Aytaç Yalman

Aytaç Yalman

Türk asker.29 Temmuz 1940 yılında Üsküdar, İstanbul'da doğdu. 1960 Yılında Kara Harp Okulundan, 1961 yılında Piyade Okulundan, 1971 yılında Kara Harp Akademisinden, 1976 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisinden mezun oldu. 1961-1976 yılları arasında Kara Kuvvetleri'nin çeşitli birliklerinde Takım ve Bölük komutanlıkları ile Karargah Subaylığı ve Kurmay Başkanlıkları görevlerinde bulundu. 1976 - 1980 yılları arasında Silahlı Kuvvetler Akademisinde Öğretim Üyesi, 1980-1982 yılları arasında Ege Ordusu ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı olarak görev yapmayı müteakip, 1982-1983 yılları arasında 50. Piyade Alay Komutanlığı görevini icra etti. 1983 - 1985 yılları arasında Kara Harp Akademisi, 1985-1986 yılları arasında da Kara Harp Okulu Öğretim Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1986 yılında Tuğgeneral rütbesine terfi ederek Kara Harp Okulu Komutan Yardımcılığına, 1987 yılında da 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığına atandı. 1990 yılında Tümgeneral rütbesine yükseldi. 1990-1993 yılları arasında Kara Kuvvetleri Personel Daire Başkanlığı, 1993-1994 yılları arasında Piyade Okul Komutanlığı yaptı. 1994 yılında Korgeneral rütbesine yükselerek Kara Kuvvetleri Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı görevine atandı. 1995 - 1998 yılları arasında Adana'da bulunan 6. Kolordu Komutanlığı görevini yürüttü. 1998 yılında Orgeneralliğe terfi ederek 2. Ordu Komutanlığına atandı.1998 yılında Suriye ile yaşanan krizi müteakip 20 Ekim 1998 tarihinden itibaren Adana Mutabakatı gereği, Türkiye Cumhuriyeti adına Türkiye-Suriye güvenlik ilişkilerini yürüttü. 24 Ağustos 2000 tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı görevine atandı. 24 Ağustos 2002 tarihinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na getirildi. TSK Üstün Hizmet Madalyası, Üstün Cesaret Madalyası, Altın Şeref Madalyası sahibidir.Ergenekon davası kapsamında ortaya çıkan eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek'e ait olduğu iddia edilen günlüklerle ilgili hakkında soruşturma yürütülmektedir.

