Geri Dön
RamazanCamilerde teravih namazı kılınacak mı? İlk teravih ne zaman? Son dakika açıklaması...

Camilerde teravih namazı kılınacak mı? İlk teravih ne zaman? Son dakika açıklaması...

İlk teravih namazı ne zaman kılınacak? Bu yıl Ramazanda camilerde teravih namazı kılınacak mı? Koronavirüs salgını nedeniyle camilerde namaz kılınıp kılınmayacağını merak eden vatandaşlar teravih namazı ile ilgili son gelişmeleri araştırıyor. İşte Diyanet tarafından yapılan teravih namazı açıklaması.

Camilerde teravih namazı kılınacak mı? İlk teravih ne zaman? Son dakika açıklaması...

Ramazan 2021 için artık sayılı günler kaldı. İlk teravih namazının kılınmasıyla birlikte '11 Ayın Sultanı' Ramazan ayı da başlayacak. Ramazanda her akşam kılınan teravih namazı bu yıl camilerde kılınabilecek mi? İlk teravih namazı ne zaman? İşte Diyanet tarafından teravih namazı ile ilgili yapılan son dakika açıklaması.

İLK TERAVİH NAMAZI NE ZAMAN KILINACAK?

Ramazan ayının başlangıcı olarak bilinen teravih namazı 12 Nisan Pazartesi günü kılınacak. Vatandaşlar 13 Nisan Salı günü ilk oruçlarını tutacak.

CAMİLERDE TERAVİH NAMAZI KILINACAK MI?

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş teravih namazı ile ilgili şu açıklamada bulundu:

"Bilindiği üzere, her sene ramazan ayında yüce dinimizin ve İslam ahlakının hayat veren ilkelerinden birini gündeme taşıyoruz. Bu sene de ramazan temasını 'Şifa Ayı Ramazan' olarak belirledik. Mümin gönüllerde 11 ayın sultanı olarak yer eden ramazan, bütün yönleriyle maddi ve manevi hastalıklarımız için bir şifa ayıdır. Ramazan, her türlü günah ve hatadan hicret ederek ruhumuzu esaretten kurtardığımız ve böylece huzur bulduğumuz, halimizi Allah'a arz ederek aczimizi itiraf edip gurur, kibir gibi hastalıklardan kurtulmayı umduğumuz bir şifa ayıdır."

Bu ramazan ayının da geçen sene olduğu gibi Kovid-19 şartlarında karşılandığına işaret eden Erbaş, bu dönemin aile bağlarının güçlendirilmesi için bir fırsat olarak görülmesi ve ramazanın manevi güzelliklerinin evlerde aile bireyleriyle birlikte yaşamaya daha çok özen gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler