Serrac

Serrac

Son dakika Serrac haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Serrac gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Serrac haber sayfamızda...

Serrac

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 338 serrac haberi bulunmuştur.
Libya Ulusal Birlik Hükümeti ile Başkanlık Konseyi görevi devralıyor
Libya Ulusal Birlik Hükümeti ile Başkanlık Konseyi görevi devralıyorAbdulhamid Dibeybe'nin başkanlığındaki Libya Ulusal Birlik Hükümeti ile Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi'nin resmi olarak görevlerini salı günü devralacağı bildirildi.
14.03.2021Dünya
Libya’da yeni dönem
Libya’da yeni dönemUlusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe’nin kabinesi Temsilciler Meclisi’nden güvenoyu aldı. Böylece yeni hükümetin ülkeyi seçime taşıyacağı süreç başlamış oldu.
11.03.2021Dünya
Libya Başbakanı ile BM Özel Temsilcisi Libya'daki süreci görüştü
Libya Başbakanı ile BM Özel Temsilcisi Libya'daki süreci görüştüLibya Başbakanı Fayiz es-Serrac ile Birleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilcisi Jan Kubis, yaptıkları telefon görüşmesinde, ülkeyi seçimlere kadar idare edecek geçici yönetimin seçilmesinin ardından ekonomik ve askeri süreci ele aldı.
7.02.2021Dünya
Cezayir Dışişleri Bakanı Bukadum, Rus mevkidaşı Lavrov ile Libya krizini görüştü
Cezayir Dışişleri Bakanı Bukadum, Rus mevkidaşı Lavrov ile Libya krizini görüştüCezayir Dışişleri Bakanı Sabri Bukadum ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Libya krizini, Batı Sahra meselesini ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadeleyi ele aldı. Bukadum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Rus mevkidaşı Lavrov ile telefonda görüştüğünü belirtti.
28.01.2021Dünya
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten MYK sonrası önemli açıklamalar
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten MYK sonrası önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, 'Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği destekten dolayı Paşinyan şöyle bir açıklama yapmış; 'Biz Türkiye'ye ambargo uyguladık, Azerbaycan'a verdiği destek yüzünden. O yüzden Türk ekonomisini felce soktuk. Eğer Türkiye bu destekten vazgeçerse Türk ekonomisinin düzelmesine yeniden katkı sağlarız.' diye. Bunu da 2020 yılının en aptalca şakası olarak değerlendirmek mümkündür' dedi.
4.01.2021Siyaset
Mahir Ünal'dan muhalefete tepki: Bunun adı siyaset karşıtlığıdır
Mahir Ünal'dan muhalefete tepki: Bunun adı siyaset karşıtlığıdırAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Bu milletin seçtiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni ve Cumhurbaşkanı'nı gayrimeşru ilan edeceksiniz, sonra da siyaset yaptığınızı söyleyeceksiniz. Bunun adı siyaset değil. Bunun adı tam tersine, siyaset karşıtlığıdır." dedi.
28.12.2020Siyaset
'4 Nisan 2019'un tekrarlanmasına izin vermeyeceğiz'
'4 Nisan 2019'un tekrarlanmasına izin vermeyeceğiz'Libya Savunma Bakanı Salah en-Nemruş, ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'in savaş hazırlığı çağrısının ardından, 4 Nisan 2019'un bir daha yaşanmasına izin vermeyeceklerini söyledi.
25.12.2020Dünya
Libya Başbakanı Serrac: Ülke tek merkezden yönetilmelidir
Libya Başbakanı Serrac: Ülke tek merkezden yönetilmelidirLibya Başbakanı Fayiz es-Serrac, bütün Libya topraklarını kontrolü altında tutacak tek bir yönetim oluşturulması gerektiğini söyledi.
24.12.2020Dünya
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kısıtlamalar genişleyecek mi?
