Uyku

Uyku

Son dakika uyku haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uyku gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uyku haber sayfamızda...

Uyku

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.768 uyku haberi bulunmuştur.
‘Unuttum’ kelimesini lügatınızdan çıkaracak! Bu baharat hafızayı canlı tutuyor
‘Unuttum’ kelimesini lügatınızdan çıkaracak! Bu baharat hafızayı canlı tutuyorUnutkanlık günlük yaşantısında birçok insanın karşılaştığı durumlardan bir tanesi. Sürekli unuttum kelimesinin kullananlardansanız bu baharat tam size göre. Hem alternatif tıpta hem de yemeklerde kullandığımız bu baharat hafıza gücünü artırıyor. İşte hafızayı canlı tutan o baharat.
26.02.2024Sağlık
Deprem Sonrası Geçici Yapı Çözümleri
Deprem Sonrası Geçici Yapı ÇözümleriGüneydoğu Anadolu depreminin üzerinden geçen bir yıla rağmen malesef bölgede hala barınma ve kamusal alan ihtiyaçları giderilmiş değil ve depremzedeler yaşamlarını güçlükle idame ettiriyor. Bu konuda devletle, çeşitli meslek odalarıyla ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak çözüm arayışında olan mimar ve mühendislere ilham verebilmek için bu ayki Dosya sayfalarımızı, dünyanın çeşitli bölgelerinde üretilmiş, nitelikli deprem sonrası geçici yapı çözümlerine ayırdık.
26.02.2024Mimarlık
Uyandığınızda çarşaf bozulmuşsa sağlıklı uyumuyorsunuz! Çözümü çok kolay
Uyandığınızda çarşaf bozulmuşsa sağlıklı uyumuyorsunuz! Çözümü çok kolayGeceleri çok uyanıyor, belki de hiç uyanmıyor olabilirsiniz. Uyandığınızda ise savaş alanı gibi dağılmış bir yatakla karşılaşıyorsanız probleminizin çözümü burada. Sağlıklı mı, sağlıksız mı uyuyorsunuz test edelim!
25.02.2024Püf Noktası
‘Her sene bir senaryo ve kitap yazmak istiyorum’
‘Her sene bir senaryo ve kitap yazmak istiyorum’Dizi ve filmlerde senaryo gereği canlandırdıkları karakterler yüzünden oyunculara tepki gösterenlerimiz vardı, ama “Kurtlar Vadisi”nin Çakır’ı öldürüldüğünde yaşananların hepsi ‘ilk’ti… Oktay Kaynarca’nın oynadığı Çakır’ın ölümünden sonra gıyabi cenaze namazı kılandan taziye ilanı verene kadar senaryo karakterine gerçek insan muamelesi yapanlar da oldu bu ülkede…
24.02.2024Pazar
Yorgun ve sarkık cildin sebebi mutfaktaki iki beyazda saklı! Varsa hemen değiştirin
Yorgun ve sarkık cildin sebebi mutfaktaki iki beyazda saklı! Varsa hemen değiştirinKimse yorgun ve sarkık cildi sevmez. Uyguladığınız bazı cilt bakım prosedürleri ve yaşam tarzınıza bağlı alışkanlıklar sinsice cildinizin sarkmasına neden olabilir. Eğer sıkı ve sağlıklı bir cilt istiyorsanız, işte değiştirmeniz gereken 8 alışkanlık.
24.02.2024Cilt Bakımı
AYETEL KÜRSİ OKUNUŞU, Türkçe Anlamı, Ayet-el Kürsi Duası Arapça & Türkçe Yazılışı, Meali ve Tefsiri!
AYETEL KÜRSİ OKUNUŞU, Türkçe Anlamı, Ayet-el Kürsi Duası Arapça & Türkçe Yazılışı, Meali ve Tefsiri!Ayetel Kürsi Duası, Bakara Suresi'nin 255. ayeti olarak bilinmektedir. Ayetel Kürsi okunuşu ile insana huzur veren dualar arasında bulunmaktadır. Okuyan kişiye birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle sabah vakitleri okunan bu dua, anlamı ile de oldukça etkileyicidir. Sizin için hazırladığımız bu içeriğimizden Ayetel Kürsi'nin okunuşu ile birlikte Türkçe anlamı (meali) hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca içeriğimizde arapça Ayetel Kursi yazılışı, faydaları, faziletleri de yer almaktadır. İlk sayfadan Ayet-el kürsi duasının Türkçe okunuşunu Arapça görseli ile birlikte görebilirsiniz. Sonraki sayfalarda ise Ayet-el Kursi'nin tefsirini okuyabilirsiniz.
23.02.2024Dualar
Yatak temizliğini önemseyin! İskelet ve solunum yolu hastalıklarının sebebi
Yatak temizliğini önemseyin! İskelet ve solunum yolu hastalıklarının sebebiHer gece en rahat olduğunuz yer olan yatağınız, bazen gün boyu üzerinde vakit geçireceğiniz yer olabiliyor. Yatakta bulunduğunuz süre boyunca sağlıklı kalmanın yolu ise, hem doğru yatak seçiminden hem de temizlikten geliyor! Detaylar haberimizde.
