Grafen

Grafen

Son dakika grafen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan grafen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan grafen haber sayfamızda...

Grafen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 45 grafen haberi bulunmuştur.
Karbonun Allotropları Ve Özellikleri Nelerdir?
Karbonun Allotropları Ve Özellikleri Nelerdir?Kimya derslerinde öğrencilerin sık karşılaştığı konulardan birisi de karbonun allatroplarıdır. Allatrop denildiği zaman akla c elementinin allatropları gelmektedir. Peki Karbonun allotropları ve özellikleri nelerdir? Sizlere karbon allatropları hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
3.06.2021Eğitim
Havadan hafif, çelikten kuvvetli' Mucize madde burada üretiliyor
Havadan hafif, çelikten kuvvetli' Mucize madde burada üretiliyorÇelikten 200 kat daha mukavemetli, bakırdan yüzlerce kat daha iletken olan grafenin ilk seri üretim tesisi Ankara'da açıldı. CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan ve kameraman Melih Baytürk o tesise girdi, grafenin üretim sürecini yerinde inceledi.
1.04.2021Haberler
Havadan hafif, çelikten kuvvetli! Mucize madde burada üretiliyor
Havadan hafif, çelikten kuvvetli! Mucize madde burada üretiliyorÇelikten 200 kat daha mukavemetli, bakırdan yüzlerce kat daha iletken olan grafenin ilk seri üretim tesisi Ankara'da açıldı. CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan ve kameraman Melih Baytürk o tesise girdi, grafenin üretim sürecini yerinde inceledi.
1.04.2021Ekonomi
Akıllı saatleri şarj etmek için yeni bir yöntem: Elektronik olan her şey!
Akıllı saatleri şarj etmek için yeni bir yöntem: Elektronik olan her şey!Giyilebilir cihazların şarj olması için farklı yöntemler test ediliyor ve keşfediliyor. Bu noktada yapılan yeni bir araştırmaya göre bu cihazların şarj olması için 'etrafımızdaki enerji' kullanılabilir. Konu hakkında yapılan ilginç araştırmanın bütün detayları...
1.04.2021Teknoloji
Son dakika: Türkiye grafen üreten 10 ülkeden biri oldu
Son dakika: Türkiye grafen üreten 10 ülkeden biri olduSon dakika haberlere göre Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara’da Nanografi firması tarafından açılan grafen tesisiyle Türkiye’nin grafeni seri üretebilen 10 ülkeden biri haline geldiğini bildirdi.
31.03.2021Ekonomi
Bakan Varank'tan önemli 'Grafen' açıklaması
Bakan Varank'tan önemli 'Grafen' açıklamasıBakan Varank: "(Grafen Seri Üretim Tesisi) Türkiye, bugün açılışını yaptığımız yatırımla, grafeni seri üretebilen 10 ülkeden biri konumuna geliyor. Çevre dostu, düşük maliyetle ve endüstriyel boyutta üretim yapacak tesis, kapasitesiyle dünyanın en büyük grafen üretim merkezlerinden olacak." dedi.
30.03.2021Ekonomi
Son dakika... Emri verdi! Çin Devlet Başkanı orduya seslendi, ABD'den 'savunma sistemi' hamlesi...
Son dakika... Emri verdi! Çin Devlet Başkanı orduya seslendi, ABD'den 'savunma sistemi' hamlesi...Asya-Pasifik bölgesinde korkulan oluyor. Çin Halk Cumhuriyet Başkanı Xi Jinping, Çin ordusuna "hazır olmaları" emrini verdi. Geçtiğimiz günlerde ABD'yi "çizgiyi aşmaması" konusunda uyaran Çin'de, Halk Kurtuluş Ordusu'nun güvenlik risklerini nasıl ele alması gerektiği tartışıldı. Pekin yönetimi savaş seçeneklerini masaya yatırdı. Gelen son dakika haberine göre, ABD'de Oramiral Davidson, Çin'in bir sonrakini hedefini işaret ederek "hava savunma sistemleri kurmalıyız" dedi.
10.03.2021Dünya
Son dakika: Geri adım atmıyor! Pekin yönetiminin duyurusu şok etkisi yarattı...
