Ticaret Bakanı Pekcan

Ticaret Bakanı Pekcan

Son dakika Ticaret Bakanı Pekcan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ticaret Bakanı Pekcan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ticaret Bakanı Pekcan haber sayfamızda...

Ticaret Bakanı Pekcan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.603 ticaret bakanı pekcan haberi bulunmuştur.
Ticaret Bakanı Pekcan Kapıkule Sınır Kapısı'nda basın toplantısı düzenledi
Ticaret Bakanı Pekcan Kapıkule Sınır Kapısı'nda basın toplantısı düzenlediTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gümrük kapılarına ilişkin, "Komşularımızla sorunları konuşarak, istişare ederek çözebileceğimizi görüyoruz" dedi.
16.04.2021Ekonomi
Bakan Pekcan'dan iş birliği çağrısı
Bakan Pekcan'dan iş birliği çağrısıTicaret Bakanı Pekcan, D-8 ülkelerinin, dijital ekonomi, dijitalleşme ve e-ticaret gibi kilit alanlarda da iş birliği yapması gerektiğini belirterek, "Türkiye olarak bu tür yenilikçi alanlarda D-8 ile ortak çalışmalar yapmaya hazırız." dedi.
5.04.2021Uzmanpara
İhracatta transit işlemleri kolaylaşacak
İhracatta transit işlemleri kolaylaşacakTicaret Bakanı Pekcan, "İhracatçımızın bulunduğu yerden sıfır bürokrasiyle beyanname açabilmesini sağlamak, daha kaliteli hizmet sunmak ve gümrüklerimizin iş yükünü azaltmak amacıyla 'Kolay İhracat Noktaları' projesini hayata geçiriyoruz." dedi.
4.04.2021Uzmanpara
Dünyanın cep üretim üssü Türkiye oluyor
Dünyanın cep üretim üssü Türkiye oluyorTürkiye, hızla dünyanın cep telefonu üretim üssü haline geliyor. Çinli dev Xiaomi, 30 milyon dolar yatırımla İstanbul Avcılar’daki fabrikasını açtı. Yıllık 5 milyon kapasiteli üretim tesisinde 2 bin kişiye istihdam sağlanacak. Markanın ilk yerli modelinin haftaya satışa çıkması bekleniyor.
30.03.2021Ekonomi
Bakan açıkladı! Ücretsiz ve aracısız olacak
Bakan açıkladı! Ücretsiz ve aracısız olacakTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Bugünden itibaren Kolay İhracat Platformu ile firmalarımızı potansiyel müşterilerine ücretsiz ve aracısız olarak ulaştırıyoruz." dedi.
26.03.2021Ekonomi
Pekcan: Tekstil ve konfeksiyon sektörüne desteklerimizi sürdüreceğiz
Pekcan: Tekstil ve konfeksiyon sektörüne desteklerimizi sürdüreceğizTicaret Bakanı Pekcan, tekstil ve konfeksiyon sektörünün başta Avrupa ülkeleri olmak üzere küresel pazarlarda en güçlü biçimde yer almaya devam etmesi için destekleri sürdüreceklerini belirtti.
7.03.2021Ekonomi
Bakan Pekcan'dan '8 Mart' açıklaması
Bakan Pekcan'dan '8 Mart' açıklamasıTicaret Bakanı Pekcan, Türkiye’nin gelişme ve kalkınmada önemli hedeflerinin olduğunu belirterek, "Kadınlarımızın potansiyellerini en iyi şekilde sergileyebilmeleri, hedeflerimize ulaşmada yadsınamaz bir katkı sağlayacaktır." dedi.
4.03.2021Ekonomi
Şubat ayı dış ticaret rakamları açıklandı
Şubat ayı dış ticaret rakamları açıklandıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, şubatta ihracatın yüzde 9,6 artışla 16 milyar 12 milyon dolar olarak gerçekleştiğini belirterek, "Böylelikle tüm zamanların en yüksek şubat ayı ihracat rakamını yakaladık." dedi.
