Bbdk

Bbdk

Son dakika BBDK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BBDK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BBDK haber sayfamızda...

Bbdk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 136 bbdk haberi bulunmuştur.
Sorunlu alacak için operasyonel plan
Sorunlu alacak için operasyonel planBankalar, sorunlu alacak stratejisi kapsamında, sorunlu alacakların çözümlenmesine yönelik operasyonel plan hazırlayarak, her yıl eylül ayı sonuna kadar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na (BDDK) gönderecek. Bu kapsamda, ilk kez hazırlanacak sorunlu alacak stratejileri ile operasyonel planlar, 31 Aralık’a kadar BDDK’ya gönderilecek.
9.07.2021Ekonomi
Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınması düzenlemesi yürürlüğe girdi
Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınması düzenlemesi yürürlüğe girdiFinansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
7.03.2021Ekonomi
Son dakika:  Tasarruf finansman şirketlerine ilişkin teklif TBMM'de kabul edildi
Son dakika: Tasarruf finansman şirketlerine ilişkin teklif TBMM'de kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
4.03.2021Siyaset
BDDK’dan sahte site uyarısı
BDDK’dan sahte site uyarısıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), sahte internet sitelerine karşı uyarılarda bulunarak, sahte sitelere erişimin engellenmesi, sorumlularının tespiti ve cezalandırılması için gerekli idari ve hukuki süreçlerin işletilmekte olduğunu bildirdi...
2.10.2020Ekonomi
İstanbul'da ekonomi zirvesi yapıldı
İstanbul'da ekonomi zirvesi yapıldıBeşiktaş'ta bu akşam Türkiye Bankalar Birliği ev sahipliğinde ekonomi zirvesi gerçekleştirildi.
6.08.2020Ekonomi
BDDK 16 kuruluşa ceza kesti
BDDK 16 kuruluşa ceza kestiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), banka dışı 16 mali kuruluşa 2.1 milyon TL para cezası uygulanması karar verdi. Kovid-19 salgınıyla mücadele sürecinde bireysel ve ticari müşteriler tarafından kuruma iletilen şikayetlerin incelenmesi sorası ceza işlemi uygulandı.
28.06.2020Ekonomi
BDDK'dan 16 kuruluşa 2,1 milyon TL para cezası
BDDK'dan 16 kuruluşa 2,1 milyon TL para cezasıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), banka dışı 16 mali kuruluşa toplam 2,1 milyon TL para cezası uygulanması karar verdi.
26.06.2020Ekonomi
BDDK'dan bankaların bilgi sistemlerine ilişkin yönetmeliğinde düzenleme
BDDK'dan bankaların bilgi sistemlerine ilişkin yönetmeliğinde düzenlemeBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (BDDK) Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkında Yönetmeliğinin, yürürlük tarihi, Kovid-19 salgını sebebiyle oluşan şartlar göz önüne alınarak 1 Ocak 2021 olarak belirlendi.
20.06.2020 Ekonomi
Turizmde karta 18 taksit
Turizmde karta 18 taksitYurt içi havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama harcamalarında kredi kartı taksit süresi 18 aya çıkarıldı. Ticaret Bakanlığı’nın perakende ticarette uygulanacak ilke ve kurallar hakkında yönetmelikte değişiklik öngören yönetmeliği Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlandı.
19.06.2020Ekonomi
Unutkan mudiye kolaylık geldi
Unutkan mudiye kolaylık geldiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), zaman aşımına uğrayan hesapların hak sahiplerine yeni tip koronavirüs süreci nedeniyle kolaylık sağladı.
3.06.2020Ekonomi
Bankaların salgın sürecindeki mevzuata aykırı işlemleri cezasız kalmadı
Bankaların salgın sürecindeki mevzuata aykırı işlemleri cezasız kalmadıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele döneminde bankalara gelen şikayetleri cezasız bırakmazken, mayıs ayında bankalara toplam 121,7 milyon lira idari para cezası uyguladı.
2.06.2020Ekonomi
BDDK, aktif rasyosu hesaplamasında değişikliğe gitti
BDDK, aktif rasyosu hesaplamasında değişikliğe gittiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), aktif rasyosunun (AR) hesaplanmasında değişikliğe gidildiğini duyurdu.
29.05.2020Ekonomi
Tahvil faizi tek haneye geriledi
