Fiat Chrysler

Fiat Chrysler

Son dakika Fiat Chrysler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fiat Chrysler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fiat Chrysler haber sayfamızda...

Fiat Chrysler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 469 fiat chrysler haberi bulunmuştur.
FCA birleşme öncesi 2.9 milyar euro kar payı dağıtacak
FCA birleşme öncesi 2.9 milyar euro kar payı dağıtacakFiat Chrysler Automobiles (FCA), Groupe SA olarak bilinen Peugeot ile birleşme öncesi ortaklarına toplam 2.9 milyar euro tutarında kar payı dağıtacağını açıkladı.
13.01.2021Ekonomi
Birleşmede son imzalar atıldı
Birleşmede son imzalar atıldı!PSA Group'un hissedarları, uzun yıllardır görüşmeleri devam eden Fiat Chrysler ile birleşme anlaşmasını imzaladı.
5.01.2021Otomobil
Fransız PSAnın hissedarları, Fiat Chrysler ile birleşmeyi onayladı
Fransız PSA'nın hissedarları, Fiat Chrysler ile birleşmeyi onayladıPeugeot ve Citroen markalarının bağlı bulunduğu Fransız PSA Grubu’nun hissedarları, Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile birleşme anlaşmasını onayladı.
4.01.2021Ekonomi
PSAnın hissedarları birleşmeyi onayladı
PSA'nın hissedarları birleşmeyi onayladıPeugeot ve Citroen markalarının bağlı bulunduğu Fransız PSA Grubu’nun hissedarları, Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile birleşme anlaşmasını onayladı.
4.01.2021Uzmanpara
Elektrikli modeller için Polonya kararı
Elektrikli modeller için Polonya kararı!Fransız otomotiv grubu PSA ile 38 milyar dolarlık birleşmeye imza atarak dünyanın dördüncü en büyük otomotiv şirketini oluşturan Fiat Chrysler (FCA), elektrikli modellerinin üretimi için Polonya'daki tesisine yatırım yaptı. Yapılan açıklamaya göre, 204 milyon dolarlık yatırım ile Jeep, Fiat ve Alfa Romeo'nun elektrikli modelleri Polonya'da üretilecek.
1.01.2021Otomobil
Teslanın hisseleri yüzde 700 arttı
Tesla'nın hisseleri yüzde 700 arttıGüney Afrikalı girişimci Elon Musk'ın şirketi Tesla'nın bu yıl borsada yakaladığı ve benzerine çok ender rastlanan yükseliş, kendilerine 'Teslaner' adını takan çok sayıda yeni dolar milyonerini de ortaya çıkardı.
30.12.2020Uzmanpara
AB’den otoda dev birleşmeye onay
AB’den otoda dev birleşmeye onayAvrupa Birliği (AB), Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile Peugeot ve Citroen markalarının bağlı bulunduğu PSA’nın birleşmesine onay verdi.
22.12.2020Ekonomi
Fiat Chrysler ve PSA Groupe birleşmesi koşullu onaylandı
Fiat Chrysler ve PSA Groupe birleşmesi koşullu onaylandıAvrupa Birliği (AB), otomobil üreticileri Fiat Chrysler ve PSA Groupe arasındaki 38 milyar dolarlık birleşmeyi koşullu olarak onayladı. Birleşme sürecinin tamamlanmasıyla iki şirket dünyanın dördüncü büyük otomobil üreticisini oluşturmuş olacak.
21.12.2020Ekonomi
Dev birleşme onaylandı
Dev birleşme onaylandı!Avrupa Birliği (AB), otomobil üreticileri Fiat Chrysler ve PSA Groupe arasındaki 38 milyar dolarlık birleşmeyi koşullu olarak onayladı. Birleşme sürecinin tamamlanmasıyla iki şirket dünyanın dördüncü büyük otomobil üreticisini oluşturmuş olacak.
