Janet Yellen

Janet Yellen

Son dakika Janet Yellen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Janet Yellen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Janet Yellen haber sayfamızda...

Janet Yellen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 506 janet yellen haberi bulunmuştur.
'Aşılama küresel ekonomiye sağlanabilecek en güçlü teşvik'
'Aşılama küresel ekonomiye sağlanabilecek en güçlü teşvik' ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını kontrol altına almanın güçlü bir ekonomik toparlanma için önemli olduğunu belirterek, hızlı ve gerçekten küresel bir aşılama programının ekonomiye sağlanabilecek en güçlü teşvik olduğunu ifade etti.
26.02.2021Uzmanpara
Borsa yatırımcılarına 'temkinli olunmalı' uyarısı
Borsa yatırımcılarına 'temkinli olunmalı' uyarısıKüresel pay piyasalarında artan enflasyonist endişeler, satın alınacak yeni bir hikayenin bulunmaması ve ABD tahvil faizlerindeki yukarı yönlü harekete paralel sert dalgalanmalar dikkati çekerken analistler, yurt içi piyasalarda da benzer bir yönelimin olduğunu, yatırımcıların temkinli olması gerektiğini ifade ediyor.
25.02.2021Uzmanpara
Yatırımcılara 'kripto para' uyarısı
Yatırımcılara 'kripto para' uyarısıSon dönemde bazı büyük şirketlerin ve yetkililerinin destekleyici açıklamaları ile yönelimin arttığı kripto para birimleri, kontrol mekanizmasının işlememesi nedeniyle spekülatif varlık grupları arasında başı çekerken, analistler fiyatındaki oynaklığa işaret ederek yatırımcılara "temkinli ve mesafeli" olunması uyarısında bulunuyor.
24.02.2021Uzmanpara
Powell: ABD'nin dijital parada ilk olması gerekmiyor
Powell: ABD'nin dijital parada ilk olması gerekmiyorABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ABD'nin dijital parayı oluşturup kullanıma sunma konusunda dünyada ilk ülke olmak zorunda olmadığını vurguladı.
24.02.2021Uzmanpara
Yellen, Ignazio Visco ile görüştü
Yellen, Ignazio Visco ile görüştüABD Hazine Bakanı Janet Yellen, İtalya Merkez Bankası Başkanı ile görüştü. Yellen, İtalya MB Başkanı Ignazio Visco ile görüşmesinde düşük gelirli, yoksul ülkeler için desteğin iyileştirilmesi konusunda G20 dönem başkanı İtalya ile yakın çalışma içinde olacaklarını söyledi.
24.02.2021Uzmanpara
Son Dakika: Bitcoin sert geriledi! Elon Musk dünyanın en zengini olma ünvanını kaptırdı
Son Dakika: Bitcoin sert geriledi! Elon Musk dünyanın en zengini olma ünvanını kaptırdıBitcoin son 24 saatte yüzde 13 değer kaybetti. Elon Musk dünyanın en zengini olma ünvanını Jeff Bezos'a kaptırdı. ABD Maliye Bakanı Yellen ise Bitcoini "verimsiz" ve "spekülatif" olarak nitelendirdi. Kripto paralardaki dalgalanma ise devam ediyor.
23.02.2021Ekonomi
Bitcoin'in fiyatı geriledi
Bitcoin'in fiyatı gerilediKripto para piyasalarının en büyük hacimli birimi, artan kurumsal alımların desteğinde 58,330.57 dolarlık yeni zirveyi gördükten sonra tüm kripto piyasalarına gelen satışlarla yaklaşık 10,000 dolarlık düşüşle 48,000 dolar düzeyine kadar indi. Bitcoin, bu düzeyden hafif toparlanarak 50,000 doların üzerine döndü.
23.02.2021Uzmanpara
Yellen'dan 'Bitcoin' uyarısı
Yellen'dan 'Bitcoin' uyarısıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto para birimlerinden Bitcoin'in çoğu zaman yasa dışı finansman için kullanıldığını belirterek, söz konusu kripto para birimini "verimsiz" ve "spekülatif" olarak nitelendirdi.
23.02.2021Uzmanpara
ABD'nin yeni bakanından Bitcoin uyarısı geldi
ABD'nin yeni bakanından Bitcoin uyarısı geldiABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto para birimlerinden Bitcoin'in çoğu zaman yasa dışı finansman için kullanıldığını belirterek, söz konusu kripto para birimini "verimsiz" ve "spekülatif" olarak nitelendirdi. Öte yandan Bitcoin, artan kurumsal alımların desteğinde 58,330.57 dolarlık yeni zirveyi gördükten sonra tüm kripto piyasalarına gelen satışlarla yaklaşık 10 bin dolarlık düşüşle 48 bin dolar düzeyine kadar indi. Bitcoin, bu düzeyden hafif toparlanarak 50 bin doların üzerine döndü.
23.02.2021Ekonomi
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününe düşüşle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 0,55 azalışla 31.322,07 puandan işlem gördü.
