Kolay Kampüs

Kolay Kampüs

Son dakika kolay kampüs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kolay kampüs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kolay kampüs haber sayfamızda...

Kolay Kampüs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 129 kolay kampüs haberi bulunmuştur.
Dijital dünya çocuklar için ne kadar güvenli?
Dijital dünya çocuklar için ne kadar güvenli?Dijital farkındalığın gelişmesi ve dijital dünyada güvenli eğitim için geliştirilen oyunlar ve programlar Da Vinci Kids ile Kolay Kampüs’te…
8.11.2021Vitrin
Başarıya götüren 6 çalışma yöntemi
Başarıya götüren 6 çalışma yöntemiLGS’de plan yapıp düzenli bir şekilde çalışmak başarının altın anahtarı. Ayrıca özet ve hatırlatma kartları kullanma, arkadaşlarla birlikte çalışma, sesli bir şekilde konuları anlatma, internetten yararlanma gibi yöntemler de sınavda başarıyı artırıyor.
4.11.2021Eğitim
Çocuklar spora kaç yaşında başlamalı?
Çocuklar spora kaç yaşında başlamalı?Pandemi nedeniyle vakitlerinin önemli bir kısmını evde ve kısıtlı miktarda hareket ederek geçiren çocuklarda çeşitli problemler görülüyor. Fiziksel aktivite yetersizliği bunların başında gelirken, bu durum uyku bozukluğu; vücut direncinde azalma; bel, boyun ve duruş bozukluğu gibi kısa vadede hemen gözle görülür olan problemleri doğuruyor.
17.10.2021Gündem
Dijital eğitimin öncüleri güçlerini birleştirdi
Dijital eğitimin öncüleri güçlerini birleştirdiDünya genelinde 10 milyondan fazla bireysel kullanıcıya ve yüzlerce okula ulaşan yerli zeka oyunları uygulaması MentalUP artık Kolay Kampüs’te!
12.10.2021Vitrin
Öğrencilere başarı yolunda çifte rehber
Öğrencilere başarı yolunda çifte rehberEğitimcilerin, sanatkarların ve akademik danışmanların iş birliğinde projeler geliştirilen ‘Bilişim Garajı’nın yepyeni online platformu CUMULUS, her bireyin öğrenme yolculuğunun farklı olduğunu bilerek kişiye özel eğitim modeli tasarlayan Kolay Kampüs ile iş birliği gerçekleştirdi.
30.09.2021Vitrin
Türkiye’nin ilk yapay zekâ destekli yerli hibrit e-kitap ve sesli kitap uygulaması Boodio, Kolay Kampüs’te!
Türkiye’nin ilk yapay zekâ destekli yerli hibrit e-kitap ve sesli kitap uygulaması Boodio, Kolay Kampüs’te!Türkiye’nin en hızlı büyüyen girişimlerinden Boodio, yeni nesil dijital eğitim platformu Kolay Kampüs’te! Tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen sistemiyle okumaya hibrit bir soluk getiren Boodio uygulaması ile, okurlar bundan sonra beğendikleri kitapları ister dijital mecrada okuyacak isterse sesli olarak dinleyecekler. Beğendikleri bölümlerin altını çizip sosyal medyada paylaşabilecekler.
17.09.2021Vitrin
Okula dönüşte veliler neler yapmalı?
Okula dönüşte veliler neler yapmalı?Okulların açılmasıyla uzun süredir çocukları için endişelenen ebeveynleri neler bekliyor?  Çocukların okula hızlı uyum sağlaması için yapılması gerekenler neler?
9.09.2021Eğitim
Kolay Kampüs, Da Vinci Kids ile çocukları eğitime yeniden adapte edecek
Kolay Kampüs, Da Vinci Kids ile çocukları eğitime yeniden adapte edecek Pandemi şartları nedeniyle uzunca bir süredir okullarından ayrı kalan çocuklar kısa bir süre sonra arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmaya hazırlanırken, Da Vinci Kids ve Kolay Kampüs (www.kolaykampus.com) çocukların adaptasyon sorununu aşmaları için kolları sıvadı.
