İhsan Özkes

İhsan Özkes

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul-1 9 .sıra Adayı.1 Ağustos 1957’de Çorum’da doğdu. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü Tefsir Hadis Bölümünden birincilikle mezun oldu. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hadis Anabilim Dalında yaptı.1981’de Sinop Gerze Müftüsü olarak atandı. Yozgat Sorgun Müftülüğü görevlerini yürüttü. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından iki yıl süreyle Mısır’a gönderildi. İstanbul Merkez Vaizi, Üsküdar, Şile, Beyoğlu ve Adana Yüreğir Müftüsü olarak görev yaptı. Yayınlanmış 4 kitabı bulunmaktadır.

İhsan Özkes

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 237 ihsan ozkes haberi bulunmuştur.
Tutuklanan CEO’ya asırlık hapis cezası talebi
Tutuklanan CEO’ya asırlık hapis cezası talebiYarım kalan bini aşkın dairesi bulunan Pana Yapı AŞ’nin eski yöneticileri hakkında dava açıldı. ‘Dolandırıcılık’ ve ‘örgüt kurmakla’ suçlanan 13 kişi arasında, şirketin eski CEO’su Kürşat Coşkun Ufuk da yer aldı. 13 kişi, şirketin içini boşaltmak, haksız kazanç elde etmekle suçlanıyor. Davacılar arasında, dizi oyuncusu İpek Tenolcay CHP eski milletvekili İhsan Özkes, basketbolcu Ahmet Düverioğlu da yer aldı.
6.08.2020Ekonomi
Şişli Belediye Başkanı İnönü: Sarıgül, istifa mektubu yazdırdı
Şişli Belediye Başkanı İnönü: Sarıgül, istifa mektubu yazdırdıMahkemede ifade veren Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Mustafa Sarıgül'ün kendisini ABD'de yaşayan çocukları ile tehdit ettiğini ve istifa mektubu yazdırdığını anlattı.
17.05.2017Siyaset
FETÖ'nün çöpçatan kataloğu
FETÖ'nün çöpçatan kataloğuFETÖ'nün vaizi olduğu tespit edilen Ömer Faruk Şentürk'ün evinde ele geçen evlendirme kataloğu her şeyi gözler önüne serdi.
20.09.2016Gündem
İhsan Özkes, twitter'dan CHP'yi bombaladı
İhsan Özkes, twitter'dan CHP'yi bombaladıCHP'den istifa eden İhsan Özkes, eski partisini twitter'dan adeta bombaladı. İhsan Özkes, "Atatürk bugün yaşasaydı ilk işi herhalde CHP'yi kapatmak olurdu" iddiasında bulundu.
9.11.2015Siyaset
Meclis’e 134 yeni milletvekili girdi
Meclis’e 134 yeni milletvekili girdi1 Kasım seçimi sonunda TBMM, 7 Haziran seçimine göre dörtte bir oranında yenilendi. 4 partiden 134 yeni isim parlamentoya girerken, en büyük değişim Ak Parti’de yaşandı
2.11.2015Gündem
7 Haziran’ın galibi 36 vekil seçilemedi
7 Haziran’ın galibi 36 vekil seçilemediDört partili yeni Meclis’e Ak Parti 118, CHP ise 7 vekil sokabildi. 7 Haziran seçimlerinde milletvekili olan 36 isim yeni Meclis’te yer alamazken 98 olan kadın vekil sayısı da 76’ya düştü...
2.11.2015Siyaset
Özçelik depremi
Özçelik depremiBir süre önce eski vekil Durdu Özbolat’la yumruklaşan Genel Başkan Yardımcısı Özçelik aday gösterilmeyince MYK’dan istifa etti. Özçelik PM’deki görevine devam edecek
18.09.2015Siyaset
Aday olamayan İhsan Özkes önce o tweetleri sildi, sonra hesabını kapattı!
