Perakende Satış

Perakende Satış

Son dakika Perakende satış haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Perakende satış gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Perakende satış haber sayfamızda...

Perakende Satış

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.438 perakende satis haberi bulunmuştur.
EPDK bir doğal gaz dağıtım şirketinin yatırım tavanını revize etti
EPDK bir doğal gaz dağıtım şirketinin yatırım tavanını revize ettiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bir doğal gaz dağıtım şirketinin yatırım tavanını yeniden düzenledi.
19.06.2021Ekonomi
Perakende satış hacmi nisanda yükseldi
Perakende satış hacmi nisanda yükseldiSabit fiyatlarla perakende satış hacmi, nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 41,7 artış kaydetti.
11.06.2021Ekonomi
Perakende satış hacmi arttı
Perakende satış hacmi arttıSabit fiyatlarla perakende satış hacmi, nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 41,7 artış kaydetti.
11.06.2021Uzmanpara
Piyasalar sanayi üretimi verisine odaklandı
Piyasalar sanayi üretimi verisine odaklandıKüresel piyasalar veri gündeminin zayıflaması ile ABD Başkanı Joe Biden'ın yapacağı ikili görüşmelerden gelecek haber akışına odaklanırken, yurt içinde sanayi üretimi verileri takip edilecek.
11.06.2021Uzmanpara
AB'de perakende satışlar nisanda geriledi
AB'de perakende satışlar nisanda gerilediAvrupa Birliği'nde (AB) perakende satışlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin devam ettiği nisan ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 3,1 azaldı.
4.06.2021Uzmanpara
Türkiye'de gözler ekonomide olacak
Türkiye'de gözler ekonomide olacakEkonomide gözler, gelecek hafta art arda açıklanacak büyüme, ihracat ve enflasyon rakamlarında olacak. Restoran ve lokantalar başta olmak üzere pek çok ticari işletme de kademeli normalleşme sürecinde 1 Haziran'dan itibaren daha aktif şekilde faaliyete geçmeyi bekliyor.
29.05.2021Uzmanpara
Ekonomide gözler büyüme, enflasyon ve ihracat rakamlarında olacak
Ekonomide gözler büyüme, enflasyon ve ihracat rakamlarında olacakEkonomide gözler, gelecek hafta art arda açıklanacak büyüme, ihracat ve enflasyon rakamlarında olacak. Restoran ve lokantalar başta olmak üzere pek çok ticari işletme de kademeli normalleşme sürecinde 1 Haziran'dan itibaren daha aktif şekilde faaliyete geçmeyi bekliyor.
29.05.2021Ekonomi
Perakende Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Perakende Satış Nasıl Yapılır?
Perakende Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Perakende Satış Nasıl Yapılır?''Perakenden'' kelimesinden türetilmiş olan perakende dilimize Farsçadan geçmiştir. Perakenden fiili dağıtmak anlamına gelirken perakende ise dağıtılmış olan, ayrı ayrı demektir. Bu kelime ekonomi ve ticaret dışında askeri alanda da terim anlamıyla kullanılır. Perakende ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Perakende satış nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
29.05.2021Eğitim
İngiltere’de perakende satışlar arttı
İngiltere’de perakende satışlar arttıİngiltere’de perakende satışlar 2021 yılının nisan ayında yüzde 9,2'lik artış kaydetti.
21.05.2021Uzmanpara
ABD'de perakende satışlar değişmedi
ABD'de perakende satışlar değişmediABD'de perakende satışlar, nisanda beklenmedik şekilde yatay seyir izledi.
14.05.2021Uzmanpara
Son dakika haberi: ABD'ye 'siber' darbe! Fiyatlar uçtu...
Son dakika haberi: ABD'ye 'siber' darbe! Fiyatlar uçtu...ABD'nin en büyük petrol boru hatlarından biri olan Colonial Pipeline, siber saldırı nedeniyle kapalı kalmaya devam ederken, yaşanan arz sıkıntısı sonucu ülkede ortalama benzin fiyatı 2014'ten bu yana ilk kez galon başına 3 doları aştı.
12.05.2021Ekonomi
Göstergeler iyimser büyüme sinyali geldi
Göstergeler iyimser büyüme sinyali geldi20 gün sonra açıklanacak olan ilk çeyrek büyümesi beklenirken dün yayınlanan veriler, uzmanlar tarafından, “Güçlü büyüme geliyor” diye yorumlandı. Martta yıllık bazda sanayi üretimi yüzde 16.6, perakende satış hacmi yüzde 19.2, toplam ciro endeksi yüzde 49.9 arttı
12.05.2021Ekonomi
Perakende satış hacmi arttı