22.02.2021Uzmanpara
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününe düşüşle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 0,55 azalışla 31.322,07 puandan işlem gördü.
22.02.2021Ekonomi
Piyasalar Powell'ın sunumuna odaklandı
Piyasalar Powell'ın sunumuna odaklandıKüresel piyasalarda bu hafta, ABD'de hayata geçirilmesi planlanan destek paketine ilişkin gelişmeler ve ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın Senato'da yapacağı sunum takip edilecek.
22.02.2021Uzmanpara
Bitcoin'in piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştı
Bitcoin'in piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştıKripto para birimleri piyasalarına yönelik ilgi son dönemde hız kazanırken, Bitcoin'in piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştı.
20.02.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, haftanın son işlem gününe yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,19 artışla 31.554,22 puandan işlem gördü.
19.02.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, haftanın son işlem gününe yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,19 artışla 31.554,22 puandan işlem gördü.
19.02.2021Uzmanpara
Yellen'dan kripto para açıklaması
Yellen'dan kripto para açıklamasıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD hükümetinin, düzenleyici sorumluluklara uyduklarından emin olmak için kripto para piyasa kuruluşlarına ilişkin düzenleme yapabileceğini söyledi.
19.02.2021Uzmanpara
Piyasalar yoğun haber ve veri gündemine odaklandı
Piyasalar yoğun haber ve veri gündemine odaklandıKüresel piyasalarda karışık bir seyir izlenirken, bugün sanal ortamda düzenlenecek G7 Liderler Zirvesi ve dünya genelinde açıklanacak öncü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.
19.02.2021Uzmanpara
Yellen'dan 'ekonomik destek paketi' açıklaması
Yellen'dan 'ekonomik destek paketi' açıklamasıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının olumsuz etkilerine yönelik büyük bir ekonomik destek paketinin geçirilmesinin önemli olduğunu belirterek, "Önümüzdeki birkaç hafta içinde bu paketin yasalaşmasında ilerleme görmeyi umuyoruz." dedi.
19.02.2021Uzmanpara
ABD toparlanmada AB ile iş birliği amaçlıyor
ABD toparlanmada AB ile iş birliği amaçlıyorABD Hazine Bakanlığı, Hazine Bakanı Janet Yellen'ın, Avrupa Birliği (AB) ile küresel ekonomik toparlanma sürecinde iş birliği yapmak istediklerini duyurdu.
17.02.2021Uzmanpara
Yellen, ECB Başkanı Lagarde ile görüştü
Yellen, ECB Başkanı Lagarde ile görüştüABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ile büyüme ve istihdamı teşvik edecek politika araçlarını görüştü.
17.02.2021Uzmanpara
ABD Hazine Bakanı'ndan kritik görüşme
ABD Hazine Bakanı'ndan kritik görüşmeABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ile büyüme ve istihdamı teşvik edecek politika araçlarını görüştü.
16.02.2021Dünya
Yurt içi piyasalarda Merkez Bankası'nın faiz kararı takip edilecek
Yurt içi piyasalarda Merkez Bankası'nın faiz kararı takip edilecekGelecek hafta Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı yurt içi piyasaların odağında yer alırken, yurt dışında yoğunlaşan veri takvimi takip edilecek.
13.02.2021Ekonomi
Piyasalarda faiz kararı takip edilecek
Piyasalarda faiz kararı takip edilecekGelecek hafta, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı yurt içi piyasaların odağında yer alırken, yurt dışında yoğunlaşan veri takvimi takip edilecek.
13.02.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle kapandı
New York borsası yükselişle kapandıNew York borsası, haftanın son işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi yüzde 0,09 artışla 31.458,40 puana yükseldi.
12.02.2021Ekonomi
Yellen'dan kripto para uyarısı!
Yellen'dan kripto para uyarısı!ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto paralar ve sanal varlıkların kötüye kullanımının büyüyen bir sorun olduğunu belirterek, "sorumlu inovasyona" ihtiyaç olduğunu ifade etti.
11.02.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

ABDbitcoinYellenmerkez Bankasıjanet yellen

Janet Yellen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.