Aday olamayan İhsan Özkes önce o tweetleri sildi, sonra hesabını kapattı!CHP'den istifa ettikten sonra AK Parti'ye göz kırpan İhsan Özkes, aday gösterilmeyince sinirlenip Ak Parti'yi övdüğü twitlerin hepsini tek tek sildi. Ardından hızını alamayan Özkes'in hesabını tamamen kapattığı ortaya çıktı!
18.09.2015Siyaset
CHP listesinde kısıtlı revizyon
CHP listesinde kısıtlı revizyonKılıçdaroğlu, 550 kişilik vekil listesini MYK ve PM'ye sundu. Listeye alınmayan Özçelik MYK ve PM'den istifa etti. 7. sıraya Bekaroğlu kaydırılırken, 9. sıraya Erdoğdu getirildi.
18.09.2015Siyaset
Ak Parti kendini bile yönetemiyor
Ak Parti kendini bile yönetemiyorCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimleri sonrasında Ak Parti’nin tek başına ülkeyi yönetme şansı olmadığını belirterek, “Meşruiyet tartışması olan kendisini yönetemeyen bir parti var, bu parti Türkiye’yi nasıl yönetecek?” dedi
16.09.2015Siyaset
Tunceli’de eğilim  yoklaması ihtimali
Tunceli’de eğilim yoklaması ihtimaliCHP’nin milletvekili çıkaramadığı 35 kentte aday listelerinde değişiklikler bekleniyor. Bu kentlerin başında Tunceli var. İlde talepler üzerine 13 Eylül günü eğilim yoklaması yapılma olasılığı arttı. CHP, 7 Haziran’da iki vekilin ikisini de HDP’ye kaptırmıştı...
6.09.2015Siyaset
O gün şakşakladılar şimdi benden kötüsü yok
O gün şakşakladılar şimdi benden kötüsü yokCHP’den istifa ederek bağımsız milletvekili olan İhsan Özkes, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen 30 Ağustos Resepsiyonu’na katılmasıyla ilgili olarak konuştu.
3.09.2015Siyaset
Tek bağımsız vekil İhsan Özkes Meclis'te tek başına
Tek bağımsız vekil İhsan Özkes Meclis'te tek başına7 Haziran'da CHP listelerinden milletvekili seçildikten kısa bir süre sonra partisinden istifa eden İstanbul Milletvekili İhsan Özkes bugünkü olağanüstü oturumda Meclis sıralarında tek başına otururken görüntülendi.
3.09.2015Siyaset
Suriye ve Irak tezkeresi Meclis'ten geçti
Suriye ve Irak tezkeresi Meclis'ten geçtiHükümete sınır ötesi harekat ve sınır dışına asker gönderme yetkisi veren Irak-Suriye tezkeresi TBMM Genel Kurulu'nda görüşüldü. AK Parti, CHP ve MHP'nin evet oyu kullandığı tezkere kabul edilirken HDP ise hayır oyu kulandı. Meclis'te bağımsız bakanların yemin krizi yaşandı. Bağımsız bakanların yemin edebilmesi için yapılan iki oylamadan da sonuç çıkmadı. Son yapılan oylamada bağımsız bakanların yemin edilmesi kabul edildi. Bakanlar yemin etmeye başladı ancak yemin sırasında yaşanan tartışmalar nedeniyle oturuma tekrar ara verildi.
3.09.2015Siyaset
İhsan Özkes'ten 'Saray' ve 'Hz Muhammed' itirafı
İhsan Özkes'ten 'Saray' ve 'Hz Muhammed' itirafı'Hz Muhammed yaşasaydı Saray'a giderdi' sözleriyle gündemd yaratan İhsan Özkes'ten itiraf gibi açıklama: İlk söylediğimde yanlış yapmıştım, ikinci yaptığımda da yanlış yaptım!
3.09.2015Siyaset
Özkes yerine Bekaroğlu
Özkes yerine BekaroğluCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimleri için aday listesini sunacağı 18 Eylül’e kadar 7 Haziran listelerinde yapacağı asgari düzeydeki değişiklik için farklı kesimlerle temas kuruyor.
2.09.2015Siyaset
İlklerin resepsiyonu