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kısıtlamalar genişleyecek mi?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Karabağ Zaferi ile Kafkasların tarihinde yeni bir sayfa açılmıştır. İnanıyorum ki bölge tarihi yeni bir istikamette şekillenecektir" dedi. Erdoğan, "Amerika'nın kalkıp CAATSA diye bir olayla Türkiye'yi karşı karşıya getirmesi, NATO’daki çok önemli bir ortağına yapılan bir saygısızlıktır" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kısıtlamalar genişleyecek m?' sorusuna da cevap verdi. Erdoğan, "Bizim Bilim Kurulunda öyle bir şey yok. Bizim Bilim Kurulu’nun bize söylediği, şu anda hafta sonlarında, yani cuma akşamı 9’dan itibaren pazartesi sabahı 5’e kadar eve kapanalım. Dediği bu. Buna uyuyoruz." dedi.
11.12.2020Siyaset
İrini Operasyonu çelişkisi... Taraflı AB göz yumuyor!
İrini Operasyonu çelişkisi... Taraflı AB göz yumuyor!Avrupa Birliği (AB), hedefini Libya'da silah ambargosunun uygulanmasını sağlamak olarak belirlediği İrini Operasyonu ile Akdeniz’i kontrol altında tutarken Mısır ile kara sınırı ve hava yolundan yapılan sevkiyatlara göz yumuyor.
25.11.2020Dünya
‘İrini’ ile Akdeniz’de üçüncü provokasyon
‘İrini’ ile Akdeniz’de üçüncü provokasyonLibya’ya silah ambargosunu denetlemek amacıyla başlatılan İrini Operasyonu kapsamında Akdeniz’de Türkiye’ye karşı üç kez provokatif eylem düzenlenmiş oldu.
25.11.2020Gündem
Son dakika... AB, Libya'da yapılması kararlaştırılan seçimleri memnuniyetle karşıladı
Son dakika... AB, Libya'da yapılması kararlaştırılan seçimleri memnuniyetle karşıladıAvrupa Birliği (AB) Libya Delegasyonu Başkanı Jose Antonio Sabadell, AB'nin Libya'da yapılacak seçimlerin destekçisi olduğunu açıkladı.
17.11.2020Dünya
Serrac uzlaşma sağlanmasından memnun
Serrac uzlaşma sağlanmasından memnunLibya Başbakanı Fayiz es-Serrac, Tunus'ta gerçekleşen Libya Siyasi Diyalog Forumu'nda, seçimlerin Aralık 2021'de yapılması konusunda uzlaşıya varılmasını memnuniyetle karşıladığını bildirdi.
16.11.2020Dünya
Tunus'ta Libya'nın geleceğin yol haritası çiziliyor
Tunus'ta Libya'nın geleceğin yol haritası çiziliyorBM öncülüğündeki forumda uluslararası toplum tarafından tanınan Trablusgarp hükümeti ile Hafter yanlıları seçimlerin 18 ay içerisinde yapılması için anlaşmaya vardı, sırada başkanlık görevine kimin oturacağı sorusunun yanıtı var.
12.11.2020Dünya
Dünya liderlerinden Biden'a tebrikler gelmeye başladı
Dünya liderlerinden Biden'a tebrikler gelmeye başladıDünya liderleri, ABD'de 3 Kasım'da yapılan 59. başkanlık seçimini kazanan Demokrat aday Joe Biden'ı tebrik etmeye başladı.
8.11.2020Dünya
Çok sert tepki: Bu bir terörist faaliyettir!
Çok sert tepki: Bu bir terörist faaliyettir!Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Charlie Hebdo dergisinin Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri yayımlamasına tepki göstererek, "Bu açıkça insanların kutsalına bir saldırıdır, bunu da şiddetle kınıyoruz. Bu aynı zamanda terörün mizah halidir. Terörün mizaha dönüşmüş şeklidir. Bu bir terörist faaliyettir, insanları rahatsız eden, tahrik eden, insanları aşağılayan." dedi.
2.11.2020Siyaset
Deprem yıktı tsunami yuttu
Deprem yıktı tsunami yuttuİzmir’in Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem kentte büyük yıkıma yol açtı. Atina’dan İstanbul’a kadar geniş alanda hissedilen deprem sonrası Seferihisar sokaklarında küçük ölçekli tsunami yaşandı. AFAD, 1’i boğulma olmak üzere 21 kişinin hayatını kaybettiğini, 799 kişinin de yaralandığını duyurdu. Yıkılan ve hasar gören 17 binada arama-kurtarma çalışmaları başlatıldı. Enkazın altından en az 70 kişi sağ kurtarıldı.
