İlhan Cihaner

İlhan Cihaner

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul-3 2 .sıra Adayı.1968 yılında Kars’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kars’ta, liseyi ise Ankara Abidinpaşa Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Gazi Üniversitesi Kamu Hukuku Siyaset ve Sosyal Bilimler Bölümünde yüksek lisans yaptı. ‘’İnsan Hakkı Olarak Bilgi Edinme Hakkı’’ konulu yüksek lisans tezi bulunmaktadır.1991 yılında adli yargı hakim-savcı adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla; Reyhanlı, İdil, Çamlıdere Cumhuriyet Savcısı; Vezirköprü, Alaşehir, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı; Adana Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptı. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde Denizli Milletvekili seçildi. 2012 ve 2014’te yapılan CHP Kurultaylarında Parti Meclisi üyeliğine seçildi.

İlhan Cihaner

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 899 ilhan cihaner haberi bulunmuştur.
‘İttifak daha da genişletilmeli’
‘İttifak daha da genişletilmeli’Gelecek için Sol Kanat’ta yer alan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker ve eski milletvekili İlhan Cihaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.
15.12.2021Siyaset
Yargıtaydan eski savcı Osman Şanal'a FETÖ üyeliğinden verilen hapis cezasına onama
Yargıtaydan eski savcı Osman Şanal'a FETÖ üyeliğinden verilen hapis cezasına onamaYargıtay 3. Ceza Dairesi, Ergenekon soruşturmasının Erzincan ayağını yürüten ve dönemin Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'i makamında gözaltına aldıran eski özel yetkili savcı Osman Şanal'a Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden verilen 11 yıl 3 ay hapis cezasını onadı.
11.11.2021Gündem
CHP’deki ‘sol kanatlar’ tek grupta birleşti
CHP’deki ‘sol kanatlar’ tek grupta birleştiCHP’de aralarında eski ve yeni milletvekillerinin de olduğu ‘Gelecek için Biz’ ve ‘Sol Kanat’ grupları birleşti. Grubun yeni ismi ise ‘Gelecek için Sol Kanat’ oldu.
29.06.2021Siyaset
Çekirdek ekiple devam
Çekirdek ekiple devamÜye sayısı 19’dan 16’ya düşürülen yeni CHP MYK’da eski kadro büyük oranda değişmedi, altı üyenin ismi çizildi, ekibe dört yeni isim eklendi. Uzun süredir boş olan genel sekreterlik koltuğuna Böke getirilirken Kılıçdaroğlu, kurultay sandığından çıkamayan yardımcılarını “başdanışmanlık” formülüyle korudu...
11.08.2020Siyaset
Son dakika! CHP tarihinde ilk: Başörtülü aday
Son dakika! CHP tarihinde ilk: Başörtülü adayCHP’de kurultaydan sonra en yetkili organ olan Parti Meclisi üyeliği için çekişmeli bir yarış yaşandı. Kılıçdaroğlu, anahtar listesinde mevcut PM’deki 25 isme yer vermedi. 60 kişilik PM için 222 kişi yarıştı. Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde dikkat çeken isimler yer aldı. CHP Beykoz İlçe Başkanlığı yönetiminden başörtülü Avukat Sevgi Kılıç, Kılıçdaroğlu’nun listesine girdi.
27.07.2020Siyaset
'Dostlarımızla iktidar olacağız'
'Dostlarımızla iktidar olacağız'CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nda seçimlere tek aday olarak giren Kılıçdaroğlu 6. kez genel başkan seçildi. Millet İttifakı için ‘dostlarımız’ vurgusu yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, ‘İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’ni açıkladı.
26.07.2020Siyaset
Kurultayda imza çekme tartışması
Kurultayda imza çekme tartışmasıCHP kurultayında, aday adaylığını açıklayan İlhan Cihaner cephesinden bazı isimler, 128 imza toplandığını ancak bu imzaların ‘parti yönetiminin baskısıyla’ geri çekildiğini iddia etti.
