Jackson Hole

Jackson Hole

Son dakika Jackson Hole haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Jackson Hole gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Jackson Hole haber sayfamızda...

Jackson Hole

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 244 jackson hole haberi bulunmuştur.
Fed faiz oranını değiştirmedi
Fed faiz oranını değiştirmedi ABD Merkez Bankası (Fed), beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.
23.09.2021Uzmanpara
Son dakika: Fed faiz kararını açıkladı
Son dakika: Fed faiz kararını açıkladıGelen son dakika haberine göre; piyasaların merakla beklediği haber geldi ve ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararını açıkladı. Fed, beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.
23.09.2021Ekonomi
New York borsası Fed'in faiz kararı öncesi yükselişle açıldı
New York borsası Fed'in faiz kararı öncesi yükselişle açıldıNew York borsası, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bugün açıklanacak para politikası kararları öncesi güne yükselişle başladı.
22.09.2021Ekonomi
Altın ve dolar için nefesler tutuldu
Altın ve dolar için nefesler tutulduYatırımcıların gözü kulağı bugün ABD'den gelecek olan enflasyon verilerinde olacak. ABD Merkez Bankası'nın para politikasına yönelik gidişatını belirleyecek olan enflasyon verisi piyasalar tarafından önemle takip edilirken, altın ve dolarda rota kritik veri sonrası şekillenecek. İşte yatırımcıların merakla takip ettiği gelişmeler...
14.09.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan rezerv açıklaması
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan rezerv açıklamasıTCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ekonomi toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, "Rezervlerdeki iyileşmeler öngörülerimizle uyumlu seyretmektedir. Rezervlerimiz 115-120 milyar dolar seviyesine gelmiştir. Kısa vadede enflasyon görünümünde etkili olan geçici unsurların etkisini yitireceğini ve son çeyrekte enflasyonun düşüş eğilimine gireceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde daha güçlü bir TL için adımlar atacağız." dedi.
8.09.2021Ekonomi
Dolar neden düşüyor?
Dolar neden düşüyor?Son haftalarda fiyat hareketlerine bakıldığında 4 haftadır gerileme kaydeden dolar/TL, 8.30 lira seviyesinin altına sarktı. Haftanın ilk işlem gününde de düşüş hareketinin gözlendiği dolar/TL’de Prof. Dr. Sefer Şener yaşanan geri çekilmelerin sebebini Uzmanpara’ya anlattı. İşte detaylar…
6.09.2021Uzmanpara
Kritik veri sonrası altın tırmanışa geçti
Kritik veri sonrası altın tırmanışa geçtiBu hafta genel itibarıyla sakin seyreden ons altın ABD’den gelen istihdam verilerinin ardından tırmanışa geçti. Ons altındaki fiyat hareketlerine paralel olarak gram altın da yükseliş kaydederken bu hafta dolar ve euro ise değer kaybetti.
5.09.2021Uzmanpara
Altın ve dolar için kritik gün
Altın ve dolar için kritik günGeçtiğimiz hafta 1820 dolar seviyesine kadar sert yükselen ons altın haftanın son işlem gününde bu seviyenin altında sakin bir seyir izliyor. Gram altın ise bugün yükseliş kaydederken, dolar ve euro primli seyrediyor. Öte yandan bugün ABD’den gelecek olan tarım dışı istihdam verileri ile birlikte altın ve dolar fiyatlarında yön değişebilir.
3.09.2021Uzmanpara
Altın yatırımcıları yarına odaklandı
Altın yatırımcıları yarına odaklandıGeçtiğimiz hafta 1820 dolara kadar sert yükseliş kaydeden ons altın, bu hafta genel olarak sakin seyrediyor. Dolar ve euroda yatay seyir izlenirken, gram altın ise bugün düşüşe geçti. Öte yandan yarın ABD’den gelecek olan tarım dışı istihdam verisi altın fiyatlarında yönü tayin edebilir. İşte ayrıntılar...
2.09.2021Uzmanpara
Altın ve dolarda son durum ne?
Altın ve dolarda son durum ne?ABD’de gerçekleştirilen Jackson Hole toplantısı sonrası sert yükselişe geçen ons altın bu hafta itibarıyla sakin bir seyir izlerken gram altın fiyatları düşüş kaydediyor. Öte yandan bugün açıklanan ikinci çeyrek büyüme verisi sonrası dolar ve euroda geri çekilmeler gözlendi.
1.09.2021Uzmanpara
Altın fiyatları tırmanışa geçti
