Devlet Tahvili

Devlet Tahvili

Son dakika devlet tahvili haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan devlet tahvili gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan devlet tahvili haber sayfamızda...

Devlet Tahvili

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.234 devlet tahvili haberi bulunmuştur.
Japonya'da devlet tahvili getirisi yükseldi
Japonya'da devlet tahvili getirisi yükseldi Japonya'nın gösterge devlet tahvili getirisi 2013'ten bu yana en yüksek seviyeye tırmandı.
20.05.2024 Uzmanpara
'BoJ ile hükümet arasında koordinasyon önemli'
'BoJ ile hükümet arasında koordinasyon önemli' Japonya Maliye Bakanı Shunichi Suzuki, politika hedeflerine ulaşmada birbirlerini engellememeleri için hükümet ve Japonya Merkez Bankası (BoJ) arasındaki koordinasyon ve işbirliğinin önemini vurguladı.
14.05.2024 Uzmanpara
Çin zorunlu karşılıkları düşürebilir
Çin zorunlu karşılıkları düşürebilir Çin Merkez Bankası'nın zorunlu karşılık oranlarını düşürmeye hazırlandığı belirtildi.
14.05.2024 Uzmanpara
Çin, 1 trilyon yuan tutarında tahvil satacak
Çin, 1 trilyon yuan tutarında tahvil satacak Çin, 1 trilyon yuan tutarında uzun vadeli tahvil satışına 17 Mayıs'ta başlayacak.
13.05.2024 Uzmanpara
BoJ tahvil miktarını azalttı
BoJ tahvil miktarını azalttı Japonya Merkez Bankası (BoJ) satın almayı teklif ettiği Japon devlet tahvili miktarını azalttı.
13.05.2024 Uzmanpara
Japonya Merkez Bankası faizi değiştirmedi
Japonya Merkez Bankası faizi değiştirmedi Japonya Merkez Bankası (BoJ), 17 yıl sonra ilk faiz artışını gerçekleştirdikten bir ay sonraki toplantıda faiz oranı hedefini değiştirmedi.
26.04.2024 Uzmanpara
Yabancılar Japon tahvili sattı
Yabancılar Japon tahvili sattı Japon tahvilleri, Japonya Merkez Bankası'nın (BoJ) kısa vadeli politika faizini 17 yıl sonra ilk kez artırmasıyla yabancı yatırımcılar tarafından bir yıldan uzun bir sürenin en ağır satışına maruz kaldı.
28.03.2024 Uzmanpara
Nikkei 225 Endeksi rekor seviyeyi gördü
Nikkei 225 Endeksi rekor seviyeyi gördü Tokyo Borsası'nda Nikkei 225 Endeksi, Wall Street'teki yukarı harekete ayak uydurdu ve zayıflayan yenin yatırımcıları otomobil üreticilerini satın almaya teşvik etmesiyle bu sabah rekor seviyeye ulaştı, ancak burada tutunamadı.
22.03.2024 Uzmanpara
BoJ'dan ekonomiyi destekleme sözü
BoJ'dan ekonomiyi destekleme sözü Japonya Merkez Bankası (BoJ) Başkanı Kazuo Ueda, ekonomiyi ultra gevşek para politikasıyla desteklemeye devam etme sözü ve enflasyonun ivme kazandığına dair güven sinyali verdi.
21.03.2024 Uzmanpara
Japonya negatif faiz politikasına son verdi
Japonya negatif faiz politikasına son verdi Japonya Merkez Bankası (BoJ) 8 yıldır uygulamakta olduğu negatif faiz politikasına son verdi. BoJ, bu karar ile negatif faizden çıkan son merkez bankası oldu.
19.03.2024 Uzmanpara
Goldman Sachs, BoJ'un faiz artırmasını bekliyor
Goldman Sachs, BoJ'un faiz artırmasını bekliyor Goldman Sachs, güçlü ücret artışlarının ardından Japonya Merkez Bankası'nın (BoJ) salı günkü toplantıda 2007'den bu yana ilk kez faiz oranlarını artırmasını beklediğini bildirdi.
18.03.2024 Uzmanpara
Japonya'da tahvil faizi 3 ayın zirvesinde
Japonya'da tahvil faizi 3 ayın zirvesinde Japonya'nın 10 yıl vadeli devlet tahvilinde faiz 3 ayın en yüksek seviyesine çıktı.
