Pera Film

Pera Film

Son dakika Pera Film haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pera Film gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pera Film haber sayfamızda...

Pera Film

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 654 pera film haberi bulunmuştur.
Pera Film’den “Minyatür 2.0” sergisine özel film seçkisi
Pera Film’den “Minyatür 2.0” sergisine özel film seçkisiPera Müzesi Film ve Video Programları, geleneksel minyatür sanatının güncel yorumlarını bir araya getiren “Minyatür 2.0” sergisi çerçevesinde yeni bir film seçkisi hazırladı. Sergide işaret edilen konuların izini süren çevrimiçi program, 11-24 Aralık tarihleri arasında Pera Müzesi web sitesi üzerinden izlenebilir.
13.01.2021Kültür Sanat
Perada Arnavut Sinemasına bir bakış
Pera'da Arnavut Sineması'na bir bakışPera Film, “Bir Rüyanın İnşası” sergisi paralelinde hazırlanan “Mutluluğu İnşa Edenler” başlıklı programla izleyicileri Arnavutluk sinemasında büyüleyici ve duygusal bir yolculuğa davet ediyor. Seçkide, son yıllarda Arnavutluk’ta çekilen ve Arnavut toplumcu gerçekliğine odaklanan üç film yer alıyor. Karakterlerin hayatlarında yeni bir başlangıç yaparak mutlu ve ideal bir hayat inşa etme çabalarını konu alan filmler 14 Kasım’a kadar Pera Müzesi’nde izlenebilir.
22.10.2020Kültür Sanat
Kadınların gözüyle kadın hikâyeleri
Kadınların gözüyle kadın hikâyeleriPera Film’in 5Harfliler iş birliğiyle düzenlediği Göz Hizası film programı, pandemi nedeniyle ertelenen gösterimlerine kaldığı yerden devam ediyor.
29.08.2020Kültür Sanat
Pera Film Gösterimleri “Göz Hizası” ile yeniden başlıyor
Pera Film Gösterimleri “Göz Hizası” ile yeniden başlıyorPera Film’in 5Harfliler iş birliğiyle düzenlediği Göz Hizası film programı, pandemi nedeniyle ertelenen gösterimlerine kaldığı yerden devam ediyor. Dünyadaki tüm kadınlara ithafla 7 Mart’ta ilk gösterimi yapılan program, 3-19 Eylül tarihleri arasında Pera Müzesi Oditoryumu’nda ücretsiz izlenebilir.
27.08.2020Kültür Sanat
Pera Film’den Yeni Çevrimiçi Seçki: “İnsanın Ölçüsü”
Pera Film’den Yeni Çevrimiçi Seçki: “İnsanın Ölçüsü”Pera Film, Pera Müzesi’nin “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” koleksiyon sergisi kapsamında hazırladığı seçkiyi çevrimiçi olarak izleyiciyle buluşturuyor. Ağırlık ve ölçü temasının bilim, günlük hayat ve sanata yansımalarını içeren “İnsanın Ölçüsü” başlıklı programda, Londra semt pazarında kantar teftişi gibi ilginç tarihi kayıtlar yer alıyor. Film seçkisi, 24 Ağustos’a kadar Pera Müzesi web sitesi üzerinden izlenebilir.
22.07.2020 Kültür Sanat
Pera Film’den ‘Çikolata Bebekler’
Pera Film’den ‘Çikolata Bebekler’Pera Müzesi Film Programları, Onur Haftası’nı “Çikolata Bebekler”, filminin çevrimiçi gösterimiyle kutluyor.
26.06.2020Kültür Sanat
Heymann’ın ‘seçilmiş aileleri’yle buluşma
Heymann’ın ‘seçilmiş aileleri’yle buluşmaPera Film, geçen kasım ayında gerçekleştirdiği, belgesel yapımcısı ve yönetmen Tomer Heymann’ın filmlerinden oluşan retrospektif niteliğindeki programı bu kez online olarak izleyici ile buluşturuyor.
20.04.2020Kültür Sanat
Pera Filmden online sinema seçkisi
Pera Film'den online sinema seçkisiPera Film, daha önce Pera Müzesi oditoryumunda gösterime sunduğu Seçilmiş Aileler: Tomer Heymann programını bu kez internet ortamında izleyiciyle buluşturuyor. Belgesel yapımcısı ve yönetmen Tomer Heymann’ın aile kavramını sorgulayan filmlerine odaklanan retrospektif niteliğindeki program, 18 Nisan Cumartesi günü müzenin web sitesinde yayına açılacak ve 9 Mayıs’a kadar izlenebilecek.
