H5n8

H5n8

Son dakika H5N8 haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan H5N8 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan H5N8 haber sayfamızda...

H5n8

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 329 h5n8 haberi bulunmuştur.
Bilim insanlarından uyarı geldi: Mutasyona uğradı, ölümcül olan türler var!
Bilim insanlarından uyarı geldi: Mutasyona uğradı, ölümcül olan türler var!Bilim insanlarından yeni bir uyarı geldi, kuş gribi virüsleri mutasyonu uğradı, ölümcül olabilen 8 tür dünyada dolaşıyor. Hayvanlardan insanlara geçen hastalıkların gittikçe daha ölümcül olduğunu söyleyen bilim insanları, en az 8 kuş gribi türünün dünyada dolaştığını ve yeni salgının Kovid-19'dan daha tehlikeli olabileceğini söyledi.
19.10.2021Dünya
Kuş gribi Danimarka'da hindilere de sıçradı
Kuş gribi Danimarka'da hindilere de sıçradıDanimarka’da bir çiftlikte kuş gribi virüsü (H5N8) tespitinin ardından 4 bin hindinin itlaf edilmeye başlandığı bildirildi.
7.03.2021Dünya
Kuş gribinin H5N8 türü ilk kez insanlara sıçradı
Kuş gribinin H5N8 türü ilk kez insanlara sıçradıRusya, H5N8 tipi kuş gribi virüsünün kümes hayvanlarından insanlara geçen ilk vakasının tespit edildiğini açıkladı.
21.02.2021Dünya
Korkutan açıklama! Dünyada ilk kez tespit edildi
Korkutan açıklama! Dünyada ilk kez tespit edildiSon dakika haberlere göre, Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, ülkede "A (H5N8)" kuş gribinin ilk kez insana bulaştığını tespit ettiklerini bildirdi.
20.02.2021Dünya
Ülke alarmda! Kuş gribi yeniden hortladı
Ülke alarmda! Kuş gribi yeniden hortladıDünya Hayvan Sağlığı Örgütünün (OIE), Cezayir'in kuzeydoğusundaki bir çiftlikte kuş gribine rastlandığını duyurmasının ardından, ülkede sağlık alanında olağanüstü hal (OHAL) kararı alındı.
9.02.2021Dünya
Güney Kore'de kuş gribi! 21 milyon kanatlı itlaf edildi
Güney Kore'de kuş gribi! 21 milyon kanatlı itlaf edildiGüney Kore'de kuş gribi salgını nedeniyle Kasım 2020'den bu yana 2,7 milyon kanatlının itlaf edildiğini bildirildi.
25.01.2021Dünya
Güney Kore şokta! Bu kez korona değil...
Güney Kore şokta! Bu kez korona değil...Güney Kore'de tavuk çiftliklerinde yeni bir kuş gribi vakası tespit edildi.
19.01.2021Dünya
Son dakika: Koronavirüs bitmeden yeni salgın! Alarm verildi...
Son dakika: Koronavirüs bitmeden yeni salgın! Alarm verildi...Dünya koronavirüs salgınıyla başa çıkmaya çalışırken, ortaya çıkan yeni salgın paniğe neden oldu. H5N8 vakalarının görülmesinin ardından virüsün önüne geçmeye çalışan ülkede alarm verildi.
11.01.2021Dünya
Alarm verildi! İtlaf ediliyorlar
Alarm verildi! İtlaf ediliyorlarSon dakika haberlere göre, Hindistan'da kuş gribi (H5N8) salgınını önlemek için kümes hayvanları itlaf ediliyor.
9.01.2021Dünya
Kuş gribi alarmı
Kuş gribi alarmıHindistan, Almanya ve Fransa’da kuş gribi alarmı verildi. Fransa Tarım Bakanlığı, ülkenin güneybatısındaki ördek sürüleri arasında yayılan kuş gribi virüsünü kontrol altına alabilmek için yaklaşık 600 bin kümes hayvanının itlaf edileceğini açıkladı.
7.01.2021Dünya
Binlerce kuş esrarengiz biçimde öldü: Kuş gribi alarmı!
Binlerce kuş esrarengiz biçimde öldü: Kuş gribi alarmı!Çoğu Hint kazı olan yaklaşık bin 700 göçmen kuşun esrarengiz biçimlerde ölü bulunmasının ardından Hindistan'ın kuzeyindeki Himaçal Pradeş eyaletinin bazı kısımlarında turizm faaliyetleri durduruldu.
6.01.2021Dünya
Kuş gribi nedeniyle Danimarka'da binlerce kümes hayvanı öldürülecek
Kuş gribi nedeniyle Danimarka'da binlerce kümes hayvanı öldürülecekDanimarka’nın Jutland Yarımadası'ndaki Viborg Belediyesinin sınırlarında yer alan Lövel köyündeki çiftlikte kuş gribine rastlandı.
2.01.2021Dünya
İngiltere doğruladı! Yüksek derecede bulaşıcı başka bir salgın...
İngiltere doğruladı! Yüksek derecede bulaşıcı başka bir salgın...İngiltere’nin Derbyshire bölgesinde yüksek derecede bulaşıcı “kuş gribi” salgını doğrulandı. Salgının yaşandığı yer “koruma bölgesi” ilan edildi.
