Kongre İşgali

Kongre İşgali

Son dakika Kongre işgali haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kongre işgali gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kongre işgali haber sayfamızda...

Kongre İşgali

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 108 kongre isgali haberi bulunmuştur.
FBI Direktörü Kongre baskınını anlatacak
FBI Direktörü Kongre baskınını anlatacakFederal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Chris Wray, bugün ABD Senatosunda yürütülen 6 Ocak'taki Kongre baskınına ilişkin soruşturma kapsamında tanık sıfatıyla ifade verecek. Wray, senatodaki soruşturma kapsamında, ABD Senatosu Yargı Komitesinin huzuruna çıkacak.
2.03.2021 Dünya
Son dakika... Sonunda patladı! Eski First Lady'den şok ifadeler...
Son dakika... Sonunda patladı! Eski First Lady'den şok ifadeler...Trump çiftinin çalkantılı ilişkileri ABD ve dolayısıyla medya gündeminde hala ön sıralardaki yerini koruyor. Şu ana kadar hakkında çıkan birçok iddiaya karşı sessiz kalan ve yanıt vermemeyi tercih eden Melania Trump'ın sabrı sonunda taştı.Melania'nın ofisinden hakkındaki iddialara yanıt geldi.
16.02.2021Dünya
Son dakika... Bugün belli oluyor! Artık saatler kaldı...
Son dakika... Bugün belli oluyor! Artık saatler kaldı...ABD'nin kaderini değiştirecek gün geldi çattı, 17 rakamı her şeyi değiştirebilir. Kongre baskını sırasında gizli servis tarafından dışarıya kaçırılan Mike Pence'in yanında 'nükleer futbol topu' çantasının olduğu ortaya çıktı.
13.02.2021Dünya
Son dakika... Darbe üstüne darbe! Sadece en yakınlarına söyledi...
Son dakika... Darbe üstüne darbe! Sadece en yakınlarına söyledi...Seçim bitti ancak Trump çiftinin fırtınalı ilişkileri hız kesmeden devam ediyor. Aylardır süren boşanma dedikodularının ardından, bir de azil süreciyle karşı karşıya kalan Donald Trump'ın, eşi Melania Trump'la ilişkisi gündemin ilk sıralarında durmaya devam ediyor. Etrafındaki birçok kişi tarafından boşanması tavsiye edilen Melania'yla ilgili çıkan son haberler ise Donald Trump'ın kendisini bekleyen tek zorlu sürecinin azil olmayacağını gösteriyor...
13.02.2021Dünya
Azil oturumu öncesi Trump'a şok
Azil oturumu öncesi Trump'a şokABD tarihine kara bir leke olarak geçen Kongre işgalinden suçlu bulunanlardan bazıları, eski başkan Trump'ı kısmen sorumlu tuttu.
9.02.2021Dünya
Yasaklanan Trump, fanatiklerinden Twitter'da hakaret tweetleri atılmasını istiyor
Yasaklanan Trump, fanatiklerinden Twitter'da hakaret tweetleri atılmasını istiyorABD'nin bir önceki başkanı Donald Trump'ın, Twitter hesabının platformda kalıcı olarak engellenmesinin ardından yandaşlarından kendisinin yerine hakaret içeren tweetler atmalarını istemek zorunda kaldığı bildirildi.
3.02.2021Dünya
Son dakika... Skandal tavsiye! Donald Trump küplere binecek
Son dakika... Skandal tavsiye! Donald Trump küplere binecekHaftalardır azalmak bir yana dursun giderek şiddetlenen boşanma dedikodularına, bir itibar uzmanı da dahil oldu. ABD'nin eski First Lady'si Melania Trump'a verilen tavsiyenin Donald Trump'ı çok kızdıracağına şüphe yok. Melania'nın ise bu tavsiyeye uyup uymayacağı merak konusu oldu.
31.01.2021Dünya
Mızraklı 'QAnon Şamanı', Trump aleyhinde ifade vermek istiyor: 'Bize ihanet etti'
Mızraklı 'QAnon Şamanı', Trump aleyhinde ifade vermek istiyor: 'Bize ihanet etti'ABD'de mızrağı, kürk şapkası, boyalı yüzü ve boynuzlarıyla 6 Ocak'taki Kongre baskınının sembolü haline gelen ve kendisini 'QAnon Şamanı' olarak tanımlayan Jacob Chansley, azil davasında eski ABD Başkanı Donald Trump aleyhinde ifade vermek istediğini söyledi.
29.01.2021Dünya
Son dakika... Sonunda açıkladı! Melania Trump ekibi kurdu
