Jack Ma

Jack Ma

Son dakika jack ma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan jack ma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan jack ma haber sayfamızda...

Jack Ma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 83 jack ma haberi bulunmuştur.
Ünlülere ve zenginlere savaş açtı! Çin'de yeni bir katliam korkusu
Ünlülere ve zenginlere savaş açtı! Çin'de yeni bir katliam korkusuPekin yönetimi, manevi değerleri yok ettiği gerekçesiyle 'Batı'nın takipçileri' olmakla suçladığı elitlere savaş açtı. Kara listelerin oluşturulmaya başlanması, daha önce 'kültürel devrim' adı altında 400 bin ila 2 milyon insanın öldüğü 'tasfiye' sürecinin yeniden başlayacağı korkularının artmasına sebep oldu.
2.09.2021Dünya
Alibaba kurucusu gözden düştü mü?
Alibaba kurucusu gözden düştü mü?Çinli online perakende devi Alibaba Group’un kurucusu Jack Ma Çin devlet gazetesinin girişimci liderler listesinden çıkarıldı. Reuters’ın haberine göre bu hamle Ma’nın Pekin’in gözünden düştüğü şeklinde yorumlanıyor.
3.02.2021Ekonomi
Ünlü iş insanına kötü haber! Ülkesinin gözünden düştü
Ünlü iş insanına kötü haber! Ülkesinin gözünden düştüAlibaba Group'un kurucusu Jack Ma Çin devlet gazetesinin girişimci liderler listesinden çıkarıldı. Bu hamle Ma'nın Pekin'in gözünden düştüğü şeklinde yorumlandı.
2.02.2021Ekonomi
Jack Ma ortaya çıktı!
Jack Ma ortaya çıktı!Hakkında 'kayboldu' iddiaları ortaya atılan Alibaba'nın kurucusu Jack Ma uzun süredir ilk kez kamuoyunda görüldü.
20.01.2021Uzmanpara
Son dakika: Çinliler şokta! Dünya bu adamı arıyor
Son dakika: Çinliler şokta! Dünya bu adamı arıyorGelen son dakika haberine göre; Çinli internet şirketi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma'nın gizemli şekilde ortadan kaybolduğu iddialarının ardından Ma'nın öldürüleceği veya hapse atılacağının tahmin edildiği bir video, sosyal medyada yüzlerce hesap tarafından paylaşıldı.
5.01.2021Ekonomi
Alibaba’nın kurucusu 2 aydır kayıp
Alibaba’nın kurucusu 2 aydır kayıpÇinli e-ticaret devi Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’nın, 24 Ekim’de ülkesinin finansal regülatörlerini ve devlet bankalarını eleştirerek reform çağrısı yaptığı konuşmasından bu yana, 2 ayı aşkın bir süredir nerede olduğu bilinmiyor.
5.01.2021Ekonomi
Jack Ma kimdir? Jack Ma kaç yaşında, nereli? İşte, Jack Ma hayatı...
Jack Ma kimdir? Jack Ma kaç yaşında, nereli? İşte, Jack Ma hayatı...Alibaba kurucusu Jack Ma biyografisi, kullanıcıların araştırdığı konular arasında bulunuyor. Diğer yandan Jack Ma serveti de sorgulanan konulardan. Çin'de doğan Ma, ilk olarak turist rehberliği yaptı. Üniversite sınavını üst üste iki kez kazanamadı. Peki, Jack Ma işi nedir?
4.01.2021Gündem
Son dakika: Flaş iddia! Ünlü iş insanı Jack Ma ortadan kayboldu
Son dakika: Flaş iddia! Ünlü iş insanı Jack Ma ortadan kaybolduSon dakika haberlere göre, Çinli internet şirketi Alibaba'nın kurucusu, iş adamı Jack Ma'nın ekim ayında Çin'deki piyasa düzenleyici kurumları ve kamu bankalarını eleştiren bir konuşma yapmasının ardından gizemli şekilde ortadan kaybolduğu iddia edildi.
4.01.2021Ekonomi
Alibaba hakkında 'tekelcilik' soruşturması
Alibaba hakkında 'tekelcilik' soruşturmasıÇin Devlet Konseyi'ne bağlı Devlet Piyasa Denetleme ve Düzenleme İdaresi (SAMR), e-ticaret devi Alibaba hakkında tekelcilik soruşturması başlattı.
24.12.2020Uzmanpara
Çinli internet girişimcileri salgın döneminde servetlerini arttırdı
Çinli internet girişimcileri salgın döneminde servetlerini arttırdıÇinli internet girişimcileri, tüm dünyada yeni tip koronavirüs salgınının etkisinin hissedildiği 2020 yılında, ülkede serveti en çok artan kişiler oldu.
21.10.2020Ekonomi
Jack Ma'nın finans teknoloji şirketi Ant Group halka açılıyor
Jack Ma'nın finans teknoloji şirketi Ant Group halka açılıyorÇin merkezli e-ticaret şirketi Alibaba'nın sahibi Jack Ma'nın finans teknoloji şirketi Ant Financial Services Group, halka açılmak için Hong Kong ve Shanghai borsalarına başvurdu.
25.08.2020Uzmanpara
6 Afrika ülkesinde corona virüs tespit edilmedi
6 Afrika ülkesinde corona virüs tespit edilmediÇin'de ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan yeni tip corona virüs (Covid-19), Afrika'nın 6 ülkesinde henüz tespit edilmedi.
