Enerji Bakanlığı

Enerji Bakanlığı

Son dakika enerji bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan enerji bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan enerji bakanlığı haber sayfamızda...

Enerji Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.365 enerji bakanligi haberi bulunmuştur.
Almanyada sanayi üretimi artıyor
Almanya'da sanayi üretimi artıyorAlmanya'da, kasımda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ikinci dalgasında kamuda uygulanan kısıtlamalara rağmen, ara malı, sermaye malı üretiminin artmasının etkisiyle bir önceki aya göre yüzde 0,9 yükselen sanayi üretimi, böylece art arda 7 ay artış kaydetmiş oldu.
8.01.2021Uzmanpara
Almanyanın askeri ihracatı 2020’de düştü
Almanya'nın 'askeri ihracatı' 2020’de düştüAlmanya'nın silah ve askeri malzeme satışı, 2020’de bir önceki yıla göre yüzde 27,4 geriledi.
7.01.2021Ekonomi
Almanyada fabrika siparişleri 7inci ayda da arttı
Almanya'da fabrika siparişleri 7'inci ayda da arttıAlmanya'da fabrika siparişleri, kasımda, ülke dışı siparişlerin yükselmesiyle aylık bazda yüzde 2,3 artarken, verideki yükseliş ivme kaybetse de 7'inci ayda da devam etti.
7.01.2021Uzmanpara
Son dakika... ABD açıkladı Siber saldırının arkasında Rusya var
Son dakika... ABD açıkladı! Siber saldırının arkasında Rusya varABD'li istihbarat ve güvenlik birimleri, ABD Enerji Departmanı ve ülkenin nükleer silah deposunu yöneten Ulusal Nükleer Güvenlik İdaresi gibi stratejik kurumlar dışında, Microsoft'a da erişilmesini sağlayan Solarwind siber saldırısının istihbarat toplama amaçlı olduğunu ve arkasında Rusya'nın olduğunu düşündüklerini söylediler.
5.01.2021Dünya
Son dakika... Cumhuriyetçi Senato Trumpın savunma bütçesi vetosunu bozdu
Son dakika... Cumhuriyetçi Senato Trump'ın savunma bütçesi vetosunu bozdu!Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump'ın daha önce veto ettiği 2021 savunma bütçesi, Temsilciler Meclisi'nin ardından Senato'da da 3'te 2'nin üzerinde oyla kabul edilerek yasalaştı. Söz konusu bütçe tasarısı, 4 yıllık görev süreci içinde Trump'ın veto yetkisini aşarak yasalaşan ilk tasarı olarak kayıtlara geçti.
1.01.2021Dünya
Trumptan Senatoya çağrı: Onaylamayın
Trump'tan Senato'ya çağrı: Onaylamayın!ABD Başkanı Donald Trump, veto ettiği 2021 savunma bütçe tasarısını onaylamamaları için Senato'daki Cumhuriyetçilere çağrıda bulundu.
29.12.2020Dünya
Son dakika haberleri: Trumpın veto ettiği tasarı yeniden onaylandı Bir ilk olacak...
Son dakika haberleri: Trump'ın veto ettiği tasarı yeniden onaylandı! Bir ilk olacak...Gelen son dakika haberine göre; ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Donald Trump'ın veto ettiği 2021 savunma bütçe tasarısını, 3'te 2 çoğunluğun üzerinde yeniden onayladı. Meclis, 3'te 2'den fazla çoğunluğu sağlayarak Başkan'ın veto yetkisini aşacak sayıya ulaştı. Senatoya gönderilen tasarı, 3'te 2'den fazla çoğunlukla kabul edilirse yasalaşacak ve Trump'ın görev süresi içindeki "veto yetkisini aşan ilk yasa tasarısı" olarak kayıtlara geçecek.
29.12.2020Dünya
Trump, 2021 Savunma Bütçe Tasarısını veto etti
Trump, 2021 Savunma Bütçe Tasarısı'nı veto ettiABD Başkanı Donald Trump, daha önce "veto edeceğini" açıkladığı, savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'nı veto etti.
24.12.2020Uzmanpara
Son dakika: Trumptan Savunma Bakanlığı bütçesine veto
Son dakika: Trump'tan Savunma Bakanlığı bütçesine vetoGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, daha önce "veto edeceğini" açıkladığı, savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'nı veto etti.
