Bbdk

Bbdk

Son dakika BBDK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BBDK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BBDK haber sayfamızda...

Bbdk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 139 bbdk haberi bulunmuştur.
Kredi kısıtlama kararında esneme! BDDK detaylarını paylaştı
Kredi kısıtlama kararında esneme! BDDK detaylarını paylaştı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), döviz varlığı olan şirketlerin TL kredi kullanımına sınırlama getiren düzenlemenin esnetildiğini açıkladı. Karara göre belge yükümlülüğü olan şirketlere beyanla kredi verilecek.
7.07.2022 Ekonomi
BDDK alınan yeni kararı duyurdu! Tüketici kredilerine vade sınırı
BDDK alınan yeni kararı duyurdu! Tüketici kredilerine vade sınırı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) finansal istikrarın güçlendirilmesine yönelik tedbirleri açıkladı. Açıklamada, “Tüketici kredilerinde genel vade sınırı, 50 bin ila 100 bin lira arasında değişen tutarlar için 24 ay, 100 bin liranın üzerindeki tutarlar için 12 ay olacak” denildi.
10.06.2022 Ekonomi
Savaş, enerjide riskleri artıracak
Savaş, enerjide riskleri artıracak Manisa Ticaret ve Sanayi Odası şubat ayı olağan meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilimin fiyatlar üzerinde yukarı yönlü bir baskı oluşturduğunu söyledi.
25.02.2022 Ege
BDDK'dan 'amaca aykırı kredi' açıklaması geldi
BDDK'dan 'amaca aykırı kredi' açıklaması geldi ANKARA Milliyet - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ndan (BDDK), yapılan açıklamada  “Bireysel veya tüzel müşterilere TL cinsinden kullandırılan kredilerin amacına aykırı işlemlere konu edilmemesine yönelik gerekli kontrollerin azami seviyede oluşturulması hususunda kurumumuz, gözetim ve denetimi altındaki kuruluşları talimatlandırmıştır” denildi...
17.12.2021 Ekonomi
Bankalardan salgın döneminde 940 milyarlık kredi
Bankalardan salgın döneminde 940 milyarlık kredi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, bankaların salgını başlangıcından itibaren 940 milyar lira civarında yeni kredi kullandırımı gerçekleştirdiğini söyledi.
27.10.2021 Ekonomi
Sorunlu alacak için operasyonel plan
Sorunlu alacak için operasyonel plan Bankalar, sorunlu alacak stratejisi kapsamında, sorunlu alacakların çözümlenmesine yönelik operasyonel plan hazırlayarak, her yıl eylül ayı sonuna kadar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na (BDDK) gönderecek. Bu kapsamda, ilk kez hazırlanacak sorunlu alacak stratejileri ile operasyonel planlar, 31 Aralık’a kadar BDDK’ya gönderilecek.
9.07.2021 Ekonomi
Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınması düzenlemesi yürürlüğe girdi
Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınması düzenlemesi yürürlüğe girdi Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
7.03.2021 Ekonomi
Son dakika:  Tasarruf finansman şirketlerine ilişkin teklif TBMM'de kabul edildi
Son dakika: Tasarruf finansman şirketlerine ilişkin teklif TBMM'de kabul edildi Gelen son dakika haberine göre; Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
4.03.2021 Siyaset
BDDK’dan sahte site uyarısı
BDDK’dan sahte site uyarısı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), sahte internet sitelerine karşı uyarılarda bulunarak, sahte sitelere erişimin engellenmesi, sorumlularının tespiti ve cezalandırılması için gerekli idari ve hukuki süreçlerin işletilmekte olduğunu bildirdi...
2.10.2020 Ekonomi
İstanbul'da ekonomi zirvesi yapıldı
İstanbul'da ekonomi zirvesi yapıldı Beşiktaş'ta bu akşam Türkiye Bankalar Birliği ev sahipliğinde ekonomi zirvesi gerçekleştirildi.
6.08.2020 Ekonomi
BDDK 16 kuruluşa ceza kesti
BDDK 16 kuruluşa ceza kesti Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), banka dışı 16 mali kuruluşa 2.1 milyon TL para cezası uygulanması karar verdi. Kovid-19 salgınıyla mücadele sürecinde bireysel ve ticari müşteriler tarafından kuruma iletilen şikayetlerin incelenmesi sorası ceza işlemi uygulandı.
28.06.2020 Ekonomi
BDDK'dan 16 kuruluşa 2,1 milyon TL para cezası
BDDK'dan 16 kuruluşa 2,1 milyon TL para cezası Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), banka dışı 16 mali kuruluşa toplam 2,1 milyon TL para cezası uygulanması karar verdi.
26.06.2020 Ekonomi
BDDK'dan bankaların bilgi sistemlerine ilişkin yönetmeliğinde düzenleme
