Goldman Sachs

Goldman Sachs

Son dakika goldman sachs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan goldman sachs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan goldman sachs haber sayfamızda...

Goldman Sachs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.379 goldman sachs haberi bulunmuştur.
Ekonomistten çok çarpıcı altın tahmini
Ekonomistten çok çarpıcı altın tahmini İran’ın İsrail’e yönelik saldırıları sonrası devam eden gerginliğin piyasalara etkisini Ekonomist Prof. Dr. Volkan Öngel yorumladı. “İran'ın İsrail'e yönelik saldırıları, küresel borsalarda satış dalgasını tetiklerken altın ve petrol fiyatlarında da önemli dalgalanmalara sebep oldu” şeklinde konuşan Öngel, “Yıl sonu altının ons fiyatı 2 bin 700 dolar seviyelerini görebilir” ifadelerini kullandı.
15.04.2024 Ekonomi
Goldman Sachs'tan altın tahmini
Goldman Sachs'tan altın tahmini Goldman Sachs, 2024 sonu için ons altın fiyat hedefini 2700 dolara çıkardı.
15.04.2024 Uzmanpara
Çin'de enflasyon yavaşladı
Çin'de enflasyon yavaşladı Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin'in tüketici enflasyonu mart ayında gıda ve seyahat fiyatlarındaki gerilemeyle sert bir şekilde düştü.
11.04.2024 Uzmanpara
'Ham madde fiyatları %15 yükselebilir'
'Ham madde fiyatları %15 yükselebilir' Goldman Sachs'a göre ham madde fiyatları %15 yükselebilir.
25.03.2024 Uzmanpara
Yabancı Merkez’in hamlesini övdü
Yabancı Merkez’in hamlesini övdü Merkez Bankası’nın faizi yüzde 50’ye çıkarmasının ardından yabancı finans kuruluşları bu adımın enflasyonla mücadeleye verilen önemi gösterdiği görüşünde.
23.03.2024 Ekonomi
Goldman Sachs, BoJ'un faiz artırmasını bekliyor
Goldman Sachs, BoJ'un faiz artırmasını bekliyor Goldman Sachs, güçlü ücret artışlarının ardından Japonya Merkez Bankası'nın (BoJ) salı günkü toplantıda 2007'den bu yana ilk kez faiz oranlarını artırmasını beklediğini bildirdi.
18.03.2024 Uzmanpara
Goldman, Apple hissesini listesinden çıkardı
Goldman, Apple hissesini listesinden çıkardı Goldman Sachs Group, zayıf talep endişelerine ve hisselerindeki düşük performansa işaret ederek Apple Inc'i en çok satın alınacaklar 'Directors' Cut' listesinden çıkardı.
4.03.2024 Uzmanpara
Goldman Sachs'tan 1 milyar dolarlık anlaşma
Goldman Sachs'tan 1 milyar dolarlık anlaşma Goldman Sachs ve Abu Dabi'nin egemen varlık fonu Mubadala, Asya Pasifik'teki özel kredilere ortak yatırım yapacakları 1 milyar dolarlık bir anlaşma yaptıklarını duyurdu.
26.02.2024 Uzmanpara
Goldman Sachs petrol tahminini revize etti
Goldman Sachs petrol tahminini revize etti Goldman Sachs, brent petrol için fiyat tahminini 87 dolar/varile çıkardı.
26.02.2024 Uzmanpara
'Faiz indirimi altın ve petrolü yükseltir'
'Faiz indirimi altın ve petrolü yükseltir' Goldman Sachs tarafından yapılan açıklamada ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz indirimine gitmesinin altın, bakır, ham petrol ve petrol ürünlerinin fiyatlarını yükselteceği belirtildi.
21.02.2024 Uzmanpara
BoE’den faiz indirimi beklentisi ötelendi
BoE’den faiz indirimi beklentisi ötelendi Goldman Sachs, İngiltere Merkez Bankası’ndan (BoE) faiz indirimi beklentisini hazirana öteledi.
20.02.2024 Uzmanpara
Goldman Sachs, S&P 500 tahminini revize etti
Goldman Sachs, S&P 500 tahminini revize etti Goldman Sachs Group stratejistleri, S&P 500 endeksi için 2024 hedefini ikinci kez yükseltti.
19.02.2024 Uzmanpara
3 milyar dolarlık tahvil ihracı
3 milyar dolarlık tahvil ihracı Hazine 3 milyar dolarlık tahvil ihracı yaptı. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, bu yılın dış finansman programı çerçevesinde, dolar cinsinden tahvil ihracı için BBVA, Citi, Goldman Sachs ve Morgan Stanley’e 8 Şubat’ta yetki verildi.
