Sınav Stresi

Sınav Stresi

Son dakika sınav stresi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sınav stresi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sınav stresi haber sayfamızda...

Sınav Stresi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 362 sınav stresi haberi bulunmuştur.
Milli Eğitim Bakanlığı kaldırdı ama veliler sınavdan vazgeçemiyor
Milli Eğitim Bakanlığı kaldırdı ama veliler sınavdan vazgeçemiyor MEB, ilkokullarda sınavları kaldırsa da çocuklarının sınav yarışından geri kalmasını istemeyen aileler nedeniyle 1. sınıftan itibaren deneme sınavları devam ediyor. Okullarda yapılan sınavlarda öğrenciler, arkadaşlarıyla yarışa sokuluyor; sınav stresi erken yaşlarda başlıyor.
8.12.2023 Eğitim
Kendisi mühendislik, ailesi tıp istedi! Panik atak geçirince büyük hata anlaşıldı
Kendisi mühendislik, ailesi tıp istedi! Panik atak geçirince büyük hata anlaşıldı Akademik sınavlar çocuklarda ve gençlerde büyük strese sebep oluyor. Tıpkı tercih döneminde ailesiyle sorun yaşayan ve yoğun kaygılarla destek almak zorunda kalan H.Ç. gibi. Genç çocuk bu dönemde mühendislik okumak isterken, anne-babası tıp tercih etmesi için baskı yaptı. İşte ne olduysa da bundan sonra oldu. Panik atak nöbetleri içerisinde kalan gencin yaşadıkları ve ailesinin yaptığı büyük hata ise sonra anlaşıldı.
3.08.2023 Gündem
Mide ağrısına neden olan tahmin bile edemeyeceğiniz 14 farklı sebep
Mide ağrısına neden olan tahmin bile edemeyeceğiniz 14 farklı sebep Mide ağrısına sebebiyet veren birçok farklı sebepler söz konusu olmaktadır. Mide rahatsızlıklarına en fazla neden olan rahatsızlıklar arasında ülser ve reflü baş sırada yer alıyor. Mide ağrısına sebebiyet veren tahmin bile edemeyeceğiniz 14 farklı sebep nedir sizler için ayrıntıları ile derledik.
31.07.2023 Genel Sağlık
Bigalı LGS 1’incisi Elif Ece Peker: Hukuk okumak istiyorum
Bigalı LGS 1’incisi Elif Ece Peker: Hukuk okumak istiyorum Liselere Geçiş Sistemi’nde (LGS) merkezi sınavda tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan alan ve Türkiye birincisi olan Çanakkale’nin Biga ilçesinde Biga Ortaokulu öğrencisi Elif Ece Peker, “Okulumu ve ailemi gururlandırdığım için çok mutluyum. Hukuk okumak istiyorum” dedi.
25.06.2023 Gündem
LGS’de son viraj
LGS’de son viraj 8’inci sınıf öğrencilerinin 4 yıllık eğitim hayatlarını belirleyecek LGS’ye (Liselere Geçiş Sistemi) bir hafta kaldı. Hazırlıkları yıllar önceden başlayan bu uzun maratonda öğrenciler kadar veliler de çabalıyor, zorlanıyor. Son virajda en az çocuklar kadar stres yüklü olan ebeveynlere kulak verdik ve uzmanlardan öneriler aldık.
27.05.2023 Pazar
790 gram doğan Ayza, 3’üncü yaş gününü hayata tutunduğu hastanede kutladı
790 gram doğan Ayza, 3’üncü yaş gününü hayata tutunduğu hastanede kutladı Antalya'da 26 haftalıkken 790 gram olarak dünyaya gelen, 97 gün yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Ayza Çiftçi, 3’üncü yaş gününü hayata tutunduğu hastanede pasta keserek kutladı. Küçük Ayza’nın annesi Şefika Çiftçi (31), “İlk dokunduğumda nasıl tutacağımı bilemedim. Duygusal boşluktaydım. O an anne- kız ilişkisini hissetmiştim. Emzirme sürecimizde anneliğimi daha hissederek, ağlayarak o duygusallığı yaşadım" dedi.
