Pera Film

Pera Film

Son dakika Pera Film haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pera Film gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pera Film haber sayfamızda...

Pera Film

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 558 pera film haberi bulunmuştur.
Pera Film’den 8 Mart’a Özel Retrospektif
Pera Film’den 8 Mart’a Özel RetrospektifPera Müzesi Film ve Video Programları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, Amerikan deneysel sinemasının öncü isimlerinden Sadie Benning’in çalışmalarından oluşan retrospektif niteliğinde bir seçki sunuyor. İki hafta boyunca gösterimde kalacak “Sadie Benning: Direniş Günlükleri” adlı programda sinemaseverler, sanatçının 6 eserini çevrimiçi olarak izleyebilecek.
Keşfet: Pera Müzesi
Keşfet: Pera MüzesiKeşfetmek için en güzel yollardan biri de müzeleri gezmek. Bilim, tarih, sanat ve güncel olaylar hakkında birçok bilgi edinebileceğin müzeler, her detayıyla ziyaretçilerini eğitmek ve bilgilendirmek üzere kurulmuş mekanlar aslında…
Pera Film’den “Minyatür 2.0” sergisine özel film seçkisi
Pera Film’den “Minyatür 2.0” sergisine özel film seçkisiPera Müzesi Film ve Video Programları, geleneksel minyatür sanatının güncel yorumlarını bir araya getiren “Minyatür 2.0” sergisi çerçevesinde yeni bir film seçkisi hazırladı. Sergide işaret edilen konuların izini süren çevrimiçi program, 11-24 Aralık tarihleri arasında Pera Müzesi web sitesi üzerinden izlenebilir.
13.01.2021Kültür Sanat
Pera'da Arnavut Sineması'na bir bakış
Pera'da Arnavut Sineması'na bir bakışPera Film, “Bir Rüyanın İnşası” sergisi paralelinde hazırlanan “Mutluluğu İnşa Edenler” başlıklı programla izleyicileri Arnavutluk sinemasında büyüleyici ve duygusal bir yolculuğa davet ediyor. Seçkide, son yıllarda Arnavutluk’ta çekilen ve Arnavut toplumcu gerçekliğine odaklanan üç film yer alıyor. Karakterlerin hayatlarında yeni bir başlangıç yaparak mutlu ve ideal bir hayat inşa etme çabalarını konu alan filmler 14 Kasım’a kadar Pera Müzesi’nde izlenebilir.
22.10.2020Kültür Sanat
Kadınların gözüyle kadın hikâyeleri
Kadınların gözüyle kadın hikâyeleriPera Film’in 5Harfliler iş birliğiyle düzenlediği Göz Hizası film programı, pandemi nedeniyle ertelenen gösterimlerine kaldığı yerden devam ediyor.
29.08.2020Kültür Sanat
Pera Film Gösterimleri “Göz Hizası” ile yeniden başlıyor
Pera Film Gösterimleri “Göz Hizası” ile yeniden başlıyorPera Film’in 5Harfliler iş birliğiyle düzenlediği Göz Hizası film programı, pandemi nedeniyle ertelenen gösterimlerine kaldığı yerden devam ediyor. Dünyadaki tüm kadınlara ithafla 7 Mart’ta ilk gösterimi yapılan program, 3-19 Eylül tarihleri arasında Pera Müzesi Oditoryumu’nda ücretsiz izlenebilir.
27.08.2020Kültür Sanat
Pera Film’den Yeni Çevrimiçi Seçki: “İnsanın Ölçüsü”
Pera Film’den Yeni Çevrimiçi Seçki: “İnsanın Ölçüsü”Pera Film, Pera Müzesi’nin “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” koleksiyon sergisi kapsamında hazırladığı seçkiyi çevrimiçi olarak izleyiciyle buluşturuyor. Ağırlık ve ölçü temasının bilim, günlük hayat ve sanata yansımalarını içeren “İnsanın Ölçüsü” başlıklı programda, Londra semt pazarında kantar teftişi gibi ilginç tarihi kayıtlar yer alıyor. Film seçkisi, 24 Ağustos’a kadar Pera Müzesi web sitesi üzerinden izlenebilir.
22.07.2020Kültür Sanat
Pera Film’den ‘Çikolata Bebekler’
Pera Film’den ‘Çikolata Bebekler’Pera Müzesi Film Programları, Onur Haftası’nı “Çikolata Bebekler”, filminin çevrimiçi gösterimiyle kutluyor.
26.06.2020Kültür Sanat
Heymann’ın ‘seçilmiş aileleri’yle buluşma
Heymann’ın ‘seçilmiş aileleri’yle buluşmaPera Film, geçen kasım ayında gerçekleştirdiği, belgesel yapımcısı ve yönetmen Tomer Heymann’ın filmlerinden oluşan retrospektif niteliğindeki programı bu kez online olarak izleyici ile buluşturuyor.
20.04.2020Kültür Sanat
Pera Film'den online sinema seçkisi
Pera Film'den online sinema seçkisiPera Film, daha önce Pera Müzesi oditoryumunda gösterime sunduğu Seçilmiş Aileler: Tomer Heymann programını bu kez internet ortamında izleyiciyle buluşturuyor. Belgesel yapımcısı ve yönetmen Tomer Heymann’ın aile kavramını sorgulayan filmlerine odaklanan retrospektif niteliğindeki program, 18 Nisan Cumartesi günü müzenin web sitesinde yayına açılacak ve 9 Mayıs’a kadar izlenebilecek.