Son dakika... Sonunda açıkladı! Melania Trump ekibi kurduABD'nin yeni başkan ve başkan yardımcısı kadar eski başkan Donald Trump ve ailesi de konuşulmaya devam ediyor. Eski First Lady Melania Beyaz Saray sonrası hayatına yavaş yavaş şekil veriyor. Bir yandan da çiftin etrafını saran boşanma dedikoduları da bitmek bilmiyor. Melania son olarak planını yaptı ve ekibini kurdu...
29.01.2021Dünya
Son Dakika Haberi: Dünyanın ağzı açık kaldı! 'Boşanma avukatıyla...'
Son Dakika Haberi: Dünyanın ağzı açık kaldı! 'Boşanma avukatıyla...'Bu hafta dünyanın hem gözü hem de kulağı ABD'deydi. Yeni başkan Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris televizyonların canlı yayınında yemin etti. Ancak dünya, ABD'nin yeni başkan ve başkan yardımcısı kadar eski başkan Donald Trump ve ailesini de konuştu. Trump'ın biricik kızı Ivanka'nın hıçkırarak ağladığı anlar gündem yarattı. Ancak esas bomba, eski First Lady Melania'dan geldi. Melania, dünyayı şoke eden hamle için hiç zaman kaybetmedi. İşte son dakika haberinin detayları...
22.01.2021Dünya
Son dakika: Televizyonlar canlı yayındaydı... Gözyaşlarını tutamadı!
Son dakika: Televizyonlar canlı yayındaydı... Gözyaşlarını tutamadı!ABD'nin başkenti Washington'dan tarihi kareler arka arkaya geldi. Yeni başkan Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris televizyonların canlı yayınında yemin etti. Dünya, ABD'nin yeni başkan ve başkan yardımcısı kadar eski başkan Donald Trump ve ailesini de konuştu. Özellikle de Trump'ın biricik kızı Ivanka'nın hıçkırarak ağladığı anlar gündeme bomba gibi düştü. İşte son dakika haberinin detayları...
21.01.2021Dünya
SON DAKİKA... Biden ilklerin başkanı oldu! Dünya bu görüntüleri konuşuyor
SON DAKİKA... Biden ilklerin başkanı oldu! Dünya bu görüntüleri konuşuyorABD'nin başkenti Washington'dan tarihi kareler arka arkaya geldi. Yeni başkan Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris televizyonların canlı yayınında yemin etti, dünya törene damga vuran iki İncil'li fotoğrafı konuşuyor. Kürsüye çıkan Biden'ın ilk sözleri "Demokrasi kazandı. Bize oy vermeyenlere de sesleniyorum: Anlaşmazlık, bölünme anlamına gelmez. Tüm Amerikalıların başkanı olacağım" oldu. Öte yandan Beyaz Saray'daki başkanlık koltuğuna oturan Biden, ilk imzaları attı.
21.01.2021Dünya
FBI, ABD Kongre işgalini planlayan üç ismi açıkladı
FBI, ABD Kongre işgalini planlayan üç ismi açıkladıAşırı sağcı Yeminliler (Oath Keepers) adlı grubun başındaki 65 yaşındaki Thomas Edward Caldwell'in yanı sıra Jessica Watkins ve Donovan Ray Crowl, ABD'ye karşı komplo kurmak ve Kongre baskınını planlamakla suçlandı.
20.01.2021Dünya
Trump dönemi siyasi krizle bitiyor
Trump dönemi siyasi krizle bitiyorABD'de utanç verici Kongre işgali, seçimlerde hile tartışmalarının sürdüğü bir atmosferde siyasetin tüm görünümünü Trump aleyhine güçlü biçimde değiştirdi. Temsilciler Meclisi'nde ikinci kez azledilerek ABD tarihine geçen Trump'ın kaderi, Senato'daki oylamada netleşecek.
18.01.2021Dünya
Son dakika... AP sabah 05.30'da duyurdu! 'İçeriden saldırı...'
Son dakika... AP sabah 05.30'da duyurdu! 'İçeriden saldırı...'Henüz 48 saat olmasına rağmen tüm dünya kilitlendi, binlerce asker sevk edildi, uluslararası haber ajansları yüzlerce fotoğraf geçti ve AP bu sabah 05.30'da bombayı bıraktı.
18.01.2021Dünya
Son dakika: Trump'ın azli kabul edildi! Görevden alınması için son adım kaldı