26.07.2020Siyaset
Son dakika haberi... Kemal Kılıçdaroğlu yeniden CHP Genel Başkanı seçildi
Son dakika haberi... Kemal Kılıçdaroğlu yeniden CHP Genel Başkanı seçildiGelen son dakika haberine göre; CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda, İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, tek aday olarak girdiği seçimde 1318 delegenin 1251'inin oyunu alarak yeniden genel başkan seçildi.
25.07.2020Siyaset
25 Temmuz 2020 Günün Özeti Milliyet'te
25 Temmuz 2020 Günün Özeti Milliyet'teTürkiye ve dünya gündeminin öne çıkan başlıklarını sizler için derledik.
25.07.2020Haberler
Son dakika! CHP Kurultayında İlhan Cihaner konuştu: Bu ciddiyetsizlikle nasıl iktidara gideceğiz!
Son dakika! CHP Kurultayında İlhan Cihaner konuştu: Bu ciddiyetsizlikle nasıl iktidara gideceğiz!Gelen bir son dakika haberine göre; CHP'de gözler partinin 37. olağan kurultayının yapıldığı Bilkent Odeon'da. CHP Kurultayında İlhan Cihaner konuşuyor. Öte yandan gelen bir son dakika haberine göre; Cihaner, Atıcı ve Yarman yeterli imzaya ulaşamadı. Kemal Kılıçdaroğlu, Kurultay'da tek aday olarak seçime girecek.
25.07.2020Gündem
CHP’nin ‘iktidar’ kurultayı başlıyor
CHP’nin ‘iktidar’ kurultayı başlıyor“Hedef iktidar” temasıyla bugün başlayacak kurultayda Kılıçdaroğlu sadece il başkanlarının imzasıyla aday olacak. Adaylıklarını açıklayan Cihaner, Atıcı ve Yarman’ın gerekli 68 imzayı bulamaması halinde imza jesti yapılmayacak
25.07.2020Siyaset
Kılıçdaroğlu'ndan PM kararı! "Telefonumu bekleyin"
Kılıçdaroğlu'ndan PM kararı! "Telefonumu bekleyin"CHP liderinin delegeye sunacağı Parti Meclisi (PM) anahtar listesinde; Ankara, İstanbul ve İzmir’den gelen üyeler ile mevcut milletvekillerinin ağırlığını azaltarak, Anadolu temsiliyetini artıracak isimlere yer vereceği belirtiliyor.
24.07.2020Siyaset
İlhan Cihaner CHP başkanlığına resmen aday oldu
İlhan Cihaner CHP başkanlığına resmen aday olduSon dakika gelen habere göre; CHP Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner, CHP'nin hafta sonu yapılacak 37'nci Olağan Kurultayı'nda genel başkan adayı olduğunu açıkladı. Cihaner, "Cumhuriyet Halk Partisinin genel başkanlığı dünyayı değiştirebilecek bir konumdur. Önce partimizi sonra ülkemizi sonra dünyayı değiştirmeye talibiz" dedi.
23.07.2020Siyaset
CHP’nin kurultay hazırlığı tamam
CHP’nin kurultay hazırlığı tamamBilkent Odeon’da bu hafta sonu yapılacak 37. Olağan Kurultay’da radikal pandemi tedbirleri alınacak. Uyarılara rağmen gelen CHP Onur Kurulu üyeleri geri çevrilmeyecek, alan dışındaki ayrı bir bölüme yönlendirilecek.
23.07.2020Siyaset
İlhan Cihaner kimdir, kaç yaşında? İlhan Cihaner nereli?
İlhan Cihaner kimdir, kaç yaşında? İlhan Cihaner nereli?İlhan Cihaner'in CHP'nin hafta sonu gerçekleşecek olan 37'inci Olağan Kurultayı'nda genel başkanlığa aday adayı olacağı gündeme geldi. Gelen bu haber sonrasında ise "İlhan Cihaner kimdir?" sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı. İşte İlhan Cihaner'in yaşamı...
22.07.2020Gündem
İlhan Cihaner'den CHP başkanlığına aday
İlhan Cihaner'den CHP başkanlığına adayCHP Parti Meclisi üyesi İlhan Cihaner'in, hafta sonu gerçekleştirilecek 37'inci Olağan Kurultay'da genel başkanlığa aday adayı olacağı belirtildi.
