Yuan

Yuan

Son dakika Yuan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yuan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yuan haber sayfamızda...

Yuan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 838 yuan haberi bulunmuştur.
Çin'e doğrudan yabancı yatırımlar arttı
Çin'e doğrudan yabancı yatırımlar arttıÇin'e doğrudan yabancı yatırımlar yüzde 22 arttı.
16.09.2021Uzmanpara
Çinli emlak devi borçlarını ödeyemedi
Çinli emlak devi borçlarını ödeyemediÇin'in ağır borç yükü altındaki emlak şirketi Evergrande, 20 Eylül'de vadesi gelecek kredi faiz ödemesini yapamayacağını bankalara iletti. Şirketin 305 milyar dolarlık borcunun Çin'in finansal sistemini tehdit edebileceği belirtiliyor.
15.09.2021Uzmanpara
Yuan tahminleri düşürüldü
Yuan tahminleri düşürüldüÇin yuanı, ABD doları karşısında değer kaybetti, Çinli aracı kurumlar yuan tahminlerini düşürdü.
15.09.2021Uzmanpara
Alüminyum fiyatları 13 yılın zirvesinde
Alüminyum fiyatları 13 yılın zirvesindeAlüminyum fiyatları, en büyük tüketici ülke olan Çin'de tedarik endişeleri ve boksit üreticisi Gine'de arz bozulması korkusuyla 13 yılın en yüksek seviyesini geçti.
9.09.2021Uzmanpara
Çin'de kamu ihale harcamaları arttı
Çin'de kamu ihale harcamaları arttıÇin'de kamunun mal ve hizmet alımı için açtığı ihalelere harcanan miktar geçen yıl 2019'a göre yüzde 11 artış kaydetti.
5.09.2021Uzmanpara
Çin'de borsa işlem hacmi rekor düzeylerde
Çin'de borsa işlem hacmi rekor düzeylerdeÇin'de borsa işlem hacmi rekor düzeylerde seyrediyor.
3.09.2021Uzmanpara
Çin Merkez Bankası'ndan döviz hamlesi
Çin Merkez Bankası'ndan döviz hamlesiÇin Merkez Bankası, temmuz ayında 1,3 milyar yuan tutarında döviz aldı.
23.08.2021Uzmanpara
Çin politika faizini değiştirmedi
Çin politika faizini değiştirmediÇin Merkez Bankası (PBoC), politika faizi olarak baz alınan kredi faiz oranını değiştirmeyerek yüzde 3,85 düzeyinde tuttu.
20.08.2021Uzmanpara
Tesla Çin'deki üretimini yerelleştiriyor
Tesla Çin'deki üretimini yerelleştiriyorABD'den sonra ilk yurt dışı üretim tesisini Çin'e açan Tesla, yerelleştirme çalışmalarına hız verdi.
19.08.2021Uzmanpara
Çin'de kur sepeti endeksi 5,5 yılın zirvesinde
Çin'de kur sepeti endeksi 5,5 yılın zirvesindeÇin'de kur sepeti endeksi 5,5 yılın en yüksek seviyesine çıktı.
19.08.2021Uzmanpara
Alibaba'nın cirosunda büyük artış
Alibaba'nın cirosunda büyük artışAlibaba ilk çeyrekte cirosunu yüzde 34 artırdı.
3.08.2021Uzmanpara
Yuan, dolar karşısında geriledi
Yuan, dolar karşısında gerilediYuan, ABD doları karşısında 3 ayın en düşük seviyesine geriledi.
27.07.2021Uzmanpara
Bitcoin’e devlerden hayat öpücüğü geldi
Bitcoin’e devlerden hayat öpücüğü geldiUzun süredir düşüş eğiliminde olan Bitcoin, dev şirketler Tesla, Twitter ve Amazon bağlantılı haberlerle yüzde 12 değer kazanıp 40 bin dolara yaklaştı.
27.07.2021Ekonomi
Çin'in elmas ithalatı dört kat arttı
Çin'in elmas ithalatı dört kat arttıShanghai Gümrük İdaresi'nden yapılan açıklamaya göre, Shanghai Elmas Borsası'nın (SDE) genel ticareti yoluyla ithal edilen elmasların değeri yılın ilk yarısında rekor seviyeye ulaştı. Ekim 2000'de başlatılan SDE, Çin'de elmas ithalatı ve ihracatı için tek yetkili işlem platformu.
