Zorunlu Karşılık

Zorunlu Karşılık

Son dakika zorunlu karşılık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan zorunlu karşılık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan zorunlu karşılık haber sayfamızda...

Zorunlu Karşılık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.683 zorunlu karsilik haberi bulunmuştur.
Enflasyona bakıp faizi aşağı çektik
Enflasyona bakıp faizi aşağı çektikMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Meclis’te yaptığı sunumda enflasyon görünümü ve salgının seyriyle salgın dönemine özgün koşulları değerlendirerek 100 baz puanlık faiz indirimine gittiklerini anlattı
12.10.2021Ekonomi
Kavcıoğlu'ndan rezerv mesajı
Kavcıoğlu'ndan rezerv mesajıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, bu hafta açıklanacak 8 Ekim 2021 tarihi itibarıyla banka rezerv rakamının 123,5 milyar dolar seviyesine yükseldiğini belirterek, "Önümüzdeki dönemde de Merkez Bankası olarak para politikasının aktarım mekanizmasını kuvvetlendirmek amacıyla rezerv birikiminin devam etmesini amaçlamaktayız." dedi.
11.10.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan faiz mesajı
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan faiz mesajıMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka faaliyetlerine ilişkin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı sunumda, küresel gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kavcıoğlu, "Enflasyondaki yükseliş geçici faktörlerden kaynaklanıyor. Cari işlemler dengesi iyileşmektedir. Bu hafta açıklanacak rezerv rakamımız 123,5 milyar dolar seviyesine yükselmiştir. 2021 yılında TL mevduat güçlü artışını sürdürmüş, yabancı para mevduat artışı görece sınırlı kalmıştır. TL'deki değer kaybı sadece faizle ilişkilendirilemez " dedi.
11.10.2021Ekonomi
Kavcıoğlu: Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktı
Kavcıoğlu: Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Finansın Geleceği Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, "Yaptığımız düzenlemelerle nakit akışını sağladık. Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktı." dedi.
28.09.2021Haberler
Kavcıoğlu'ndan rezerv açıklaması
Kavcıoğlu'ndan rezerv açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Yaptığımız düzenlemelerle nakit akışını sağladık. Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktı." ifadelerini kullandı.
28.09.2021Uzmanpara
Kavcıoğlu: Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktı
Kavcıoğlu: Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Finansın Geleceği Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, "Yaptığımız düzenlemelerle nakit akışını sağladık. Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktı." dedi.
28.09.2021Ekonomi
TCMB'den zorunlu karşılık düzenlemesine ilişkin açıklama
TCMB'den zorunlu karşılık düzenlemesine ilişkin açıklamaTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), zorunlu karşılık düzenlemesi ile Türk lirası cinsinden zorunlu karşılık tesislerinin yaklaşık 13,9 milyar lira, döviz ve altın cinsinden zorunlu karşılık tesislerinin ise yaklaşık 3,4 milyar dolar artmasının beklendiğini bildirdi.
15.09.2021Ekonomi
Zorunlu karşılık düzenlemesine ilişkin açıklama
Zorunlu karşılık düzenlemesine ilişkin açıklama Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), zorunlu karşılık düzenlemesi ile Türk lirası cinsinden zorunlu karşılık tesislerinin yaklaşık 13,9 milyar lira, döviz ve altın cinsinden zorunlu karşılık tesislerinin ise yaklaşık 3,4 milyar dolar artmasının beklendiğini bildirdi.
15.09.2021Uzmanpara
Altın kritik veri sonrası tırmanışa geçti
Altın kritik veri sonrası tırmanışa geçtiGeçtiğimiz gün para ve emtia piyasalarının gözü kulağı ABD’den gelen enflasyon rakamlarındaydı. ABD’de TÜFE verilerinin açıklanmasıyla birlikte ons altında sert fiyat hareketleri görüldü. Ons altında gelişen fiyatlamaların etkisiyle birlikte gram altın da yükselişe geçti. Peki bugün altın fiyatları ne yönde seyrediyor? İşte altın yatırımcılarının merak ettiği gelişmeler…
15.09.2021Uzmanpara
Piyasalar karışık seyrediyor
Piyasalar karışık seyrediyorKüresel piyasalar, dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ekonomik toparlanmayı olumsuz etkilemeye devam edeceğine ilişkin endişelerle karışık bir seyir izliyor.
15.09.2021Uzmanpara
Zorunlu karşılık oranları arttı
Zorunlu karşılık oranları arttıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yabancı para yükümlülükler ve kıymetli maden depo hesapları için zorunlu karşılık oranlarını tüm vade dilimlerinde 200 baz puan artırdı.
15.09.2021Uzmanpara
Son dakika: Merkez Bankası, yabancı para zorunlu karşılık oranlarını artırdı
