Abd Hazine Bakanı Janet Yellen

Abd Hazine Bakanı Janet Yellen

Son dakika ABD Hazine Bakanı Janet Yellen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen haber sayfamızda...

Abd Hazine Bakanı Janet Yellen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 198 abd hazine bakanı janet yellen haberi bulunmuştur.
Yellen'dan borç limitini artırma çağrısı
Yellen'dan borç limitini artırma çağrısıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kongre'nin 18 Ekim'e kadar borç limitini yükseltmek veya askıya almak için harekete geçmemesi halinde Hazine'nin olağanüstü önlemlerinin tükeneceğini belirtti.
28.09.2021Uzmanpara
Yellen'dan 'tarihi kriz' uyarısı
Yellen'dan 'tarihi kriz' uyarısıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ülkenin temerrüde düşmesinin "tarihi bir mali krizi" tetikleyebileceğini belirterek, Kongre'nin federal borç limitini yükseltmesi için bir kez daha çağrıda bulundu.
20.09.2021Uzmanpara
Yellen borç limitini artırma çağrısını yineledi
Yellen borç limitini artırma çağrısını yinelediABD Hazine Bakanı Janet Yellen, borç limitinin artırılmamasının ülke ekonomisine zarar vereceğini belirterek, Kongre'ye iki partinin de desteğiyle borç limitini yükseltme çağrısında bulundu.
9.08.2021Uzmanpara
Yellen'dan Kongreye 'borç limiti' uyarısı
Yellen'dan Kongreye 'borç limiti' uyarısıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kongrenin ülkenin borç limitini yükseltmemesi halinde Bakanlığın 2 Ağustos'ta "olağanüstü önlemler" alması gerekeceğini bildirdi.
24.07.2021Uzmanpara
Yellen: Yardımlar enflasyon yaratmaz
Yellen: Yardımlar enflasyon yaratmazABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD Başkanı Joe Biden'ın ekonomik toparlanma için yaptığı yardımlar ve harcama planlarının, enflasyon yaratmayacağını, böyle bir durumda ise ABD Merkez Bankası'nın bununla başa çıkacak araçları bulunduğunu vurguladı.
3.05.2021Uzmanpara
Yellen'dan iklim değişikliği açıklaması
Yellen'dan iklim değişikliği açıklamasıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, "Kamu yatırımlarını, net sıfır emisyona geçişimizi kolaylaştırabilecek ve finansal sistemimizin işleyişini güçlendirebilecek alanlara yönlendirmeye kararlıyız. Böylece çalışanlar, yatırımcılar ve işletmeler, iklim değişikliğiyle mücadelenin sunduğu fırsatı yakalayabilir." dedi.
22.04.2021Uzmanpara
Yellen'dan iklim değişikliğiyle mücadele kararlılığı
Yellen'dan iklim değişikliğiyle mücadele kararlılığıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, "Kamu yatırımlarını, net sıfır emisyona geçişimizi kolaylaştırabilecek ve finansal sistemimizin işleyişini güçlendirebilecek alanlara yönlendirmeye kararlıyız. Böylece çalışanlar, yatırımcılar ve işletmeler, iklim değişikliğiyle mücadelenin sunduğu fırsatı yakalayabilir." dedi.
21.04.2021Ekonomi
Piyasalarda enflasyon endişeleri devam ediyor
Piyasalarda enflasyon endişeleri devam ediyor Küresel pay piyasalarında, ABD'de artan enflasyon baskılarının ABD Merkez Bankası'nı (Fed) beklenenden önce sıkı para politikasına zorlayabileceği endişeleri devam ederken, bugün İngiltere ve Euro Bölgesi'nde enflasyon verileri ile Fed yetkililerinin konuşmaları yatırımcıların odağında bulunuyor.
17.11.2021Uzmanpara
Yellen'dan borç limiti uyarısı
Yellen'dan borç limiti uyarısıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD'nin borç limitine 15 Aralık'ta ulaşacağını tahmin ettiğini belirtti.
17.11.2021Uzmanpara
Son dakika: Dünyanın merakla beklediği kritik görüşme! Biden ile Şi ilk kez yüz yüze...
Son dakika: Dünyanın merakla beklediği kritik görüşme! Biden ile Şi ilk kez yüz yüze...Gelen son dakika haberine göre; Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile ABD Başkanı Joe Biden'ın çevrim içi görüşmesi başladı. Biden'ın ocakta göreve gelmesinden bu yana iki kez telefonda görüşen liderler, video konferans yoluyla ilk yüz yüze görüşmelerini gerçekleştiriyor.
16.11.2021Dünya
Piyasalar haftaya karışık seyirle başladı
Piyasalar haftaya karışık seyirle başladıKüresel pay piyasalarında, dünya genelinde artmaya devam eden enflasyon baskısı ve Asya'da açıklanan makro ekonomik verilerin karışık sinyaller vermesi fiyatlamaları zorlaştırırken, bölge ve sektör bazlı ayrışmalar dikkati çekiyor.