21.02.2024Genel Sağlık
Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'dan 'turistik gezi' eleştirilerine cevap
Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'dan 'turistik gezi' eleştirilerine cevapTürkiye'nin ilk astronotu olan Alper Gezeravcı, CNN TÜRK'ün sorularını yanıtladı. Gezeravcı uzay seyahatine 'turistik gezi' eleştirilerine yönelik "Üzülmedim, her görüşe saygılıyım. Bu konuda eleştirilerine dile getirenlere saygılarımı sunuyorum, eleştiri sınırlarını belirlerken herhangi bir şeye ket vurduklarında aslında ket vurdukları konu kendi çocuklarının gelecekleri. Bu konuda dikkat etmeleri gerekiyor" dedi.
20.02.2024Haberler
Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'dan 'turistik gezi' eleştirilerine cevap
Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'dan 'turistik gezi' eleştirilerine cevapTürkiye'nin ilk astronotu olan Alper Gezeravcı, CNN TÜRK'ün sorularını yanıtladı. Gezeravcı uzay seyahatine 'turistik gezi' eleştirilerine yönelik "Üzülmedim, her görüşe saygılıyım. Bu konuda eleştirilerine dile getirenlere saygılarımı sunuyorum, eleştiri sınırlarını belirlerken herhangi bir şeye ket vurduklarında aslında ket vurdukları konu kendi çocuklarının gelecekleri. Bu konuda dikkat etmeleri gerekiyor" dedi.
20.02.2024Ekonomi
'Yamuk serçe parmak' paniği! Tüm dünyada görüldü, geri dönüşü yok
'Yamuk serçe parmak' paniği! Tüm dünyada görüldü, geri dönüşü yokBu zamana kadar akıllı cep telefonlarının verdiği pek çok zararı okuduk, izledik. Ancak iş, okul ve hobilerimiz için iletişim aracı olarak kullandığımız minik cihazların tuhaf ve karanlık bir yanı daha ortaya çıktı. Serçe parmağının fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşan pek çok kişiye kötü haber ise işin uzmanından geldi: "Bu hasarın geri dönüşü yok"
20.02.2024Genel Sağlık
Anne-babalar dikkat! 'Yorayım, çocuğum hemen uyusun' demeyin
Anne-babalar dikkat! 'Yorayım, çocuğum hemen uyusun' demeyinÇocuklarda uyku düzeninin kritik bir öneme sahip olduğunu çünkü büyüme, gelişim ve genel sağlık üzerinde etkin bir rolde bulunduğunu ifade eden Uzman Klinik Psikolog Seda Aydoğdu, “Doğru uyku zihinsel ve fiziksel sağlığı desteklemenin yanı sıra öğrenme performansının en önemli temellerinden birini oluşturuyor” dedi.
19.02.2024Genel Sağlık
Az uykuda felç riski
Az uykuda felç riskiAraştırma, her gece beş saatten az uyuyan orta yaşlı kadınların kalp hastalığı riskinin yüzde 75 olduğunu gösterdi.
18.02.2024Gündem
Zeki çocuk için ailecek sofraya... Beyin gelişimini destekliyor
Zeki çocuk için ailecek sofraya... Beyin gelişimini destekliyorAilece sofraya oturmanın önemi bilimsel olarak da kanıtlandı. Araştırmaya göre, ailece birlikte yemek yemek, çocukların beyin gelişimini destekliyor.
16.02.2024Gündem
Yatmadan önce kitap okumanın çocuklar üzerindeki 7 etkisi
Yatmadan önce kitap okumanın çocuklar üzerindeki 7 etkisiÇocuklara kitap okuma alışkanlığının özellikle uyku öncesi zamana denk getirilmesi aslında bir tesadüf değil. Kimi zaman zorunlu bir zaman dilimi tercihi de olsa, uyku öncesi aralıkta çocuklara kitap okumanın pek çok faydası bulunuyor. İşte çocuğunuzla kaliteli bir aktivite haline dönüşebilecek bu rutinin olumlu yanları.
15.02.2024Ebeveyn
Çarşafın altına sabun koyunca bakın ne oluyormuş! O sıkıntıyı şıp diye kesiyor
Çarşafın altına sabun koyunca bakın ne oluyormuş! O sıkıntıyı şıp diye kesiyorDuş veya temizlik için sürekli kullandığımız sabunların çarşaf altına konulduğunu biliyor muydunuz? Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz, çarşafın altına sabun koyulmasını öneriyor. Cevabı ise haberimizde…
15.02.2024Püf Noktası
Kolajen takviyesine dikkat! ‘Umut pazarlanıyor’
Kolajen takviyesine dikkat! ‘Umut pazarlanıyor’Prof. Dr. Hayati Deniz takviye yerine kolajenin yumurta akı, tavuk ve balık derisi tüketerek, bakır ve C vitamininden zengin beslenmeyle doğal yolla alınabileceğini söyledi.
