Janet Yellen

Janet Yellen

Son dakika Janet Yellen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Janet Yellen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Janet Yellen haber sayfamızda...

Janet Yellen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 747 janet yellen haberi bulunmuştur.
Yatırımcılar dikkat! Bir kripto para daha çöküşe geçti
Yatırımcılar dikkat! Bir kripto para daha çöküşe geçtiTerra'nın çöküşünün ardından bir başka sabitkoin de çöküşe geçti. Kripto varlık piyasasının en popüler sabitkoini Tether'de ise hacim kaybı dikkat çekti. İşte kripto para piyasasında dikkat çeken hareketler...
17.05.2022Ekonomi
Kripto para piyasasının çöküşü! 'Yaşananların tam karşılığı, panik'
Kripto para piyasasının çöküşü! 'Yaşananların tam karşılığı, panik'En çok kullanılan kripto para birimlerinden Terra Luna'nın yüzde 99 değer kaybetmesi ve sabit kripto paraları (stablecoin) da aşağı çekmesi, piyasalarda çöküşe neden oldu.
14.05.2022Ekonomi
'ABD finansal sistemi düzgün çalışıyor'
'ABD finansal sistemi düzgün çalışıyor'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD finansal sisteminin hisse senedi piyasasındaki satışa ve bazı varlıkların değerlemelerinin tarihi seviyelerle karşılaştırıldığında yüksek olmasına rağmen "düzgün şekilde" çalışmakta olduğunu söyledi.
10.05.2022Uzmanpara
AB: Dondurduğumuz Rus parasını Ukrayna'ya verelim
AB: Dondurduğumuz Rus parasını Ukrayna'ya verelimAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Financial Times'a yaptığı, bugün yayımlanan açıklamalarda dikkat çekici ifadeler kullandı.
9.05.2022Dünya
'ABD ekonomisi güçlü olmaya devam ediyor'
'ABD ekonomisi güçlü olmaya devam ediyor'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD ekonomisinin bu yılın ilk çeyreğinde yaşanan daralmaya rağmen güçlü olmaya devam ettiğini bildirdi. Ancak Yellen enflasyonun çok yüksek olduğunu ve düşürülmesi gerektiğini de vurguladı.
5.05.2022Uzmanpara
Son dakika: Dünyanın gündemine bomba gibi düştü! Rus bakan konuşurken salonu terk etti
Son dakika: Dünyanın gündemine bomba gibi düştü! Rus bakan konuşurken salonu terk ettiABD’nin başkenti Washington DC’de düzenlenen G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısına çevrimiçi olarak katılan Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov'un konuşması sırasında ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’de dahil birçok bakanın salonu terk ettiği aktarıldı.
20.04.2022Dünya
Rusya Maliye Bakanı Siluanov, G20 Maliye Bakanları Toplantısına çevrimiçi olarak katılacak
Rusya Maliye Bakanı Siluanov, G20 Maliye Bakanları Toplantısına çevrimiçi olarak katılacakG20’ye ev sahipliği yapan Endonezya tarafından yapılan açıklamada, Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov'un önümüzdeki hafta yapılacak G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısına çevrimiçi olarak katılacağı aktarıldı.
15.04.2022Ekonomi
'Küresel büyüme savaştan darbe alacak'
'Küresel büyüme savaştan darbe alacak'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen küresel ekonomik büyümenin Rusya'nın Ukrayna'da sürdürdüğü savaştan darbe alacağını söyledi.
14.04.2022Uzmanpara
ABD'den flaş G20 kararı! Rusya'nın olduğu toplantılara katılmayacaklar
ABD'den flaş G20 kararı! Rusya'nın olduğu toplantılara katılmayacaklarSon dakika haberine göre; ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD'nin Rusya'nın katıldığı G20 toplantılarına katılmayacağını açıkladı.
6.04.2022Dünya
ABD'den Kuzey Kore'nin füze denemelerine karşı yeni adım
ABD'den Kuzey Kore'nin füze denemelerine karşı yeni adımABD Hazine Bakanlığı, Kuzey Kore'nin kıtalararası balistik füze testlerinin ardından ülkeyle bağlantılı 5 kuruluşa ek yaptırım uygulama kararı alırken, silah testlerinin devam etmesi durumunda yaptırımların daha da artacağını açıkladı.
2.04.2022Dünya
Son dakika: ABD'den Rus teknoloji sektörüne yaptırım kararı!
Son dakika: ABD'den Rus teknoloji sektörüne yaptırım kararı!ABD, Rusya'ya yönelik yaptırım stratejisinin bir parçası olarak Rus teknoloji sektöründen 13 kişi ve 21 kuruluşa yaptırım uyguladı.
31.03.2022Dünya
