Japonya Merkez Bankası

Japonya Merkez Bankası

Son dakika Japonya Merkez Bankası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Japonya Merkez Bankası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Japonya Merkez Bankası haber sayfamızda...

Japonya Merkez Bankası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.628 japonya merkez bankasi haberi bulunmuştur.
Asya borsaları yükseldi
Asya borsaları yükseldiAsya borsalarında haftanın son işlem gününde alış ağırlıklı bir seyir izlendi.
17.09.2021Uzmanpara
'ECB para politikası uzun süre gevşek kalacak'
'ECB para politikası uzun süre gevşek kalacak'Dünyanın en büyük tahvil fonlarından biri olan Pimco'nun portföy yöneticisi Konstantin Veit, Avrupa Merkez Bankası (ECB) para politikasının uzun yıllar gevşek kalacağını söyledi.
10.09.2021Uzmanpara
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında, karışık bir seyir izlendi.
16.07.2021Uzmanpara
Altının gram fiyatı 500 lirayı geçti
Altının gram fiyatı 500 lirayı geçtiAltının gram fiyatı, haftaya düşüşle başlamasının ardından 501 lira seviyesinde işlem görüyor.
12.07.2021Ekonomi
Borsa haftaya yatay başladı
Borsa haftaya yatay başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,03 artışla 1.378,63 puandan başladı.
12.07.2021Uzmanpara
Piyasalar için kritik hafta
Piyasalar için kritik haftaKüresel piyasalarda geçen haftanın son işlem gününde pozitif bir seyir izlenmesinin ardından bu hafta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları ile Türkiye ve Japonya merkez bankalarının toplantıları takip edilecek.
12.07.2021Uzmanpara
ABD borsaları rekor kırmaya devam etti
ABD borsaları rekor kırmaya devam ettiKüresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanaklarıyla artan belirsizlikler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınındaki delta varyantına karşın ABD borsaları rekor kırmaya devam ederken, gelecek hafta gözler Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları, Japonya ve Türkiye'de merkez bankalarının faiz kararları ile Çin'de büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.
10.07.2021Uzmanpara
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,39 değer kazanarak günü 1.378,28 puandan tamamladı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 5,30 puan artarken, toplam işlem hacmi 10,2 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.
9.07.2021Ekonomi
BOJ aylık tahvil alımlarını azalttı
BOJ aylık tahvil alımlarını azalttıJaponya Merkez Bankası (BOJ), Temmuz-Eylül dönemi için aylık tahvil alımlarını azalttı.
29.06.2021Uzmanpara
Piyasalarda Fed gündemdeki yerini koruyor
Piyasalarda Fed gündemdeki yerini koruyorKüresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) kısmen şahinleşmesi sonrası satış ağırlıklı bir seyir izlenirken, gelecek hafta gözler başta Fed Başkanı Jerome Powell olmak üzere Fed üyelerinin yapacağı açıklamalara çevrildi.
19.06.2021Uzmanpara
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında, haftanın son işlem gününde karışık bir seyir izlendi.
18.06.2021Uzmanpara
Piyasalar Fed sonrası yön arayışında
Piyasalar Fed sonrası yön arayışındaKüresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) beklentilerden şahin bulunan haziran toplantısı kararları sonrası karışık bir seyir izlemeye devam ediyor.
18.06.2021Uzmanpara
BoJ iklimle mücadele programı başlatacak
BoJ iklimle mücadele programı başlatacakJaponya Merkez Bankası (BoJ), faizlerde ve para politikasında değişikliğe gitmezken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) etkilerine karşı finansman desteği sağladığı özel programının süresini 6 ay uzattı ve iklim değişikliği ile mücadele için yeni bir fon sağlama programı açıkladı.
18.06.2021Uzmanpara
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 1,20 değer kaybederek günü 1.414,15 puandan tamamladı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 17,16 puan azalırken, toplam işlem hacmi 14,2 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.
