Yuan

Yuan

Son dakika Yuan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yuan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yuan haber sayfamızda...

Yuan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.040 yuan haberi bulunmuştur.
Çin'de halka arz fonlarında büyüme sürüyor
Çin'de halka arz fonlarında büyüme sürüyorÇin’deki halka arz fonlarının büyüklüğü 3,8 trilyon dolara çıktı.
5.12.2023Uzmanpara
Bakır 4 ayın zirvesinden döndü
Bakır 4 ayın zirvesinden döndüLondra'da bakır fiyatları güçlenen doların bakıra yönelik arzın kısıtlanacağına dair endişeleri dengelemesiyle geçen hafta çıktığı yaklaşık 4 ayın en yüksek seviyesinden düştü.
4.12.2023Uzmanpara
Kan donduran gelenek! Kemik satıp ölüyle evlendiler
Kan donduran gelenek! Kemik satıp ölüyle evlendilerDünyada ağaçla, kediyle hatta pizzayla bile evlenen kişiler görmek mümkün. Ancak Çin'de görülen ölüleri evlendirme geleneğinin benzeri pek de yok. Günümüzde kadın cinayetlerine ve mezar soygunculuğuna kadar uzanan 'hayalet evlilik'in detayları ise tüyler ürpertecek türden.
29.11.2023Yaşam
Yuan, dolar karşısında 4 ayın zirvesine yakın
Yuan, dolar karşısında 4 ayın zirvesine yakınYuan, Çin Merkez Bankası'nın (PBOC) daha güçlü bir orta nokta sabitlemesinin desteğiyle dolar karşısında 4 ayın en yüksek seviyesi civarında seyrediyor.
23.11.2023Uzmanpara
Bakır 2 ayın zirvesinden döndü
Bakır 2 ayın zirvesinden döndüLondra bakırın fiyatı, güçlenen ABD doları ve yenilenen ekonomik riskler nedeniyle 2 ayın en yüksek seviyesinden geriledi.
22.11.2023Uzmanpara
Bakır 2 ayın en yüksek seviyesinde
Bakır 2 ayın en yüksek seviyesindeBakır fiyatları bu sabah Peru ve Panama'daki arz endişeleri nedeniyle son iki ayın en yüksek seviyesine çıktı. Zayıflayan ABD doları da yukarı harekete destek verdi.
21.11.2023Uzmanpara
Yuan, dolar karşısında 4 ayın zirvesinde
Yuan, dolar karşısında 4 ayın zirvesindeÇin yuanı, Çin Merkez Bankası'nın belirlediği çok daha güçlü bir orta nokta fiksingi ve daha istikrarlı Çin-ABD ilişkilerinin etkisiyle bu sabah ABD doları karşısında yaklaşık dört ayın en yüksek seviyesine ulaştı.
21.11.2023Uzmanpara
'Emlak sektörü riskleri kontrol altında'
'Emlak sektörü riskleri kontrol altında'Çin Merkez Bankası Başkanı Pan Gongsheng, Çin'in emlak sektörü risklerinin kontrol altında olduğunu söyledi.
10.11.2023Uzmanpara
Çin, yuanın aşırı değerlenmesini önleyecek
Çin, yuanın aşırı değerlenmesini önleyecekÇin Merkez Bankası (PBOC) Başkanı Pan Gongsheng, yuanın döviz kurları karşısında aşırı değerlenmesinin engelleneceğini söyledi.
8.11.2023Uzmanpara
'Çin yuanı desteklemek için müdahale yapabilir'
'Çin yuanı desteklemek için müdahale yapabilir'Çin'in yuanı desteklemek için konjonktür karşıtı müdahalelerde bulunmasının muhtemel olduğu belirtildi.
6.11.2023Uzmanpara
Çin'in borçlanma hızı ekim ayında arttı
Çin'in borçlanma hızı ekim ayında arttıÇin'de merkezi hükümet ve yerel yönetimler ekonomiyi desteklemek için uygulanan mali teşviklerin de etkisiyle ekim ayında borçlanma hızını artırdı.
30.10.2023Uzmanpara
Çin'deki faaliyetlerini yeniden değerlendiriyor