17.04.2020Kültür Sanat
Pera Film’den online kısa film seçkisi
Pera Film’den online kısa film seçkisiPera Müzesi Film Programları, koronavirüs salgını nedeniyle evde kalıp sosyal etkileşimi sınırladığımız bu günlerde, internet üzerinden erişilebilen özel bir kısa film seçkisi hazırladı.
25.03.2020Kültür Sanat
Pera Filmden online kısa film seçkisi
Pera Film'den online kısa film seçkisiPera Müzesi Film Programları, evde kalıp sosyal etkileşimi sınırladığımız bu günlerde, internet üzerinden erişilebilen özel bir kısa film seçkisi hazırladı. “Evde Tek Başına” adlı programa, Nisan sonuna kadar Pera Müzesi web sitesinden ulaşılabilecek.
23.03.2020Kültür Sanat
Pera Müzesi’nde Yol Filmleri seçkisi
Pera Müzesi’nde Yol Filmleri seçkisiPera Film, yılın ilk programında yer yer ürpertici, yer yer de yalnızlık duygularını açığa çıkaran ilginç yol hikâyelerini konu ediniyor.
3.02.2020Gündem
Pera Film’den Dünya AIDS Günü programı
Pera Film’den Dünya AIDS Günü programıPera Film, Dünya AIDS Günü kapsamında başlattığı “Buradayım!” adlı film programına bu yıl da devam ediyor.
İstanbul Bienali Pera’da
İstanbul Bienali Pera’daPera Müzesi, 14 Eylül-10 Kasım 2019 tarihleri arasında 16. İstanbul Bienali’ne ev sahipliği yapıyor.
12.09.2019Gündem
Aykan Safoğlu Pera’da
Aykan Safoğlu Pera’daPera Film, “Hatıranın Peşinde” programının “Aidiyet ve Yoldaşlık” bölümü kapsamında, sanatçı Aykan Safoğlu’nun 2013 - 2015 yılları arasında ürettiği işlerinden oluşan bir seçkiye ev sahipliği yapıyor.
10.05.2019Gündem
Parajanov filmleri sürüyor
Parajanov filmleri sürüyorPera Film’in, Parajanov, Sarkis ile sergisi kapsamında izleyiciyle buluşturduğu ‘İsyankar İmgeler: Sergey Parajanov’ programı devam ediyor.
4.02.2019Gündem
Sergey Parajanov filmleri Pera’da
Sergey Parajanov filmleri Pera’daPera Film; ‘Parajanov, Sarkis İle’ sergisi kapsamında ‘İsyankar İmgeler: Sergey Parajanov’ başlıklı film programı hazırladı.
11.01.2019Gündem
Pera Film’den Dünya AIDS Günü seçkisi
Pera Film’den Dünya AIDS Günü seçkisiPera Film, Dünya AIDS günü kapsamında ‘Buradayım II’ başlıklı bir film programı sunuyor.
3.12.2018Gündem
Pera Film’den Elkabetz seçkisi
Pera Film’den Elkabetz seçkisiPera Film, İsrail kökenli oyuncu, senaryo yazarı ve yönetmen Ronit Elkabetz’in sinemasına saygı duruşu niteliğinde bir seçki sunuyor.
4.11.2018Gündem
‘Para değil, anlatmak  istediğin önemli’
‘Para değil, anlatmak istediğin önemli’Pera Film, Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı iş birliğiyle Oscar ödüllü Bosna Hersekli yönetmen Danis Tanovic’in filmlerinden bir seçkiyi 28 Ekim’e dek izleyiciyle buluşturuyor. ‘Belleğin Mirası: Danis Tanovic’ adlı program kapsamında 18 Ekim’de yönetmenin ilk filmi ‘Tarafsız Bölge’ (No Man’s Land) izleyiciyle buluştu.
21.10.2018Gündem
23 Nisan’ı sanatla kutlayacaklar
23 Nisan’ı sanatla kutlayacaklar23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı İstanbul’da kültür ve sanat etkinlikleriyle geçirmek isteyenler için çok sayıda seçenek mevcut.
21.04.2018Gündem
Pera Film’de yeni yılın ilk konuğu kediler
Pera Film’de yeni yılın ilk konuğu kedilerPera Müzesi’nin yeni yıl için yaptığı ilk film programı 10 Ocak - 4 Şubat tarihlerinde düzenleniyor ve bilinen en merak uyandırıcı ve gizemli varlıklardan biri olan kedilere odaklanıyor.