Altın fiyatları tırmanışa geçtiEmtia ve para piyasalarında yönü belirleyecek olan ABD’de Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu geçtiğimiz hafta cuma günü gerçekleştirildi. Ardından ons altın fiyatları tırmanışa geçti.
31.08.2021Uzmanpara
New York borsası karışık seyirle kapandı
New York borsası karışık seyirle kapandıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,16 azalarak 35.399,84 puana geriledi.
30.08.2021Ekonomi
Avrupa borsaları günü hafif yükselişle kapadı
Avrupa borsaları günü hafif yükselişle kapadıAvrupa borsaları, Fed’in "güvercin" tonlu mesajlarının küresel pay piyasalarında risk algısında iyileşme sağlamasına rağmen, Avro Bölgesi’nde ekonomik güvenin bu yıl ilk kez gerilemesiyle günü "hafif" yükselişle tamamladı. Kapanışta, gösterge endeks Stoxx Europe 600 yüzde 0,07 artışla 472,68 puana çıktı.
30.08.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününe yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,12 artışla 35.497,41 puana çıktı.
30.08.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününe yükselişle başladı.
30.08.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, haftanın ilk işlem gününe alış ağırlıklı bir seyirle başladı.
30.08.2021Uzmanpara
Asya borsaları yükseldi
Asya borsaları yükseldiAsya borsalarında alış ağırlıklı bir seyir izlendi.
30.08.2021Uzmanpara
Altın ve dolarda son durum
Altın ve dolarda son durumGeçtiğimiz hafta ABD’de gerçekleştirilen Jackson Hole toplantıları sonrası yükselişe geçen ons altın haftanın ilk işlem gününde yatay seyrediyor. Ons altındaki fiyat hareketlerinden destek bulan gram altın 488 lira seviyesinde işlem görürken, dolar/TL 8.38 lira seviyesinde primli seyrediyor. Öte yandan bu hafta yurt içi ve yurt dışı piyasaları yoğun bir veri gündemi bekliyor.
30.08.2021Uzmanpara
Altın ‘Jackson Hole’ sonrası sert yükseldi
Altın ‘Jackson Hole’ sonrası sert yükseldiABD’de gerçekleştirilen Jackson Hole toplantıları ve ardından ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarının ardından ons altın, haftayı 1820 dolar seviyesinde sert yükselişle kapattı. Ons altındaki yükselişten destek bulan gram altın ise haftayı 488 lira seviyesinden tamamladı.
29.08.2021Uzmanpara
Piyasalar Fed’in güvercin kanatlarında
Piyasalar Fed’in güvercin kanatlarındaABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, merakla beklenen Jackson Hole konuşmasında varlık alımlarının bu yıl içinde azaltılmaya başlanmasının kapısını aralarken, analistler Powell'ın "güvercin" tondaki mesajlarının piyasa beklentileriyle uyumlu olduğunu belirtti.
28.08.2021Uzmanpara
Piyasalar istihdam verilerine odaklandı
Piyasalar istihdam verilerine odaklandıKüresel pay piyasaları Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'ndan beklenenden daha şahin bir mesaj çıkmaması ve Çin'den gelen piyasayı destekleyici adımlar ile alış ağırlıklı bir haftayı geride bırakırken, gelecek hafta gözler ABD'de tarım dışı istihdam başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.
28.08.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları yükselişle kapandıAvrupa borsaları, haftanın son işlem gününü yükselişle tamamladı.
27.08.2021Ekonomi
FED Başkanı Jerome Powell'dan önemli açıklamalar!
FED Başkanı Jerome Powell'dan önemli açıklamalar!FED başkanı Jerome Powell, Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'nda yapacağı konuşma Küresel piyasaları yakından ilgilendiriyor. Konuşma öncesinde dalgalı bir seyir izleyen küresel piyasalar Jerome Powell'ın açıklamasının ardından yeniden şekillenecek. 17:00'de konuşmaya başlayan FED başkanı enflasyona ilişkin önemli açıklamalarda bulundu
27.08.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın bugün Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'nda yapacağı konuşma öncesi güne yükselişle başladı.
27.08.2021Uzmanpara
Borsa günün ilk yarısında yatay seyretti
Borsa günün ilk yarısında yatay seyrettiBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,03 değer kazanarak 1.448,98 puana çıktı.
27.08.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Jackson Hole ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.