Göçmen Kampı

Göçmen Kampı

Son dakika göçmen kampı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan göçmen kampı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan göçmen kampı haber sayfamızda...

Göçmen Kampı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 133 göçmen kampı haberi bulunmuştur.
Son dakika... Bahçeli'den İmamoğlu tepkisi: Gözümüzden kaçtığı sanılmasın!
Son dakika... Bahçeli'den İmamoğlu tepkisi: Gözümüzden kaçtığı sanılmasın!Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 'CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bürokratlara değil İBB Belediye Başkanı'na kafa yormalıdır. Gözümüzden kaçtığı sanılmasın sipariş bir senaryo devrededir. İl il , ilçe ilçe gezmekteki amacı nedir? Bu belediye başkanının Yunanistan ziyaretine neden ihtiyaç duymuştur?' dedi.
19.10.2021Siyaset
Meksika Devlet Başkanı'ndan 'göçmen kampı' açıklaması
Meksika Devlet Başkanı'ndan 'göçmen kampı' açıklamasıMeksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, son haftalarda yeniden tırmanışa geçen düzensiz göç nedeniyle ülkesinin bir göçmen kampına dönüşmesini istemediğini belirtti.
25.09.2021Dünya
‘Avrupa ülkeleri de yaptı’
‘Avrupa ülkeleri de yaptı’AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti MYK toplantısı sürerken açıklamalarda bulundu. Sosyal medya düzenlemesine ilişkin konuşan Çelik, sosyal medyayı “hem yalan haberlerin çok kolay yayıldığı hem de manipülasyonların çok kolay yapıldığı bir zemin” olarak niteledi. Çelik, “Dolayısıyla burasıyla ilgili bir düzenleme ihtiyacı söz konusudur. Bunu Avrupa ülkeleri de başka ülkeler de yapmışlardır” dedi.
3.09.2021Siyaset
Son dakika! AK Parti MYK sonrası Ömer Çelik'ten açıklamalar
Son dakika! AK Parti MYK sonrası Ömer Çelik'ten açıklamalarAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, "Mültecilere sahip çıkma görevini Türkiye tek başına yerine getirmiştir. Bundan sonra Türkiye'nin bir tane daha göçmen alacak durumu yoktur." ifadelerini kullandı. Çelik, 'Yüzde 7 seçim barajı netleşmiştir. Cumhur İttifakı'nın yaklaşımı budur.' sözlerine yer verdi.
2.09.2021Siyaset
AK Parti Sözcüsü Çelik: Silahlı kuvvetlerine Afganistan'da ihtiyaç kalmadı
AK Parti Sözcüsü Çelik: Silahlı kuvvetlerine Afganistan'da ihtiyaç kalmadıAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kabil Havalimanı'ndan Türk askerlerinin çekilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Muhalefetin de tavrını eleştiren Çelik "Gelinen noktada, bütün diplomatik ve askeri seçenekler değerlendirildikten sonra silahlı kuvvetlerimizin orada kalmasına bir ihtiyaç olmadığı değerlendirilmiştir. Dolayısıyla bunların bir kere daha 'Cumhurbaşkanı, başka devletlerle anlaşma yaptığı için bunu istiyor' şeklindeki tezi çökmüştür" diye konuştu.
28.08.2021Siyaset
Özhaseki: Burası göçmen kampı değil
Özhaseki: Burası göçmen kampı değilAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Afgan göçmen tartışmaları için, "Ülkeye gelmemesi hususunda elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda Batı'nın kendine has birtakım iç siyasi dengeleri ile yaptıkları konuşmaları da kınıyoruz ve kendilerine geri iade ediyoruz. Burası göçmen kampı değil" dedi.
26.08.2021Siyaset
‘Bir mülteciye daha kapasitemiz yok’
‘Bir mülteciye daha kapasitemiz yok’Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık ettiği MKYK toplantısının ardından konuşan AK Parti Sözcüsü Çelik, “Türkiye’nin bir tane daha fazla mülteci alacak kapasitesi yoktur. Türkiye toplama kampı değildir” dedi.
24.08.2021Siyaset
Son dakika! AK Parti MKYK sonrası Ömer Çelik'ten yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika! AK Parti MKYK sonrası Ömer Çelik'ten yüz yüze eğitim açıklamasıAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitimle ilgili konuşan Çelik, "Eğitim öğretim yılı 6 Eylül'de başlayacak. Bu sene tüm kademelerde 5 gün eğitim yapılacak. Mevcut müfredata uyulacak. Eğitim, pandemi öncesinde olduğu gibi olacak. Mazereti varsa TRT'ye bağlı EBA üzerinde eğitime katılınabilecek. Ders saatlerinin azaltılmaması çocukların geleceği için çok önemli. Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı bir rehber hazırladı. Buna ciddiyetle uyulması gerekiyor." dedi. "Afganistan'da Mehmetçiğin güvenliği esas olmak üzere her türlü tedbiri alacak senaryo çalışılmıştır." diyen Çelik, "Türkiye'nin bir tane daha mülteci alacak, bu yükü kaldıracak kapasitesi yoktur." ifadelerini kullandı.
