaki SPT2319-55 olarak adlandırılan galakside güçlü bir molekül rüzgarı tespit etti.
10.09.2018Populer Bilim
Dünya'dan 250 kat fazla su bulunan gezegenler keşfedildi
Dünya'dan 250 kat fazla su bulunan gezegenler keşfedildiBilim insanları, yeni keşfedilen TRAPPIST-1 yıldız sistemindeki 7 gezegenin kayaç yapıda olduğunu ve bazılarında Dünya'dan daha fazla su bulunduğunu belirledi.
6.09.2018Populer Bilim

Benzer Haber Etiketleri

uzaygök bilimciteknolojigezegendünya

Gök Bilimci ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.