12.03.2024 Uzmanpara
Tokyo borsası düşüşle kapandı
Tokyo borsası düşüşle kapandı Japon hisse senetleri gösterge endeksin 34 yılın en yüksek seviyesine çıkmasının ardından bir miktar kar alımının başlamasıyla finans hisseleri ve ticaret şirketlerindeki düşüşlerin etkisiyle hafif düşüşle kapandı.
20.02.2024 Uzmanpara
Euro/dolar paritesinde kısa vadeli tahmin
Euro/dolar paritesinde kısa vadeli tahmin DZ Bank Research analistleri salı günkü ABD enflasyon verilerine kadar euro/dolar paritesinin fazla hareket etmeyeceğini öngördü.
12.02.2024 Uzmanpara
'BoJ hızlı faiz artırımından kaçınacak'
'BoJ hızlı faiz artırımından kaçınacak' Japonya Merkez Bankası (BoJ) Başkan Yardımcısı Shinichi Uchida, devasa teşviğin sonuna yaklaşıldığına dair bugüne kadarki en güçlü ipucunu vererek, BoJ'un riskli varlık alımlarını muhtemelen sona erdireceğini ancak parasal desteği azaltırken faiz oranlarını hızla yükseltmekten kaçınacağını söyledi.
8.02.2024 Uzmanpara
Fransa tahvil ihracı için bankalara yetki verdi
Fransa tahvil ihracı için bankalara yetki verdi Fransa Haziran 2049 vadeli tahvil ihracı için bankalara yetki verdi.
15.01.2024 Uzmanpara
Çin'in 10 yıllık tahvil getirilerinde sert düşüş
Çin'in 10 yıllık tahvil getirilerinde sert düşüş Çin'in 10 yıl vadeli tahvillerinde getiriler 2020'den bu yana görülen en düşük seviyeye geriledi.
5.01.2024 Uzmanpara
BoJ para politikasını sabit tuttu
BoJ para politikasını sabit tuttu Japonya Merkez Bankası (BoJ) para politikasını sabit tuttu ve ileri dönük yönlendirmesini de değiştirmedi.
19.12.2023 Uzmanpara
Çin Merkez Bankası faizi değiştirmedi
Çin Merkez Bankası faizi değiştirmedi Çin Merkez Bankası (PBOC) temel politika faiz oranlarını değiştirmedi ve artan nakit talebi karşısında piyasaya daha fazla likidite sağladı.
15.12.2023 Uzmanpara
İHALE İLANI SİNCAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
İHALE İLANI SİNCAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İHALE İLANISİNCAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN 1...
30.11.2023 Resmi İlanlar
'Faiz artırımlarına çok erken son verilmemeli'
'Faiz artırımlarına çok erken son verilmemeli' San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırımlarına çok erken son vermemesi gerektiğini belirtti.
16.11.2023 Uzmanpara
BoJ tahvil alım teklifini düşürdü
BoJ tahvil alım teklifini düşürdü Japonya Merkez Bankası (BOJ), 10 yıllık devlet tahvili getirisinin son bir ayın en düşük seviyesine gerilemesiyle birlikte düzenli Japon devlet tahvili (JGB) alımları için teklif miktarlarını düşürdü.
15.11.2023 Uzmanpara
'Çin zorunlu karşılık oranlarını düşürebilir'
'Çin zorunlu karşılık oranlarını düşürebilir' HSBC Global Research'e göre Çin, zorunlu karşılık oranlarında yıl sonuna kadar 50 baz puanlık indirim yapabilir.
7.11.2023 Uzmanpara
Çin'in borçlanma hızı ekim ayında arttı
Çin'in borçlanma hızı ekim ayında arttı Çin'de merkezi hükümet ve yerel yönetimler ekonomiyi desteklemek için uygulanan mali teşviklerin de etkisiyle ekim ayında borçlanma hızını artırdı.
30.10.2023 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Devlet Tahvili ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.