23.12.2020Dünya
Siber saldırı ABD’yi karıştırdı
Siber saldırı ABD’yi karıştırdıABD’de Ulusal Nükleer Güvenlik biriminin de dahil olduğu birçok bakanlık, kurum ve kuruluşa yönelik gerçekleştirilen siber saldırılar ülkeyi karıştırdı. Yetkililer, saldırının arkasında Rusya’nın olduğuna inanıyor
19.12.2020Dünya
Enerji Bakanlığı ‘santral’ haline geldi
Enerji Bakanlığı ‘santral’ haline geldiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bakanlık kampüsünde kurulan güneş enerjisi santrali (GES) ve e-şarj istasyonlarının açılışını yaptı.
19.12.2020Ekonomi
Bakan Dönmez: Lisanssız elektrik üretimi için bütün şartları oluşturduk
Bakan Dönmez: Lisanssız elektrik üretimi için bütün şartları oluşturdukEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bakanlık kampüsünün yıllık elektrik ihtiyacının yüzde 17'sinin karşılanacağı Güneş Enerji Santrali (GES) ile elektrikli otomobil şarj istasyonnun açılışını yaptı. Bakan Dönmez, "Lisanssız elektrik üretimi için Türkiye’de bütün şartları oluşturduk" dedi.
18.12.2020Ekonomi
ABDde bilgisayar korsanları nükleer güvenlik ağına sızdı
ABD'de bilgisayar korsanları nükleer güvenlik ağına sızdıBilgisayar korsanlarının, ABD Enerji Bakanlığı ve nükleer silahlardan sorumlu Ulusal Nükleer Güvenlik İdaresinin ağlarına da erişmiş olduğu ortaya çıktı.
18.12.2020Teknoloji
Son dakika: Ortalık tuz duman, savaş kapıda Büyük bedel ödeyecekler
Son dakika: Ortalık tuz duman, savaş kapıda! 'Büyük bedel ödeyecekler'Gelen son dakika haberine göre; dünyada iki dev ülke arasında gerilimi artıracak sıcak gelişmeler yaşanıyor. ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Ajansı (CISA), ülkenin birçok resmi kurumuna yönelik siber saldırının 'hükümet ve özel sektör için ciddi tehdit' olduğunu açıkladı. ABD başkanlığına seçilen Joe Biden ise siber saldırıların sorumlularının büyük bedel ödeyeceğini belirtti. Öte yandan ABD'li medya organizasyonu Politico, Ulusal Nükleer Güvenlik İdaresi'nin bilgisayar korsanlarının sistemlerine eriştiğine dair kanıtları olduğunu yazdı. Reuters'a konuşan kaynaklar, korsanların Microsoft'a da eriştiğini bildirdi. ABD Senatosu Silahlı Kuvvetler Komitesi Başkanı Cumhuriyetçi James Inhofe ile Kıdemli Üyesi Demokrat Jack Reed, ülkenin birçok kurumuna yönelik yapılan siber saldırıların "ciddi, karmaşık ve devam etmekte" olduğunu açıkladı.
18.12.2020Dünya
Türkiye-Nahçıvan Doğal Gaz Boru Hattı için imzalar atıldı
Türkiye-Nahçıvan Doğal Gaz Boru Hattı için imzalar atıldıIğdır- Nahçivan doğal gaz hattı yeni anlaşmayla devreye giriyor. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Bu projemiz Nahçivan ekonomisinin ateşini yakacak." dedi.
15.12.2020Ekonomi
Salgının seyri ekonomik risk oluşturuyor
Salgının seyri ekonomik risk oluşturuyorAlmanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının seyrinin ekonomik risk oluşturduğunu belirterek, salgına yönelik geniş kısıtlamaların ekonomide gerilemeye neden olmasının beklendiğini duyurdu.
14.12.2020Uzmanpara
Atıl vaziyetteki lavuar alanı projeyle hayat bulacak
Atıl vaziyetteki lavuar alanı projeyle hayat bulacakZonguldak'ta yaklaşık 15 yıldır atıl vaziyette bulunan lavuar alanı, TOKİ tarafından 26 Şubat 2021 tarihinde ihale edilecek. Endüstriyel mirasın korunarak hayata geçirilmesi planlanan projeyle üç kule ve silolarla birlikte 7'den 70'e herkes sosyal donatı alanlarıyla da vakit geçirme imkanı bulabilecek.