Perakende satış hacmi arttıSabit fiyatlarla perakende satış hacmi, martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19,2 artış kaydetti.
11.05.2021Uzmanpara
Her an güvende kalın
Her an güvende kalınPandemiyle birlikte ED Medikal bünyesinde kurulan Medface, üstün koruma sunan maskeleriyle kısa sürede önemli bir ihtiyaca yanıt verdi. “Doğru ürün kusursuz üretim” ilkesiyle çalıştıklarını belirten firma yetkilisi Harun Demir, “Küresel kalite standartlarındaki maskelerimiz 10 ülkede tercih ediliyor” dedi
10.05.2021Ege
AB'de perakende satışlar martta arttı
AB'de perakende satışlar martta arttıAvrupa Birliği'nde (AB) perakende satışlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin devam ettiği mart ayında bir önceki aya göre yüzde 2,6 yükseldi.
6.05.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı
Avrupa borsaları günü yükselişle kapattıAvrupa borsaları, Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun, üye ülkelere, AB tarafından onaylı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarını yaptıran kişilere mevcut seyahat kısıtlamalarını kaldırma tavsiyesinin ardından günü yükselişle kapattı.
3.05.2021 Ekonomi
Son dakika... Viyana'da bir ay kapalı tutulan alışveriş merkezleri açıldı!
Son dakika... Viyana'da bir ay kapalı tutulan alışveriş merkezleri açıldı!Avusturya'nın başkenti Viyana ve Aşağı Avusturya eyaletlerinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki günlük artış nedeniyle 1 Nisan'dan itibaren kapalı tutulan alışveriş ve kişisel bakım merkezleri yeniden hizmete girdi.
3.05.2021Dünya
TMO, ayçiçek yağı piyasasına girdi
TMO, ayçiçek yağı piyasasına girdiPiyasada yükselen fiyatları regülasyon amacıyla kendisine ayçiçek yağı tedarik yetkisi verilen Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), ürünü piyasaya sürdü.
2.05.2021Ekonomi
Ayçiçeği yağı fiyatları düşmeye başladı
Ayçiçeği yağı fiyatları düşmeye başladıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, kurumun piyasa girmesiyle 69 lira civarında olan 5 litrelik ayçiçeği yağı fiyatlarında gerileme gözlemlediklerini bildirdi.
1.05.2021Ekonomi
Pandemi robot projelerini hızlandırdı
Pandemi robot projelerini hızlandırdıSTM ThinkTech hazırladığı raporla, pandeminin, insanlar arasındaki teması azaltacak, işyerlerini daha güvenli hâle getirecek otomasyon projelerine beklenmedik bir hız kazandırdığını ortaya koydu
17.04.2021Gündem
ABD'de perakende satışlar yükseldi
ABD'de perakende satışlar yükseldiABD'de perakende satışlar, martta aylık yüzde 9,8 artarak piyasa beklentilerinin üzerinde yükseliş kaydetti.
15.04.2021Uzmanpara
Herkes olamayacak imitasyon ürün yok
Herkes olamayacak imitasyon ürün yokTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni dönemde kuyum ticaretinin, işletmesi adına yetki belgesi alan tacirler ile esnaf ve sanatkarlar tarafından yapılacağını belirterek, “Kuyum işletmelerinin 31 Aralık 2021’e kadar yetki belgesi almaları gerekiyor” dedi.
15.04.2021Ekonomi
Kuyumculukta yeni dönem başlıyor
Kuyumculukta yeni dönem başlıyorTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptıkları düzenlemeyle yeni dönemde kuyum ticaretinin, işletmesi adına yetki belgesi alan tacirler ile esnaf ve sanatkarlar tarafından yapılacağını belirterek, "Kuyum işletmelerinin 31 Aralık 2021'e kadar yetki belgesi almaları gerekiyor." ifadelerini kullandı.
14.04.2021Altın
Bakan Pekcan'dan 'kuyum ticareti' açıklaması
Bakan Pekcan'dan 'kuyum ticareti' açıklamasıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptıkları düzenlemeyle yeni dönemde kuyum ticaretinin, işletmesi adına yetki belgesi alan tacirler ile esnaf ve sanatkarlar tarafından yapılacağını belirterek, "Kuyum işletmelerinin 31 Aralık 2021'e kadar yetki belgesi almaları gerekiyor." ifadelerini kullandı.
14.04.2021Ekonomi
Denizlerden geçen yıl 10 bin metrekare "hayalet ağ" çıkarıldı
Denizlerden geçen yıl 10 bin metrekare "hayalet ağ" çıkarıldıTarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen proje kapsamında geçen yıl "hayalet ağ" olarak bilinen terk edilmiş 10 bin metrekare ağ ile 500 av aracı denizlerden temizlendi.
13.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

perakendesatışABDhacimekonomi

Perakende Satış ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.