30.11.2022 Gündem
Gençler, büyükşehirle moral buldu
Gençler, büyükşehirle moral buldu Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin lise 11. ve 12. sınıflara yönelik başlattığı “Büyükşehir İle Geziyorum” projesi gençlerden tam not aldı.
28.03.2022 Ege
YÖK Başkanı Erol Özvar barajsız YKS'nin detaylarını Milliyet'e anlattı: Sistemi rahatlattık
YÖK Başkanı Erol Özvar barajsız YKS'nin detaylarını Milliyet'e anlattı: Sistemi rahatlattık Üniversite sınavında barajı kaldırarak daha fazla sayıda öğrencinin önlisans ve lisans programlarını tercih etme hakkını artırdıklarını belirten YÖK Başkanı Özvar sistemi rahatlattıklarını söyledi.
13.02.2022 Gündem
8 adımda sınav stresinden kurtulun
8 adımda sınav stresinden kurtulun Sınav dönemleri öğrenciler için stresli geçebiliyor. Halk dilinde ‘sınav kaygısı’ olarak bilinen durumun psikoloji literatüründe performans kaygısı bozukluğu olarak geçiyor. Yaş ilerledikçe karşılaşılan yaşamsal stres kaynaklarının etkisiyle bu durumun ciddi bir krize dönüşebileceğini belirten Uzman Klinik Psikolog Berra Baş, konu hakkında bilgi verdi.
29.10.2021 Ruh Sağlığı
Sınav Stresi İle Başa Çıkma Yolları Nelerdir? Sınav Stresi Nasıl Geçer?
Sınav Stresi İle Başa Çıkma Yolları Nelerdir? Sınav Stresi Nasıl Geçer? Hayatımızın belirli dönemlerinde yoğun stres yaşayabiliriz. Özellikle öğrenciler bu konuda çok sorun yaşıyor. Sınav stresi yaşayan öğrenciler başarılı olacağı sınavlarda başarısız olabiliyor. Birçok öğrenci stresle nasıl baş edeceğini bulmaya çalışıyor. Sınav stresi ile başa çıkma yolları nelerdir? Sınav stresi nasıl geçer? Merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
7.09.2021 Sağlık
YKS'ye son 1 hafta kala beslenme programına dikkat! İçeceklerinize 1 çubuk...
YKS'ye son 1 hafta kala beslenme programına dikkat! İçeceklerinize 1 çubuk... Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek olan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için süre yaklaştı. Sınav hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken hem pandemi durumu, hem de artan sınav stresi adayların yeme davranışlarında ve uyku düzeninde değişiklere yol açmaktadır. Başarılı performans için doğru beslenmenin çok önemli olduğu bilinen bir gerçektir. Bu nedenle heyecan içindeki aileler çocuklarının sınav başarısını arttırmak, onlara destek olmak için neler yiyip içmeleri gerektiğini araştırmaktadırlar. Bu durumda sınava günler kala adaylar, beslenmelerinde nelere dikkat etmeli? Sınavdan bir gün önce, sınav sabahı adaylar, hangi besinleri tüketmeli ve nelerden kaçınmalıdır? Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Dr. Zeynep Güler Yenipınar konu hakkında bilgi verdi.
Sınav stresi ile başa çıkmayı öğreten teknikler
Sınav stresi ile başa çıkmayı öğreten teknikler Pandemi nedeniyle farklılaşan sınava hazırlık sürecinin öğrencilerde endişe ve kaygı seviyelerini ileri seviyelere taşıdığı ifade edildi. Uzmanlara göre, sınav performansını ciddi bir biçimde etkileyebilecek endişe ve kaygı durumu ile başa çıkmak hatta bu durumu avantaja çevirmek mümkün.
16.06.2021 Ruh Sağlığı
Stresle nasıl başa çıkılır?