İlklerin resepsiyonuCumhurbaşkanı Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ilk kez ‘Başkomutan’ sıfatıyla resepsiyon verdi. Gecede siyaset ve sanat dünyasından farklı isimler bir araya geldi
31.08.2015Siyaset
‘Söz konusu vatansa  gerisi teferruattır’
‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’Bağımsız İstanbul Milletvekili Özkes’in ‘saray’ açıklaması tepki topladı. Özkes bunun üzerine ‘Vatanın bütünlüğü için saraydaydım’ diye bir açıklama yaptı
31.08.2015Siyaset
CHP'den İhsan Özkeş'e tepki
CHP'den İhsan Özkeş'e tepkiCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinden istifa eden Bağımsız Milletvekili İhsan Özkes'in Hazreti Muhammed ve yüce Allah'ın isimlerini siyasette bolca kullandığını öne sürerek, "Ben bunu hiç doğru bulmam. Defalarca da söyledim ama bir kez, bir cümle içinde kullanacak olursam, Allah kimseyi İhsan Hoca'nın düştüğü duruma getirmesin" dedi.
31.08.2015Siyaset
Kılıçdaroğlu: Görev verilseydi hükümeti kurabilirdik
Kılıçdaroğlu: Görev verilseydi hükümeti kurabilirdikCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınına katıldı. Ahmed Arpat'ın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
31.08.2015Siyaset
Özkes: Hz. Muhammed de Atatürk de Saray'a giderdi
Özkes: Hz. Muhammed de Atatürk de Saray'a giderdiCHP'den istifa ettikten sonra yaptığı açıklamalarla gündeme gelen İstanbul bağımsız Milletvekili İhsan Özkes, Twitter hesabından 30 Ağustos resepsiyonuyla ilgili, "Hz. Muhammed de Atatürk de yaşasaydı bugün saraya gelirdi" yorumunda bulundu.
31.08.2015Gündem
Karayalçın ve  Üzümcü iddiası
Karayalçın ve Üzümcü iddiası7 Haziran’dan önce yapılan ön seçim sonuçlarıyla gelen milletvekillerini korumayı düşünen CHP’de sürpriz isimler arasında MHP’den ihraç edilen Oğan da bulunuyor
28.08.2015Siyaset
Baykal, Sarıgül ve Karayalçın’ın gözü onda!
Baykal, Sarıgül ve Karayalçın’ın gözü onda!CHP’nin yönetmelik değişikliğinin YSK tarafından kabul edilmesinin ardından gözler Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na çevrildi. CHP Lideri’nin 7 Haziran öncesi önseçim sonuçlarına bağlı kalacağı, yönetmelik değişikliğiyle elde ettiği yetkiyi “kontenjan” sıralamasında kullanacağı belirtiliyor.
27.08.2015Siyaset
Baykal, Sarıgül ve Karayalçın’ın kaderini Kılıçdaroğlu belirleyecek
Baykal, Sarıgül ve Karayalçın’ın kaderini Kılıçdaroğlu belirleyecekCHP’nin yönetmelik değişikliğinin YSK tarafından kabul edilmesinin ardından gözler Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na çevrildi. CHP Lideri’nin 7 Haziran öncesi önseçim sonuçlarına bağlı kalacağı, yönetmelik değişikliğiyle elde ettiği yetkiyi “kontenjan” sıralamasında kullanacağı belirtiliyor
26.08.2015Siyaset
Özkes'ten Ankara'yı karıştıracak sözler
Özkes'ten Ankara'yı karıştıracak sözlerCHP'den istifa eden İhsan Özkes, CHP'nin AK Partisiz bir koalisyon için uğraştığını ve bu tuzağı Bahçeli'nin bozduğunu iddia etti.
14.08.2015Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

CHPceohapiscezaSon dakika

İhsan Özkes ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.