Yellen

Yellen

Son dakika Yellen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yellen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yellen haber sayfamızda...

Yellen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 766 yellen haberi bulunmuştur.
Yellen'dan enflasyon yorumu
Yellen'dan enflasyon yorumuABD Hazine Bakanı Janet Yellen, "ABD Başkanı Joe Biden'ın mart ayında çıkardığı teşvik paketinin yüksek enflasyona katkısı küçük oldu" ifadelerini kullandı.
2.12.2021Uzmanpara
Yellen'dan 'borçlanma tavanı' uyarısı
Yellen'dan 'borçlanma tavanı' uyarısıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kongre'yi federal hükümetin borçlanma tavanını yükseltmesi için bir kez daha uyardı.
30.11.2021Uzmanpara
Yellen'dan Powell yorumu
Yellen'dan Powell yorumuABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Jerome Powell'ın ikinci dönem için ABD Merkez Bankası (Fed) başkanlığına aday gösterilmesinin uzun vadede enflasyonun kalıcı hale gelmemesini sağlamada önemli bir rol oynayacağını savundu.
23.11.2021Uzmanpara
Piyasalarda enflasyon endişeleri devam ediyor
Piyasalarda enflasyon endişeleri devam ediyorKüresel pay piyasalarında, ABD'de artan enflasyon baskılarının ABD Merkez Bankası'nı (Fed) beklenenden önce sıkı para politikasına zorlayabileceği endişeleri devam ederken, bugün İngiltere ve Euro Bölgesi'nde enflasyon verileri ile Fed yetkililerinin konuşmaları yatırımcıların odağında bulunuyor.
17.11.2021Uzmanpara
Yellen'dan borç limiti uyarısı
Yellen'dan borç limiti uyarısıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD'nin borç limitine 15 Aralık'ta ulaşacağını tahmin ettiğini belirtti.
17.11.2021Uzmanpara
Son dakika: Dünyanın merakla beklediği kritik görüşme! Biden ile Şi ilk kez yüz yüze...
Son dakika: Dünyanın merakla beklediği kritik görüşme! Biden ile Şi ilk kez yüz yüze...Gelen son dakika haberine göre; Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile ABD Başkanı Joe Biden'ın çevrim içi görüşmesi başladı. Biden'ın ocakta göreve gelmesinden bu yana iki kez telefonda görüşen liderler, video konferans yoluyla ilk yüz yüze görüşmelerini gerçekleştiriyor.
16.11.2021Dünya
Piyasalar haftaya karışık seyirle başladı
Piyasalar haftaya karışık seyirle başladıKüresel pay piyasalarında, dünya genelinde artmaya devam eden enflasyon baskısı ve Asya'da açıklanan makro ekonomik verilerin karışık sinyaller vermesi fiyatlamaları zorlaştırırken, bölge ve sektör bazlı ayrışmalar dikkati çekiyor.
15.11.2021Uzmanpara
Yellen'dan enflasyon açıklaması
Yellen'dan enflasyon açıklamasıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, COVID-19 salgınını kontrol altına almanın ABD'de enflasyonu aşağı çekmenin anahtarı olduğunu söyledi.
15.11.2021Uzmanpara
Piyasalar ödemeler dengesi verilerini bekliyor
Piyasalar ödemeler dengesi verilerini bekliyorKüresel piyasalarda, enflasyona ilişkin kaygılar ve bu paralelde para politikalarında daha güçlü sıkılaşma beklentileri ile karışık bir seyir izlenirken, bugün yurt içinde eylül ayı ödemeler dengesi verileri, yurt dışında ise İngiltere'nin 3. çeyrek büyümesi takip edilecek.
11.11.2021Uzmanpara
Piyasalar Fed öncesi yön arayışında
Piyasalar Fed öncesi yön arayışındaKüresel piyasalarda dün pozitif bir seyir izlenmesinin ardından, yeni günün Asya borsalarında karışık, ABD ve Avrupa endeks vadeli kontratları tarafında ise satıcılı başlaması dikkati çekiyor.
2.11.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle kapandı
New York borsası yükselişle kapandıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,26 artışla 35.913,84 puana yükseldi.
1.11.2021Ekonomi
ABD yönetiminden sabitkoinler için düzenleme yapılması çağırısı