21.12.2020Uzmanpara
FCAdan 150 milyon dolarlık yatırım
FCA'dan 150 milyon dolarlık yatırımİtalyan-Amerikan ortaklı Fiat Chrysler Automobiles (FCA),150 milyon dolarlık yatırımla Hindistan'a global teknoloji merkezi açacağını duyurdu.
16.12.2020Otomobil
Son dakika: Türkiye için büyük avantaj Adım atıldı
Son dakika: Türkiye için büyük avantaj! Adım atıldıPandemi döneminde çevreci araçların önem kazandığını belirten Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Türkiye’de dizel satışlarının yüzde 75’ten 40’lara indiğine dikkat çekti. Öte yandan Tofaş, yerli tedarikçilerle FCA (Fiat Chrysler Automobiles) arasında köprü kurarak, pandemi sonrası yeni işbirlikleri ve ülke ekonomisine ilave ihracat fırsatları yaratmak üzere önemli bir adım attı. İşte detaylar...
30.11.2020Ekonomi
Tedarikçilere ihracat için aracılık edecek
Tedarikçilere ihracat için aracılık edecekTofaş, yerli tedarikçilerle FCA (Fiat Chrysler Automobiles) arasında köprü kurarak, pandemi sonrası yeni işbirlikleri ve ülke ekonomisine ilave ihracat fırsatları yaratmak üzere önemli bir adım attı.
30.11.2020Otomobil
Fiat ve PSA birleşmesinde yeni gelişme
Fiat ve PSA birleşmesinde yeni gelişmeFiat Chrysler ve PSA hissedarları birleşme işlemini 4 Ocak'ta oylayacak.
19.11.2020Uzmanpara
Ünlü otomotiv devi yeni logosunu tanıttı
Ünlü otomotiv devi yeni logosunu tanıttıFiat Chrysler Automobiles NV (FCA) ve Peugeot SA'nın (Groupe PSA) birleşmesinden oluşan Stellantis'in logosu tanıtıldı.
10.11.2020Ekonomi
Fiat Chrysler’in CEO’su açıkladı Artık elektrikli olacak
Fiat Chrysler’in CEO’su açıkladı! Artık elektrikli olacakFiat Chrysler’in CEO’su Mike Manley, Ram serisinin yeni aracının elektrikli olacağını teyit etti.
1.11.2020Teknoloji
FCA ile PSA birleşmesine onay
FCA ile PSA birleşmesine onayAvrupa Birliği, Fiat Chrysler Automobiles ve PSA Grubu'nun birleşmesine yeşil ışık yaktı.
27.10.2020Otomobil
Egea çıtayı yükseltiyor
Egea çıtayı yükseltiyorTofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırım yaparak, 2015 yılında seri üretime geçirdiği ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesine Tipo ismiyle ihraç ettiği Egea model ailesi, 225 milyon dolarlık yatırımla yenilendi.
27.10.2020Otomobil
Renault FCA işbirliğini sonlandırmaya hazırlanıyor
Renault FCA işbirliğini sonlandırmaya hazırlanıyorRenault, 2016 yılından bu yana Fiat Chrysler (FCA) için devam eden van üretimini sona erdireceğini duyurdu. Renault Genel Müdür Yardımcısı Clotilde Delbos, FCA'nın bir diğer Fransız üretici PSA ile birleşme sürecinin tamamlanması ile Fransa'daki Sandouville fabrikasında üretilen Fiat Talento'nun üretiminin sona ereceğini kaydetti
26.10.2020Otomobil
Peugeot 108 ve Citroen C1 veda ediyor
Peugeot 108 ve Citroen C1 veda ediyorPeugeot ve Citroen'in mini sınıf olarak anılan A-segmentinden flaş bir kararla çıktığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre, Peugeot 108 ve Citroen C1'in üretimi yakın bir gelecekte sona erecek.