2.03.2021Uzmanpara
Bakan açıkladı! Tüm zamanların en yüksek şubat ayı ihracatı
Bakan açıkladı! Tüm zamanların en yüksek şubat ayı ihracatıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, şubatta ihracatın yüzde 9,6 artışla 16 milyar 12 milyon dolar olarak gerçekleştiğini belirterek, "Böylelikle tüm zamanların en yüksek şubat ayı ihracat rakamını yakaladık." dedi.
2.03.2021Ekonomi
Son dakika! Fuat Oktay açıkladı: 15 milyar doların üzerinde portföy girişi
Son dakika! Fuat Oktay açıkladı: 15 milyar doların üzerinde portföy girişiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, son aylarda Türkiye'ye yurt dışından 15 milyar doların üzerinde portföy girişi gerçekleştiğini belirterek, "Ekonomi ve yatırımları doğrudan ilgilendiren bir hukuk reformu gündemimizde. Türkiye'ye güvenen yatırımcılar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kazanmaya devam edecektir" dedi.
18.02.2021Siyaset
İhracat 2021’e rekorla başladı
İhracat 2021’e rekorla başladıTürkiye’nin ihracatı, dünyayı pençesine alan koronavirüs salgınına rağmen ocak ayında geçtiğimiz yılın aynı ayına göre, yüzde 2.5’lik artışla 15 milyar 48 milyon dolara ulaştı.
3.02.2021Ekonomi
Son dakika... AK Partili Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na sert tepki
Son dakika... AK Partili Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na sert tepkiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'sözde Cumhurbaşkanı' açıklamalarını sert bir şekilde eleştirdi.
11.01.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu'na peş peşe sert tepkiler: Derhal özür dilemelidir!
Kılıçdaroğlu'na peş peşe sert tepkiler: Derhal özür dilemelidir!CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için kullandığı "sözde" ifadesi büyük tepki topladı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Anayasal kurumlara, meşruiyete, milli iradeye saygı göstermek herkesin vazifesidir" ifadesiyle tepkisini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kılıçdaroğlu'nu özür dilemeye çağırdı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kılıçdaroğlu için "tarihin çöplüğünde yerini alacak" dedi. Hükümet Sözcüsü Ömer Çelik de "Kılıçdaroğlu'nun milli iradeye saygısızlık ettiğini" savundu.
10.01.2021Siyaset
Ticaret Bakanı Pekcan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki
Ticaret Bakanı Pekcan'dan Kılıçdaroğlu'na tepkiTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Milletimizin oylarıyla seçilmiş Sayın Cumhurbaşkanımıza 'sözde' sıfatını kullanmak, ne siyasi etiğe ne de muhalefete yakışır." ifadesini kullandı.
10.01.2021Ekonomi
Unicorn hedefli Digikamp başladı
Unicorn hedefli Digikamp başladıTürkiye’deki dijital dönüşümü kolaylaştıracak fikirleri bulmayı amaçlayan Digikamp yarışmasına başvurular başladı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Yeni unicorn’lar çıkması için kurumsal altyapı oluşturuyoruz” dedi.
31.12.2020Ekonomi
Son dakika: Esnafa destek başvuruları bugün itibarıyla başladı!
Son dakika: Esnafa destek başvuruları bugün itibarıyla başladı!Gelen son dakika haberine göre; Ticaret Bakanı Pekcan, esnaf ve sanatkarlar ile gerçek tacirlere yönelik destek başvurularının bugün itibarıyla alınmaya başlanacağını bildirdi.
30.12.2020Ekonomi
Ticaret Bakanı Pekcan'dan 'Dijital ekonomiye adaptasyon' vurgusu
Ticaret Bakanı Pekcan'dan 'Dijital ekonomiye adaptasyon' vurgusuTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Ülkemiz için 'dijital ekonomiye adaptasyon' kritik önem arz eden bir konu olmaya devam edecek." dedi.
