Spot

Spot

Son dakika spot haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan spot gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan spot haber sayfamızda...

Spot

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.521 spot haberi bulunmuştur.
Citi Research petrol tahminini revize etti
Citi Research petrol tahminini revize ettiCiti Research, brent petrolü için 2021 ve 2022 yılı ortalama fiyat tahminlerini yukarı yönlü revize etti.
22.06.2021Uzmanpara
Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendi
Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendiİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi (UHUZAM), Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilajı (deniz salyası) uydu aracılığıyla uzaydan görüntüledi.
11.06.2021Haberler
Son dakika haberi: Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendi
Son dakika haberi: Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendiİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi (UHUZAM), Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilajı (deniz salyası) uydu aracılığıyla uzaydan görüntüledi.
11.06.2021Gündem
Karadeniz gazının vadeli ticareti için geri sayım
Karadeniz gazının vadeli ticareti için geri sayımEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, piyasa değeri bugünkü fiyatlarla 100 milyar doları aşan Karadeniz gazının 1 Ekim'de devreye alınacak Vadeli Gaz Piyasası'nda (VGP) "Karadeniz Gazı Kontratı" adıyla piyasaya sunularak ticaretinin yapılabileceğini bildirdi.
9.06.2021Ekonomi
EPDK Başkanı Yılmaz'dan önemli açıklama
EPDK Başkanı Yılmaz'dan önemli açıklamaEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, bugün devreye giren Vadeli Elektrik Piyasası (VEP) ve ekimde devreye alınacak Vadeli Doğal Gaz Piyasası'nın (VGP) Türkiye'nin enerji ticaret merkezi olmasında önemli rol oynayacağını bildirdi.
1.06.2021Ekonomi
Spot Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Spot Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Spot kelimesi ile günlük hayatta pek çok kez karşılaşmaktayız. Fakat pek çok kişi bu kelimeyi ilk kez duymakta ve anlamını bilememektedir. Spot hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isteyen birçok kişi bu alanda araştırmalar yapmaktadır. Peki spot ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Sizlere spor hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
1.06.2021Eğitim
Vadeli Elektrik Piyasası işleme açılıyor
Vadeli Elektrik Piyasası işleme açılıyorElektrik ticaretinde ileri tarihli işlemlerin yapılmasına imkan sağlayacak Vadeli Elektrik Piyasası (VEP) yarın işleme açılıyor.
31.05.2021Uzmanpara
Vadeli Elektrik Piyasası yarın işleme açılıyor
Vadeli Elektrik Piyasası yarın işleme açılıyorElektrik ticaretinde ileri tarihli işlemlerin yapılmasına imkan sağlayacak Vadeli Elektrik Piyasası (VEP) yarın işleme açılıyor.
31.05.2021Ekonomi
Altın fiyatlarında yükselişin nedeni belli oldu
Altın fiyatlarında yükselişin nedeni belli olduUluslararası piyasalarda spot altın fiyatı Temmuz 2020'den bu yana  görülen en büyük aylık artışını gerçekleştirme yolunda ilerliyor.
31.05.2021Uzmanpara
Türkiye elektrik piyasasında yeni dönem! 1 Haziran'da başlıyor
Türkiye elektrik piyasasında yeni dönem! 1 Haziran'da başlıyorTürkiye elektrik piyasasında, 1 Haziran'da hizmete açılacak Vadeli Elektrik Piyasası (VEP) ve Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) sistemi ile yeni bir dönem başlıyor. Buna göre büyük tüketiciler enerji maliyetlerini önden belirleyecek.
27.05.2021Ekonomi
Altın fiyatlarında flaş yükseliş!
Altın fiyatlarında flaş yükseliş!Son dakika gelen habere göre altın fiyatlarında yükseliş devam ediyor. Vatandaşın yakından takip ettiği gram altın güne 519 lira seviyesinde başladı. Ons altın ise 1900 dolar sınırını geçti ve uluslararası piyasalarda spot altın fiyatı ise 8 Ocak'tan sonra bir ilki yaşadı. İşte detaylar...
26.05.2021Altın
‘Kurşun kalbimin yanından geçti’
‘Kurşun kalbimin yanından geçti’90’ların süper modeli Carre Otis belgeselinde travmalarından nasıl kurtulduğunu anlatıyor. Carre Otis eski eşi aktör Mickey Rourke’nin silahından çıkan kurşunun kalbinin yakınından geçtiğini söylüyor
23.05.2021Dünya
Jennifer Lopez genç kalmak için botoks mu yaptırıyor?
Jennifer Lopez genç kalmak için botoks mu yaptırıyor?J.Lo kariyeri boyunca spot ışığının altında kalmayı başardı. Üstelik geçen yıllar kraliçeyi bir nebze olsun yavaşlatmadı! Geçtiğimiz yaz 51 yaşına giren dünyaca ünlü sanatçı Jennifer Lopez'in gençlik sırrını öğrenmek ister misiniz? İşte detaylar... PEMBENAR ÖZEL
13.05.2021Estetik