17.10.2020Otomobil
Tofaş mühendislik ihraç ediyor
Tofaş mühendislik ihraç ediyorTofaş, hayata geçirdiği küresel ürün projelerinde önemli rol üstlenen Ar-Ge merkeziyle Türkiye’den önemli ölçüde mühendislik ihracatı gerçekleştiriyor. Fiat Doblo, Fiorino ve Egea modellerinde olduğu gibi nihai ürün geliştirmenin yanı sıra FCA’nın dünyanın farklı bölgelerinde üretilen modellerinin ürün geliştirme projelerinde Tofaş Ar-Ge mühendisleri aktif rol oynuyor. Tofaş Ar-Ge’nin, Fiat Chrysler Automobiles (FCA) içerisindeki mühendislik çalışmalarındaki üstlendiği sorumluluk artarak devam ederken; 2019 yılında Tofaş Ar-Ge’nin 115 mühendisi FCA’nın küresel çaptaki mühendislik çalışmalarında görev aldı. 2020 yılında ise bu rakam 200’e kadar yükselecek.
12.10.2020Otomobil
Otonom taksiler yola çıkıyor
Otonom taksiler yola çıkıyorABD’nin Phoneix şehrinde sürücüsüz taksiler çalışmaya başladı. Google’ın kardeş şirketi Waymo, Phoneix’te geniş çapta bir kullanıcı sayısının erişim sağlayabileceği tam otonom robo-taksi yolculuklarına başladı. Araçların içerisindeki hava geliştirilen yeni teknoloji sayesinde her sürüşten sonra değiştirilecek.
10.10.2020Teknoloji
ABD’den BMWye ceza
ABD’den BMW'ye ceza!Bavyeralı otomobil üreticisi BMW, Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dün 18 milyon dolarlık cezaya çarptırıldı. Cezanın sebebi ise markanın 2015 ve 2019 yılları arasında gerçekleştirdiği otomobil satışlarını olduğundan fazla göstermesi.
28.09.2020Otomobil
FCAya 950 milyon dolarlık finansman desteği
FCA'ya 950 milyon dolarlık finansman desteği!Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile PSA'nın birleşmeye hazırlandığı günlerde, dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı.
22.09.2020Otomobil
Fiat ve PSA birleşmesinde şartlar değişti
Fiat ve PSA birleşmesinde şartlar değiştiPeugeot model araba üreticisi PSA ve Fiat Chrysler (FCA) planladıkları birleşmenin koşullarını nakit varlıklarını korumak için yeniden yapılandırdılar ve salgın sırasında başlattıkları maliyet kesintisi seviyesini artırdılar.
15.09.2020Uzmanpara
FCA ve Waymodan iş birliği
FCA ve Waymo'dan iş birliği!Fiat Chrysler Automobiles (FCA), otonom sürüş teknolojileri alanında 4 yıldır iş ortaklığı gerçekleştirdiği Waymo ile hafif ticari araçlara yönelik yeni iş birliğini duyurdu.
2.08.2020Otomobil
Fiat Chryslere dizel soruşturması
Fiat Chrysler'e 'dizel' soruşturması!İtalyan-Amerikan ortaklı Fiat Chrysler'in (FCA), Alman savcılar tarafından ofislerinin arandığı ortaya çıktı. Frankfurt Savcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, FCA'nın Almanya, İsviçre ve İtalya'daki ofislerinde emisyon değerlerini olduğundan düşük gösteren hileli yazılım araması yapıldığı kaydedildi.
25.07.2020Otomobil
Yeni ismi Stellantis oldu
Yeni ismi Stellantis oldu!Fiat Chrysler Automobiles NV (FCA) ve Peugeot SA'nın (Groupe PSA) birleşmesinin ardından yeni isim de belli oldu.
16.07.2020Otomobil
Fiat ve PSA birleşmesinde adım atıldı İşte yeni ismi...
Fiat ve PSA birleşmesinde adım atıldı! İşte yeni ismi...Fiat Chrysler ve PSA birleşmeden sonra Stellantis adını alacak. Şirketlerin birleşmesinin bu yıl tamamlanması bekleniyor.
16.07.2020Ekonomi
Birleşmede önemli gelişme
Birleşmede önemli gelişme!AB Rekabet Kurumu Fiat ve PSA birleşmesinde rekabeti korumak adına kimi tavizler isteyebilir.
