Zorunlu Karşılık

Zorunlu Karşılık

Son dakika zorunlu karşılık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan zorunlu karşılık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan zorunlu karşılık haber sayfamızda...

Zorunlu Karşılık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.572 zorunlu karsilik haberi bulunmuştur.
TCMB'den Türk lirası zorunlu karşılık oranları artırımına ilişkin açıklama
TCMB'den Türk lirası zorunlu karşılık oranları artırımına ilişkin açıklamaTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), zorunlu karşılık düzenlemesinde yapılan değişikliklerle Türk lirası cinsinden zorunlu karşılık tesislerinin yaklaşık 25 milyar TL artmasının, döviz ve altın cinsinden toplam zorunlu karşılık tesislerinin ise 500 milyon dolar azalmasının öngörüldüğünü bildirdi.
24.02.2021Ekonomi
Dolar 7 liranın üzerinde işlem görüyor
Dolar 7 liranın üzerinde işlem görüyorDolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 7,1240 seviyesinde işlem görüyor.
24.02.2021Uzmanpara
Dolar/TL  ne kadar oldu?
Dolar/TL ne kadar oldu?Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 7,1240 seviyesinde işlem görüyor.
24.02.2021Ekonomi
Piyasalar dalgalı seyrine devam ediyor
Piyasalar dalgalı seyrine devam ediyorKüresel piyasalar, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın açıklamalarının ardından dalgalı seyrini sürdürürken, bugün Almanya'nın büyüme verisinin yanı sıra Powell'ın Senato'da devam edecek sunumu takip edilecek.
24.02.2021Uzmanpara
TCMB, zorunlu karşılık oranlarını artırdı
TCMB, zorunlu karşılık oranlarını artırdıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), zorunlu karşılık oranlarını Türk lirası yükümlülükler için 200 baz puan artırdı.
24.02.2021Ekonomi
Merkez'den zorunlu karşılık adımı
Merkez'den zorunlu karşılık adımıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), zorunlu karşılık oranlarını Türk lirası yükümlülükler için 200 baz puan artırdı.
24.02.2021Uzmanpara
Çin salgın yılında güven ve itibar kaybetti
Çin salgın yılında güven ve itibar kaybetti"Dünyanın üretim motoru" şeklinde nitelendirilen Çin'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ortaya çıkmasının ardından halihazırda korumacılık önlemleriyle zorda olan küresel ticaret büyük bir darbe alırken, ülkenin 2021'de en büyük avantajının dijitalleşme ve inovasyon çalışmaları olduğu, en büyük mücadeleyi ise dünyada oluşan alternatif tedarik kanalları konusunda vereceği belirtiliyor.
18.01.2021Uzmanpara
Merkez Bankası, 2021 Yılı Para ve Kur Politikası Raporu'nu yayımladı
Merkez Bankası, 2021 Yılı Para ve Kur Politikası Raporu'nu yayımladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB), 2021 yılına ilişkin para ve kur politikası temel çerçevesini açıkladığı raporda, enflasyona ilişkin yukarı yönlü risklerin gelecek yıl para politikasının sıkı ve kararlı bir duruş sergilemesini zorunlu kıldığı vurgulanırken, dalgalı döviz kuru rejiminin devam edeceği, kurların serbest piyasa koşullarında arz ve talep dengesine göre oluşacağı bildirildi.
16.12.2020Ekonomi
2021 Yılı Para ve Kur Politikası Raporu yayımlandı
2021 Yılı Para ve Kur Politikası Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB), 2021 yılına ilişkin para ve kur politikası temel çerçevesini açıkladığı raporda, enflasyona ilişkin yukarı yönlü risklerin gelecek yıl para politikasının sıkı ve kararlı bir duruş sergilemesini zorunlu kıldığı vurgulanırken, dalgalı döviz kuru rejiminin devam edeceği, kurların serbest piyasa koşullarında arz ve talep dengesine göre oluşacağı bildirildi.
16.12.2020Uzmanpara
Son dakika... Bakan Elvan: Yeni reformlarımıza hız kazandıracağız
Son dakika... Bakan Elvan: Yeni reformlarımıza hız kazandıracağızGelen son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Makroekonomik istikrarı korumak suretiyle enflasyonla mücadeleyi kararlılıkla sürdürecek, salgının küresel çapta getirdiği belirsizliklere rağmen ekonomik aktivitenin sürekliliğini sağlayacak, yatırım ortamını güçlendirecek; şeffaf, öngörülebilir ve hesap verilebilir bir yapı içerisinde yeni reformlarımıza hız kazandıracağız" ifadelerini kullandı.
9.12.2020Siyaset
Sıkı duruşla risk azalacak
Sıkı duruşla risk azalacakMerkez Bankası Başkanı Naci Ağbal “Fiyat istikrarının sağlanması ve sürdürülmesi odaklı sıkı parasal duruşumuz mevcut makrofinansal risklerin azaltılmasına destek olacak” dedi
28.11.2020Ekonomi
Borsa rekorlara devam ediyor
