Haluk Koç

Haluk Koç

Türk hekim ve siyasetçi.1973 yılında Galatasaray Lisesi'ni bitirdi. Ardından girdiği Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni derece ile bitirdi. İç Hastalıkları Uzmanlığını ve Hematoloji Yan Dal Uzmanlığını, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı ile Hematoloji Bilim Dalı'nda tamamladı. 1990'da doçent, 1996'da profesör oldu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Hematoloji Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. Türk Hematoloji Derneği Genel Sekreterliği ve Kemik İliği Transplantasyonu Alt Grup Başkanlığı görevlerini yürüttü. Avrupa Kan ve Kemik İliği Transplantasyonu Kongre Başkanlığı yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında, 200'ün üzerinde makalesi yayınlandı. 2002, 2007 ve 2011 yılında yapılan seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Samsun milletvekili seçildi. 7 Mayıs 2008 tarihinde geçirdiği bir trafik kazasında arabası takla attı ve ameliyat geçirdi . 22 Mayıs 2010 CHP Kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkan seçilmesinin ardından dış ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcılığına getirildi ise de 3 Kasım 2010'da bu görevden ayrıldı. 30 Temmuz 2012 tarihinden itibaren Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminde Kamu Politikalarından sorumlu Genel Başkan yardımcısı ve Parti Sözcüsü görevine atandı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haluk Koç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.628 haluk koc haberi bulunmuştur.
Özhaseki’nin sözleri tepkilere neden oldu
Özhaseki’nin sözleri tepkilere neden olduAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, önceki gün Kayseri’de katıldığı bir açılışta “terörle mücadele” konusunda değerlendirmelerde bulundu.
21.02.2021Siyaset
Son dakika! CHP tarihinde ilk: Başörtülü aday
Son dakika! CHP tarihinde ilk: Başörtülü adayCHP’de kurultaydan sonra en yetkili organ olan Parti Meclisi üyeliği için çekişmeli bir yarış yaşandı. Kılıçdaroğlu, anahtar listesinde mevcut PM’deki 25 isme yer vermedi. 60 kişilik PM için 222 kişi yarıştı. Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde dikkat çeken isimler yer aldı. CHP Beykoz İlçe Başkanlığı yönetiminden başörtülü Avukat Sevgi Kılıç, Kılıçdaroğlu’nun listesine girdi.
27.07.2020Siyaset
Şentop yeniden Meclis Başkanı
Şentop yeniden Meclis BaşkanıAK Parti ve MHP’nin desteklediği Şentop, üçüncü turda 328 oy alarak yeniden TBMM Başkanı seçildi. Teşekkür konuşması yapan Şentop, Meclis’i adalet ve tarafsızlıkla yöneteceğinden kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini söyledi
8.07.2020Siyaset
Mustafa Şentop kimdir, kaç yaşında, nereli? TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un hayat hikayesi
Mustafa Şentop kimdir, kaç yaşında, nereli? TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un hayat hikayesiTBMM Başkanı, bir kez daha AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop seçildi. Evli ve 4 çocuk babası olan Tekirdağ doğumlu Şentop ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik. İşte TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile ilgili merak edilenler...
7.07.2020Gündem
TBMM'de seçim 3. tura kaldı
TBMM'de seçim 3. tura kaldıSon dakika haberine göre; gizli yapılan ilk oylamada Mustafa Şentop (AK Parti ve MHP) 324, Haluk Koç (CHP) 131, Erol Katırcıoğlu (HDP) 50, Hüseyin Filiz (İYİ Parti) 34, Erkan Baş (TİP) 9 oy aldı. İlk tur oylamada adaylar, TBMM üye tam sayısının 3'te 2 çoğunluk olan 400 oy alamadı. TBMM Başkanlığı seçiminin ikinci turunda 4 aday da çoğunluğu sağlayamadı. Mustafa Şentop 329, Haluk Koç 133, Erol Katırcıoğlu 53, Hüseyin Filiz 36 oy aldı. Üçüncü tur oylamaya geçildi
7.07.2020Haberler
Meclis Başkanlığı'nda seçim 2. tura kaldı
Meclis Başkanlığı'nda seçim 2. tura kaldıTBMM Başkanlığı seçiminin birinci turunda adaylar seçilebilmek için gerekli olan 400 oya ulaşamadı.
7.07.2020Haberler
Son dakika: Mustafa Şentop yeniden TBMM Başkanı seçildi
Son dakika: Mustafa Şentop yeniden TBMM Başkanı seçildiGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulu, 27. Dönem ikinci devre başkanlık seçimi için toplandı. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, TBMM Genel Kurulundaki üçüncü tur oylamada, 328 oy alarak yeniden TBMM Başkanı seçildi.