13.12.2020Ekonomi
Son dakika: Trump veto edeceğim demişti Türkiyeyi ilgilendiren skandal tasarı kabul edildi
Son dakika: Trump 'veto edeceğim' demişti! Türkiye'yi ilgilendiren skandal tasarı kabul edildiABD Senatosu, savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran ve Başkan Donald Trump'ın "veto edeceğini" söylediği Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'nı kabul etti. Savunma bütçesi tasarısında Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını öngören bir bölüm de yer alıyor.
11.12.2020Dünya
Almanyada sanayi üretimi ekimde artmaya devam etti
Almanya'da sanayi üretimi ekimde artmaya devam ettiAlmanya'da, ekimde ara malı ve sermaye malı üretiminin artmasının etkisiyle bir önceki aya göre yüzde 3,2 yükselen sanayi üretimi, art arda 6 ay artış kaydetmiş oldu.
7.12.2020Ekonomi
Almanyada sanayi üretimi arttı
Almanya'da sanayi üretimi arttıAlmanya'da, ekimde ara malı ve sermaye malı üretiminin artmasının etkisiyle bir önceki aya göre yüzde 3,2 yükselen sanayi üretimi, art arda 6 ay artış kaydetmiş oldu.
7.12.2020Uzmanpara
ABDde savunmaya 740 milyar dolar ayrıldı
ABD'de savunmaya 740 milyar dolar ayrıldıABD Kongresi'nin Senato ve Temsilciler Meclisi kanatları, 2021 mali yılı için savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'na son halini verdi.
4.12.2020Ekonomi
Mutasyon araştırması: Virüs daha bulaşıcı hale gelmedi
Mutasyon araştırması: Virüs daha bulaşıcı hale gelmediYeni tip koronavirüsün 99 ülkeden alınan 46 bin örneğini inceleyen bilim insanları, SARS-CoV-2 virüsünün daha bulaşıcı hale geldiği iddiasını çürüttü. 12 bini aşkın mutasyonun incelendiği araştırmaya göre, virüste salgının başından bu yana yaşanan değişimlerin hiçbiri ilk günden bu yana büyük bir fark yaratmadı.
27.11.2020Dünya
ABDden F-35 uçağında nükleer bomba testi 42 saniyede vurdu
ABD'den F-35 uçağında 'nükleer bomba' testi! 42 saniyede vurduGelen son dakika haberine göre; ABD'nin B61-12 tipi nükleer bombanın tam boy modelini ilk kez F-35A savaş uçağında test ettiği bildirildi.
23.11.2020Dünya
Akkuyu NGSnin 3. ünitesi için inşaat lisansı verildi
Akkuyu NGS'nin 3. ünitesi için inşaat lisansı verildiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nca Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) 3'üncü ünitesi için inşaat lisansı verildiği açıklandı.
17.11.2020Ekonomi
Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı: Kasım tedbirleri toparlanmayı yavaşlatacak
Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı: Kasım tedbirleri toparlanmayı yavaşlatacakAlmanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik kasım ayındaki tedbirlerin Kovid-19 krizinde mayıs sonrası başlayan toparlanmayı yavaşlatacağını duyurdu.
13.11.2020Ekonomi
Almanya: Kasım tedbirleri toparlanmayı yavaşlatacak
Almanya: Kasım tedbirleri toparlanmayı yavaşlatacakAlmanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik kasım ayındaki tedbirlerin Kovid-19 krizinde mayıs sonrası başlayan toparlanmayı yavaşlatacağını duyurdu.
13.11.2020Uzmanpara
Bakanı Dönmez: Geçen yıl üretim tarihinin rekoru kırıldı
Bakanı Dönmez: Geçen yıl üretim tarihinin rekoru kırıldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin, son 10 yıl ortalamasına bakıldığında yıllık 40-45 milyar dolar arasında enerji ürünleri ithalatı olduğunu belirterek, "Cari açığın temel sebebi belki enerji ithalatı değil ama bize düşen sorumluluk açısından baktığımızda buradaki iyileştirmenin cari açığa doğrudan katkısı olacağını söyleyebiliriz. Onun için AK Parti hükümetleri 2003'ten bu yana, enerjinin kesintisiz ve kaliteli olması, azami ölçüde yerli kaynaklardan sağlanmasına son derece önem verdi." dedi.
11.11.2020Ekonomi
Putin kabine değişikliğini onayladı
Putin kabine değişikliğini onayladıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kabinede bazı bakanları değiştiren kararnameyi onayladı.