BDDK'dan bankaların bilgi sistemlerine ilişkin yönetmeliğinde düzenleme Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (BDDK) Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkında Yönetmeliğinin, yürürlük tarihi, Kovid-19 salgını sebebiyle oluşan şartlar göz önüne alınarak 1 Ocak 2021 olarak belirlendi.
20.06.2020 Ekonomi
Turizmde karta 18 taksit
Turizmde karta 18 taksit Yurt içi havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama harcamalarında kredi kartı taksit süresi 18 aya çıkarıldı. Ticaret Bakanlığı’nın perakende ticarette uygulanacak ilke ve kurallar hakkında yönetmelikte değişiklik öngören yönetmeliği Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlandı.
19.06.2020 Ekonomi
Unutkan mudiye kolaylık geldi
Unutkan mudiye kolaylık geldi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), zaman aşımına uğrayan hesapların hak sahiplerine yeni tip koronavirüs süreci nedeniyle kolaylık sağladı.
3.06.2020 Ekonomi
Bankaların salgın sürecindeki mevzuata aykırı işlemleri cezasız kalmadı
Bankaların salgın sürecindeki mevzuata aykırı işlemleri cezasız kalmadı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele döneminde bankalara gelen şikayetleri cezasız bırakmazken, mayıs ayında bankalara toplam 121,7 milyon lira idari para cezası uyguladı.
2.06.2020 Ekonomi
BDDK, aktif rasyosu hesaplamasında değişikliğe gitti
BDDK, aktif rasyosu hesaplamasında değişikliğe gitti Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), aktif rasyosunun (AR) hesaplanmasında değişikliğe gidildiğini duyurdu.
29.05.2020 Ekonomi
Tahvil faizi tek haneye geriledi
Tahvil faizi tek haneye geriledi Tahvil-bono piyasasında 2 yıllık gösterge tahvilin bileşik faizi, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) hafta sonu yaptığı yeni kredi düzenlemesi ve Merkez Bankası'nın faiz indirimini sürdüreceği beklentisiyle Kasım 2016'dan bu yana en düşük seviye olan yüzde 9,95'e geriledi.
20.04.2020 Ekonomi
BDDK Başkanı özel bankaları uyardı: Kredi kanalını açın  kamuyu örnek alın
BDDK Başkanı özel bankaları uyardı: Kredi kanalını açın kamuyu örnek alın Kamu bankaları son 10 günde 27.5 milyar TL ilave kredi açtı. Özel bankalarda ise kredi hacmi 5 milyar TL daraldı. BDDK’dan özel bankalara “kredi kanalını açın” çağrısı geldi
14.04.2020 Ekonomi
Son dakika haberi.. BDDK'dan faiz ve taksit açıklaması
Son dakika haberi.. BDDK'dan faiz ve taksit açıklaması Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), taşıt ve tüketici kredilerinde anapara, faiz ve taksit ödemelerinin erteleme taleplerinde orijinal vadenin sınırlayıcı olmayacağını bildirdi.  
27.03.2020 Ekonomi
BDDK'dan bankaları rahatlatıcı karar
BDDK'dan bankaları rahatlatıcı karar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle finansal piyasalardaki dalgalanmalar üzerine banka bilançolarında sermaye yeterliliği rasyosu ve net döviz pozisyonu hesaplamasında kolaylık sağladı.
23.03.2020 Ekonomi
Son dakika haberi... BDDK açıkladı! O süre 180 güne çıkarıldı
Son dakika haberi... BDDK açıkladı! O süre 180 güne çıkarıldı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle vatandaşın ve esnafın finansman şartlarını rahatlatmak için kredi ödemelerindeki gecikmelere esneklik tanıdı.
17.03.2020 Ekonomi
Bankaların aldıkları ücret ve komisyonlar yeniden düzenlendi
Bankaların aldıkları ücret ve komisyonlar yeniden düzenlendi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), işlem maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla finansal tüketicilerden ve ticari müşterilerden bankaların alabileceği ücret ve komisyonları yeniden düzenledi.
10.02.2020 Ekonomi
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan açıklama
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan açıklama Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK) ihtiyaç duyulması halinde kredi vade sınırları ile kredi kartı taksit sınırlamalarına ilişkin düzenlemeler yapıldığı anımsatılarak, söz konusu düzenlemelerin birçok ekonomik aktörü ve makro-ekonomiyi etkileme potansiyeli barındırdığından bu alanda yapılan düzenlemelerde karar alma sürecinin hızlı olabilmesinin ve uygulamada esneklik sağlanabilmesinin önem arz ettiği bildirildi.
15.01.2020 Ekonomi
‘Şimdi yatırım zamanı’ diye yola çıkmak gerek
‘Şimdi yatırım zamanı’ diye yola çıkmak gerek Türkiye’nin önemli finansal zorlukları atlattığını belirten Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, şimdi “Yatırım Zamanı” diye bir sloganla yola çıkılması gerektiğini söyledi.
8.11.2019 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bbdk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.