2.07.2020Otomobil
2019un En İyi Konsept Otomobili seçildi
"2019'un En İyi Konsept Otomobili" seçildi!Fiat Chrysler Automobiles’ın (FCA), elektrikli mobilite çözümleri ile kişiselleştirme konusunda yeni bir dönemi temsil eden Centoventi konsept otomobili, dünyanın önde gelen otomobil tasarımı web sitesi olan Car Design News (CDN) tarafından düzenlenen Car Design Ödülleri dahilinde “2019’un En İyi Konsept Otomobili” seçildi. Tasarım konusunda otoritelerinden oluşan 18 kişilik uluslararası jürinin kararıyla ödüllendirilen Fiat Concept Centoventi, modüler yapısıyla tavan renginden jantlarına, menzilden iç tasarım özelliklerine kadar neredeyse tamamen kişiselleştirilebiliyor.
26.06.2020Otomobil
Nikola, Ford ve Fiatı geçti
Nikola, Ford ve Fiat'ı geçti!Henüz teslim ettiği bir aracı bulunmayan elektrikli otomobil şirketi Nikola’nın piyasa değeri, 117 yıllık Ford ve Fiat Chrysler’i yakaladı.
15.06.2020Otomobil
İki fabrikayı yeniden kapattı
İki fabrikayı yeniden kapattı!Salgın nedeniyle üretim faaliyetlerine 1 aydan fazla ara veren ve önceki hafta fabrikalarının kapılarını yeniden açan Ford, ABD'deki iki tesisinin kapılarını geçici olarak kapattığını duyurdu. Ford'un kapanan Dearborn fabrikasında ABD'nin en çok satılan aracı F-150 pickup üretilirken, üretime ara verilen diğer bir tesis olan Chicago fabrikasındaki bantlardan ise Ford Explorer ve Lincoln Aviator SUV modelleri iniyor.
25.05.2020Otomobil
Ford, Fiat Chrysler ve General Motors üretime tekrar başlıyor
Ford, Fiat Chrysler ve General Motors üretime tekrar başlıyor!Amerika'da 1 milyona yakın kişinin çalıştığı otomotiv üretimi yavaşta olsa tekrar başlıyor. Hafta başında tekrar açılması planlanan üreticiler arasında Ford, Fiat Chrysler Automobiles ve General Motors var.
19.05.2020Otomobil
ABDde otomotiv sektörü yaklaşık 2 ay sonra faaliyete başladı
ABD'de otomotiv sektörü yaklaşık 2 ay sonra faaliyete başladıABD'de yeni tip corona virüs (covid-19) salgını nedeniyle üretimlerine büyük ölçüde ara veren otomotiv sektörü, yaklaşık 2 ayın ardından faaliyete başladı.
18.05.2020Ekonomi
Fiat 4 Mayısta açıyor
Fiat 4 Mayıs'ta açıyor!Corona virüsün en çok etkilediği ülkelerden olan İtalya’da Fiat Chrysler Automobiles bayilerini ve servislerini kapatmıştı. Ancak Fiat’ın aldığı karar neticesinde servis ve bayiler 4 Mayıs’ta açılacak.
1.05.2020Otomobil
İki dev birleşmeye hız verdi
İki dev birleşmeye hız verdi!Dünyanın önde gelen otomotiv şirketleri Fiat Chrysler Automobiles ile PSA, geçtiğimiz aylarda duyurdukları anlaşmanın bir an önce tamamlanmasını istiyor.
14.04.2020Otomobil
Otomotiv devlerinden koronavirüse karşı ortak karar
Otomotiv devlerinden koronavirüse karşı ortak kararDört otomotiv şirketi, Kuzey Amerika’da koronavirüs (Covid-19) nedeniyle kapatma kararı aldıkları fabrikaların tekrar açılması için çalışmalar yapıyor. Fabrikaların, Nisan ayının ortasında yeniden faaliyete geçmesinin planlandığı aktarıldı.