23.08.2021Siyaset
MHP lideri Bahçeli'den Taliban açıklaması: Görüşmek dahil her seçenek dikkate alınmalı
MHP lideri Bahçeli'den Taliban açıklaması: Görüşmek dahil her seçenek dikkate alınmalıMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, "Afganistan’daki Gelişmeler ve Düzensiz Göçle" ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 'Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’nın teklif ve temennileri ya cehaletinin ya da cüretkar korkaklığının sonucudur. Afganistan’dan dönmek demek Anadolu coğrafyasını tehlikeye atmak demektir. Kılıçdaroğlu’nun aklı da, anlayışı da, siyaset kavrayışı da bunu idrak etmeye kafi değildir. Afganistan’daki yeni yönetimle düzensiz göçün önlenmesi hususunda muhakkak surette anlaşma, temas ve fikir birliği temin edilmesi şarttır. Taliban’la görüşmek dahil her seçenek dikkate alınmalıdır.' dedi.
16.08.2021Siyaset
‘Türkiye kimsenin göç kampı değil’
‘Türkiye kimsenin göç kampı değil’AK Parti Sözcüsü Çelik, “Türkiye ölümden kaçan insanlara kucak açar. Bunun istismar edilmesine kesinlikle müsaade etmeyiz. Türkiye, hiç kimsenin göçmen kampı değildir” dedi
10.08.2021Siyaset
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik: Ben göçmenim diyerek milletimize saygısızlık yapana müsaade edemeyiz
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik: Ben göçmenim diyerek milletimize saygısızlık yapana müsaade edemeyizAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, "Malesef siyaset kurumunun yangının sönmesi konusunda bir hassasiyet göstermesi gerekirken bazı siyasetçilerimiz fitne ateşi diktiğini gördük. Selfie çekilerek burada müdahale edilmiyor gibisinden göz göre göre yalan diyebileceğimiz fitne ateşinin körüklenmeye çalışıldığını gördük. Siyasetçi birisi 'Sadece AK Partililere yardım ediliyor' gibisinden en vahşi yalanlardan birini söyleyebiliyor." dedi. Çelik, "Çelik: "Kendisinin göçmen olduğunu söyleyip de milletimize karşı aşırı ifadeler kullanan bazı tipler sosyal medyada gözüküyor, bunlara karşı da gereği hukuk içerisinde yapılır." ifadelerini kullandı.
9.08.2021Gündem
Son dakika! Yunanistan'da orman yangınları sebebiyle Atina-Selanik yolu kapatıldı
Son dakika! Yunanistan'da orman yangınları sebebiyle Atina-Selanik yolu kapatıldıYunanistan da günlerdir devam eden orman yangınlarına teslim olmuş durumda. Ülkede orman yangınları kontrol altına alınamazken son olarak Atina-Selanik karayolu da trafiğe kapatıldı.
6.08.2021Dünya
Fransa Calais'deki göçmen kampı dağıtıldı
Fransa Calais'deki göçmen kampı dağıtıldıFransa'nın kuzeyindeki Calais kentinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu kampın, sabah saatlerinde polis tarafından dağıtıldığı bildirildi.
4.06.2021Dünya
AB ve Yunanistan Midilli Adası'na yeni göçmen merkezi kuruyor
AB ve Yunanistan Midilli Adası'na yeni göçmen merkezi kuruyorYaz mevsimindeki yangında küle dönen Yunanistan'daki en büyük göçmen kampı Moria'nın yeniden kurulması için önemli adım atıldı. Yeni merkezin Eylül 2021'de açılması bekleniyor.
3.12.2020Dünya
Moria göçmenleri geçici kampa taşındı
Moria göçmenleri geçici kampa taşındıYunanistan'ın en büyük kampının kül olmasıyla sokakta kalan sığınmacılar, Midilli Adası'nda kurulan çadır kamplara yerleştirildi.
17.09.2020Dünya
Moria yangınına beş gözaltı
Moria yangınına beş gözaltıYunanistan polisi, Midilli adasında bulunan, ülkenin en büyük mülteci kampı Moria'da geçen hafta çıkan ve kampı tamamen kullanılamaz hale getiren yangınlarla ilgili olarak 5 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.
15.09.2020Dünya
Gözaltı merkezlerinde göçmen çocuklar serbest kalıyor
Gözaltı merkezlerinde göçmen çocuklar serbest kalıyorABD'de bir federal yargıç, koronavirüs salgınının vurduğu merkezlerde tutulan 124 çocuğun Temmuz ayı ortasına kadar salıverilmesine karar verdi.
27.06.2020Dünya
Son dakika... Canlı Blog: Gündeme bomba gibi düştü! 'Ölmesini istedim...'