Stresle nasıl başa çıkılır? Stres günlük hayatımızda büyük bir sorunu hâline geldi. Hayatın koşturmacası, sınav stresi, iş hayatındaki olumsuzluklar, artan teknoloji ile beraber hayatımızın merkezi hâline gelen telefon ve bilgisayarlar stres seviyemizi oldukça etkileyen faktörler. Bizler de 'stresle nasıl başa çıkarız' konusuna Molatik olduk...
12.06.2021 Hayat
Bakan Selçuk’tan gençlere mesaj: Kitap okuyun
Bakan Selçuk’tan gençlere mesaj: Kitap okuyun Gençlere özel bayram mesajı yayınlayan Selçuk, “Lütfen, bu bayram tatilini kitap okuyarak geçirin” dedi. LGS’ye hazırlanan gençlerin yorumu ise “Maalesef ders çalışacağız. O zaman sınav ertelensin” yönünde oldu
15.05.2021 Eğitim
Damakta Aft Neden Çıkar, Nasıl Geçer? Damaktaki Aft Ve Yaralara Ne İyi Gelir?
Damakta Aft Neden Çıkar, Nasıl Geçer? Damaktaki Aft Ve Yaralara Ne İyi Gelir? Damak yaraları sürekli olarak ortaya çıkan bir durumdur. Damakta çıkan aftlar çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişebilir. Hal böyle olunca damak yaraları problemi oranlar bu yaralara neyin iyi geldiğini araştırmaktadırlar. Son aylarda damak yaraları ile ilgili araştırmalar bir hayli artmıştır. Peki damak yaralarına ne iyi gelir? Damakta aft neden çıkar? Damakta aft nasıl geçer? İşte damaktaki aft yaraları ile ilgili tüm bilgiler.
12.03.2021 Sağlık
Cilt Hastalıkları Nelerdir? Cilt Hastalıklarının Tüm Belirtileri Ve Nedenleri...
Cilt Hastalıkları Nelerdir? Cilt Hastalıklarının Tüm Belirtileri Ve Nedenleri... Cilt hastalıkları önemli olan hastalıklardandır. Özellikle cilt hastalıklarının iyi bilinmesi ve belirtilerinin ezberlenmesi son derecede önemlidir. Cilt hastalığı teşhisi konulan kişiler ise internet üzerinden bu hastalıkları araştırmaktadırlar. Cilt hastalıkları son yıllarda internette en çok araştırılan hastalıklardan olmuştur. Peki cilt hastalıkları nelerdir? Cilt hastalıklarının belirtileri nelerdir? Cilt hastalıkların nedenleri nelerdir? İşte cilt hastalıkları ile ilgili tüm detaylar...
10.03.2021 Sağlık
Psikolog Rojin Nazik sınav stresini aşmanın yollarını anlattı
Psikolog Rojin Nazik sınav stresini aşmanın yollarını anlattı Yoğun sınav dönemi yaklaşırken öğrencileri de sınav stresi sardı. Öğrenciler sınava hazırlanırken ne yapmalı? Sınav esnasında nasıl davranmalı? Psikolog Rojin Nazik sınavda başarılı olmanın tüyolarını verdi.
26.02.2021 Aile
Ağızdaki aft nasıl geçer? Aft yarasına ne iyi gelir? Evde doğal çözümler...
Ağızdaki aft nasıl geçer? Aft yarasına ne iyi gelir? Evde doğal çözümler... Ağızda belirli zaman ortaya çıkan aft kişinin gündelik hayatını önemli ölçüde kısıtlamaktadır. Ağızda ortaya çıkan aftlar yemek yerken ve su içerken dayanılmaz acılara neden olabilmektedir. Aftlar pek çok sebebe bağlı olarak gelişmektedir. Ağızda aft şikayeti yaşayanlar ağız aftlarını nasıl geçireceğine dair araştırma yapmaktadırlar. Peki, ağızdaki aft nasıl geçer? Aft yarasına ne iyi gelir? İşte evde uygulayacağınız doğal çözümler...