8.07.2020Siyaset
TBMM Genel Kurulu, Meclis başkanı seçimi için toplanacak
TBMM Genel Kurulu, Meclis başkanı seçimi için toplanacakTBMM Genel Kurulu, bugün 27'nci dönem ikinci devre Meclis Başkanlığı seçimi için toplanacak. Gizli oyla yapılacak seçim, saat 16.00'da başlayacak.
7.07.2020Siyaset
Meclis Başkanı bugün seçiliyor
Meclis Başkanı bugün seçiliyorTBMM Başkanı Mustafa Şentop’un görev süresinin dolması nedeniyle TBMM Genel Kurulu’nda bugün 27. Dönem ikinci devre Meclis Başkanı seçimi yapılacak.
7.07.2020Siyaset
Meclis Başkanı yarın seçiliyor
Meclis Başkanı yarın seçiliyorMeclis Başkanı Mustafa Şentop’un görev süresinin dolması nedeniyle yarın TBMM Genel Kurulu’nda 27. Dönem ikinci devre Meclis Başkanlığı seçimi yapılacak.
6.07.2020Siyaset
TBMM, 7 Temmuz Salı günü yeni başkanını seçecek!
TBMM, 7 Temmuz Salı günü yeni başkanını seçecek!TBMM Genel Kurulu, 7 Temmuz Salı günü, 27'nci dönem ikinci devre Meclis başkanının seçimi için toplanacak.
5.07.2020Siyaset
Kritik tarih! TBMM yeni Başkanı'nı seçecek
Kritik tarih! TBMM yeni Başkanı'nı seçecekTBMM Genel Kurulu, 7 Temmuz Salı günü, 27. Dönem ikinci devre Meclis Başkanı'nı seçmek için toplanacak.
4.07.2020Siyaset
TBMM Başkanlığı seçimi 7 Temmuz’da yapılacak
TBMM Başkanlığı seçimi 7 Temmuz’da yapılacakTBMM Genel Kurulu, Başkanlık Divanı oluşmadığı için toplanamadı. Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş, birleşimi, TBMM Başkanı seçimi ile gündemin seçim kısmında bulunan diğer seçim işlerini yapmak için 7 Temmuz Salı günü saat 15.00’te toplanmak üzere kapattı.
3.07.2020Siyaset
Haluk Koç kimdir, kaç yaşında? CHP'nin Meclis Başkan Adayı Haluk Koç aslen nereli?
Haluk Koç kimdir, kaç yaşında? CHP'nin Meclis Başkan Adayı Haluk Koç aslen nereli?CHP'nin TBMM Başkan adayı Ankara Milletvekili Haluk Koç oldu. Haluk Koç'un TBMM Başkan adayı olarak gösterilmesinin ardından siyaset gündemini yakından takip eden vatandaşlar Haluk Koç kimdir sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki Haluk Koç kimdir, kaç yaşında?
1.07.2020Siyaset
Son dakika...CHP'nin Meclis başkanı adayı Haluk Koç oldu
Son dakika...CHP'nin Meclis başkanı adayı Haluk Koç olduSon dakika haberine göre; Cumhuriyet Halk Partisi'nin TBMM başkan adayı Ankara Milletvekili Haluk Koç oldu
1.07.2020Siyaset
‘Libya mutabakatı’ komisyondan geçti
‘Libya mutabakatı’ komisyondan geçtiDışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, ‘Bu muhtıranın, çıkarlarımızın korunmasına ciddi katkı sağlayacağını düşünüyoruz’ dedi.
17.12.2019Siyaset
Son dakika | Doğu Akdeniz Mutabakatı kabul edildi
Son dakika | Doğu Akdeniz Mutabakatı kabul edildiTBMM Genel Kurulunda Türkiye ile Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Arasında Akdeniz'de Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi kabul edildi.
5.12.2019Gündem
Hasankeyf Tüneli'nde ışık göründü
Hasankeyf Tüneli'nde ışık göründüHasankeyf ile Gerçüş arasındaki bağlantıyı sağlamak üzere yapımı devam eden çift yönlü toplam bin 230 metre uzunluğundaki tünelde ışık göründü.
11.09.2019Haberler
İki yakası birleşti! Türkiye'nin en uzunlarından...
İki yakası birleşti! Türkiye'nin en uzunlarından...Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde yapımı süren ve Türkiye'nin en uzun köprülerinden biri olacak Hasankeyf-2 Köprüsü'nün iki yakası birleşti.