Son dakika: Geri adım atmıyor! Pekin yönetiminin duyurusu şok etkisi yarattı...Uzun süredir dünyanın hem merakla hem korkuyla takip ettiği Çin ordusunu salgın da yavaşlatamıyor. Tüm dünya ekonomik krizle boğuşurken, Çin'in silahlı kuvvetlere ilişkin açıklaması, tüm dünyada şok etkisi yarattı. Son birkaç ayda Hindistan ve özellikle ABD ile birkaç kez büyük bir savaşın eşiğinden dönen Çin, geri adım atmıyor. Pekin yönetiminin yaptığı son duyuru karşısında Washington'ın izleyeceği yol haritası da merak konusu.
5.03.2021Dünya
Savunma sanayii için yeni imzalar atıldı: Farklı projeler var!
Savunma sanayii için yeni imzalar atıldı: Farklı projeler var!Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB)  koordinasyonunda Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarının  karşılanmasında yurt dışı bağımlılığın azaltılmasına, özgün, yerli ve milli  çözümlerin hayata geçirilmesine, Ar-Ge ve teknoloji yetkinliğinin artırılmasına  katkı sunacak 6 proje için imza töreni düzenlendi.
18.02.2021Teknoloji
Son dakika... Alarma geçti! Bölgede tansiyon tavan yaptı...
Son dakika... Alarma geçti! Bölgede tansiyon tavan yaptı...Son dönemde ABD ile savaşın kıyısına gelen ve bölgede tansiyonu yükseltmekten çekinmeyen Çin, şimdi de Japonya ile burun buruna geldi. Bir anda tartışmalı sularda beliren Çin gemilerini karşısında gören Japonya alarm durumuna geçti. Çin'in bu hareketi "ateş açma" yasasının hemen ardından gerçekleştirmesi ise bölgede suların bir süre durulmayacağını gösteriyor.
16.02.2021Dünya
Son Dakika | Çin ordusunun gerçek gücü ortaya çıkıyor! 'Durdurulması imkansız...'
Son Dakika | Çin ordusunun gerçek gücü ortaya çıkıyor! 'Durdurulması imkansız...'Özellikle Joe Biden ABD başkanı seçildikten sonra tansiyonun iyice artması, Çin ordusunun teknolojik olarak hangi seviyede olduğu sorusunu gündeme getirdi. Sesten 20 kat hızlı füzelerin ve akıl almaz teknolojilerin kullanıldığı Çin ordusunun gerçek gücü yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Nükleer kapasiteli füzelerden 1.5 milyara yakın nüfusunu takip edebilecek ajanlık faaliyetleri ve yapay zeka kullanımı kapasitesine kadar Çin, sadece ABD'nin değil dünyanın gözünü korkutmaya başladı.
8.02.2021Dünya
Adım adım online eğitime doğru
Adım adım online eğitime doğruLiseye girecek öğrenciler heyecanla LGS sonuçlarını beklerken, kimi veliler de en iyi okulu bulmanın telaşında. Ancak yeni eğitim dönemi belirsizlik içerisinde. Derslerin bir kısmının okulda, bir kısmının internetten verilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu hibrit modeli olumlu bulanlar da var, eğitim okulda olur diyenler de
15.07.2020Eğitim
Grafen Nedir, Nerelerde Kullanılır? Özellikleri Nelerdir?
Grafen Nedir, Nerelerde Kullanılır? Özellikleri Nelerdir?Grafen, günlük yaşantınızda pek fazla duymadığınız bir kelime olabilir. Fakat grafen mucizeler ile dolu bir maddedir ve aslında insanlar bu maddeyi içeren ve kendilerine yardımcı olan birçok araç kullanmaktadır. Grafenin ne olduğunu öğrendiğinizde sizlerde grafene karşı hayranlık duyacaksınız. Grafen için “harika madde” yakıştırması yapılmaktadır. Sizler için grafene ait bilgileri ve grafenin özelliklerini derledik.
24.06.2020Ekonomi
OPPO Kablosuz Kulaklık Modeli Enco W31'i Türkiye'ye Getiriyor! İşte Türkiye fiyatı ve özellikleri...
OPPO Kablosuz Kulaklık Modeli Enco W31'i Türkiye'ye Getiriyor! İşte Türkiye fiyatı ve özellikleri...OPPO, kısa bir süre önce duyurduğu Enco W31 model kablosuz kulaklığını, Türkiye pazarına getiriyor. Oppo Enco W31 özellikleri ve fiyatı neler? Oppo Enco W31 hangi özelliklere sahip? Oppo Enco W31 Türkiye fiyatı ne kadar? Bu soruların cevabı haberimizde...
27.05.2020Teknoloji
Güneş hücrelerinin verimliliğini artıran nano malzeme geliştirdiler