29.01.2021 Sağlık
Çocuklarda ve ergenlerde tırnak yeme alışkanlığını bırakmanın yolları
Çocuklarda ve ergenlerde tırnak yeme alışkanlığını bırakmanın yolları Tırnak yeme alışkanlığının zararları Kovid-19 salgını ile el hijyeninin ön plana çıktığı bu dönemde daha önemli hale geldi. Bu davranışın aile içinde fark edilmemiş sorunların çözümü için bir sinyal ve şans olarak görülmesi gerektiğine dikkat çeken Klinik Psikolog Aylin İpek Timur, önlenmesi için tavsiyelerde bulundu.
20.01.2021 Çocuk Sağlığı
Rehber Öğretmen Nedir, Nasıl Olunur? Rehber Öğretmenliği Mezunu Ne İş Yapar?
Rehber Öğretmen Nedir, Nasıl Olunur? Rehber Öğretmenliği Mezunu Ne İş Yapar? Günümüzde öğretmenlik mesleğine yoğun bir ilgi var. Bu ilgi kapsamında özellikle rehber öğretmenlerin mesleki görev tanımları da merak ediliyor. Rehber öğretmen nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
11.11.2020 Kariyer
‘Dijital yerliler’ iş  ve özgürlük istiyor
‘Dijital yerliler’ iş ve özgürlük istiyor Z kuşağı, kendisini dijital dünyanın adeta bir parçası görüyor. Onlar için tatmin edici bir iş ve iyi bir çalışma ortamı, ihtiyaçlar hiyerarşisinin en üstünde...
22.07.2020 Gündem
Erdoğan sınava girecek gençlere moral verdi: Gerekli tüm tedbirler alındı
Erdoğan sınava girecek gençlere moral verdi: Gerekli tüm tedbirler alındı Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün ve yarın YKS’ye girecek bir grup öğrenciyle video konferans yaptı. Salgının sınav takvimini de etkilediğini belirten Erdoğan tüm tedbirlerin alındığını söyledi ve “Sadece sorulara ve hedefinize odaklanın” öğüdü verdi.
27.06.2020 Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan uyardı! Endişe veriyor...
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan uyardı! Endişe veriyor... Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya üzerinden gençlerle bir araya geldi. Erdoğan, "Günlük vaka ve ölüm sayısının henüz istediğimiz seviyelere düşmemiş olması dikkati ve tedbiri elden bırakmamamız gerektiğine işaret ediyor." dedi. Sosyal medya ilgili soruyu yanıtlayan Erdoğan, "Milletimizi güvenilir bir internet mecrasına yapacağımız yasal düzenlemelerle kavuşturacağız." ifadelerini kullandı.
26.06.2020 Siyaset
Astroloji sınav süreciniz hakkında neler söylüyor?
Astroloji sınav süreciniz hakkında neler söylüyor? Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, öğrenciler için sınav süreçlerinin astroloji kalitesini inceleme altına alarak şaşırtıcı ve faydalı birçok bilgi çıkarttığına değinerek ‘’Astroloji her alana hizmet ettiği gibi öğrencilerimiz için de zamanın kalitesini kullanmak adına çok önemli bir rehberdir’’ dedi.
23.06.2020 Yaşam
Okullar ne zaman açılacak, hangi tarihte başlayacak? 2020 Uzaktan eğitim hangi tarihte (günde) bitecek?
Okullar ne zaman açılacak, hangi tarihte başlayacak? 2020 Uzaktan eğitim hangi tarihte (günde) bitecek? Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs önlemleri nedeniyle bir süredir kapalı olan okulların ne zaman açılacağı ile ilgili meraklı araştırmalar devam ediyor. Gerek veliler, gerek öğrenciler ve öğretmenler hem okulların ne zaman başlayacağı hem de uzaktan eğitimin bitiş tarihini araştırıyor. İşte ayrıntılar...
8.06.2020 Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Sınav Stresi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.