17.04.2020Kültür Sanat
Pera Film’den online kısa film seçkisi
Pera Film’den online kısa film seçkisiPera Müzesi Film Programları, koronavirüs salgını nedeniyle evde kalıp sosyal etkileşimi sınırladığımız bu günlerde, internet üzerinden erişilebilen özel bir kısa film seçkisi hazırladı.
25.03.2020Kültür Sanat
Pera Film'den online kısa film seçkisi
Pera Film'den online kısa film seçkisiPera Müzesi Film Programları, evde kalıp sosyal etkileşimi sınırladığımız bu günlerde, internet üzerinden erişilebilen özel bir kısa film seçkisi hazırladı. “Evde Tek Başına” adlı programa, Nisan sonuna kadar Pera Müzesi web sitesinden ulaşılabilecek.
23.03.2020Kültür Sanat
Pera Müzesi’nde Yol Filmleri seçkisi
Pera Müzesi’nde Yol Filmleri seçkisiPera Film, yılın ilk programında yer yer ürpertici, yer yer de yalnızlık duygularını açığa çıkaran ilginç yol hikâyelerini konu ediniyor.
3.02.2020Gündem
Pera Film’den Dünya AIDS Günü programı
Pera Film’den Dünya AIDS Günü programıPera Film, Dünya AIDS Günü kapsamında başlattığı “Buradayım!” adlı film programına bu yıl da devam ediyor.
İstanbul Bienali Pera’da
İstanbul Bienali Pera’daPera Müzesi, 14 Eylül-10 Kasım 2019 tarihleri arasında 16. İstanbul Bienali’ne ev sahipliği yapıyor.
12.09.2019Gündem
Aykan Safoğlu Pera’da
Aykan Safoğlu Pera’daPera Film, “Hatıranın Peşinde” programının “Aidiyet ve Yoldaşlık” bölümü kapsamında, sanatçı Aykan Safoğlu’nun 2013 - 2015 yılları arasında ürettiği işlerinden oluşan bir seçkiye ev sahipliği yapıyor.
10.05.2019Gündem
Parajanov filmleri sürüyor
Parajanov filmleri sürüyorPera Film’in, Parajanov, Sarkis ile sergisi kapsamında izleyiciyle buluşturduğu ‘İsyankar İmgeler: Sergey Parajanov’ programı devam ediyor.
4.02.2019Gündem
Sergey Parajanov filmleri Pera’da
Sergey Parajanov filmleri Pera’daPera Film; ‘Parajanov, Sarkis İle’ sergisi kapsamında ‘İsyankar İmgeler: Sergey Parajanov’ başlıklı film programı hazırladı.
11.01.2019Gündem
Pera Film’den Dünya AIDS Günü seçkisi
Pera Film’den Dünya AIDS Günü seçkisiPera Film, Dünya AIDS günü kapsamında ‘Buradayım II’ başlıklı bir film programı sunuyor.
3.12.2018Gündem
Pera Film’den Elkabetz seçkisi
Pera Film’den Elkabetz seçkisiPera Film, İsrail kökenli oyuncu, senaryo yazarı ve yönetmen Ronit Elkabetz’in sinemasına saygı duruşu niteliğinde bir seçki sunuyor.
4.11.2018Gündem
‘Para değil, anlatmak  istediğin önemli’
‘Para değil, anlatmak istediğin önemli’Pera Film, Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı iş birliğiyle Oscar ödüllü Bosna Hersekli yönetmen Danis Tanovic’in filmlerinden bir seçkiyi 28 Ekim’e dek izleyiciyle buluşturuyor. ‘Belleğin Mirası: Danis Tanovic’ adlı program kapsamında 18 Ekim’de yönetmenin ilk filmi ‘Tarafsız Bölge’ (No Man’s Land) izleyiciyle buluştu.
21.10.2018Gündem
23 Nisan’ı sanatla kutlayacaklar
23 Nisan’ı sanatla kutlayacaklar23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı İstanbul’da kültür ve sanat etkinlikleriyle geçirmek isteyenler için çok sayıda seçenek mevcut.
21.04.2018Gündem
Pera Film’de yeni yılın ilk konuğu kediler
Pera Film’de yeni yılın ilk konuğu kedilerPera Müzesi’nin yeni yıl için yaptığı ilk film programı 10 Ocak - 4 Şubat tarihlerinde düzenleniyor ve bilinen en merak uyandırıcı ve gizemli varlıklardan biri olan kedilere odaklanıyor.
3.01.2018Gündem
Pera Film’den ‘Beden ve Ruh’ üzerine filmler
Pera Film’den ‘Beden ve Ruh’ üzerine filmlerPera Müzesi film programları kapsamında 2017 yılını, Macaristan, Polonya, Çekya ve Slovakya sinemalarına odaklanan Türkiye-Visegrad Kültür Festivali’yle sonlandırıyor.
24.12.2017Gündem
Pera Film’den Dünya AIDS Günü’ne özel program
Pera Film’den Dünya AIDS Günü’ne özel programPera Film, 10 Aralık’a dek Dünya AIDS Günü’ne özel ‘Buradayım!’ başlıklı bir film programı sunuyor.
4.12.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Pera MüzesiPera Filmfilmkültür sanatpera

Pera Film ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.