3.01.2018Gündem
Pera Film’den ‘Beden ve Ruh’ üzerine filmler
Pera Film’den ‘Beden ve Ruh’ üzerine filmlerPera Müzesi film programları kapsamında 2017 yılını, Macaristan, Polonya, Çekya ve Slovakya sinemalarına odaklanan Türkiye-Visegrad Kültür Festivali’yle sonlandırıyor.
24.12.2017Gündem
Pera Film’den Dünya AIDS Günü’ne özel program
Pera Film’den Dünya AIDS Günü’ne özel programPera Film, 10 Aralık’a dek Dünya AIDS Günü’ne özel ‘Buradayım!’ başlıklı bir film programı sunuyor.
4.12.2017Gündem
Perada Orta Avrupa Filmleri
Pera'da Orta Avrupa FilmleriPera Müzesi film programları kapsamında 2017 yılını, Macaristan, Polonya, Çekya ve Slovakya sinemalarına odaklanan Türkiye-Visegrad Kültür Festivali’yle sonlandırıyor. Festivalin bu yılki teması olan Beden ve Ruh, insanın iç dünyasını beden, zihin ve ruh bağlamında inceliyor. İzleyicilere ücretsiz olarak sunulan program, sinema tarihinin geniş bir dönemine ışık tutarken, hem usta hem de genç yönetmenlerin yapımlarını bir araya getiriyor.
Pera Film’den Dünya AIDS Günü Programı: Buradayım
Pera Film’den Dünya AIDS Günü Programı: Buradayım!Pera Film, 1-10 Aralık tarihleri arasında Dünya AIDS Günü’ne özel Buradayım! başlıklı bir film programı sunuyor. Ücretsiz olarak sunulan programda, sanatçıların ve aktivistlerin 1980’lerin başından günümüze HIV/AIDS ile yaşamlarını ve bu yaşamın siyasal bedelleriyle nasıl başa çıktıklarını inceliyor.
7. AB İnsan Hakları Film Günleri başlıyor
7. AB İnsan Hakları Film Günleri başlıyor7. Avrupa İnsan Hakları Film Günleri 3-8 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. Pera Müzesi'nin ev sahipliği yapacağı gösterimler ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.
24.11.2017Kültür Sanat
Pera’nın sıra dışı vampirleri
Pera’nın sıra dışı vampirleriPera Film’in, Cadılar Bayramı kapsamında sunduğu ‘Sıra Dışı Vampirler’ film programı 29 Kasım’a kadar devam ediyor.
22.11.2017Gündem
Perada sıra dışı vampir filmleri seçkisi
Pera'da sıra dışı vampir filmleri seçkisiPera Film’in, Cadılar Bayramı kapsamında sunduğu Sıra Dışı Vampirler film programı devam ediyor. Program kapsamında sunulan seçki, yüzyıllardan bu yana pek çok kültürde yer bulan ve her coğrafyada kendine özgü, yerel bir hikâye barındıran vampirlerin sıra dışı dünyasına odaklanıyor.
21.11.2017Kültür Sanat
Pera Film’de Rus sinemasının hazineleri
Pera Film’de Rus sinemasının hazineleriPera Film, Bolşevik Devrimi’nin 100. yıl dönümünde ‘Kızıl Devrim: Sovyet Cevherleri’ başlıklı özel bir film programı sunuyor.
14.11.2017Gündem
Perada Ekim Devrimi filmleri seçkisi
Pera'da Ekim Devrimi filmleri seçkisiPera Film, Bolşevik Devrimi’nin Yüzüncü Yıldönümü’nde Kızıl Devrim: Sovyet Cevherleri başlıklı özel bir film programı sunuyor. Program, Sovyetler Birliği sinemasının klasikleşmiş yedi siyah-beyaz filmini bir araya getirirken, ilk dönemin dramları, komedileri ve melodramlarından avangard döneme kadar uzanan geniş bir seçkiyi ücretsiz olarak izleyiciyle buluşturuyor.
Ev Diye Bir Yer, 12 Kasıma kadar Perada
Ev Diye Bir Yer, 12 Kasım'a kadar Pera'daPera Film, sezona Ev Diye Bir Yer başlıklı program ile devam ediyor. Pera Müzesi’nin ev sahipliği yaptığı 15. İstanbul Bienali’nin “iyi bir komşu” sergisine eşlik eden program, ev temasından hareketle barınma ve aidiyet gibi kavramlara odaklanıyor. Ücretsiz olarak izlenebilecek seçkide, farklı coğrafyalardan olmalarına rağmen benzer kaderlere sahip karakterler mercek altına alınıyor.