ABD yönetiminden sabitkoinler için düzenleme yapılması çağırısıABD'de Finansal Piyasalar Çalışma Grubu, sabitkoin ihraççılarının bankalar gibi sıkı gözetime tabi tutulmasına yönelik düzenleme yapılması için Kongre'ye çağrıda bulundu.
1.11.2021Ekonomi
'ABD ekonomisinde aşırı ısınma yok'
'ABD ekonomisinde aşırı ısınma yok'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD ekonomisinin aşırı ısınmakta olduğunu düşünmediğini söyledi.
1.11.2021Uzmanpara
Asgari kurumlar vergisi anlaşması onaylandı
Asgari kurumlar vergisi anlaşması onaylandıDünyanın en büyük 20 ekonomisinin (G20) liderleri, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) çok uluslu şirketler için küresel asgari vergi anlaşmasını onayladı.
31.10.2021Uzmanpara
G20 liderleri, küresel asgari kurumlar vergisi anlaşmasını onayladı
G20 liderleri, küresel asgari kurumlar vergisi anlaşmasını onayladıDünyanın en büyük 20 ekonomisinin (G20) liderleri, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) çok uluslu şirketler için küresel asgari vergi anlaşmasını onayladı.
30.10.2021Ekonomi
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyretti Asya borsalarında çoğunlukla pozitif bir seyir izlenirken, Çin ve Hong Kong pay piyasaları negatif ayrıştı.
26.10.2021Uzmanpara
Piyasalar pozitif seyrediyor
Piyasalar pozitif seyrediyorKüresel piyasalar, şirket karlılıklarının 3. çeyrekte beklentilerin üzerinde gerçekleşmeye devam etmesinin iyimserliği ile pozitif seyrini koruyor.
26.10.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününe hafif yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,04 artarak 35.692,62 puana çıktı.
25.10.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününe hafif yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,04 artarak 35.692,62 puana çıktı.
25.10.2021Uzmanpara
Piyasalar haftaya karışık seyirle başladı
Piyasalar haftaya karışık seyirle başladıKüresel piyasalar dünya genelinde artış eğiliminde olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını vakalarına ilişkin tedirginliklerle haftaya karışık bir seyirle başlarken, açıklanmaya devam eden 3. çeyrek şirket finansal sonuçları hafta boyunca pay piyasalarında yatırımcıların odağında olacak.
25.10.2021Uzmanpara
'Enflasyonda kontrolü kaybetmiyoruz'
'Enflasyonda kontrolü kaybetmiyoruz'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, "Enflasyonun kontrolünü kaybetme noktasında olduğumuzu düşünmüyorum." ifadelerini kullandı.
25.10.2021Uzmanpara
Piyasalarda gözler Bailey'de
Piyasalarda gözler Bailey'deKüresel piyasalarda, enflasyon baskısı sonrası para politikasında sıkılaştırıcı adımların fiyatlanması piyasalar için risk unsuru oluştururken, dünkü sözle yönlendirmeleri ile faiz artırım beklentilerini artıran İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey'in bugünkü açıklamaları yatırımcıların odağına yerleşti.
19.10.2021Uzmanpara
ABD Hazinesi olağanüstü tedbirleri uzatacak
ABD Hazinesi olağanüstü tedbirleri uzatacakABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ülkenin borç limitinin aşılmaması için uygulamaya konulan bazı olağanüstü tedbirlerin 3 Aralık'a kadar uzatılacağını bildirdi.
19.10.2021Uzmanpara
ABD Hazinesi olağanüstü tedbirleri 3 Aralık'a uzatacak
ABD Hazinesi olağanüstü tedbirleri 3 Aralık'a uzatacakABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ülkenin borç limitinin aşılmaması için uygulamaya konulan bazı olağanüstü tedbirlerin 3 Aralık'a kadar uzatılacağını bildirdi.
18.10.2021Ekonomi
Biden'dan kritik yasa tasarısına onay
Biden'dan kritik yasa tasarısına onayABD Başkanı Joe Biden, hükümetin temerrüde düşmesini önlemek amacıyla hazırlanan, borç limitinin kısa süreli artırılmasına yönelik tasarıya onay verdi.
15.10.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Yellen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.