Güneş hücrelerinin verimliliğini artıran nano malzeme geliştirdilerNiğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde yerli imkanlarla güneş panellerindeki hücrelerin verimliliğinde yaklaşık yüzde 20 oranında artış sağlayan nano boyutta grafen film geliştirildi.
Türk bilim insanından "ultra ince" buluş
Türk bilim insanından "ultra ince" buluşİzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Şahin öncülüğünde, aralarında Nobel ödüllü bilim adamı Andre Geim'in de bulunduğu ekip, nano teknolojide kullanılmak üzere elmas, altın ve alüminyum gibi tabakalı olmayan maddelerden ultra ince malzeme üretmenin formülünü buldu.
10.10.2019Populer Bilim
İcat çıkardılar
İcat çıkardılarSudan hafif titanyumdan güçlü malzeme, eksi 80 dereceye kadar donmayı engelleyen madde, yenilebilir plastik… Türk bilim insanları dünyaya çağ atlatacak buluşlara imza atıyor.
15.02.2019Gündem
Çinlilerin ürettiği elektronik deri nabzı, sıcaklığı ve baskıyı ölçebiliyor
Çinlilerin ürettiği elektronik deri nabzı, sıcaklığı ve baskıyı ölçebiliyorÇinli bilim insanları, insanların sağlık durumlarını kontrol edebilecek 'dövme benzeri elektronik deri' üretti. İnsan derisini taklit edebilen bu cihaz, basıncı, sıcaklığı ve gerilmeyi ölçebiliyor.
7.08.2018Populer Bilim
İşte Türkiye’ye enerji veren kadınlar
İşte Türkiye’ye enerji veren kadınlar‘Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar’ programı ile enerji sektörüne büyük katkılar sunan ‘muhteşem enerjili’ kadınlar ödüllendirildi.
10.03.2018Ekonomi
Ultra ince ama kurşunları durdurabilir! Elmas kadar sert olan materyal keşfedildi
Ultra ince ama kurşunları durdurabilir! Elmas kadar sert olan materyal keşfedildiKurşun geçirmez zırh, dünyanın en popüler süper malzemelerinden biri sayesinde ciddi bir yükseltme yaptı. New York City Üniversitesi'nden (CUNY) araştırmacılar, iki kat grafeni birleştirirseniz, yeni materyalin darbeler karşı elmas benzeri bir tutarlılıkta sertleşebileceğini söyledi. Peki bu kalite bir malzemeden nerede yararlanılabilir? Oldukça sağlam olan madde, kurşun geçirmez zırhta kullanılabilir.
2.01.2018Populer Bilim
Samsung'un yeni bataryası mevcut li-on pillerden 5 kat daha hızlı şarj olabilecek
Samsung'un yeni bataryası mevcut li-on pillerden 5 kat daha hızlı şarj olabilecekSamsung, akıllı telefon pillerine oldukça faydalı olabilecek bir patent aldı. Grafen pili adıyla Samsung Teknoloji Enstitüsü tarafından alınan patent, normal li-ion pillerden 5 kat daha hızlı şarj olacak.
29.11.2017Teknoloji
Kırılmayan akıllı telefon ekranları yolda
Kırılmayan akıllı telefon ekranları yoldaİngiltere’de bulunan Sussex Üniversitesi araştırmacıları akıllı telefonların kronik sorunu olan ekran kırılmasına karşı bir çözüm buldu.
3.11.2017Teknoloji
İlkokul öğrencileri yaptı! Gören şaştı kaldı...
İlkokul öğrencileri yaptı! Gören şaştı kaldı...Bursa’da 3 ilkokul öğrencisi güneş, rüzgar, kar ve yağmurdan elektrik üreten cihazları bilim şenliğinde büyük ilgi gördü.
7.05.2017Ekonomi
İlkokul öğrencileri yaptı! Gören şaştı kaldı...
İlkokul öğrencileri yaptı! Gören şaştı kaldı...Bursa’da 3 ilkokul öğrencisi güneş, rüzgar, kar ve yağmurdan elektrik üreten cihazları bilim şenliğinde büyük ilgi gördü.
7.05.2017Ekonomi
Dünyanın en teknolojik otomobilinin tanıtım tarihi açıklandı!
Dünyanın en teknolojik otomobilinin tanıtım tarihi açıklandı!Geride bıraktığımız ekim ayında oldukça sınırlı görseller ve teknik değerlerle karşımıza çıkan EMotion, elektrikli otomobil sınıfına oldukça iddialı bir giriş yapacak.
25.04.2017Otomobil

Benzer Haber Etiketleri

grafençinorduhipersonikhipersonik füze

Grafen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.