11.09.2019Haberler
CHP erken seçim istemeyecek
CHP erken seçim istemeyecekİstanbul’da seçimlerin sona ermesinin ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun sağduyu mesajı verdiği öğrenildi. Parti yönetimi, Kılıçdaroğlu’nun daha önce dile getirdiği “Erken seçim istemek fırsatçılıktır” söylemine uygun hareket edecek
25.06.2019Siyaset
Turistler için Hasankeyf'te hazırlanan "mağara otel" yazın açılıyor
Turistler için Hasankeyf'te hazırlanan "mağara otel" yazın açılıyorBatman'ın tarihi ilçesi Hasankeyf'te çalışmaları devam eden "mağara otel"in yaz ortasında hizmete açılması planlanıyor. Hasankeyf Kaymakamlığının, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ve İl Özel İdaresinin desteğiyle hayata geçirdiği "Üçyol Ekolojik Köy Projesi" kapsamında 9 mağaranın turizme kazandırılması için çalışmalar sürüyor. Kapadokya'daki butik mağara oteller örnek alınarak düzenlenen mağara otel, müşterilerine konaklamanın yanı sıra hobi bahçesi, yürüyüş yolları ve organik tarım imkanı da sunacak. Hasankeyf Kaymakamlığı ve İl Özel İdaresi tarafından işletilecek otel, aynı zamanda yöredeki girişimcilere benzer projeleri hayata geçirmeleri için örnek teşkil edecek.Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç, mağaraların otele dönüştürülmesinde tarihi dokuya zarar verilmeden bölgenin mimarisine uygun taşlar kullanıldığını söyledi.Çalışmalarda sona gelinen mağara otelin Hasankeyf turizmine önemli katkı sunacağını belirten Koç, 9 mağaranın butik otele dönüştürülmesi için yaklaşık 3 milyon lira bütçe ayrıldığını aktardı.Haluk Koç, "DİKA'nın finanse ettiği projede sona doğru yaklaşıyoruz. Tefrişatının yapılmasıyla umuyoruz ki yaz ortası gibi butik mağara otelimizi hizmete sunacağız. Turizme bu noktada yatılı olarak turistlere hizmet edecek yeni bir mekan da elde etmiş olacağız." dedi.- "İlçede 6 bin mağara var" Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen ise ilçede 6 bin mağara olduğunu söyledi. Üçyol köyündeki 9 mağaranın turizme kazandırılmasının ardından girişimcilerin de mağara butik oteller hizmete açacağına inandığını ifade eden Kusen, şunları kaydetti: "Hasankeyf tarihte mağara şehirlerin başkenti olarak bilinir. Bu mağaraların büyük bir kısmı arkeolojik sit alanı kapsamında. Onun için bugüne kadar herhangi bir çalışma yapılamamış. Özellikle Kapadokya bölgesinde çok sayıda mağara butik oteller var. Bu proje tutarsa Hasankeyf'teki 6 bin mağara da bu şekilde projelendirilip kullanıma açılır." - "Kalede 3
11.09.2019Haberler
Rıza  Çalımbay: Sporda başarının sırrı disiplindir
Rıza Çalımbay: Sporda başarının sırrı disiplindirTeknik direktör Rıza Çalımbay, sporda başarının sırrının disiplinli çalışmak olduğunu ifade etti.
21.05.2019Futbol
Genel merkezde bayram havası
Genel merkezde bayram havasıYerel seçimlerde dikkat çeken bir çıkış yaparak ülke genelinde önemli başarı elde eden CHP’de genel merkez binası, bayram havasına döndü. Genel merkez bahçesinde toplanan kalabalık, özellikle kritik büyükşehirlerde CHP’nin öne geçtiğinin görülmesinin ardından sevinç gösterilerinde bulundu.
1.04.2019Siyaset
‘Mansur Bey demek zorunda kalacaklar’
‘Mansur Bey demek zorunda kalacaklar’'Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, 31 Mart yerel seçimine yönelik çalışmaları kapsamında, Çamlıdere ilçesinde miting düzenledi. Mitingde Yavaş'a; CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Faruk Köylüoğlu, İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk ve CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener eşlik etti.
22.03.2019Siyaset
‘Belediyelerin vergiden aldığı pay artırılmalı’
‘Belediyelerin vergiden aldığı pay artırılmalı’Milliyet’i ziyaret eden CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş, seçimleri kazanması halinde, belediye bütçelerinin artırılmasını öngören yeni bir modele geçilmesi için çağrı yapacağını söyledi...
22.03.2019Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

tbmmseçimHaluk KoçchpMustafa Şentop

Haluk Koç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.