Tahvil faizi tek haneye gerilediTahvil-bono piyasasında 2 yıllık gösterge tahvilin bileşik faizi, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) hafta sonu yaptığı yeni kredi düzenlemesi ve Merkez Bankası'nın faiz indirimini sürdüreceği beklentisiyle Kasım 2016'dan bu yana en düşük seviye olan yüzde 9,95'e geriledi.
20.04.2020Ekonomi
BDDK Başkanı özel bankaları uyardı: Kredi kanalını açın  kamuyu örnek alın
BDDK Başkanı özel bankaları uyardı: Kredi kanalını açın kamuyu örnek alınKamu bankaları son 10 günde 27.5 milyar TL ilave kredi açtı. Özel bankalarda ise kredi hacmi 5 milyar TL daraldı. BDDK’dan özel bankalara “kredi kanalını açın” çağrısı geldi
14.04.2020Ekonomi
Son dakika haberi.. BDDK'dan faiz ve taksit açıklaması
Son dakika haberi.. BDDK'dan faiz ve taksit açıklamasıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), taşıt ve tüketici kredilerinde anapara, faiz ve taksit ödemelerinin erteleme taleplerinde orijinal vadenin sınırlayıcı olmayacağını bildirdi.
27.03.2020Ekonomi
BDDK'dan bankaları rahatlatıcı karar
BDDK'dan bankaları rahatlatıcı kararBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle finansal piyasalardaki dalgalanmalar üzerine banka bilançolarında sermaye yeterliliği rasyosu ve net döviz pozisyonu hesaplamasında kolaylık sağladı.
23.03.2020Ekonomi
Son dakika haberi... BDDK açıkladı! O süre 180 güne çıkarıldı
Son dakika haberi... BDDK açıkladı! O süre 180 güne çıkarıldıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle vatandaşın ve esnafın finansman şartlarını rahatlatmak için kredi ödemelerindeki gecikmelere esneklik tanıdı.
17.03.2020Ekonomi
Bankaların aldıkları ücret ve komisyonlar yeniden düzenlendi
Bankaların aldıkları ücret ve komisyonlar yeniden düzenlendiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), işlem maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla finansal tüketicilerden ve ticari müşterilerden bankaların alabileceği ücret ve komisyonları yeniden düzenledi.
10.02.2020Ekonomi
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan açıklama
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan açıklamaBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK) ihtiyaç duyulması halinde kredi vade sınırları ile kredi kartı taksit sınırlamalarına ilişkin düzenlemeler yapıldığı anımsatılarak, söz konusu düzenlemelerin birçok ekonomik aktörü ve makro-ekonomiyi etkileme potansiyeli barındırdığından bu alanda yapılan düzenlemelerde karar alma sürecinin hızlı olabilmesinin ve uygulamada esneklik sağlanabilmesinin önem arz ettiği bildirildi.
15.01.2020Ekonomi
‘Şimdi yatırım zamanı’ diye yola çıkmak gerek
‘Şimdi yatırım zamanı’ diye yola çıkmak gerekTürkiye’nin önemli finansal zorlukları atlattığını belirten Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, şimdi “Yatırım Zamanı” diye bir sloganla yola çıkılması gerektiğini söyledi.
8.11.2019Ekonomi
Son dakika: Bunu yapan yandı! Dikkat, faturalar...
Son dakika: Bunu yapan yandı! Dikkat, faturalar...Korsan ödeme merkezleri vatandaşı mağdur etmeye devam ediyor. Dağıtım şirketleri, 30 milyon liralık vurgun yapan bu merkezlere karşı vatandaşı dikkatli olmaya çağırdı.
10.02.2019Ekonomi
15 Ağustos 2018 Ekonomi Haberleri
15 Ağustos 2018 Ekonomi Haberleri15 Ağustos 2018 Ekonomi Haberleri
11.09.2019Haberler
10 Ağustos 2018 Ekonomi Haberleri
10 Ağustos 2018 Ekonomi Haberleri10 Ağustos 2018 Ekonomi Haberleri
11.09.2019Haberler
Meclis bu hafta çiftçi için mesaide
Meclis bu hafta çiftçi için mesaideMeclis, çiftçileri ve üreticileri çok yakından ilgilendiren tasarı için yoğun mesai yapacak. Tasarıyla, Sulama Alanlarında Arazi Düzenlenmesine Dair Tarım Reformu Kanunu'nda yer alan yetkiler, DSİ Genel Müdürlüğüne veriliyor.
8.04.2018Ekonomi
Kredi kartı borcu 105 milyar TL oldu
Kredi kartı borcu 105 milyar TL olduBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) verilerine göre, vatandaşın yoğun tüketici kredisi ve kredi kartı kullanımıyla birlikte, bankaların faiz geliri de katlanarak arttı.
30.12.2017Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

bbdkekonomimerkez bankasıfinansbanka

Bbdk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.