Abd Hazine Bakanı Janet Yellen

Abd Hazine Bakanı Janet Yellen

Son dakika ABD Hazine Bakanı Janet Yellen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen haber sayfamızda...

Abd Hazine Bakanı Janet Yellen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 410 abd hazine bakanı janet yellen haberi bulunmuştur.
ABD ve İngiltere'den Rus alüminyumuna yasak
ABD ve İngiltere'den Rus alüminyumuna yasak İngiltere ve ABD dünyanın en büyük iki metal borsasını mevcut yasaklar kapsamına alarak yasaklanmış Rus metal ihracatını daha sıkı bir şekilde engellemek için ortak hareket edeceklerini duyurdu.
15.04.2024 Uzmanpara
Rus metallerine yeni yaptırım
Rus metallerine yeni yaptırım Rusya tarafından yeni üretilen alüminyum, bakır ve nikelin ABD’ye ithalatı ile metal borsalarında işlem görmesi ABD ile İngiltere tarafından yasaklandı.
14.04.2024 Ekonomi
Türkiye, 2023’te yüzde 4.5 büyüdü
Türkiye, 2023’te yüzde 4.5 büyüdü Türkiye ekonomisi, 2023 yılında yüzde 4.5 büyüdü. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “2024 yılında, net dış talebin büyümeye pozitif katkı verdiği ılımlı ve dengeli bir büyüme bekliyoruz” dedi.
1.03.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek, ABD Hazine Bakanı ile görüştü
Bakan Şimşek, ABD Hazine Bakanı ile görüştü Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, G20 Zirvesi'nde ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ile bir araya geldi.
29.02.2024 Uzmanpara
Bakan Şimşek, ABD Hazine Bakanı Yellen ile görüştü
Bakan Şimşek, ABD Hazine Bakanı Yellen ile görüştü Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ile görüştü.
29.02.2024 Ekonomi
'Enflasyonla mücadelede ilerleme kaydedildi'
'Enflasyonla mücadelede ilerleme kaydedildi' ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, enflasyonla mücadelede ilerleme kaydedildiğini belirtti.
14.02.2024 Uzmanpara
'Banka dışı mortgage kreditörleri izleniyor'
'Banka dışı mortgage kreditörleri izleniyor' ABD Hazine Bakanı Janet Yellen banka dışı mortgage kreditörlerinden kaynaklanan risklerin takip edildiğini söyledi.
9.02.2024 Uzmanpara
Yellen: Enflasyon kontrol altına alındı
Yellen: Enflasyon kontrol altına alındı ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, enflasyonun kontrol altına alındığını ve Amerikalıların da kendisiyle aynı fikirde olduğunu düşündüğünü ifade etti.
27.01.2024 Ekonomi
'Güçlü büyüme verimlilik artışına işaret ediyor'
'Güçlü büyüme verimlilik artışına işaret ediyor' ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, dördüncü çeyrekteki şaşırtıcı derecede güçlü ekonomik büyümenin enflasyonist baskılarda artış olmaksızın verimlilik artışları ve sağlıklı harcamalara işaret eden "iyi bir şey" olduğunu söyledi.
26.01.2024 Uzmanpara
'Çin ile iyileşme işaretleri cesaret verici'
'Çin ile iyileşme işaretleri cesaret verici' ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Çin ile ilişkilerde iyileşme işaretlerinin cesaret verici olduğunu söyledi.
13.12.2023 Uzmanpara
'ABD ekonomisinde resesyon işaretleri yok'
'ABD ekonomisinde resesyon işaretleri yok' ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD ekonomisinde resesyon işaretlerinin olmadığını söyledi.
6.12.2023 Uzmanpara
'Ekonominin sert sıkılaştırmaya ihtiyacı yok'
'Ekonominin sert sıkılaştırmaya ihtiyacı yok' ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD ekonomisinin sert sıkılaştırmaya ihtiyacının olmadığını, yumuşak inişi yolunda olunduğunu söyledi.
1.12.2023 Uzmanpara
Yellen, Moody's'in borç görüşüne katılmıyor
Yellen, Moody's'in borç görüşüne katılmıyor ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Moody's'in kredi notu görünümünü düşürme nedeni olarak gösterdiği ABD'nin borçlarına ilişkin görüşüne katılmadığını, ABD ekonomisinin güçlü, Hazine piyasasının ise hem güvenli hem de likit olduğunu söyledi.