14.02.2024Gündem
Çocuklarda nezle, grip ve soğuk algınlığı için ‘önlem’ uyarısı
Çocuklarda nezle, grip ve soğuk algınlığı için ‘önlem’ uyarısıAra tatilin sona ermesi ile özellikle nezle, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların çocuklarda artmasını beklediklerini belirten uzmanlar, mutlaka önlem alınması gerektiğine dikkat çekti.
13.02.2024Sağlık
Hep yorgunsanız bu haberi dikkatli okuyun!
Hep yorgunsanız bu haberi dikkatli okuyun!Günde 7-8 saat uyumanıza rağmen yataktan yorgun kalkıyor, gün içinde kendinizi çok halsiz hissediyor, en basit fiziksel uğraşta takatsiz mi kalıyorsunuz? Eğer yanıtınız “Evet” ise “Kronik Yorgunluk Sendromu” sizin de kapınızı çalmış olabilir.
13.02.2024Gündem
Uçakta panik yaratan gizli oda! Pilot tek tek itiraf etti: 'Hepimiz uyuyoruz'
Uçakta panik yaratan gizli oda! Pilot tek tek itiraf etti: 'Hepimiz uyuyoruz'Güzel bir uyku çekmek hepimizin uzun yolculuklarda neredeyse vazgeçemedikleri arasındadır. Peki söz konusu uzun mesafeli uçuşlar olduğunda pilotların ve kabin görevlilerinin ne yaptığını hiç merak ettiniz mi? Her şeyi tek tek itiraf eden genç pilot, uçakta kimsenin bilmediği gizli odayı anlattı.
13.02.2024Yaşam
Osman Müftüoğlu 'Yanından geçip gidiyoruz' dedi! Magnezyum eksikliğini silip atıyormuş
Osman Müftüoğlu 'Yanından geçip gidiyoruz' dedi! Magnezyum eksikliğini silip atıyormuşGünümüzdeki geçmeyen yorgunluk, halsizlik ve enerji düşüklüğünün en büyük sebeplerinden biri magnezyum eksikliği. Kaliteli bir uyku için de vazgeçilmez olan magnezyum deposu besinleri, Prof. Dr. Osman Müftüoğlu yazdı. İşte yanından geçip gittiğimiz o mucizevi gıdalar.
12.02.2024Genel Sağlık
Uyku ve sindirim problemlerine son! Melisa çayı ile kurtulmak çok kolay
Uyku ve sindirim problemlerine son! Melisa çayı ile kurtulmak çok kolayBitki çayları sık tercih edilen içeceklerden olsa da bunlar arasında özel ve mucizevi etkileri olan bazı çaylar öne çıkıyor. Melisa da onlardan biri. Bu çayın dertlerinize deva etkisiyse, haberimizde!
Acun Ilıcalı Milliyet'e konuştu! En büyük hayalim...
Acun Ilıcalı Milliyet'e konuştu! En büyük hayalim...Survivor nedeniyle Dominik’le Türkiye arasında mekik dokuyan Acun Ilıcalı’nın yoğun iş temposundan vakit ayırmasıyla gerçekleşen bu röportajın ilk sorusu biraz uzun oldu. Bunun nedeni de sorunun içinde saklı. Soru cevap bölümüne geçmeden bir bilgi vereyim; O Ses Türkiye 31 Aralık 2024’e kadar olmayacak. Çünkü Survivor bitince Master Chef başlayacağı için O Ses Türkiye’nin ekran serüveni O Ses Yılbaşı olarak sürecek.
11.02.2024Pazar
Bu çiçekler sağlığınızla oynuyor! Asla evinize sokmamanınız gereken saksı çiçekleri
Bu çiçekler sağlığınızla oynuyor! Asla evinize sokmamanınız gereken saksı çiçekleriEvlerimizde bulunan bitkilerin pek çoğu aslında havayı temizleyen, oksijen üreten ve stresi azaltan özelliklere sahiptir. Ancak, bazı ev bitkileri sağlık açısından potansiyel riskler de taşıyabilir. Bu sebeple evlerimizde bulunan bazı saksı çiçekleri sağlınızdan etmemesi için dikkat etmek gerekir.
9.02.2024Püf Noktası
Eşini ve kayınpederini öldüren sanık için karar! 'İşlediğim suç sebebiyle uyuyamıyorum'
Eşini ve kayınpederini öldüren sanık için karar! 'İşlediğim suç sebebiyle uyuyamıyorum'Kocaeli'de boşanma aşamasındaki hemşire eşini ve kayınpederini öldüren sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Savunmasında ise, "İşlediğim suç sebebiyle uyku uyuyamıyorum" dedi.
7.02.2024Gündem
Dünyadan uzanan yardım elleri
Dünyadan uzanan yardım elleriBüyük felaketin ardından dünyanın dört bir yanından devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları da yardım için harekete geçti. Yabancı arama kurtarma ekipleri ve yurt dışındaki yardım kampanyaları, dayanışma ruhunun önemli bir parçası oldu.
6.02.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Uyku ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.