10.11.2020Dünya
Almanya’da sanayi üretimi beklentilerin altında arttı
Almanya’da sanayi üretimi beklentilerin altında arttıAlmanya'da sanayi üretimi eylülde sermaye ve tüketim malı üretiminin artmasının etkisiyle bir önceki aya göre yüzde 1,6 ile beklentilerin altında artış gösterdi.
6.11.2020Uzmanpara
İsrail 2030da sadece doğal gaz ve yenilenebilir enerji kullanacak
İsrail 2030'da sadece doğal gaz ve yenilenebilir enerji kullanacakİsrail Enerji Bakanlığı Müsteşarı Ehud Adiri, enerji portföylerinden kömürü çıkaracaklarını belirterek, "2025'ten sonra enerji portföyümüzde kömür yer almayacak. 2030'da enerji portföyümüzün yüzde 30'unu yenilenebilir enerji kaynakları, yüzde 70'ini doğal gaz oluşturacak." dedi.
5.11.2020Ekonomi
Bakanlar afet bölgesinde
Bakanlar afet bölgesinde!Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’in Seferihisar ilçesindeki depremde şu ana kadar 100 kişinin sağ kurtarıldığını belirterek, hasar tespit çalışmaları tamamlanana kadar vatandaşları evlerine girmemeleri konusunda uyardı.
31.10.2020Gündem
Enerji Bakanlığından müjdeler olsun paylaşımı
Enerji Bakanlığı'ndan 'müjdeler olsun' paylaşımıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Fatih sondaj gemisinin fotoğrafını 'müjdelerolsun' etiketi ile paylaşarak, "O haber, o gemi geldi" açıklamasında bulundu.
15.10.2020Ekonomi
Almanya Ekonomi Bakanlığından önemli açıklama
Almanya Ekonomi Bakanlığı'ndan önemli açıklamaAlmanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Alman ekonomisinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) krizinde mayıs sonrası başlayan toparlanmanın yıl sonuna doğru ivme kaybetmesine rağmen devam edeceğini duyurdu.
14.10.2020Uzmanpara
Almanya’da sanayi üretiminde düşüş
Almanya’da sanayi üretiminde düşüşAlmanya'da, ağustosta sermaye ve tüketim malı üretiminin düşmesinin etkisiyle bir önceki aya göre yüzde 0,2 azalan sanayi üretimi, art arda 3 aylık artışına ara verdi.
7.10.2020Uzmanpara
Almanyada fabrika siparişleri artışını sürdürdü
Almanya'da fabrika siparişleri artışını sürdürdüAlmanya'da fabrika siparişleri, ağustosta, Euro Bölgesi’nden siparişlerin ivme kazanması dolayısıyla aylık bazda yüzde 4,5 artış gösterirken, söz konusu verideki yükselişin 4. ayda da sürmesi dikkati çekti.
6.10.2020Uzmanpara
TANAP üzerinden Türkiye’ye 6.7 milyar metreküp doğal gaz taşındı
TANAP üzerinden Türkiye’ye 6.7 milyar metreküp doğal gaz taşındıTANAP üzerinden 30 Haziran 2018'den şu ana kadar 6.7 milyar metreküp Azerbaycan doğalgazı Türkiye’ye taşındı.
22.09.2020Ekonomi
Ekonomik toparlanma yıl sonuna kadar sürecek
'Ekonomik toparlanma yıl sonuna kadar sürecek'Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Alman ekonomisinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) krizinde mayıs sonrası başlayan toparlanmanın son zamanlarda zayıfladığını ancak yılın geri kalanında “muhtemelen” devam edeceğini duyurdu.
14.09.2020Uzmanpara
Enerji Bakanlığından Oruç Reis açıklaması
Enerji Bakanlığı'ndan Oruç Reis açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Oruç Reis sismik araştırma gemisinin Türkiye'deki limana dönmesinin aylık periyotlarla gerçekleşen rutin bir faaliyet olduğunu bildirdi.
14.09.2020Ekonomi
Almanyada sanayi üretimi arttı
Almanya'da sanayi üretimi arttıAlmanya'da, temmuzda ara malı ve tüketim malı üretiminin artmasının etkisiyle bir önceki aya göre yüzde 1,2 yükselen sanayi üretimi, art arda 3 ay artış kaydetmiş oldu.