28.03.2020Ekonomi
İtalyan hükümeti, koronavirüs için 25 milyar euro kaynak ayırdı
İtalyan hükümeti, koronavirüs için 25 milyar euro kaynak ayırdıİtalya Başbakanı Giuseppe Conte, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele için hükümetin 25 milyar euroluk acil durum kaynağı ayırdığını bildirdi.
11.03.2020Ekonomi
Elektrikli Fiat 500 tanıtıldı
Elektrikli Fiat 500 tanıtıldıFiat, 500’ün üçüncü neslini tanıttı. Fiat Chrysler Automobiles’ın (FCA) üretimine başlayacağı tamamen elektrikli ilk modeli olan Fiat 500, 85 kW hızlı şarj ile donatılan standart elektrikli motora sahip.
9.03.2020Otomobil
Otomobil üreticileri Çinde işbaşı yaptı, paladyum rekorda
Otomobil üreticileri Çin'de işbaşı yaptı, paladyum rekordaCovid-19 salgını nedeniyle Çin'de üretime ara veren otomobil üreticileri, salgın ile ilgili endişelerin azalması üzerine üretime yeniden başlama kararı alınca, paladyum fiyatları ons başına 2 bin 681.96 dolar ile tüm zamanların rekor düzeylerine yükseldi.
19.02.2020Ekonomi
Toyota, Çindeki fabrikalarını kapalı tutacak
Toyota, Çin'deki fabrikalarını kapalı tutacakToyota, Çin'deki fabrikalarını 16 Şubat'a kadar kapalı tutacak.
7.02.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Levent KöprülüMilliyet Yazarı
Pandemide dizel geriledi, çevreciler parladı...Pandemi döneminde çevreci araçların önem kazandığını belirten Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A...
30.11.2020Pazar
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
Otomotiv sanayi ‘yeni dalga’ya hazırlanıyor!Kovid-19’da “yeni dalga” açıklamaları yapılırken, otomotiv endüstrisi hazırlıklarına başladı...
23.11.2020Pazar
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
İlk başladığı yere CEO olarak döndü!Üniversiteden mezun olunca Renault’da işe başlayan Luca De Meo, bu kez aynı markaya CEO olarak geri döndü...
30.06.2020Pazar
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
Boynuzlar kulağı geçti!Geçtiğimiz hafta “hiç araç üretmemiş” Nikola adlı firmanın değeri, yılda milyonlarca araç üreten Ford ve Fiat’ı sollarken, Tesla’nın değeri de dünyanın en büyüklerinden Toyota’ya yaklaştı...
15.06.2020Pazar
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
Yeni dönemde, yeni ‘şey’ler deniyorlarYeni tip koronavirüs döneminde ciddi yara alan otomotiv endüstrisi, salgın sonrası dönem için ilginç fikirler ve çevreci çözümler üzerinde çalışmalarına ağırlık veriyor...
8.06.2020Pazar
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
Üretime dönüş bugün başlıyorKoronavirüs salgını nedeniyle, mart ayı ortalarında aldıkları kararla üretime ara veren otomotiv firmaları, tesislerini 20 Nisan’dan itibaren açmaya başlıyor...
20.04.2020Pazar
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
Strateji farklı ama hedef aynı...Koronavirüs nedeniyle Türkiye’de de otomotiv sektöründe gergin bir bekleyiş var...
30.03.2020Pazar
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
Savaş değil virüs!Daha önce savaş dönemlerinde askeri teçhizatlar üreten, ancak sonrasında tamamen kendi asıl işlerine yönelen otomotiv üreticileri, bu kez koronavirüs mücadelesinde yer almaya hazırlanıyor...
23.03.2020Pazar
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
'Yakında herkes istediği aracı bulur'Türkiye’de bir süredir gündemde olan “sıfır araçta arz sıkışıklığı”nın Nisan ayına kadar çözüme kavuşacağı belirtiliyor...
9.03.2020Pazar

Benzer Haber Etiketleri

fiatotomobil psafcabirleşme

Fiat Chrysler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.