30.10.2017Kültür Sanat
Vampirler İstanbulda
Vampirler İstanbul'daPera Müzesi'nde vampir filmleri seçkisi sunulacak. Pera Film tarafından 31 Ekim'de 19.00 itibariyle başlayacak olan gösterimde en özel vampir filmleri izlenebilecek.
25.10.2017Kültür Sanat
Bosna’nın ezgileri beyazperdeye yansıyor
Bosna’nın ezgileri beyazperdeye yansıyorPera Film, Bosna Ezgileri başlıklı, müzik ve sinemayı bir araya getiren programıyla, hip-hop, rock gibi farklı müzik türleri ve müzikle kurulan ilişkiler üzerinden Bosna-Hersek’i anlatıyor. Bosna Sancak Kültür Günleri kapsamında sunulan program kapsamında “Sevdalinka” ve “Üsküdar’a Gider İken” şarkıları hakkında çekilen filmler de gösterime giriyor
18.10.2017Kültür Sanat
Ev gibi filmler
Ev gibi filmlerPera Film, 12 Kasım’a dek ‘Ev Diye Bir Yer’ başlıklı programı ağırlıyor.
17.10.2017Gündem
Pera Film’den ‘Bosna Ezgileri’ programı
Pera Film’den ‘Bosna Ezgileri’ programıPera Müzesi, “Bosna Ezgileri’ başlıklı Pera Film programına paralel olarak, müzisyen Damir İmamovic’i iki farklı etkinlikte ağırlıyor.
15.10.2017Gündem
Arjantin’in adalet arayışı Pera’da
Arjantin’in adalet arayışı Pera’daPera Film, yeni sezonu ‘Suç ve Ceza: Arjantin Hikâyeleri’ başlıklı program ile karşılıyor.
17.09.2017Gündem
Pera Film’de yeni sezon başlıyor
Pera Film’de yeni sezon başlıyor!Pera Film, yeni sezonu Suç ve Ceza: Arjantin Hikâyeleri başlıklı program ile karşılıyor. Arjantin’in gündemini sarsmış gerçek olaylardan kurmaca suç ve suçlulara uzanan bir seçki sunan program, filmlerin birçoğunda başrolde izlenen ünlü aktör Ricardo Darín’e saygı duruşu niteliğinde.
Nâzım  Hikmet’e mektup var
Nâzım Hikmet’e mektup varNâzım Hikmet’in 6 Ağustos 1945, tarihinde ABD’nin Japonya’nın Hiroşima kentine attığı atom bombasını konu alan ‘Kız Çocuğu’ şiirinden etkilenerek, ünlü şaire mektubu yazanlar şükranlarını sunuyor.
30.07.2017Gündem
11 büyüme öyküsü
11 büyüme öyküsüPera Film, 3-20 Mayıs tarihlerinde ‘Büyüme Sancıları’ başlıklı film gösterimlerine yer veriyor.
30.04.2017Gündem
Bu hafta ne var ne yok
Bu hafta ne var ne yok?Haftasonu plan yapmadıysanız; konser, tiyatro, sinema gibi aktivite planlarının yer aldığı haftanın etkinlik programına göz atmanızı tavsiye ediyoruz...
28.04.2017Cumartesi
Pera Film’den Rus sinemasının kadınları
Pera Film’den Rus sinemasının kadınlarıPera Film, Dünya Kadınlar Günü kapsamında Mart ayı boyunca gerçekleştirdiği programlara bir yenisini ekliyor.
19.03.2017Gündem
Ajanda 32. Bölüm
Ajanda 32. BölümHer hafta kültür sanat dünyasından dopdolu haberler, hafta boyunca gerçekleşecek etkinlikler… Hepsi Milliyet Tv Ajanda’daHazırlayan / Sunan: Gülşah ArslantaşKamera : Fevzi Tapan – Sertan Keser Kurgu: Abdullah ErcanYönetmen: Erkan Tanık16 - 26 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek !f Bağımsız Filmler Festivali’nin programı açıklanmaya başladı.Kolektif İstanbul, 14 Ocak’ta KatsSahne Yeni Gazino’da müzikseverlerle buluşuyor.“Binde Bir Gece Diyalogları” 14-15 Ocak’ta Zorlu PSM’de seyircisiyle buluşuyor.Albert Einstein’a dair en kapsamlı projelerden biri olan Genius’tan ilk fragman yayınlandı.Reşat Nuri Sahnesi'nde artık oyunlar dört boyutlu hareketli sahnede izlenebilecek.Pera Film, 13 - 31 Ocak tarihlerinde ‘İstikamet: Balkanlar’ adlı programa ev sahipliği yapacak.Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan Zülfü Livaneli’nin Huzursuzlık adlı romanı raflardaki yerini aldı.