Borsa rekorlara devam ediyorBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,28 değer kazanarak 1.346,20 puana çıkarken, gördüğü en yüksek seviye rekorunu 1.351,65 puana taşıdı.
27.11.2020Uzmanpara
Borsa güne rekorla başladı
Borsa güne rekorla başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,45 artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.348,47 puandan başladı.
27.11.2020Uzmanpara
TCMB zorunlu karşılıklarda değişikliğe gitti
TCMB zorunlu karşılıklarda değişikliğe gittiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nca (TCMB) Zorunlu Karşılıklar Hakkında Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı.
27.11.2020Ekonomi
Piyasalarda Kovid-19 ile ilgili haberler takip ediliyor
Piyasalarda Kovid-19 ile ilgili haberler takip ediliyorKüresel piyasalarda veri gündeminin zayıf olması ve ABD'deki tatil nedeniyle iç dinamiklerin öne çıktığı görülürken, salgına ilişkin gelişmeler gündemin odağında bulunuyor.
27.11.2020Uzmanpara
Zorunlu karşılık oranları yükseldi
Zorunlu karşılık oranları yükseldiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nca (TCMB) Zorunlu Karşılıklar Hakkında Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı.
27.11.2020Uzmanpara
Zorunlu karşılık nedir, ne anlama geliyor?
Zorunlu karşılık nedir, ne anlama geliyor?Gece yarısı Merkez Bankası'ndan bir hamle geldi. Merkez Bankası, bankaların tabi olduğu zorunlu karşılık uygulamasında degişikliğe gitti. Merkez'in bu kararı sonrası Zorunlu karşılık nedir, ne anlama geliyor? soruları peş peşe geldi.
26.11.2020Ekonomi
Son dakika: Merkez Bankası'ndan 'zorunlu karşılık' kararı
Son dakika: Merkez Bankası'ndan 'zorunlu karşılık' kararıGelen son dakika haberine göre; Merkez Bankası, bankaların tabi olduğu zorunlu karşılık uygulamasında değişiklik yaptı.
26.11.2020Ekonomi
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti yayınlandı
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti yayınlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, "Önümüzdeki dönemde parasal duruşun sıkılığı, enflasyonu etkileyen tüm unsurlar dikkate alınarak, enflasyonda kalıcı düşüş sağlanana kadar kararlılıkla sürdürülecektir." ifadeleri kullanıldı.
26.11.2020Ekonomi
PPK toplantı özeti yayınlandı
PPK toplantı özeti yayınlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, "Önümüzdeki dönemde parasal duruşun sıkılığı, enflasyonu etkileyen tüm unsurlar dikkate alınarak, enflasyonda kalıcı düşüş sağlanana kadar kararlılıkla sürdürülecektir." ifadeleri kullanıldı.
26.11.2020Uzmanpara
TCMB Başkanı enflasyon tahminini açıkladı
TCMB Başkanı enflasyon tahminini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, "Enflasyonun 2020 yıl sonunda yüzde 12,1 olarak gerçekleşeceğini, 2021 sonunda yüzde 9,4'e geriledikten sonra orta vadede yüzde 5 düzeyinde istikrar kazanacağını tahmin ediyoruz.” dedi.
28.10.2020Uzmanpara
TCMB Başkanı Uysal'dan önemli enflasyon açıklaması
TCMB Başkanı Uysal'dan önemli enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, "Yıllık tüketici enflasyonu 3.çeyrekte temmuz enflasyon raporunda sunulan tahmin bandı üst bandına yakın seyretti." dedi.
28.10.2020Ekonomi
Merkez Bankası'ndan döviz ve zorunlu karşılık hamlesi!
Merkez Bankası'ndan döviz ve zorunlu karşılık hamlesi!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, yabancı para zorunlu karşılıklardan (ZK) alınan komisyonları azaltırken, Türk lirası zorunlu karşılıklara ödenen faizleri artırdı.
12.10.2020Uzmanpara
Ekonomistler, sanayi üretimi verileri için ne dedi?
Ekonomistler, sanayi üretimi verileri için ne dedi?Sanayi üretiminde normalleşme adımları sonrası başlayan yükseliş eğiliminin temmuzda da korunduğu dikkati çekerken, ekonomistler, yakalanan pozitif ivmenin ağustosta da devam edebileceğini, bunun 3. çeyrek büyüme rakamlarına olumlu yansıyabileceğini belirtiyor.
14.09.2020Uzmanpara
Ekonomistler, sanayi üretimi verilerini değerlendirdi
Ekonomistler, sanayi üretimi verilerini değerlendirdiSanayi üretiminde normalleşme adımları sonrası başlayan yükseliş eğiliminin temmuzda da korunduğu dikkati çekerken, ekonomistler, yakalanan pozitif ivmenin ağustosta da devam edebileceğini, bunun 3. çeyrek büyüme rakamlarına olumlu yansıyabileceğini belirtiyor.
14.09.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

merkezbankasızorunlu karşılıktcmbzorunlu

Zorunlu Karşılık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.