Çin'deki faaliyetlerini yeniden değerlendiriyorNomura Holdings, Şanghay merkezli menkul kıymetler ortak girişimindeki kayıpların arttığını belirterek Çin ana karasındaki işini yeniden değerlendirdiğini bildirdi.
26.10.2023Uzmanpara
Çin'in bütçe gelirinde büyüme yavaşladı
Çin'in bütçe gelirinde büyüme yavaşladıÇin'in bütçe geliri ilk 9 ayda yüzde 8,9 artarak ocak-ağustos dönemindeki %10'luk artışa göre yavaşladı.
24.10.2023Uzmanpara
ABD - Çin çekişmesi dur durak bilmiyor!
ABD - Çin çekişmesi dur durak bilmiyor!ABD ve Çin rekabeti IMF ve Dünya Bankası’nda da sürdü. Çin ekonomik gücüne oranla IMF’de yeterince temsil edilmediğini düşünüyor. ABD kritik veto hakkını sürdürmenin yollarını arıyor...
18.10.2023Ekonomi
Çin Merkez Bankası piyasalara likidite verdi
Çin Merkez Bankası piyasalara likidite verdiÇin Merkez Bankası piyasalara 789 milyar yuan likidite verdi.
16.10.2023Uzmanpara
Çin istikrar fonu kurmayı değerlendiriyor
Çin istikrar fonu kurmayı değerlendiriyorÇin, 9,5 trilyon dolar büyüklüğe ulaşan hisse senedi piyasasına olan güveni artırmak için devlet destekli bir istikrar fonu oluşturmayı değerlendiriyor.
13.10.2023Uzmanpara
'Küresel fonlar Çin hissesi sattı'
'Küresel fonlar Çin hissesi sattı'Morgan Stanley'in hazırladığı rapora göre küresel fonlar Çin'deki hisse senedi varlıklarını daha da azalttı.
3.10.2023Uzmanpara
Çin yerel yönetim tahvil ihracını artırdı
Çin yerel yönetim tahvil ihracını artırdıÇin özel yerel yönetim tahvillerinin ihracını ağustos ayında artırdı.
26.09.2023Uzmanpara
Çin Merkez Bankası faiz indirdi
Çin Merkez Bankası faiz indirdiÇin Merkez Bankası ocak ayından bu yana ilk kez 14 gün vadeli ters repo faizini düşürdü.
15.09.2023Uzmanpara
Çin’den çip sektörünü uçuracak fon geliyor
Çin’den çip sektörünü uçuracak fon geliyorABD ile teknoloji rekabetinde kıyasıya mücadele veren Çin, çip yatırımı fonu ile yarı iletken sektörünü domine etmeye hazırlanıyor.
6.09.2023Ekonomi
Küresel ödemelerde dolar kullanımı rekor kırdı
Küresel ödemelerde dolar kullanımı rekor kırdıTemmuz ayında küresel ödemelerde ABD dolarının kullanım oranı rekor kırdı.
24.08.2023 Uzmanpara
Yabancı fonlar Çin hissesi satıyor
Yabancı fonlar Çin hissesi satıyorYabancı fonların Çin hisselerindeki satışı dokuzuncu günde de sürüyor.
17.08.2023Uzmanpara
Yatırımcılar Çin tahvilinde pozisyon azalttı
Yatırımcılar Çin tahvilinde pozisyon azalttıYabancı yatırımcılar ellerinde tuttukları Çin tahvillerini azalttı.
16.08.2023Uzmanpara
Borsada yatırımı olanlara 'not' uyarısı! Gerçekleşmesi halinde dengeler değişir
Borsada yatırımı olanlara 'not' uyarısı! Gerçekleşmesi halinde dengeler değişirAltın fiyatlarında son haftalarda görülen aşağı yönlü seyir ve borsada görülen yukarı seyir vatandaşın oldukça dikkatini çekiyor. Peki altın fiyatlarında yaşanan düşüş devam eder mi? Borsada yön ne olur? Uzman isimler cevapladı.
16.08.2023Uzmanpara
Tesla, Çin'de fiyat indirdi
Tesla, Çin'de fiyat indirdiElektrikli araç devi Tesla, Çin'de Model Y'nin bazı versiyonları için fiyatlarda indirime gitti.
14.08.2023Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Yuan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.