'Emtialardaki artış büyümeyi yavaşlatabilir'
'Emtialardaki artış büyümeyi yavaşlatabilir'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Rusya-Ukrayna krizinin emtia fiyatlarını yükseltmekte olduğunu ve bu emtia fiyat artışının önümüzdeki yıl küresel büyüme için görünümü yavaşlatmasının büyük olasılık olduğunu söyledi.
25.03.2022Uzmanpara
Rusya'ya yaptırım hazırlıkları kasımda başladı
Rusya'ya yaptırım hazırlıkları kasımda başladıABD ve Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin Rusya'yı küresel ekonominin dışına iten yaptırımlar için hazırlıklara kasım ayında başladıkları belirtildi.
18.03.2022Uzmanpara
'Sıkı para politikası resesyona yol açabilir'
'Sıkı para politikası resesyona yol açabilir'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen "Sıkı para politikası resesyona yol açabilir ancak ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu dengeyi kuracağına güveniyorum" ifadelerini kullandı.
14.03.2022Uzmanpara
'Ekonomide resesyon beklemiyorum'
'Ekonomide resesyon beklemiyorum'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, "ABD ekonomisinde resesyon beklemiyorum" ifadelerini kullandı.
11.03.2022Uzmanpara
Kripto paralar ABD etkisiyle yükseldi
Kripto paralar ABD etkisiyle yükseldiKripto para birimleri sabah saatlerinde ABD’den gelen kritik bir gelişmeyle birlikte sert yükseliş kaydetti. Bitcoin, 38 bin 700 dolar seviyelerinden yönünü yukarı çevirerek yüzde 9.8 oranında değer kazandı. Öte yandan kripto para yatırımlarıyla bilinen ünlü iş insanı Elon Musk bugün yaptığı paylaşımla alay konusu oldu. İşte detaylar...
9.03.2022Uzmanpara
'Yaptırımların etkisini rublede görüyoruz'
'Yaptırımların etkisini rublede görüyoruz'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, "Rusya'ya karşı sert yaptırımlar uygulanıyor. Etkisini rubledeki değer kaybında görüyoruz" dedi.
3.03.2022Uzmanpara
Finansal İstikrar Gözetim Konseyi toplandı
Finansal İstikrar Gözetim Konseyi toplandıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Finansal İstikrar Gözetim Konseyi'ni topladı.
1.03.2022Uzmanpara
Yellen'dan enflasyon açıklaması
Yellen'dan enflasyon açıklamasıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, "ABD Merkez Bankası (Fed) ve ABD Başkanı Joe Biden yönetimi enflasyonu kontrol altına alacak adımları atacaklar" ifadelerini kullandı.
21.01.2022Uzmanpara
Yellen'dan koronavirüs açıklaması
Yellen'dan koronavirüs açıklamasıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, 350 milyar dolarlık fonun eyaletlerin ve yerel yönetimlerin Covid-19'a güçlü yanıt vermelerine imkan sağladığını belirtti.
19.01.2022Uzmanpara
Yellen banka CEO'ları ile görüştü
Yellen banka CEO'ları ile görüştüABD Hazine Bakanı Janet Yellen, dün bir grup bankanın CEO'ları ile bir araya gelerek stablecoinlerin durumunu görüştü.
9.12.2021Uzmanpara
Yellen'dan enflasyon yorumu
Yellen'dan enflasyon yorumuABD Hazine Bakanı Janet Yellen, "ABD Başkanı Joe Biden'ın mart ayında çıkardığı teşvik paketinin yüksek enflasyona katkısı küçük oldu" ifadelerini kullandı.
2.12.2021Uzmanpara
Yellen'dan 'borçlanma tavanı' uyarısı
Yellen'dan 'borçlanma tavanı' uyarısıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kongre'yi federal hükümetin borçlanma tavanını yükseltmesi için bir kez daha uyardı.
30.11.2021Uzmanpara
Yellen'dan Powell yorumu
Yellen'dan Powell yorumuABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Jerome Powell'ın ikinci dönem için ABD Merkez Bankası (Fed) başkanlığına aday gösterilmesinin uzun vadede enflasyonun kalıcı hale gelmemesini sağlamada önemli bir rol oynayacağını savundu.
23.11.2021Uzmanpara
Piyasalarda enflasyon endişeleri devam ediyor
Piyasalarda enflasyon endişeleri devam ediyorKüresel pay piyasalarında, ABD'de artan enflasyon baskılarının ABD Merkez Bankası'nı (Fed) beklenenden önce sıkı para politikasına zorlayabileceği endişeleri devam ederken, bugün İngiltere ve Euro Bölgesi'nde enflasyon verileri ile Fed yetkililerinin konuşmaları yatırımcıların odağında bulunuyor.
17.11.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Janet Yellen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.