17.06.2021Ekonomi
'BOJ negatif faizi 2023'te tartışabilir'
'BOJ negatif faizi 2023'te tartışabilir'Japonya Merkez Bankası (BOJ) Yönetim Kurulu'nun eski üyesi Eiji Maeda, "BOJ negatif faizi sona erdirmeyi 2023'te tartışabilir." dedi.
17.06.2021Uzmanpara
FED faiz kararı açıklandı! Federal Reserve (FED) faiz kararı kaç oldu?
FED faiz kararı açıklandı! Federal Reserve (FED) faiz kararı kaç oldu?Bugün Amerika Merkez Bankası toplanıyor. Küresel piyasaların gözü kulağı gelecek faiz kararında... Yatırımcılar alınacak karara göre bir rota belirleyecek. Konunun önemi nedeniyle "FED toplantısı saat kaçta başlıyor? Faiz kararı ne zaman açıklanacak?" soruları peş peşe geliyor.
16.06.2021 Ekonomi
Haziran ayı FED faiz kararı açıklandı mı? Toplantı ne zaman, saat kaçta?
Haziran ayı FED faiz kararı açıklandı mı? Toplantı ne zaman, saat kaçta?Küresel piyasalar yeni haftada Fed'e odaklandı. ABD Merkez Bankası'nın alacağı faiz kararı merakla bekleniyor. Toplantı öncesi en çok yöneltilen soru ise "FED faiz kararı saat kaçta açıklanacak?" şeklinde...
16.06.2021Ekonomi
Piyasalar yeni haftada Fed'e odaklandı
Piyasalar yeni haftada Fed'e odaklandıKüresel piyasalar, bu hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantısı ile NATO Zirvesi'ne odaklanırken, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı ve ABD Başkanı Joe Biden ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştireceği görüşme takip edilecek.
14.06.2021Uzmanpara
Küresel piyasalarda gözler Fed'e çevrildi
Küresel piyasalarda gözler Fed'e çevrildiKüresel piyasalarda, Avrupa Merkez Bankası'nın ultra gevşek para politikasına devam edeceğini kaydetmesiyle karışık bir seyir izlenirken, gözler gelecek hafta ABD Merkez Bankası'nın Federal Açık Piyasa Komitesi'nin kararlarına çevrildi.
12.06.2021Uzmanpara
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,29 değer kazanarak günü 1.460,86 puandan tamamladı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 4,18 puan artarken, toplam işlem hacmi 15,2 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.
11.06.2021Ekonomi
Piyasalar pozitif eğilimini koruyor
Piyasalar pozitif eğilimini koruyorKüresel piyasalarda, emtia fiyatlarının yükselişi enflasyon endişesini beslemeye devam etmesine karşın dünya genelinde pay piyasaları çoğunlukla artış eğiliminde seyrederken, gelecek hafta ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) başta olmak üzere veri gündemi takip edilecek.
8.05.2021Uzmanpara
Asya borsaları, Çin hariç alıcılı seyretti
Asya borsaları, Çin hariç alıcılı seyrettiAsya borsalarında, Çin hariç alış ağırlıklı bir seyir izlendi. Analistler, emtia fiyatları ve tahvil faizlerinin seyrinin pay piyasalarının yönü üzerinde belirleyici olmaya devam ettiğini belirtti.
6.05.2021Uzmanpara
Piyasalar Merkez Bankası'na odaklandı
Piyasalar Merkez Bankası'na odaklandıKüresel piyasalar dalgalı seyrini sürdürürken, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı, yurt dışında ise İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) faiz kararı ile açıklanacak veriler takip edilecek.
6.05.2021Uzmanpara
Piyasalar enflasyon endişesiyle satıcılı seyretti
Piyasalar enflasyon endişesiyle satıcılı seyrettiKüresel piyasalarda, yükselen emtia fiyatlarına paralel artan enflasyon endişesi ve ABD 10 yıllık tahvil faizindeki yukarı yönlü hareketle birlikte satıcılı bir seyir izlenirken, gelecek hafta ABD'de tarım dışı istihdam başta olmak üzere yoğun veri gündemiyle birlikte İngiltere ve Türkiye'de merkez bankalarının faiz kararları takip edilecek.
1.05.2021Uzmanpara
Borsa ilk yarıda yükseldi
Borsa ilk yarıda yükseldiBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 1,32 değer kazanarak 1.392,09 puana yükseldi.
27.04.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

piyasafedborsaBorsa İstanbulBorsa günü

Japonya Merkez Bankası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.