11.09.2019Yaşam
Bu hafta ne var ne yok
Bu hafta ne var ne yok?Haftasonu plan yapmadıysanız konser, tiyatro, sinena gibi aktivite planlarının yer aldığı haftanın etkinlik programına göz atmanızı tavsiye ediyoruz...
23.12.2016Cumartesi
Ajanda
AjandaHer hafta kültür sanat dünyasından dopdolu haberler, hafta boyunca gerçekleşecek etkinlikler… Hepsi Milliyet Tv Ajanda’daHazırlayan / Sunan: Gülşah ArslantaşKamera : Fevzi Tapan – Sertan Keser Yönetmen: Erkan Tanık19. Randevu Uluslararası Film Festivali 16-22 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek.Selami Şahin, "Altın Yılı" şerefine yılın Son Büyük Konser'ini 17 Aralık’ta Zorlu PSM’de gerçekleştirecek.Ali Poyrazoğlu, "Ödünç Yaşamlar" ile 16 aralık’ta Grand Pera Emek Sahnesinde seyirci karşısına çıkıyor.Godot’yu Beklerken oyunu 19 Aralık, 16-30 Ocak tarihlerinde Zorlu PSM’de tiyatro severlerle buluşacak.Pera Film, 16-31 aralık tarihleri arasında Andrey Tarkovski’yi, “Mühürlenmiş Zaman” programı ile anıyor.Anadolu Ateşi, 15. yıl etkinlikleri çerçevesinde 14-15 aralık tarihlerinde moi sahne’de izleyicileriyle buluşuyor.Azra Kohen’in Destek Yayıncılık tarafından yayımlanan Aedan-Bir Dünya Hikayesi adlı kitabı raflardaki yerini aldı.
11.09.2019Yaşam
‘Filmler zamanın belgesi olarak kalacak’
‘Filmler zamanın belgesi olarak kalacak’Önceki hafta İstanbul’a gelen Altın Ayı Ödüllü Bosnalı yönetmen Jasmila Zbanic’in beş filmi Pera Film’de seyirciyle buluştu. Zbanic, yönetmenlik ve yapımcılık kariyerini anlattı
31.10.2016Gündem
Fantastik Rus sineması Pera’da
Fantastik Rus sineması Pera’daPera Film, Seagull Films ile işbirliğiyle Rus sinemasının uzun soluklu fantastik bilimkurgu geleneğinin nadir filmlerini içeren ‘Çarlardan Yıldızlara: Fantastik Rus Sineması’ adlı programını sunuyor.
25.10.2015Gündem
Müzede aşk başkadır
Müzede aşk başkadır14 Şubat Sevgililer Günü için İstanbul’un 3 müzesinde 3 ayrı etkinlik var. İstanbul Modern Müzesi, 14 ve 15 Şubat’ta sevgililer için özel bir tur tasarladı.
12.02.2015Gündem
Japonya’nın filmleri Beyoğlu’nda
Japonya’nın filmleri Beyoğlu’nda11. İstanbul Japon Filmleri Festivali başladı. 14 Şubat’a kadar sürecek festivalde Japon sinemasının altı başarılı örneği sinemaseverlerle Akbank Sanat’ta buluşuyor
6.02.2015Cumartesi
Kahve bahane sinema şahane
Kahve bahane sinema şahaneSon zamanlarda her köşe başında rastlanan kahve dükkânlarıyla İstanbul’da git gide yayılan ‘kahve’ sevdası bir festival ve bir film gösterim programıyla daha da artıyor. Bu hafta sonu DSM Group tarafından düzenlenen İstanbul Coffee Festival, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda devam ediyor.
26.12.2014Gündem
Pera Film’de  “Sinematik Mektuplar”
Pera Film’de “Sinematik Mektuplar”Pera Film’in Sinematik Mektuplar: Bir Yönetmenden Digˆerine programı, 2005 ile 2011 yılları arasında 10 yönetmen arasındaki mektuplas¸maları konu alıyor.

Benzer Haber Etiketleri

Pera Müzesi Pera Filmsinemafilmpera

Pera Film ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.