Evinizi Doğru Aydınlatmanın 5 Altın Kuralı
Evinizi Doğru Aydınlatmanın 5 Altın KuralıEviniz için doğru aydınlatmayı tasarlamak çok da kolay değildir. Konum, teknik kısıtlamalar, estetik seçimler, birçok parametreye karar vermeli ve hepsini koordine etmelisiniz. Güzel bir ışık, rahatınız ve hayal ettiğiniz iç dekorasyon için vazgeçilmez bir unsurdur. İşte tavandan aydınlatma için 5 temel adım.
10.05.2021Püf Noktaları
Türkiye'nin enerji ithalatı faturası geriledi
Türkiye'nin enerji ithalatı faturası gerilediTürkiye'nin enerji ithalatı faturası, ocak-mart döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 azalarak 8 milyar 695 milyon dolar oldu.
5.05.2021Uzmanpara
Türkiye'nin enerji ithalatı faturası ilk çeyrekte yüzde 13 azaldı
Türkiye'nin enerji ithalatı faturası ilk çeyrekte yüzde 13 azaldıTürkiye'nin enerji ithalatı faturası, ocak-mart döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 azalarak 8 milyar 695 milyon dolar oldu.
5.05.2021Ekonomi
Emtia fiyatları piyasaların odağında yer alıyor
Emtia fiyatları piyasaların odağında yer alıyorKüresel piyasalarda ve para politikalarının belirlenmesinde, enflasyonist endişeler günden güne güçlenirken, emtia fiyatlarındaki yükseliş söz konusu endişede baş rolü oynuyor.
4.05.2021Uzmanpara
Küresel LNG ithalatı azalmadı
Küresel LNG ithalatı azalmadıSıvılaştırılmış doğal gazın (LNG) küresel bazda ithalatı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 0,4 artarak 356,1 milyon ton seviyesinde gerçekleşti.
29.04.2021Ekonomi
Küresel LNG ithalatı salgına rağmen azalmadı
Küresel LNG ithalatı salgına rağmen azalmadıSıvılaştırılmış doğal gazın (LNG) küresel bazda ithalatı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 0,4 artarak 356,1 milyon ton seviyesinde gerçekleşti.
29.04.2021Uzmanpara
Bakan Dönmez: İlk FSRU gemimiz Ertuğrul Gazi, Türkiye'de
Bakan Dönmez: İlk FSRU gemimiz Ertuğrul Gazi, Türkiye'deEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin ilk yüzer LNG depolama ve gazlaştırma gemisi (FSRU) Ertuğrul Gazi'nin, sertifikasyon işlemlerinin ardından Hatay'ın Dörtyol ilçesindeki limana demirlediğini bildirdi.
22.04.2021Haberler
Bakan Dönmez: İlk FSRU gemimiz Ertuğrul Gazi, Türkiye'de
Bakan Dönmez: İlk FSRU gemimiz Ertuğrul Gazi, Türkiye'deEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin ilk yüzer LNG depolama ve gazlaştırma gemisi (FSRU) Ertuğrul Gazi'nin, sertifikasyon işlemlerinin ardından Hatay'ın Dörtyol ilçesindeki limana demirlediğini bildirdi.
22.04.2021Ekonomi
Türkiye’nin enerji ekseninde yeni fırsatlar
Türkiye’nin enerji ekseninde yeni fırsatlarZengin enerji kaynakları ile enerji tüketicileri arasında stratejik bir noktada yer alan Türkiye, dış politik adımlarla enerji arasındaki simbiyotik ilişkinin etkisini daha fazla hissediyor. Türkiye’nin enerji politikalarında değişim tartışmaları yapılırken, bölgede değişen siyasi dengeler, risklerin yanında, ülkemizin enerji eksenini genişletmesi noktasında yeni fırsatlar da sunuyor.
20.04.2021Vitrin
Plastik sanayicilerinden ham madde fiyatları ile ilgili spekülasyon uyarısı
Plastik sanayicilerinden ham madde fiyatları ile ilgili spekülasyon uyarısıTürk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Başkanı Yavuz Eroğlu, plastik sektöründe ham madde fiyatlarındaki zamların perde arkasında arzı kısan petrokimya şirketlerinin olduğunu belirterek, "Çin’deki yeni petrokimya tesislerinin, 2021 yılı 6. ay itibariyle devreye girişiyle Çin’in polipropilen ham maddesi ithalatının yüzde 57 düşeceğini biliyoruz. Çinli meslektaşlarımız, dünyadaki en büyük ikinci hammadde ithalatçısı olan Türk plastik sanayiden birlikte hareket etme yönünde talepte bulundular.” diye konuştu.
17.04.2021Ekonomi
Boston Dynamics'e Çin'den büyük rakip: AlphaDog geldi!
Boston Dynamics'e Çin'den büyük rakip: AlphaDog geldi!Boston Dynamics, geliştirdiği robotlarla dikkat çekerken Çin'den önemli bir hamle geldi. Boston Dynamics'in çok popüler Spot'una karşı AlphaDog isimli bir robot geliştirildi. Robot köpek, uygun fiyatlı olmasıyla dikkat çekiyor.
13.04.2021Teknoloji
Spotçular karardan habersiz
Spotçular karardan habersizİstanbul Valiliği, hırsızlık mallarının satışını engellemek için ikinci el piyasasına yönelik bir düzenleme yayınlasa da ne spotçular ne de hurdacılar düzenlemeyi biliyor. Spotçular, ‘‘Kapıya dünya kadar mal geliyor. Kimden aldığımı kime sattığımı nasıl her gün kayıt altına alayım. İkinci el eşya alan neden TC’sini ve adresini versin” diyor.
12.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeenerjielektrikithalatlng

Spot ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.