Son dakika: Trump'ın azli kabul edildi! Görevden alınması için son adım kaldıGelen son dakika haberine göre; ABD Temsilciler Meclisinde yapılan oylamada Başkan Donald Trump'ın "isyana teşvik" ile suçlandığı azil maddesi kabul edildi. Oylama öncesi Kongre binası içindeki Ulusal Muhafızlar'ın fotoğraflarını ise Reuters haber ajansı servis etti. Öte yandan ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, ABD Başkanı Donald Trump'ı sert sözlerle eleştirdi. Kongre binasına saldıran Trump destekçilerini, yerli terörist olarak nitelendiren Pelosi, "Bu isyancılar, Başkan'ın sözleriyle gönderilen yerli teröristlerdi" ifadelerini kullandı. Bu gelişmeler yaşanırken ABD Başkanı Trump, Joe Biden'ın yemin töreni öncesi ABD halkına "tansiyonu düşürme ve sinirlerine hakim olma" çağrısı yaptı. İşte tüm gelişmeler...
13.01.2021Dünya
Pompeo'ya baskın sorusu yönelten Voice of America muhabii görevinden oldu
Pompeo'ya baskın sorusu yönelten Voice of America muhabii görevinden olduVoice of America'nın (Amerika'nın Sesi) Beyaz Saray muhabiri, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya, Kongre baskınına ilişkin ısrarla soru sormaya çalışınca tenzili rütbeye uğradı.
13.01.2021Dünya
YouTube, Trump'ın hesabını en az bir hafta askıya aldı
YouTube, Trump'ın hesabını en az bir hafta askıya aldıVideo paylaşım sitesi YouTube, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını en az bir haftalığına askıya aldı.
13.01.2021Dünya
Son dakika... Artık an meselesi! Trump için 24 saat süre...
Son dakika... Artık an meselesi! Trump için 24 saat süre...6 Ocak'ta fanatik taraftarlarından Kongre'ye yürümelerini isteyerek tarihi bir kara lekeye neden olan ABD lideri Trump, bir hafta sonra ilk kez kamuoyu önüne Meksika sınırına ördüğü duvarı ziyaret ederek çıkıyor. Temsilciler Meclisi'nde ise, Trump'ın görevden alınması için 25'inci maddenin işletilmesi oylanacak. Demokratların kontrolündeki Temsilciler Meclisi'nden geçmesi beklenen tasarı, Başkan Yardımcısı Pence Trump'a karşı harekete geçmesi için 24 saat süre verecek.
12.01.2021Dünya
FBI Kongre baskınından sonra 70 bin ihbar aldı
FBI Kongre baskınından sonra 70 bin ihbar aldıABD'de Federal Soruşturma Bürosuna (FBI) Kongre baskınının ardından 70 binden fazla ihbar geldiği bildirildi.
12.01.2021Dünya
Trump'ın avukatı Giuliani'nin barodan atılıyor
Trump'ın avukatı Giuliani'nin barodan atılıyorABD'de New York Eyalet Barosu (NYSBA), Kongre baskını öncesi göstericilere hitaben yaptığı konuşma nedeniyle Başkan Donald Trump'ın avukatı Rudy Giuliani'nin üyeliğinin iptali için soruşturma açtı.
12.01.2021Dünya
Avustralya Başbakan Yardımcısı'ndan skandal sözler
Avustralya Başbakan Yardımcısı'ndan skandal sözlerAvustralya Başbakan Yardımcısı Michael McCormack, ABD Kongresine yapılan baskını geçen yıl düzenlenen 'Black Lives Matter-Siyahların Hayatı Değerlidir' protestolarıyla karşılaştırdı.
12.01.2021Dünya
Melania Trump'tan Kongre işgali için ilk yorum: Hayal kırıklığı!
Melania Trump'tan Kongre işgali için ilk yorum: Hayal kırıklığı!ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump, Cumhuriyetçi liderin destekçilerinin ABD Kongresini basması sebebiyle hayal kırıklığına uğradığını söyledi.
11.01.2021Dünya
FBI, Kongre baskınıyla ilgili 40 bin dijital ipucunu inceliyor
FBI, Kongre baskınıyla ilgili 40 bin dijital ipucunu inceliyorABD tarihine kara bir gün olarak geçen işgalin ardından gözaltılar başlarken, FBI ayrıca Kongre binası yakınlarına iki bombayı kimin koyduğunu bulmaya çalışıyor.
11.01.2021Dünya
Biden'ın yemin töreni öncesi Washington'da alarm
Biden'ın yemin töreni öncesi Washington'da alarmABD'de 6 Ocak'ta yaşanan Kongre baskınının ardından Washington DC Belediye Başkanı Muriel Bowser, 20 Ocak'ta düzenlenecek Joe Biden'ın başkanlık yemin töreninde güvenlik önlemlerinin artırılmasını talep etti.
11.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDDonald TrumpKongre baskınıKongre işgaliJoe Biden

Kongre İşgali ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.