10.02.2024 Ekonomi
Goldman Sachs'a işlem ücreti soruşturması
Goldman Sachs'a işlem ücreti soruşturması Goldman Sachs vadeli işlemlerden aldığı ücretler nedeniyle soruşturma geçiriyor.
9.02.2024 Uzmanpara
Goldman Sachs'tan altın tahmini
Goldman Sachs'tan altın tahmini Goldman Sachs'a göre altın fiyatları, faiz oranlarını sabit tutan ancak mart ayında bir faiz indiriminin olası olmadığına işaret eden bu haftaki Fed toplantısının ardından konsolidasyon modunda kaldı.
2.02.2024 Uzmanpara
ABD'de şirketlerin tahvil ihracı rekor kırdı
ABD'de şirketlerin tahvil ihracı rekor kırdı ABD'de şirketler uzun vadeli borçlanma maliyetlerindeki düşüşten faydalanmak isterken, önde gelen firmalar ocak ayında 188,57 milyar dolarlık tahvil sattı.
30.01.2024 Uzmanpara
Goldman Sachs, Fed'den 4 faiz indirimi bekliyor
Goldman Sachs, Fed'den 4 faiz indirimi bekliyor Goldman Sachs Group Küresel Ticaret Stratejisi Başkanı Joshua Schiffrin'e göre ABD Merkez Bankası (Fed) mart ayından itibaren faiz oranlarını bu yıl toplam dört kez düşürecek ve enflasyon merkez bankasının %2'lik hedefine ulaşacak.
23.01.2024 Uzmanpara
Dolar bugün ne kadar oldu?
Dolar bugün ne kadar oldu? Dolar/TL haftanın ikinci işlem gününe 30.25’in üzerinde başladı.
23.01.2024 Uzmanpara
Altın fiyatlarında son durum ne?
Altın fiyatlarında son durum ne? Geçtiğimiz yılın en iyi getiri sunan yatırım aracı altın yeni yılın ilk ayında da oldukça hareketli bir seyir izliyor. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) mart ayında vereceği faiz kararına ilişkin piyasalardaki fiyatlamalar altın üzerinde etkili oluyor. İşte detaylar...
23.01.2024 Uzmanpara
'Türkiye’de enflasyon daha hızlı gerileyebilir'
'Türkiye’de enflasyon daha hızlı gerileyebilir' ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs’ın yayınladığı raporda, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın piyasadaki para arzını azaltma hızı göz önünde bulundurulduğunda enflasyonun beklenenden daha hızlı gerileyebileceği vurgulandı.
19.01.2024 Uzmanpara
"Türkiye'de enflasyon beklenenden daha hızlı gerileyebilir"
"Türkiye'de enflasyon beklenenden daha hızlı gerileyebilir" ABD'li yatırım bankası Goldman Sachs'ın yayımladığı raporda, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın piyasadaki para arzını azaltma hızı göz önünde bulundurulduğunda, enflasyonun beklenenden daha hızlı gerileyebileceği vurgulandı.
19.01.2024 Ekonomi
'ABD'de enflasyon inatçı kalabilir'
'ABD'de enflasyon inatçı kalabilir' Goldman Sachs CEO'su David Solomon, ABD'de enflasyonun beklenenden daha inatçı kalabileceğini söyledi.
18.01.2024 Uzmanpara
Goldman Sachs, 4. çeyrekte kar etti
Goldman Sachs, 4. çeyrekte kar etti Goldman Sachs, 4. çeyrekte analist beklentilerinin üzerinde kar elde etti.
16.01.2024 Uzmanpara
Kripto para piyasası ETF kararını bekliyor
Kripto para piyasası ETF kararını bekliyor Kripto para ekosistemi Bitcoin endeksli ETF (borsa yatırım fonu) gelişmeleri sebebiyle 2024’e dalgalı başladı. Piyasalar, 7-10 Ocak tarihleri arasında gelmesi beklenen ilk spot Bitcoin ETF kararına odaklanırken, gözler ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) çevrildi.
9.01.2024 Uzmanpara
‘Üç vakte kadar kişiye özel tedavi’
‘Üç vakte kadar kişiye özel tedavi’  Bard ve Claude adlı yapay zekâ robotlarının 2024’ten beklentileri arasında, hastalara DNA’larına göre özel tedavi uygulanacağı tahmini de var.
7.01.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Goldman Sachs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.