Aytaç Yalman

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 517 aytac yalman haberi bulunmuştur.
2020'de Google'da en çok ne arandı? İşte Türkiye’de ve dünyada yılın arama trendleri
2020'de Google'da en çok ne arandı? İşte Türkiye’de ve dünyada yılın arama trendleriGoogle, Türkiye’de ve dünyada merakla beklenen yılın arama sonuçlarında öne çıkan trendleri (Google Year in Search 2020) açıkladı. Türkiye’nin genel arama sonuçları kategorisinde ilk üç sırada “EBA”, “Dolar kaç TL” ve “Corona virüsü” arama sonuçlarına göre en çok artış gösteren konular oldu. “Deprem” ise dördüncü sırada yer aldı. “Coronavirus” dünya genelinde 2020’nin en önemli yükselen trendi olarak karşımıza çıkıyor. Dünya genelinde tarifler kategorisinde de Türkçe “ekmek” ikinci sırada yer alırken, “lahmacun” beşinci sıradan listeye giriş yaptı. İşte 2020'de Google'da en çok arananlar...
10.12.2020Teknoloji
Şerife Bacı Kimdir? Kısaca Hayatı Ve Hikayesi
Şerife Bacı Kimdir? Kısaca Hayatı Ve HikayesiKurtuluş Savaşı kahramanlarından birisi olarak kabul edilen Şerife Bacı'nın ismi dönem dönem gündeme gelebiliyor. İnebolu'da kadın kahramanların tümünü simgeleyen Şerife Bacı, yaptıklarıyla Kurtuluş Savaşı mücadelesinin önemli simgelerinden birisi olmuştur. Şerife Bacı kimdir, hayatı ve hikayesi nedir gibi soruların cevabını sizler için hazırladık.
16.06.2020Eğitim
'İkinci dalga değil dalgalı seyir olur'
'İkinci dalga değil dalgalı seyir olur'İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, Türkiye’nin koronavirüsle geçirdiği 90 günü Milliyet’e değerlendirdi: “Kovid-19’un ateşi sönse de közü duruyor”
12.06.2020Gündem
Son dakika...Coorna virüs hız yüzde 1'e düştü! Kırılma tarihi duyuruldu
Son dakika...Coorna virüs hız yüzde 1'e düştü! Kırılma tarihi duyurulduSon dakika haberlere göre, ilk koronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart’tan beri iki ay geçti. Vaka artışı bakımından 11 Nisan’da tepe noktayı gören Türkiye’de 24 Nisan kırılma oldu, ilk kez iyileşen hasta sayısı yeni vaka sayısını geçti. 10 Mayıs itibarıyla ise vaka artış hızı yüzde 1 seviyesine geriledi.
12.05.2020Gündem
2 ay sonra yoğun bakımdan çıktı
2 ay sonra yoğun bakımdan çıktıKara Kuvvetleri eski komutanı Aytaç Yalman'a müdahale ederken enfekte olan ve 2 aydır tedavi edilen dahiliye uzmanı Dr. Elçin Umur yoğun bakımdan çıktı. Dr. Umur, yoğun bakımdan kliniğe alınırken bu mutlu anlara ait görüntüleri doktor arkadaşları paylaştı.
6.05.2020Haberler
Aytaç Yalman'ı tedavi ederken enfekte olmuştu! Flaş gelişme...
Aytaç Yalman'ı tedavi ederken enfekte olmuştu! Flaş gelişme...Kara Kuvvetleri eski komutanı Aytaç Yalman'a müdahale ederken enfekte olan ve 2 aydır tedavi edilen dahiliye uzmanı Dr. Elçin Umur yoğun bakımdan çıktı. Dr. Umur, yoğun bakımdan kliniğe alınırken bu mutlu anlara ait görüntüleri doktor arkadaşları paylaştı.
6.05.2020Gündem
En az bir yıla bedel bir ay
En az bir yıla bedel bir ay11 Mart: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de ilk Kovid-19 vakasının görüldüğünü açıkladı. 17 Mart: Türkiye’de Kovid-19’dan ilk ölümün gerçekleştiği bildirildi ve sonra diğer vakalar geldi. Milliyet olarak geçen bir ayda koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de neler yaşandığına bir göz attık.
11.04.2020Gündem
Bakan Akar'dan Yalman'ın yakınlarına taziye
Bakan Akar'dan Yalman'ın yakınlarına taziyeMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, merhum Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman'ın eşi Belma Yalman'ın hayatını kaybetmesi nedeniyle yakınlarına taziye dileklerini iletti.
8.04.2020Siyaset
Son dakika! Aytaç Yalman’ın eşi Belma Yalman corona virüsten hayatını kaybetti
Son dakika! Aytaç Yalman’ın eşi Belma Yalman corona virüsten hayatını kaybettiGelen bir son dakika haberine göre; corona virüsten ölen Kara Kuvvetleri eski Komutanı Aytaç Yalman'ın eşi Belma Yalman da hayatını kaybetti.
8.04.2020Gündem
Aytaç Yalman’ın doktoru ve koruması corona virüse yakalandı
Aytaç Yalman’ın doktoru ve koruması corona virüse yakalandıCorona virüs nedeniyle hayatını kaybeden Kara Kuvvetleri eski Komutanı Aytaç Yalman’ın doktoru ve korumasının da korona virüse yakalandığı öğrenildi. Yalman'ın doktoru ve koruması yoğun bakımda tedavi altına alındı.
26.03.2020Gündem
Fenerbahçe Orduevi'nde koronavirüs önlemleri
Fenerbahçe Orduevi'nde koronavirüs önlemleriFenerbahçe Orduevi'nde koronavirüs salgınına karşı önlemler artırıldı. Askerlerin maske taktıkları görülürken, orduevine girmek isteyenlerin ateşi ölçülüyor.
21.03.2020Gündem
Sağlık Bakanı Koca Meclis’i bilgilendirdi: Altyapımız kötü  senaryolara hazır
Sağlık Bakanı Koca Meclis’i bilgilendirdi: Altyapımız kötü senaryolara hazırKoronavirüs salgınıyla mücadele çalışmaları hakkında TBMM Genel Kurulu’nda bilgi veren ve soruları yanıtlayan Sağlık Bakanı “Türkiye en önde tedbirleri almış durumda. Altyapı açısından olası kötü senaryolara karşı hazırız” ifadelerini kullandı
20.03.2020Gündem
Türkiye'nin corona mücadelesi! Son 24 saatte neler yaşandı?