26.07.2021Uzmanpara
Son dakika - Türkiye, son şampiyon Çin'i devirdi: 3-0
Son dakika - Türkiye, son şampiyon Çin'i devirdi: 3-0A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyatları ilk maçında son olimpiyat şampiyonu 3-0 yendi. Zaferin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Çin'i 3-0 yenen A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı tebrik etti.
'Dijital yuanda kesin bir tarih yok'
'Dijital yuanda kesin bir tarih yok'Çin Merkez Bankası dijital yuan konusunda araştırma ve geliştirme faaliyetlerine dair sonuçları açıkladı.
16.07.2021Uzmanpara
Yuan, ABD doları karşısında zayıfladı
Yuan, ABD doları karşısında zayıfladıÇin Devlet Konseyi'nin zorunlu karşılık oranlarında hedefli bir indirim yapılabileceği sinyalini vermesi yuanı ABD doları karşısında zayıflattı.
8.07.2021Uzmanpara
Çin ikinci yarıda tahvil ihraçlarını hızlandırabilir
Çin ikinci yarıda tahvil ihraçlarını hızlandırabilirÇin hükümetinin yılın ikinci yarısında tahvil ihraçlarını hızlandırabileceği ifade edildi.
7.07.2021Uzmanpara
'Dijital yuan, euro için risk'
'Dijital yuan, euro için risk'Avrupa Merkez Bankası Üyesi ve Fransa Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau, "Çin'in dijital yuan geliştirmede hızla ilerlemesi euro için önemli bir risk." dedi.
30.06.2021Uzmanpara
Çin’de maaşlar ilk kez dijital yuan ile ödendi
Çin’de maaşlar ilk kez dijital yuan ile ödendiDijital para alanında pilot çalışmalarına hız veren Çin’de bir ilk yaşandı ve bir işletme çalışanların maaşlarını dijital parayla ödedi.
29.06.2021Uzmanpara
Fed'in sözle yönlendirmeleri rekor getirdi
Fed'in sözle yönlendirmeleri rekor getirdiKüresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası (Fed) üyelerinin hafta boyunca para politikasına ilişkin yönlendirmeleri ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın Temsilciler Meclisi'ndeki sunumuyla alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, gelecek hafta gözler başta ABD'de açıklanacak iş gücü piyasası verileri olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.
26.06.2021Uzmanpara
Asya borsaları alıcılı seyretti
Asya borsaları alıcılı seyrettiAsya borsalarında, alış ağırlıklı bir seyir izlendi.
25.06.2021Uzmanpara
Çin politika faizini değiştirmedi
Çin politika faizini değiştirmediÇin Merkez Bankası (PBoC), politika faizi olarak baz alınan kredi faiz oranını değiştirmeyerek yüzde 3,85 düzeyinde tuttu.
21.06.2021Uzmanpara
Rusya 'dolarsızlaşma kalkanı' kuruyor
Rusya 'dolarsızlaşma kalkanı' kuruyorABD’nin yaptırım baskısı altındaki Rusya, ekonomide ve uluslararası ticarette risklerden korunmak için dolar kullanımını azaltmaya yönelik süreci hızlandırdı.
7.06.2021Uzmanpara
Piyasalar imalat sanayi verilerine odaklandı
Piyasalar imalat sanayi verilerine odaklandıKüresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, bugün dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri ve NATO ülkelerinin savunma ve dışişleri bakanlarının toplantısı takip edilecek.
1.06.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

çinyuandolarabdborsa

Yuan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.