15.11.2021Uzmanpara
Yellen'dan enflasyon açıklaması
Yellen'dan enflasyon açıklamasıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, COVID-19 salgınını kontrol altına almanın ABD'de enflasyonu aşağı çekmenin anahtarı olduğunu söyledi.
15.11.2021Uzmanpara
Piyasalar Fed öncesi yön arayışında
Piyasalar Fed öncesi yön arayışındaKüresel piyasalarda dün pozitif bir seyir izlenmesinin ardından, yeni günün Asya borsalarında karışık, ABD ve Avrupa endeks vadeli kontratları tarafında ise satıcılı başlaması dikkati çekiyor.
2.11.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle kapandı
New York borsası yükselişle kapandıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,26 artışla 35.913,84 puana yükseldi.
1.11.2021Ekonomi
Asgari kurumlar vergisi anlaşması onaylandı
Asgari kurumlar vergisi anlaşması onaylandıDünyanın en büyük 20 ekonomisinin (G20) liderleri, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) çok uluslu şirketler için küresel asgari vergi anlaşmasını onayladı.
31.10.2021Uzmanpara
G20 liderleri, küresel asgari kurumlar vergisi anlaşmasını onayladı
G20 liderleri, küresel asgari kurumlar vergisi anlaşmasını onayladıDünyanın en büyük 20 ekonomisinin (G20) liderleri, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) çok uluslu şirketler için küresel asgari vergi anlaşmasını onayladı.
30.10.2021Ekonomi
Piyasalar pozitif seyrediyor
Piyasalar pozitif seyrediyorKüresel piyasalar, şirket karlılıklarının 3. çeyrekte beklentilerin üzerinde gerçekleşmeye devam etmesinin iyimserliği ile pozitif seyrini koruyor.
26.10.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününe hafif yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,04 artarak 35.692,62 puana çıktı.
25.10.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününe hafif yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,04 artarak 35.692,62 puana çıktı.
25.10.2021Uzmanpara
Piyasalar haftaya karışık seyirle başladı
Piyasalar haftaya karışık seyirle başladıKüresel piyasalar dünya genelinde artış eğiliminde olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını vakalarına ilişkin tedirginliklerle haftaya karışık bir seyirle başlarken, açıklanmaya devam eden 3. çeyrek şirket finansal sonuçları hafta boyunca pay piyasalarında yatırımcıların odağında olacak.
25.10.2021Uzmanpara
'Enflasyonda kontrolü kaybetmiyoruz'
'Enflasyonda kontrolü kaybetmiyoruz'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, "Enflasyonun kontrolünü kaybetme noktasında olduğumuzu düşünmüyorum." ifadelerini kullandı.
25.10.2021Uzmanpara
Piyasalarda gözler Bailey'de
Piyasalarda gözler Bailey'deKüresel piyasalarda, enflasyon baskısı sonrası para politikasında sıkılaştırıcı adımların fiyatlanması piyasalar için risk unsuru oluştururken, dünkü sözle yönlendirmeleri ile faiz artırım beklentilerini artıran İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey'in bugünkü açıklamaları yatırımcıların odağına yerleşti.
19.10.2021Uzmanpara
Biden'dan kritik yasa tasarısına onay
Biden'dan kritik yasa tasarısına onayABD Başkanı Joe Biden, hükümetin temerrüde düşmesini önlemek amacıyla hazırlanan, borç limitinin kısa süreli artırılmasına yönelik tasarıya onay verdi.
15.10.2021Uzmanpara
Kritik tasarıya onay! Biden resmen imzaladı
Kritik tasarıya onay! Biden resmen imzaladıABD Başkanı Joe Biden, hükümetin temerrüde düşmesini önlemek amacıyla hazırlanan, borç limitinin kısa süreli artırılmasına yönelik tasarıya onay verdi
15.10.2021Ekonomi
Küresel ekonominin devleri tartışılıyor
Küresel ekonominin devleri tartışılıyorİkinci Dünya Savaşı sonrası yeniden şekillenen dünya ekonomisinin simgeleri olan Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) yönetişim modelleri veri usulsüzlüğü skandalıyla sorgulanırken, "Bretton Woods ikizleri" olarak da adlandırılan her iki kurumun itibarının uzun vadeli olarak zarar görmesi bekleniyor.
12.10.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Abd Hazine Bakanı Janet Yellen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.