7.09.2020Uzmanpara
Almanyada fabrika siparişleri arttı
Almanya'da fabrika siparişleri arttıAlmanya'da fabrika siparişleri, temmuzda bir önceki aya göre yüzde 5 artış beklentisine karşın yüzde 2,8 yükseliş gösterdi.
4.09.2020Uzmanpara
Rusyanın petrol üretimi arttı
Rusya'nın petrol üretimi arttıRusya'nın petrol üretimi ağustos ayında arttı.
2.09.2020Uzmanpara
Bakan Hulusi Akar: Kabadayılık dönemi geçti
Bakan Hulusi Akar: Kabadayılık dönemi geçti!Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Fransa'nın açıklamalarına yanıt veren Bakan Akar, 'Kabadayılık dönemi geçti, kabadayılıkla bazı hareketleri yaptırmaya zorlamak gibi şansınız yok' dedi.
27.08.2020Haberler
Berat Albayrak’tan yeni dönemin kodları
Berat Albayrak’tan yeni dönemin kodları'Karadeniz’de bulunan doğal gaz, vatandaşın faturasına yansıyacak mı?' sorusuna Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak net bir dille, “Yansıyacak” dedi.
27.08.2020Siyaset
Son dakika... Bakan Dönmez CNN TÜRKte açıkladı: 2 aya kadar yeni müjde gelebilir
Son dakika... Bakan Dönmez CNN TÜRK'te açıkladı: 2 aya kadar yeni müjde gelebilirGelen son dakika haberine göre; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CNN TÜRK'te Tarafsız Bölge'de, Karadeniz'deki doğal gaz keşfi ile ilgili merak edilenleri ve Doğu Akdeniz'deki enerji arama çalışmalarını Ahmet Hakan'a anlattı. Bakan Dönmez Karadeniz'de keşfedilen 320 milyar metreküplük doğal gaz rezerve ilişkin, "Kuvvetle muhtemel keşif yapılan bölgenin aşağısındaki katmanlarda da yeni keşif yakalayabiliriz. Derinlikleri ve uzunlukları birbirine benziyor. 2 aya yeni müjde gelebilir." dedi.
27.08.2020Ekonomi
Türkiyenin bulduğu doğal gaz neyi değiştirecek İşte cevabı...
Türkiye'nin bulduğu doğal gaz neyi değiştirecek? İşte cevabı...Akdeniz ve Karadeniz’de enerji kaynağı arama ve tarama çalışmalarını sürdüren Türkiye, Karadeniz’de 320 milyar metreküplük gaz rezervi tespit etti. Peki bundan sonra süreç nasıl işleyecek? Bu gaz Türkiye’nin ne kadarlık ihtiyacını karşılayacak? Türkiye, gazı nasıl çıkarmayı planlıyor? İşte bu soruların cevapları...
24.08.2020Ekonomi
Son dakika... Buzdağının görünen kısmı Maliyet 10da bire indi
Son dakika... Buzdağının görünen kısmı! Maliyet 10'da bire indiSabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, bugün yayınlanan 'Buzdağının görünen kısmı' başlıklı yazısında "Eş zamanlı olarak bugüne kadar sismik taramaları yapılmayan 5-6 bin kilometrekarelik alan daha taranacak. Uzmanlar, bölgenin Şahdeniz sahası kadar büyük olabileceği yorumlarını yapıyor." dedi.
23.08.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Abdullah KarakuşMilliyet Yazarı
Aşı zamanıSalgın ile ilgili aşılanma başladı...
15.01.2021Gündem
Abdullah KarakuşMilliyet Yazarı
Enerjide yeni hamleler geliyorEnerji Bakanlığı’nda önceki gün heyecanlı bir gün yaşandı...
18.12.2020Gündem
Deniz KilislioğluMilliyet Yazarı
Pandemi gölgesinde BMEylül ayının ilk haftası, Birlemiş Milletler’in (BM) Genel Kurulu’nu yaptığı haftadır...
20.09.2020
Didem Özel TümerMilliyet Yazarı
Karadeniz’de gazın parolası: Zeynep uyandıKıbrıs Barış Harekâtı’nda dönemin Başbakanı Bülent Ecevit ile Dışişleri Bakanı Turan Güneş arasında belirlenen “Ayşe tatile çıksın” parolasının hikâyesini bir çok kişi bilir...
31.08.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

almanyaabdüretimsanayitürkiye

Enerji Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.