28.12.2020Ekonomi
'Türkiye hep küresel ekonominin kilidi'
'Türkiye hep küresel ekonominin kilidi'Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Avrupa Birliği (AB) ile Birleşik Krallık arasındaki sürecin tamamlanmasını yakinen takip ettiklerini belirterek, “En kısa sürede Birleşik Krallık ile imzalayacağımız anlaşmayı kamuoyu ile paylaşmayı umuyoruz” dedi.
23.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pekcan: Türkiye, yüksek büyüme ile yoluna devam edecek
Son dakika... Bakan Pekcan: Türkiye, yüksek büyüme ile yoluna devam edecekGelen son dakika haberine göre; Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türkiye, geçmişte olduğu gibi, önümüzdeki süreçte de katma değerli ihracat artışı ve yüksek büyüme ile yoluna etkin şekilde devam edecek, küresel ekonominin en dinamik aktörlerinden biri olma özelliğini sürdürecektir" dedi.
11.12.2020Siyaset
Bakan Pekcan açıkladı! 81 ilde başlıyor...
Bakan Pekcan açıkladı! 81 ilde başlıyor...Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Tüm çalışma ve projelerimizi tamamlayan bir biçimde doğrudan sahaya inerek firma bazında işleyecek bir program olan 81 İlde İhracata İlk Adım Programımızı başlatıyoruz.” dedi.
12.11.2020Ekonomi
Ticaret Bakanı Pekcan’dan çelik konusunda ülkelere iş birliği çağrısı
Ticaret Bakanı Pekcan’dan çelik konusunda ülkelere iş birliği çağrısıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 30 ülkeden bakanların ve üst düzey yetkililerin katıldığı Çelik Sektöründe Kapasite Fazlası Küresel Forumu Bakanlar Toplantısı'nda çelik önlemleri ve engelleyici politikalar sorununun ortadan kaldırılması için ülkelere iş birliği çağrısında bulundu.
27.10.2020Ekonomi
Türk ürünleri 'lojistik merkezleri' ile dünya pazarlarına daha kolay ulaşacak
Türk ürünleri 'lojistik merkezleri' ile dünya pazarlarına daha kolay ulaşacakTicaret Bakanı Pekcan, Türk ürünlerinin dış pazarlara en hızlı ve uygun maliyetlerle ulaştırılmasını amaçlayan yurt dışı lojistik merkezlerini Afrika, Amerika, Avrupa, Rusya ve Uzak Doğu'daki stratejik bölgelerde kurmayı planladıklarını bildirdi.
25.10.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Birleşik Krallık ile Serbest Ticaret Anlaşması olumlu ilerliyor
Bakan Pekcan: Birleşik Krallık ile Serbest Ticaret Anlaşması olumlu ilerliyorTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Avrupa Briliği (AB) ile Birleşik Krallık arasında sağlanacak anlaşmaya paralel bir biçimde; ülkemiz ile Birleşik Krallık arasında bir Serbest Ticaret Anlaşması imzalanması yönünde Birleşik Krallık makamları ile çalışmalarımız olumlu biçimde ilerliyor, hatta belli bir noktaya ulaşmış durumdayız" dedi.
23.10.2020Ekonomi
Libya’da yarım kalan projeler sonuçlanacak
Libya’da yarım kalan projeler sonuçlanacakTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Libya’da yarım kalan müteahhitlik projelerinin devamını sağlayacak Mutabakat Zaptı’nın 24 Eylül itibarıyla yürürlüğe girdiğini duyurdu.
17.10.2020Ekonomi
Bakan Pekcan ihracat rakamlarını açıkladı
Bakan Pekcan ihracat rakamlarını açıkladıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Eylül ihracatımız geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,8, ağustosa göre yüzde 28,5 artışla 16 milyar 13 milyon dolar oldu." dedi.
2.10.2020Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Ticaret Bakanı Pekcan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.