14.11.2023 Uzmanpara
'Tahvil getirilerinin düşmesi mümkün'
'Tahvil getirilerinin düşmesi mümkün' ABD Hazine Bakanı Janet Yellen son aylarda uzun vadeli tahvil getirilerinde görülen artışın, genişleyen mali açıktan kaynaklanan devlet borçlanmasındaki yükselişten değil güçlü ABD ekonomisinin bir yansıması olduğunu söyledi.
27.10.2023 Uzmanpara
'Tahvildeki yükseliş piyasaları bozmuyor'
'Tahvildeki yükseliş piyasaları bozmuyor' ABD Hazine Bakanı Janet Yellen tahvil getirilerindeki yükselişe bağlı olarak piyasada bir işlev bozukluğu olmadığını belirtti.
10.10.2023 Uzmanpara
'ABD ekonomisinin görünümünde iyimserim'
'ABD ekonomisinin görünümünde iyimserim' ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD ekonomisinin görünümü konusunda iyimser olduğunu belirtti.
4.10.2023 Uzmanpara
ABD’de hükümetin kapanmasına saatler kaldı
ABD’de hükümetin kapanmasına saatler kaldı Temsilciler Meclisi'ndeki aşırı sağcıların Ukrayna'ya askeri yardımları azaltmak için diretmesi federal bütçenin takılmasına yol açtı, ABD'de hükümet son 10 senede dördüncü kez kepenk indiriyor.
30.09.2023 Dünya
Dışişleri bakanı sonrası şimdi de savunma bakanı kayıp! Çin'de kritik iki hafta
Dışişleri bakanı sonrası şimdi de savunma bakanı kayıp! Çin'de kritik iki hafta Çin’de eski Dışişleri Qin Gang bir haber spikeriyle ilişki yaşadığı ortaya çıkınca bir anda ortadan kaybolmuştu. Bu gelişmeden aylar sonra şimdi de ülkenin savunma bakanı kayıplara karıştı.
13.09.2023 Dünya
Yellen, ABD ekonomisi için iyimser
Yellen, ABD ekonomisi için iyimser ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Çin'de yavaşlayan büyüme ve Ukrayna'da yaşanan savaşa rağmen ABD ekonomisine yönelik iyimser olduğunu söyledi.
15.08.2023 Uzmanpara
Dünyada rating rahatsızlığı var
Dünyada rating rahatsızlığı var Fitch’in ABD’nin notunu düşürmesi gözleri rating kuruluşlarına çevirdi. Küresel sermaye hareketlerinde önemli rol oynayan rating kuruluşları yine tartışmanın odağında.
8.08.2023 Ekonomi
Fitch, ABD'nin kredi notunu düşürdü
Fitch, ABD'nin kredi notunu düşürdü Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, ABD'nin kredi notunu mali durum ve borç yüküyle ilgili endişeler nedeniyle düşürdü.
2.08.2023 Uzmanpara
Bir aydır kayıp bakan görevinden alındı
Bir aydır kayıp bakan görevinden alındı Çin Dışişleri Bakanlığı, 1 aydır kendisinden haber alınamayan Dışişleri Bakanı Qin Gang’ın görevinden alınarak yerine Wang Yi’nin getirildiğini duyurdu.
26.07.2023 Dünya
Çinli bakan 3 haftadır ortalıkta yok! Yasak aşk iddiaları dünya basınında
Çinli bakan 3 haftadır ortalıkta yok! Yasak aşk iddiaları dünya basınında Çin Dışişleri Bakanı Qin Gang’dan 3 haftadır haber alınamamasının ardından bakanının yasak aşk yaşadığı iddiaları dünya basınında bomba etkisi yarattı.
20.07.2023 Dünya
Yellen’dan Çin’de ‘mantar diplomasisi!’
Yellen’dan Çin’de ‘mantar diplomasisi!’ ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in Çin ziyaretiyle ilgili ilginç bir detay paylaşıldı.
18.07.2023 Dünya
Kamuda tavizsiz tasarruf dönemi! Taşıt, tören,harcama...
Kamuda tavizsiz tasarruf dönemi! Taşıt, tören,harcama... Bakan Mehmet Şimşek imzasıyla kamu kurumlarına gönderilen genelgeye göre, harcamalar gözden geçirilecek, tasarruf raporu hazırlanacak. Taşıt kullanımı, tören ve ağırlama faaliyetleri mercek altında. Şimşek sosyal medyadan da, “Kamu harcamalarını da rasyonelleştireceğiz” dedi.
18.07.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Abd Hazine Bakanı Janet Yellen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.