Son dakika: Merkez Bankası, yabancı para zorunlu karşılık oranlarını artırdıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yabancı para yükümlülükler ve kıymetli maden depo hesapları için zorunlu karşılık oranlarını tüm vade dilimlerinde 200 baz puan artırdı.
15.09.2021Ekonomi
‘Son çeyrekte enflasyonda  düşüş bekleniyor’
‘Son çeyrekte enflasyonda düşüş bekleniyor’Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, “Kısa vadede enflasyon görünümünde etkili olan geçici unsurların etkisini yitireceğini ve son  çeyrekte enflasyonun düşüş eğilimine gireceğini düşünüyoruz” dedi...
9.09.2021Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan rezerv açıklaması
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan rezerv açıklamasıTCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ekonomi toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, "Rezervlerdeki iyileşmeler öngörülerimizle uyumlu seyretmektedir. Rezervlerimiz 115-120 milyar dolar seviyesine gelmiştir. Kısa vadede enflasyon görünümünde etkili olan geçici unsurların etkisini yitireceğini ve son çeyrekte enflasyonun düşüş eğilimine gireceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde daha güçlü bir TL için adımlar atacağız." dedi.
8.09.2021Ekonomi
Kavcıoğlu yatırımcılarla bir araya geldi
Kavcıoğlu yatırımcılarla bir araya geldiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun bugünkü yatırımcı toplantısında, fiyat gelişmeleri, iktisadi faaliyet, kredi büyümesi, döviz rezervleri ile cari denge konuları üzerinde durduğu öğrenildi.
1.09.2021Uzmanpara
Merkez Bankası'ndan rezerv açıklaması
Merkez Bankası'ndan rezerv açıklamasıSon dakika haberlere göre Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yatırımcılarla buluştu. Yapılan sunumda Türkiye'nin aşılama performansının iktisadi faaliyet, istihdam ve cari dengeyi olumlu etkilediği belirtildi.
1.09.2021Ekonomi
Asya borsaları alıcılı seyretti
Asya borsaları alıcılı seyrettiAsya borsalarında, haftanın ilk işlem gününde alış ağırlıklı bir seyir izlendi.
12.07.2021Uzmanpara
Piyasalar için kritik hafta
Piyasalar için kritik haftaKüresel piyasalarda geçen haftanın son işlem gününde pozitif bir seyir izlenmesinin ardından bu hafta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları ile Türkiye ve Japonya merkez bankalarının toplantıları takip edilecek.
12.07.2021Uzmanpara
Yuan, ABD doları karşısında zayıfladı
Yuan, ABD doları karşısında zayıfladıÇin Devlet Konseyi'nin zorunlu karşılık oranlarında hedefli bir indirim yapılabileceği sinyalini vermesi yuanı ABD doları karşısında zayıflattı.
8.07.2021Uzmanpara
Merkez Bankası toplantısı ne zaman? MB PPK faiz kararı saat kaçta açıklanacak?
Merkez Bankası toplantısı ne zaman? MB PPK faiz kararı saat kaçta açıklanacak?Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın temmuz ayında faizleri düşürüp düşürmeyeceği merak konusu olmuş durumda... Nasıl bir yol izleneceği etraflıca tartışılırken "Merkez Bankası toplantısı ne zaman? MB PPK faiz kararı saat kaçta açıklanacak?" sorularına cevap aranmaya başlandı.
7.07.2021Ekonomi
Merkez Bankası yatırımcı toplantısında 'sıkı duruş' mesajını yineledi
Merkez Bankası yatırımcı toplantısında 'sıkı duruş' mesajını yinelediTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, yatırımcı toplantıları kapsamında, enflasyonda belirgin düşüş sağlanana kadar para politikasındaki mevcut sıkı duruşun kararlılıkla sürdürüleceği mesajını yineledi.
2.07.2021Ekonomi
Merkez Bankası 'sıkı duruş' mesajını yineledi
Merkez Bankası 'sıkı duruş' mesajını yinelediTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, yatırımcı toplantıları kapsamında, enflasyonda belirgin düşüş sağlanana kadar para politikasındaki mevcut sıkı duruşun kararlılıkla sürdürüleceği mesajını yineledi.
2.07.2021Uzmanpara
ABD tarım dışı istihdam verisi bekleniyor
ABD tarım dışı istihdam verisi bekleniyorKüresel piyasalarda makroekonomik veriler ve delta varyantına ilişkin gelişmelerle yön arayışının sürdüğü görülürken, bugün ABD'de açıklanacak tarım dışı istihdam ve işsizlik oranı verileri yakından takip edilecek.
2.07.2021Uzmanpara
Taksitli alışveriş ve taşıt kredisine ayar
Taksitli alışveriş ve taşıt kredisine ayarKuyum, mobilya ve elektrikli eşyada taksit sayısı 3’er ay azaldı. BDDK, taşıt kredisi vadelerinde de 12’şer ay indirime gitti
2.07.2021Ekonomi
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 1,21 değer kazanarak günü 1.372,78 puandan tamamladı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 16,45 puan artarken, toplam işlem hacmi 11 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.
1.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

merkez bankasırezervekonomiKavcıoğluABD

Zorunlu Karşılık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.