Şafak Pavey

Şafak Pavey

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul-1 1 .sıra Adayı.10 Temmuz 1976’da Ankara’da doğdu. Londra Westminster Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını London School of Economics’te tamamladı.BM Mülteciler Yüksek Komiserliği dış ilişkiler sorumlusu ve insani yardım görevlisi olarak Cezayir, Mısır, İran, Lübnan, Suriye ve Cenevre ofislerinde, Orta Avrupa sözcüsü olarak Macaristan’da ve İnsan Hakları Yüksek Komiserliğinde Sekreterya Başkanı olarak çalıştı. Agos gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

Şafak Pavey

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 392 safak pavey haberi bulunmuştur.
Anlamlı ziyaret
Anlamlı ziyaretYaşamını İsviçre-Türkiye arasında sürdüren ve her fırsatta kendini hem yazar hem çizer olarak tanıtan Aslıhan Dağıstanlı Aysev, önceki gün Cenevre’de gerçekleşen Birleşmiş Milletler’de bir resim sergisine katıldı.
20.12.2020Cadde
İşte TBMM’nin ‘dokunulmazlık’ tablosu: 1980’den bu yana 44 vekillik düştü
İşte TBMM’nin ‘dokunulmazlık’ tablosu: 1980’den bu yana 44 vekillik düştüTBMM Başkanlığı, 1980 sonrası parlamentoda vekilliği düşürülenler ile 2002 sonrası dokunulmazlıkları kaldırılan milletvekillerinin istatistiklerini açıkladı. Buna göre, üçü bu dönem olmak üzere 44 milletvekilinin vekilliği düştü. 2002 yılından bugüne kadar ise bin 135 milletvekili hakkında 5 bin 203 dokunulmazlık dosyası düzenlendi. Sadece bu dönem 184 vekil hakkında bin 86 fezleke hazırlandı.
27.07.2020Siyaset
Ege sahilleri pırıl pırıl
Ege sahilleri pırıl pırılDikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, vatandaşlarla birlikte deniz temizliği gerçekleştirdi. Foça’da da 690 öğrenci bir araya geldi, turizm cennetinin kıyılarından 167 kilo atık topladı
29.05.2019Ege
Pozitif ayrımcılık değil eşitlik istiyoruz
Pozitif ayrımcılık değil eşitlik istiyoruzİzmir İş Kadınları Derneği’nin (İZİKAD) Ege Bölgesi’ndeki iş kadınlarına yönelik eğitimler verdiği ‘Gelecek İçin Kadın Projesi’nin kapanış toplantısı, İzmir Ticaret Odası’nda yapıldı.
16.01.2019Ege
Pavey ilk duruşmada beraat etti
Pavey ilk duruşmada beraat ettiİstanbul Adalet Sarayı’nda görülen MİT TIR’ları davası sırasında adliye içinde yürüyüş ve gösteriye katıldığı iddiasıyla “Toplantı ve Yürüyüşleri Kanunu’na Muhalefet” suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan eski CHP Milletvekili Şafak Pavey, dün çıktığı ilk duruşmada beraat etti.
25.09.2018Gündem
‘Ne söz verdiysek yaptık’
‘Ne söz verdiysek yaptık’Çocuk Bilim Evi, FIFA Star 1 Belgeli Stat, Şafak Pavey Gençlik Merkezi gibi çok sayıda projesiyle, spordan sanata birçok alanda çocuk ve gençler için çalışmalar yapan Dikili Belediyesi, geçen Haziran ayında başladığı Çocuk Gündüz Bakım Evi Projesi’nin ikinci temel atma törenini Çandarlı’da gerçekleştirdi.
6.08.2018Ege
Vekilsiz 35 il sil baştan
Vekilsiz 35 il sil baştanCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin 1 Kasım 2015 seçimlerinde milletvekili çıkaramadığı 35 ildeki adaylarının neredeyse tamamını değiştirirken, bu illerde yeni isimlerle seçmenin karşısına çıkma kararı aldı.
22.05.2018Siyaset
HDP'li Ferhat Encu'nün milletvekilliği düştü
HDP'li Ferhat Encu'nün milletvekilliği düştüHDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encu'nun milletvekilliği,  "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan hüküm giydiğine dair mahkeme  kararının kesinleşmesi nedeniyle düştü.
6.02.2018Siyaset
HDP'li Leyla Zana ile ilgili karar yarın verilecek
HDP'li Leyla Zana ile ilgili karar yarın verilecekHDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana'nın "devamsızlık  nedeniyle" milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin rapor, yarın TBMM Genel  Kurulunda görüşülecek.
8.01.2018Siyaset
Meclis yeniden mesaiye başlıyor
Meclis yeniden mesaiye başlıyorBütçe görüşmeleri sonrası iki haftalık tatile giren TBMM’de yoğun yasama çalışmalarına yeniden başlanıyor. 23 Aralık 2017 tarihinden itibaren çalışmalarına ara veren TBMM Genel Kurulu’nda bu hafta denetim yapılacak.
7.01.2018Siyaset
Pavey’in vekilliği düştü