31.10.2020Gündem
Liderlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'geçmiş olsun' telefonu
Liderlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'geçmiş olsun' telefonuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı arayan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ve Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz Es-Serrac "geçmiş olsun" dileklerini iletti.
30.10.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Serraç ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Serraç ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz Es-Serrac ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
30.10.2020Siyaset
Son dakika... Libya Başbakanı istifa kararından vazgeçtiğini duyurdu
Son dakika... Libya Başbakanı istifa kararından vazgeçtiğini duyurduLibya Başbakanı Fayiz es-Serrac istifa kararından vazgeçtiğini duyurdu
30.10.2020Dünya
Libya’da ateşkes imzası
Libya’da ateşkes imzasıLibya’da savaşan taraflar Birleşmiş Milletler’in himayesi altında ülke çapında ateşkes anlaşmasına imza attı. Ateşkes hemen yürürlüğe girerken, yabancı askerlerin üç ay içinde ülkeden ayrılması kararlaştırıldı
24.10.2020Dünya
Son dakika... Libya'da ateşkes için anlaştılar!
Son dakika... Libya'da ateşkes için anlaştılar! BM, bir süredir Cenevre'de devam eden görüşmelerden kalıcı ateşkes kararı çıktığını duyurdu. Açıklamaya göre, silahlar derhal susacak.
23.10.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çirkin iftiraya sert yanıt: Çaresizliğin ispatı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çirkin iftiraya sert yanıt: Çaresizliğin ispatıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Katar’da yayımlanan “The Peninsula” gazetesine mülakat verdi. Karabağ'daki çatışmalar hakkında dünyaya net bir mesaj veren Erdoğan, "Azerbaycan Ermenistan'ın haydutlukla işgal ettiği yerleri alıyor." ifadelerini kullandı. Ermenistan'ın 'bölgedeki çatışmalara Türkiye'nin de dahil olduğu' iftirasına sert sözlerle cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye’yi de çatışmanın içinde gösterme gayretine girmesi, yaşadığı sıkışmışlığın ve çaresizliğin ispatı olmuştur." dedi.
8.10.2020Siyaset
Erdoğan’dan Serrac’a: Birlik olun birlikte durun
Erdoğan’dan Serrac’a: Birlik olun birlikte durunCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanı Fayiz es-Serrac ile heyetler arası görüşme gerçekleştirdi. Serrac’ın arasının “gergin” olduğu ve bir süre önce görevden alıp sonra yeniden göreve getirdiği İçişleri Bakanı Fethi Başağa dahil birçok aktörün katıldığı görüşmede Erdoğan, “Birlik olun, birlikte durun, enerjinizi iç kavgaya harcamayın” ifadelerini kullandı.
7.10.2020Siyaset
Bakan Çavuşoğlu'ndan Doğu Akdeniz açıklaması: Türkiye'yi dışarıda bırakacak girişimler başarısızlıkla sonuçlanmaya adaydır
Bakan Çavuşoğlu'ndan Doğu Akdeniz açıklaması: Türkiye'yi dışarıda bırakacak girişimler başarısızlıkla sonuçlanmaya adaydırDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ay başındaki Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi'nden Türkiye-AB ilişkilerine yönelik olumlu eylemlere yol açacak sonuçlar çıkmadığını bildirdi.
6.10.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

libyaserracCumhurbaşkanı ErdoğanhafterAB

Serrac ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.