16.12.2020Dünya
Korkutan haber geldi! 2. kez hortladı, itlaf edilecekler...
Korkutan haber geldi! 2. kez hortladı, itlaf edilecekler...Danimarka’nın Jelling kasabasında 700 kümes hayvanının bulunduğu bir hobi çiftliğinde kuş gribi tespit edildi.
9.12.2020Dünya
Güney Kore'de yeni kabus! 390 binden fazlası öldü
Güney Kore'de yeni kabus! 390 binden fazlası öldüGüney Kore’nin Kuzey Jeolla eyaletinde bulunan bir çiftlikte kuş gribi tespit edilmesinin ardından 390 binden fazla tavuk ve ördek itlaf edildi.
28.11.2020Dünya
Hollanda'da "kuş gribi" paniği
Hollanda'da "kuş gribi" paniği Hollanda'da, yaban kuğularında kuş gribi virüsünün belirlenmesi sebebiyle çiftçilerden "tavuk çiftliklerindeki hayvanların dışarıyla temas ettirilmemesi" istendi.
23.10.2020Dünya
Yumurta üreticilerinin 'kuş gribi' sevinci
Yumurta üreticilerinin 'kuş gribi' sevinciAvrupa Birliği'nde kümes hayvanlarının yüzde 17'sinin üretildiği Polonya'da kuş gribi hızla ilerliyor. Bu durum Türkiye'deki yumurta üreticilerinin işine yaradı. Telefonların susmadığını belirten Yum-Bir Genel Başkanı İbrahim Afyon, milliyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, "Polonya'da yaşanan kuş gribi nedeniyle Türkiye'den yumurta alımı hızlandı. Günlük 10 kişi arıyor. Bizden yumurta istiyorlar. Gülme komşuna gelir başına ama; kuş gribi işimize yaradı" ifadelerini kullandı.
21.01.2020Ekonomi
Son dakika... Balkan ülkesinde kuş gribi salgını!
Son dakika... Balkan ülkesinde kuş gribi salgını!Romanya'da bir çiftlikte ortaya çıkan H5N8 virüsünün hayli yüksek seviyede hastalığa yol açtığı açıklandı. Yaklaşık 19 bin hayvanın bulunduğu çiftlikte 11 bin 190'nı virüsten öldü.
15.01.2020Dünya
Dünyayı korkutan gelişme! 100 binden fazla kümes hayvanı itlaf edildi...
Dünyayı korkutan gelişme! 100 binden fazla kümes hayvanı itlaf edildi...Polonya'da kuş gribi (H5N8) nedeniyle 100 binden fazla kümes hayvanının itlaf edildiği açıklandı. Kuş gribi dolayısıyla Japonya, Çin, Güney Kore, Singapur, Hongkong ve Güney Afrika Cumhuriyeti, Polonya'dan kümes hayvanı ve yumurta ithalatını tamamen durdurdu.
14.01.2020Ekonomi
Macaristan'da kuş gribi alarmı! 53 bin hindi itlaf edildi
Macaristan'da kuş gribi alarmı! 53 bin hindi itlaf edildiMacaristan Gıda Güvenliği Ofisi, ülkede kuş gribi dolayısıyla 53 bin 500 hindinin itlaf edildiğini bildirdi.
13.01.2020Dünya
İran'da kuş gribi alarmı verildi
İran'da kuş gribi alarmı verildiİran'ın başkenti Tahran'da yabani kuşlarda yüksek düzeyde bulaşıcı H5N8 virüsü tespit edildiği bildirildi.
15.02.2018Dünya
İngiltere’de salma tavuk yumurtası krizi
İngiltere’de salma tavuk yumurtası kriziDaha doğal beslendiği için tercih edilen salma tavuk yumurtası İngiltere’de kuş gribi yüzünden raflardan kayboldu.
28.02.2017Dünya
Kabus geri mi döndü? Dünya diken üstünde
Kabus geri mi döndü? Dünya diken üstünde2003 yılında ortaya çıkan ve tüm dünyaya zor zamanlar yaşatan kuş gribi virüsü yeniden korku saldı. Çin'de artan kuş gribi vakalarından sonra ABD'de yüzlerce kedi karantina altına alındı. Fransa 20 Ocak tarihinde 800 bin ördeği komşu ülke Bulgaristan da 100 bini aşkın kanatlı hayvanı itlaf edecek.
14.01.2017Dünya
Fransa’da kuş gribi alarmı
Fransa’da kuş gribi alarmıYaz sonunda Rusya’da ortaya çıkan kuş gribiyle mücadele hala devam ediyor. Fransa Tarım Bakanlığı H5N8 virüsünün ülkenin güney batısında 89 vakada görüldüğünü açıkladı.
5.01.2017Dünya
Kuş gribinde  salgın riski düşük
Kuş gribinde salgın riski düşükTürkiye’nin komşuları Bulgaristan, Yunanistan ve İran’da tespit edilen kuş gribi virüsünün Türkiye’ye de sıçrayabileceğine dair bir endişe bulunuyor.
4.01.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kuş gribisalgınH5N8danimarkagüney kore

H5n8 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.