Pavey’in vekilliği düştüCHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey’in, TBMM Başkanlığına sunduğu, “milletvekilliği görevinden istifa” talebi, Meclis Genel Kurulu’nda oylanarak kabul edildi.
25.10.2017Siyaset
Son dakika... Oylama az önce bitti! Şafak Pavey'in milletvekilliği düşürüldü
Son dakika... Oylama az önce bitti! Şafak Pavey'in milletvekilliği düşürüldüİstifa eden CHP'li Şafak Pavey'in milletvekilliği düşürüldü.
25.10.2017Siyaset
CHP bugün bir vekil daha kaybedecek!
CHP bugün bir vekil daha kaybedecek!CHP'de Aytun Çıray'ın istifasından bugün önemli bir gelişme daha yaşanacak. Şafak Pavey’in milletvekilliğinden istifasına ilişkin oylama TBMM Genel Kurulu’nda bugün yapılacak.
25.10.2017Siyaset
CHP'den flaş 'Şafak Pavey' açıklaması
CHP'den flaş 'Şafak Pavey' açıklamasıCHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, sağlık sorunları nedeniyle milletvekilliğinden istifa etme kararı aldığını bildirdi.
17.09.2017Siyaset
Şafak Pavey  vekillikten istifa etti
Şafak Pavey vekillikten istifa ettiCHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek milletvekilliği görevinden istifa ettiğini bildirdi.
15.09.2017Siyaset
Şafak Pavey istifa etti
Şafak Pavey istifa ettiŞafak Pavey milletvekilliğinden istifa etti. Son dakika olarak geçen habere göre; CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey milletvekilliğinden istifa etti.
15.09.2017Gündem
Pittella’dan AB  için kritik uyarı
Pittella’dan AB için kritik uyarıAvrupa Parlamentosu’nun ikinci büyük grubu olan Sosyalistler ve Demokratlar Grubu’nun Başkanı Gianni Pittella’nın, Türkiye’nin AB müzakereleri sürecine yönelik kritik uyarılarda bulunduğu öğrenildi.
12.05.2017Siyaset
Türkiye’ye AB kapısını açık tutun
Türkiye’ye AB kapısını açık tutunAvrupa Parlamentosu Sosyalist ve Demokratlar Grubu Başkanı’yla görüşen CHP lideri Kılıçdaroğlu, ‘Hem şikâyet ediyorsunuz, hem de sürecin ilerlemesi konusunda destek vermiyorsunuz’ dedi
11.05.2017Siyaset
Kılıçdaroğlu, AP Sosyalist ve Demokratlar Grubu ile görüştü
Kılıçdaroğlu, AP Sosyalist ve Demokratlar Grubu ile görüştüCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlementosu (AP) Sosyalist ve Demokratlar Grubu Başkanı Gianni Pittella ve beraberindeki heyetle görüştü.
11.05.2017Siyaset
Bu gurur Özkan’ın
Bu gurur Özkan’ınMenderes’te bir okulda yaşanan cinsel istismarı ortaya çıkaran Saadet Öğretmen’in mücadelesini ABD Dışişleri ödüllendirecek.
30.03.2017Ege
Festivale dönüşecek!
Festivale dönüşecek!Büyükşehir Belediyesi, üreten kadınlar için ‘Kadın Emeği Fuarı’ hazırladı. Konser, tiyatro ve gösterilerin yanı sıra, forum, üretim atölyeleri ve sergilerin de yer alacağı fuarı, Başkan Kocaoğlu ile Şafak Pavey açacak...
8.03.2017Ege
Abbasağa Parkı’nda ‘Demokrasi’ dersi!
Abbasağa Parkı’nda ‘Demokrasi’ dersi!İstanbul’da son KHK ile ihraç edilen akademisyenler Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda buluştu.
12.02.2017Gündem
Uzun süren görüşmeler milletvekillerini etkiledi
Uzun süren görüşmeler milletvekillerini etkilediTBMM Genel Kurulunda, anayasa değişiklik kanununun sabahın ilk ışıklarına kadar süren görüşmeleri, milletvekillerini de etkiledi. İkinci tur görüşmelerini yöneten Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, "Şu anda gündüz biraz uyuyup, gece sabaha kadar oturuyorum. Bütün arkadaşlarımız o vaziyette, normale dönemedik." dedi.
26.01.2017Siyaset
Nazlıaka'dan, Gökçen Enç hakkında suç duyurusu
Nazlıaka'dan, Gökçen Enç hakkında suç duyurusuANAYASA değişikliği görüşmeleri sırasında kendisini Meclis kürsüsündeki mikrofona kelepçeleyen bağımsız milletvekili Aylin Nazlıaka, AK Partili Gökçen Erdoğan Enç ve İlknur İnceöz hakkında kelepçeyi açmaya çalışırken kendisini darp ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
25.01.2017Siyaset
Pavey’e ‘ikna’  öpücüğü
Pavey’e ‘ikna’ öpücüğüGeçen hafta anayasa değişiklik teklifi görüşmeleri sırasında sabaha karşı salonda  tekme- tokat kavga çıkarken, kalabalığın dış çemberinde de  “ikna öpücüğü” yaşandı.
24.01.2017Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Son dakikaŞafak PaveyCHPHaberlerTBMM

Şafak Pavey ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.