27.08.2021Vitrin
Çocuklar minyatürle buluşuyor
Çocuklar minyatürle buluşuyorKolay Kampüs, tezhip ve minyatür gibi klasik sanatlarımızı çocuklarla buluşturuyor.
23.08.2021Kültür Sanat
Adayların tercihini kolaylaştıracak uygulama
Adayların tercihini kolaylaştıracak uygulamaÜniversite adayları için tercih dönemi 20 Ağustos’ta sona eriyor. Peki, adaylar hayatlarının belki de en önemli tercihini yaparken nelere dikkat etmeli, hangi kaynaklardan yararlanmalı? Öğrencilerin ihtiyaç duyduğu eğitim ve kaynakları tek platform üzerinde toplayan Kolay Kampüs (www.kolaykampus.com) GriCeviz Meslekİlgi Modülü ile bu sorulara cevap veriyor.
15.08.2021Eğitim
Doğru meslek seçimi hayatınızı etkiler!
Doğru meslek seçimi hayatınızı etkiler!Üniversite adaylarının tercih döneminde, ilgi alanlarını ve yeteneklerini keşfederek, kariyerleri için doğru seçimi yapmalarını sağlayacak Meslekilgi Modülü Kolay Kampüs’te!
14.08.2021Eğitim
Yaz kampları akademik başarıyı artırıyor
Yaz kampları akademik başarıyı artırıyorPandemi nedeniyle öğrenciler, eğitimlerine evden ve kamera karşısından devam ettiler. Özellikle çalışan anne babalar için büyük bir soruna dönüşen süreç, öğrencilerin akademik hayatları kadar sosyal yaşamlarını, fiziki ve ruhsal gelişimlerini olumsuz etkiledi.
9.08.2021Eğitim
Çocukların yaz tatillerindeki aktiviteleri, okuldaki ve sosyal yaşamdaki başarılarını etkiliyor!
Çocukların yaz tatillerindeki aktiviteleri, okuldaki ve sosyal yaşamdaki başarılarını etkiliyor!Çocukların okulda başarılı olması için, okulların açılmasını beklemek sıkça yapılan bir hata. Yaz aylarında spor, sanat ve kültür aktivitelerini içeren yaz kampları ile, çocukların gelişimine destek olmak mümkün.
6.08.2021Vitrin
Dijital eğitim için dev iş birliği
Dijital eğitim için dev iş birliğiKolay Kampüs ve Da Vinci Kids, eğitimde güçlerini birleştirdi. Her yaşa uygun tamamlayıcı eğitimleri tek bir platformdan sunan yeni nesil dijital eğitim platformu Kolay Kampüs, çocuklukta başlayan eğitimin öneminin farkındalığıyla alanında öne çıkan Da Vinci Kids ile anlaştı.
16.07.2021Eğitim
Dikkatli olan başarıya ulaşır
Dikkatli olan başarıya ulaşırÜniversite adaylarının yarışacağı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yarın başlıyor. Sınava iyi hazırlanmak tabii ki ön koşul ancak başarıya ulaşmak için sınavın her adımında dikkatli olmak da çok önemli. Soru kökünü iyi okuyun, zor sorularla inatlaşmayın, sınav anında etrafınızla ilgilenmeyin, sınav taktiğinizi değiştirmeyin, sayısal soruları aklınızdan çözmeye çalışmayın ve hiçbir soruya ön yargılı yaklaşmayın
25.06.2021 Eğitim
Kaygıya yenilmeyin!
Kaygıya yenilmeyin!Kaygının, sınava hazırlanan tüm öğrenciler için normal bir duygu olduğunu unutmayın ancak eğer ders çalışmanıza engel olacak, bildiklerinizi unutturacak düzeye gelmişse önlem almak gerekiyor. Planlı çalışın, sınav stratejinizi belirleyin, doğada vakit geçirerek 25-50 dakikalık yürüyüşler yapın, sağlıklı beslenin, sınavda sizi rahatlatacak nefes egzersizlerini prova etmeye başlayın
2.06.2021Eğitim
6 maddelik formülü açıkladı! İşte sınav stresini yenmenin yolları
6 maddelik formülü açıkladı! İşte sınav stresini yenmenin yollarıHayalindeki liseyi kazanmak isteyen yaklaşık 1.2 milyon öğrenci 14 gün sonra LGS’ye girecek. Kolay Kampüs Mutluluk Koçu Doç. Dr. Gülbeniz Akduman, sınav heyecanını yenmenin yollarını açıkladı...