Türkiye'nin corona mücadelesi! Son 24 saatte neler yaşandı?Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte yapılan 1981 testten 168'inin pozitif çıktığını, 191 olan hasta sayısının ise 359'a ulaştığını açıkladı.
19.03.2020Gündem
Son dakika: Bakanı Fahrettin Koca'dan resmi açıklama! Corona virüsten 3. can kaybı...
Son dakika: Bakanı Fahrettin Koca'dan resmi açıklama! Corona virüsten 3. can kaybı...Son dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona virüsü konusunda alınan tedbirler çerçevesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bilgilendirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, emekli Orgeneral Aytaç Yalman ile Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısının 3'e çıktığını bildirdi.
19.03.2020Siyaset
Son dakika... Aytaç Yalman'ın eşi Belma Yalman'ın corona virüsü testi de pozitif çıktı!
Son dakika... Aytaç Yalman'ın eşi Belma Yalman'ın corona virüsü testi de pozitif çıktı!Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın ölüm haberine ilişkin yaptığı açıklamada 4 gün önce GATA'ya müracaat etti diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aynı zamanda vefat eden Aytaç Yalman'ın eşi Belma Yalman'ında corona virüsü testinin pozitif çıktığını açıkladı. Peki Belma Yalman hangi hastanede karantina altında?
19.03.2020Gündem
Aytaç Yalman kimdir? Aytaç Yalman'ın corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı! Hayatını hangi hastanede kaybetti?
Aytaç Yalman kimdir? Aytaç Yalman'ın corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı! Hayatını hangi hastanede kaybetti?Aytaç Yalman kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Başhekimlik tarafından yapılan açıklamada Aytaç Yalman'ın ölüm nedeninin corona virüsü olduğu duyurulmasının ardından bir açıklama da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Yapılan açıklamada Yalman'ın ölümü ile Türkiye'de corona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı 3'e yükseldi. Aytaç Yalman kimdir, kaç yaşındaydı, nerede yaşıyordu?
19.03.2020Gündem
Aytaç Yalman kimdir? Aytaç Yalman'ın ölüm nedenine ilişkin Başhekimlik açıklama yaptı!
Aytaç Yalman kimdir? Aytaç Yalman'ın ölüm nedenine ilişkin Başhekimlik açıklama yaptı!Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği iddia edilmişti. Tedavi gördüğü hastanenin başhekimliği tarafından açıklama geldi. Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde önceki gün hayatını kaybeden Aytaç Yalman'ın ölümüne ilişkin Başhekimlik tarafından yapılan açıklamada corona virüsü nedeniyle öldüğü kanaati konulmuştur denildi. Peki Aytaç Yalman kimdir, neden öldü?
19.03.2020Gündem
Son dakika... Aytaç Yalman'ın ölümüyle ilgili hastaneden flaş açıklama! Corona virüs...
Son dakika... Aytaç Yalman'ın ölümüyle ilgili hastaneden flaş açıklama! Corona virüs...Gelen son dakika haberine göre, eski Kara Kuvvetleri Komutanlarından Aytaç Yalman'ın ölümüyle ilgili yapılan açıklamada corona virüs değerlendirmesinde bulunuldu.
19.03.2020Gündem
Aytaç Yalman hayatını kaybetti
Aytaç Yalman hayatını kaybettiTürk Kara Kuvvetleri’nin 41’inci Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman, Ankara’da tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde önceki gün hayatını kaybetti...
18.03.2020Siyaset
Kitapseverler Agora’da buluşacak
Kitapseverler Agora’da buluşacakAgora Alışveriş Merkezi, ünlü yazarları, müzisyenleri ve sanatçıları ağırlamaya devam ediyor.
21.10.2017Ege
‘Kimliğim teokratik bir darbeye uymaz’
‘Kimliğim teokratik bir darbeye uymaz’‘Darbe girişimine iştirak eden medya unsurları soruşturması’ kapsamında haklarında dava açılan gazeteci yazar Ahmet Altan, ve kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan ile gazeteci Nazlı Ilıcak’ın da arasında olduğu 17 sanığın yargılanmasına dün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde devam edildi.
20.06.2017Gündem
ADOB’da Cumhuriyet Bayramı’nda 15 Temmuz konseri
ADOB’da Cumhuriyet Bayramı’nda 15 Temmuz konseriAnkara Devlet Opera ve Balesi (ADOB), her yıl özel günlerde özel konserlere imza atıyordu.
18.10.2016Gündem
‘Rapordaki isimler tutuklandı’
‘Rapordaki isimler tutuklandı’Abdullah Öcalan’ı ilk sorgulayan komutan olarak bilinen emekli Albay Hasan Atilla Uğur, FETÖ/PDY’nin Silahlı Kuvvetler’deki yapılanmasıyla ilgili 2003’te hazırlanan istihbarat raporunun detaylarını Milliyet’e anlattı.
3.08.2016Gündem
Muharebeyi kazandık  ancak savaşı kaybettik
Muharebeyi kazandık ancak savaşı kaybettikİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü, Osmanlı Devleti’nin son zaferi Kut’ül Amare’nin 100. yılı nedeniyle dün Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bir dizi etkinlik düzenledi.
12.05.2016Gündem
Tahsin Şahinkaya  toprağa verildi
Tahsin Şahinkaya toprağa verildiGATA’de tedavi görürken yaşamını yitiren 12 Eylül darbesinin Hava Kuvvetleri Komutanı Şahinkaya’nın cenazesine çok sayıda asker katıldı
11.07.2015Gündem

Benzer Haber Etiketleri

aytaç yalmancoronaCorona virüskoronavirüscorona virüsü

Aytaç Yalman ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.