31.03.2020Dünya
Alibaba, Afrika ülkelerine 5.5, Avrupa’ya ise 2 milyon maske bağışladı
Alibaba, Afrika ülkelerine 5.5, Avrupa’ya ise 2 milyon maske bağışladıÇinli internet devi Alibaba’nın kurduğu Alibaba Vakfı ve Jack Ma Vakfı, Avrupa’nın COVID-19’a karşı mücadelesine destek olmak amacıyla  iki milyon maske ve korona test kitleri türünden bir dizi sağlık  malzemesi bağışlamış bulunuyor.
18.03.2020Ekonomi
Zenginler koronavirüs bağışı için sıraya girdi
Zenginler koronavirüs bağışı için sıraya girdiDünyada hızla yayılan kornavirüs salgınını önlemek için zenginler de harekete geçti. Bill Gates, Jack Ma gibi dünyanın en zengin iş insanları virüsten çok sert bir şekilde etkilenen ülkelere yardım yapıyor.
17.03.2020Ekonomi
Etiyopya ve Alibaba arasında e-ticaret anlaşması
Etiyopya ve Alibaba arasında e-ticaret anlaşmasıEtiyopya hükümeti ve Çinli e-ticaret devi Alibaba, Etiyopya'da elektronik dünya ticaret platformu (eWTP) merkezi kurulması için mutabakat zaptı imzaladı.
25.11.2019Ekonomi
Sosyal Kredi Sistemi: Çin'de 'vatandaşlık puanlaması'
Sosyal Kredi Sistemi: Çin'de 'vatandaşlık puanlaması'Geçtiğimiz günlerde sosyal kredilendirme ile vatandaşlık puan sistemi oluşturan Çin Hükümeti, şimdiden milyonlarca insana seyahat engeli koydu ve  otellerde konaklamayı engelledi.
25.11.2019Dünya
Son dakika... Dünya devinde şok istifa!
Son dakika... Dünya devinde şok istifa!E-ticaret devi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, bugün istifa etti.
10.09.2019Ekonomi
80 bin kişilik veda! Bugün görevini bırakıyor...
80 bin kişilik veda! Bugün görevini bırakıyor...Alibaba Group Başkanı Jack Ma, bugün görevinden ayrılıyor.
10.09.2019Ekonomi
10 defa Harvard'tan ret aldı ama dünyanın en zenginlerinden biri oldu: Jack Ma
10 defa Harvard'tan ret aldı ama dünyanın en zenginlerinden biri oldu: Jack MaÇinli elektronik ticaret devi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma'nın hayat hikayesi, en az şirketinin başarısı kadar dikkat çekiyor. Kurduğu şirketle dünyanın en çok konuşulan kişilerden biri haline gelen Ma, şimdiki konumuna hangi zorlukları aşarak geldi ve nasıl zengin oldu? İşte Ma'nın hayatı...
21.12.2018Teknoloji
Alibaba kurucusu Jack Ma: Ticaret savaşı bu dünyadaki en aptalca şey
Alibaba kurucusu Jack Ma: Ticaret savaşı bu dünyadaki en aptalca şeyAlibaba kurucusu Jack Ma, ABD ile Çin arasında yükselerek devam eden ticaret savaşıyla ilgili konuştu. Ma, "Ticaret savaşı bu dünyadaki en aptalca şey, kimse serbest ticareti durduramaz" dedi.
6.11.2018Teknoloji
'Nakitsiz bir toplum istiyorum'
'Nakitsiz bir toplum istiyorum'Çin merkezli e-ticaret devi Alibaba’nın Yönetim Kurulu Başkanı ve yatırımcı Jack Ma, Bitcoin ve blockchain (blok zinciri) teknolojisine odaklandığını ve nakitsiz bir toplumun oluşturulması yollarını araştırdığını söyledi.
11.10.2018Teknoloji
Alibaba kendi bilgisayar çiplerini üretecek
Alibaba kendi bilgisayar çiplerini üretecekAlibaba, Çin'in yabancı teknolojiye olan bağımlılığını kesmek istediği için kendi bilgisayar çiplerini üretecek. Şirket,  2019'un ikinci yarısında ilk yapay zeka çipini geliştirmeye başlayacak.
20.09.2018Teknoloji
Jack Ma: 20 yıl sürecek Çin-ABD ticaret savaşına hazır olun
Jack Ma: 20 yıl sürecek Çin-ABD ticaret savaşına hazır olunAlibaba Group Holding'in kurucusu Jack Ma, insarların Çin ile ABD arasında 20 yıl sürebilecek bir ticaret savaşına göre hazırlık yapmaları gerektiği uyarısı yaptı.
20.09.2018Ekonomi
Alibaba'nın kurucusu Jack Ma emekliye ayrılıyor
Alibaba'nın kurucusu Jack Ma emekliye ayrılıyorAlibaba'nın kurucu ortağı ve Çin'in en zengin insanı olarak bilinen Jack Ma, emekli olup öğretmenlik yapacağını açıkladı. Alibaba'nın CEO'su olmaktan 5 yıl önce vazgeçen ve görevi devreden Ma, Çin'in eğitim sistemini iyileştirmek istiyor.
10.09.2018Teknoloji
Alibaba’nın kurucusu emekli oluyor
Alibaba’nın kurucusu emekli oluyorÇin’in e-ticaret devi Alibaba’nın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Jack Ma, emekliye ayrılacağını duyurdu.
8.09.2018Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Jack Ma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.