23.05.2021Eğitim
Evde aktif öğrenme için atılacak 7 adım
Evde aktif öğrenme için atılacak 7 adımUzaktan eğitim döneminde evde aktif öğrenmeyi teşvik eden Kolay Kampüs, öğrencilerin kendi çalışma sistemlerini düzenleyebilmelerinin yollarını 7 adımda sıralıyor
2.05.2021Eğitim
60 günde YKS’ye hazırlanma rehberi
60 günde YKS’ye hazırlanma rehberiÜniversite adaylarının gireceği YKS, 26-27 Haziran’da yapılacak. Kalan süreyi iyi değerlendiren, sınavda başarıyı yakalayacak. Öğrencilerin ihtiyaç duyduğu eğitim ve kaynakları tek platformda toplayan Kolay Kampüs (www.kolaykampus.com) uzmanları, netleri artırmanın ve istenilen üniversiteyi kazanmanın yollarını paylaştılar.
20.04.2021Eğitim
60 günde YKS'ye nasıl hazırlanılır?
60 günde YKS'ye nasıl hazırlanılır? Sınavlara hazırlanan hemen hemen her öğrenci sınav tarihinin yaklaşması ile hem daha fazla heyecan ve korku yaşıyor hem de eksiklerini kapatmak için neler yapacağını düşünüyor.
16.04.2021Eğitim
Kolay Kampüs’ten ücretsiz sınav fırsatı
Kolay Kampüs’ten ücretsiz sınav fırsatıKolay Kampüs, üniversiteye giriş sınavları olan TYT - AYT ile Liselere Giriş Sınavı (LGS) için seviye tespit sınavlarını üye olan herkese ücretsiz hediye ediyor.
16.04.2021Eğitim
LGS’ye Hızlı Hazırlık için İpuçları
LGS’ye Hızlı Hazırlık için İpuçlarıLiseye hazırlık döneminde bulunan öğrenciler tarafından en fazla araştırılan konular arasında LGS sınavı bulunmaktadır. LGS, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmekte olan bir sınavdır. Her yıl düzenlenmekte olan LGS, ortaokul mezunlarının liseye geçişleri için girdikleri bir sınavdır. LGS açılımı ‘Liseye Geçiş Sınavı’dır.
1.04.2021Eğitim
Sınava hazırlanan öğrencilerin yeni adresi: Kolay Kampüs
Sınava hazırlanan öğrencilerin yeni adresi: Kolay KampüsPandemi nedeniyle uzaktan gerçekleşen dijital eğitim süreci boyunca öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu kaynakları, deneyimli eğitim uzmanlarının hazırladığı zengin içeriklerle sunan Kolay Kampüs açıldı. Kolaykampus.com adresi üzerinden üye olunan ve hemen kullanılabilen platform, kolay erişilebilir, ölçülebilir ve kişiye özel eğitim sunuyor.
12.03.2021Eğitim
Yeni nesil dijital eğitim platformu zengin içeriğiyle yayında!
Yeni nesil dijital eğitim platformu zengin içeriğiyle yayında! Uzaktan eğitim döneminde, sınavlara hazırlanan öğrencilerin ihtiyaç duyduğu eğitim ve kaynak desteğini tek platform üzerinden sağlayan Kolay Kampüs, özellikle yoğun sınav takvimindeki öğrencilere özel içeriğiyle fark yaratacak.
12.03.2021Vitrin
YÖK Başkanı Özvar, üniversitelerde yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı
YÖK Başkanı Özvar, üniversitelerde yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 1,5 yıl öncesinde olduğu gibi 2021-2022 eğitim öğretim döneminde üniversitelerde yüz yüze eğitime geçileceğini, kampüslerde Kovid-19 ile ilgili sürecin dijital sistemlerle yakından izleneceğini bildirdi.
8.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kolay Kampüs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.