Son dakika... Canlı Blog: Gündeme bomba gibi düştü! 'Ölmesini istedim...'Son dakika haberlere göre, ünlü oyuncu corona virüse yakalanan İngiltere Başbakanı Johnson için televizyonda inanılmaz bir yorum yaptı. Rusya'da altı gün üst üste 10 bini aşkın vaka belirlendi. İspanya'da günlük ölü sayısı yeniden 200'ün altına düştü, Brezilya'da 804 ölümle günlük rekor kırıldı. Hollanda'da 22 sığınmacıda virüs saptanınca göçmen kampı karantinaya alındı.
9.05.2020Dünya
Dünyada corona virüsle ilgili yaşanan son gelişmeler
Dünyada corona virüsle ilgili yaşanan son gelişmelerDünya genelinde yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını kaynaklı can kaybı sayısı 70 bine yaklaşırken, vaka sayısı 1 milyon 250 bini aştı.
5.04.2020Dünya
Son dakika... Korkunç haberler ardı ardına geliyor! Binlerce ölüm...
Son dakika... Korkunç haberler ardı ardına geliyor! Binlerce ölüm...Dünyada corona virüsten can kaybı 65 bini aştı, ABD'de son 24 saatte 1331 insan hayatını kaybetti. Bir günde İspanya'da 674, İngiltere'de 621, Belçika'da 164, İran'da 151 Covid-19 hastası yaşamını yitirdi. Yeryüzünde 3 Nisan tarihinde 101 bin 566, 4 Nisan tarihinde ise 84 bin 821 corona virüs vakası belirlendi, bu sabah itibariyle corona virüs 1 milyon 200 bini aşkın insana bulaştı. Corona virüs kapıp iyileşenlerin sayısı da 250 bini aştı.
5.04.2020Dünya
Yunanistan sınırında bekleyişi 19'uncu gününde!
Yunanistan sınırında bekleyişi 19'uncu gününde!Türkiye’nin sınırlarında 'serbest geçiş' uygulamasının ardından Avrupa ülkelerine gitmek için Edirne'ye akın eden göçmenlerin Yunanistan'a geçişleri sürerken, Pazarkule Sınır Kapısı çevresinde yaklaşık 10 bin kişi, olumsuz hava şartlarına rağmen 19 gündür bekliyor.
17.03.2020Gündem
İtalya'ya düzensiz göçmen gelişlerinde rekor azalma
İtalya'ya düzensiz göçmen gelişlerinde rekor azalmaİtalya'ya Akdeniz üzerinden gelen düzensiz göçmen sayısı önceki yıllara göre azalarak 11 bin 439'a geriledi.
25.12.2019Dünya
Son dakika: İtalya’dan Almanya ve Fransa’ya sert tepki!
Son dakika: İtalya’dan Almanya ve Fransa’ya sert tepki!İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini, "Alman hükümetinden benim şantaj olarak yorumladığım bir e-posta geldi. 'Biz (İtalyan sahil güvenlik gemisi Gregoretti'deki) 30 göçmeni alıyoruz, siz de yaklaşmakta olan Alman (Alan Kurdi) gemisindeki 40 göçmeni alın' diyorlar. Gemi, kara sularımıza girerse el koyarız. Almanlar ve Fransızlar, bize Avrupa'nın göçmen kampı gibi davranamazlar' dedi.
2.08.2019Dünya
İtalyan gemisindeki göçmenler Avrupa ülkelerine dağıtılacak
İtalyan gemisindeki göçmenler Avrupa ülkelerine dağıtılacakGünlerdir Gregoretti isimli sahil güvenlik gemisinde tutulan göçmenler, Almanya, Fransa, Portekiz, Lüksemburg ve İrlanda arasında paylaştırılacak. Sorunun çözüldüğünü, aşırı sağcı Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Salvini duyurdu. Salvini ayrıca, gün içinde bir Alman sivil toplum kuruluşuna ait geminin İtalyan sularına girişini yasaklayan kararı imzalayacağını açıkladı.
31.07.2019Dünya
AK Parti MYK toplantısı sonrası flaş açıklamalar
AK Parti MYK toplantısı sonrası flaş açıklamalarAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Defalarca söyledik, Türkiye sadece terörle mücadeleye indirgeyeceğiniz bir askeri karargah veya sadece göçmenlerin barınmasına dönük olarak bakabileceğiniz bir göçmen kampı değil. Güçlü demokrasisi olan son derece güçlü bir Avrupa devletidir. Fransa ne kadar Avrupa devleti ise Türkiye’de o kadar Avrupa devletidir” dedi. AK Parti MYK toplantısı sonrası düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularına cevap veren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, af konusuna ilişkin daha önceki pozisyonlarını koruduklarını söyledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği af ile ilgili bir gelişme olup olmadığının sorulması üzerine Ömer Çelik, “Gündemimizde bu konu yok. Yetkili kurullarımızda herhangi bir yeni değerlendirme olmadı. Daha önce açıkladığımız pozisyonu koruyoruz. Konu ile ilgili tartışmaları takip ediyorum ama bizim gündemimizde yok” diye konuştu.
11.09.2019Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Göçmen Kampı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.