22.07.2020Siyaset
Kılıçdaroğlu’nun ‘denge’ listesi
Kılıçdaroğlu’nun ‘denge’ listesiCHP’nin 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacak kurultayında, 60 sandalyeli Parti Meclisi’nde (PM) yarı yarıya bir değişimin yaşanması bekleniyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, hem ittifak, hem de parti içi dengeleri gözeterek hazırlayacağı “anahtar” listesinde, 2023 seçimlerine giderken “yol kazası” yaşanması riskini en aza indireceğini düşündüğü isimlere yer vereceği belirtiliyor. Kılıçdaroğlu’nun PM’ye parti dışından bazı isimleri davet etmeye hazırlandığı ancak yeni isimlerin kurultaydan önceki birkaç gün içinde netleşeceği bildirildi.
18.07.2020Siyaset
CHP kurultayında listeler savaşı
CHP kurultayında listeler savaşı25-26 Temmuz’daki CHP Kurultayı’nda Kılıçdaroğlu’nun seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Kılıçdaroğlu’nu değiştiremeyeceğini anlayan parti içi muhalefet, Parti Meclisi (PM) seçimlerine kilitlendi.
6.07.2020Siyaset
'Sol siyasetle başarıya ulaşırız'
'Sol siyasetle başarıya ulaşırız'CHP’nin 37. Olağan Kurultayı yaklaşırken, parti içindeki muhalif gruplardan “Gelecek İçin Biz” platformu bir bildiri yayımlayarak “değişim” çağrısı yaptı.
3.07.2020Siyaset
Muharrem İnce aday olmayacak
Muharrem İnce aday olmayacakCHP’nin 25-26 Temmuz’da, gerçekleştireceği 37. Olağan Kurultayı için geri sayım sürüyor.
2.07.2020Siyaset
CHP kurultayına ‘zamanlama’ itirazı
CHP kurultayına ‘zamanlama’ itirazıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 37. Olağan Kurultayı’nın 25-26 Temmuz tarihlerinde Bilkent Odeon’da yapılacağını ilan etti. Ancak Kılıçdaroğlu yönetimine karşı olan, hem genel başkanlık hem de Parti Meclisi (PM) için yarışa girmek isteyen isimler, Milliyet’e yaptıkları açıklamalarda, kurultay tarihine ve koşullarına yönelik itirazlarını dile getirdi.
26.06.2020Siyaset
Son dakika... Eski Yargıtay üyesi Çetin Şen hapis cezası onandı
Son dakika... Eski Yargıtay üyesi Çetin Şen hapis cezası onandıSon dakika haberi... Yargıtay Ceza Genel Kurulu, FETÖ'nün sözde Yargıtay grup sorumlusu, eski Yargıtay üyesi Çetin Şen'in 12 yıl 9 ay hapis cezasını onadı.
19.06.2020Gündem
CHP'de corona virüs toplantısı!
CHP'de corona virüs toplantısı!CHP Parti Meclisi (PM) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Kılıçdaroğlu başkanlığındaki PM toplantısı, parti genel merkezinde saat 11.30'da başladı.
12.03.2020Siyaset
Kılıçdaroğlu’nun ilk rakibi Aytuğ Atıcı oldu
Kılıçdaroğlu’nun ilk rakibi Aytuğ Atıcı olduCHP’de yaklaşan kurultay öncesinde kulisler hareketlenirken, ilk genel başkan adaylığı açıklaması sürpriz bir isimden geldi.
27.02.2020Siyaset
'Ergenekon' davasının gizli tanığı olan savcı Bayram Bozkurt'a FETÖ'den 15 yıl hapis
'Ergenekon' davasının gizli tanığı olan savcı Bayram Bozkurt'a FETÖ'den 15 yıl hapisErzincan'daki "Ergenekon davası"nda gizli tanık olarak ifade veren eski cumhuriyet savcısı Bayram Bozkurt, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu", "yalancı tanıklık yaptığı" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kıldığı" gerekçesiyle 15 yıl 2 ay 15 gün hapis cezasına mahkum edildi.
29.11.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İlhan Cihaner ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.