Enerji Bakanlığı

Enerji Bakanlığı

Son dakika enerji bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan enerji bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan enerji bakanlığı haber sayfamızda...

Enerji Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.598 enerji bakanlığı haberi bulunmuştur.
Almanya’da kariyer kapıları açılıyor
Almanya’da kariyer kapıları açılıyorAlmanya’da nitelikli iş gücü açığı kısa vadede 4 milyona ulaşacak. En fazla ihtiyaç inşaat, bilişim, mühendislik ve sağlık alanlarında. Bu sorunu gören İstanbul Kültür Üniversitesi, Almanya’da Kariyer ve İş Gücü Programı ile öğrencilere ve mezunlara staj ve iş kapılarını aralıyor.
19.01.2022Eğitim
Kazakistan’daki protestolarda ölü sayısı 164'e yükseldi
Kazakistan’daki protestolarda ölü sayısı 164'e yükseldiKazakistan Sağlık Bakanlığı'na dayandırılan haberlerde, ülkede şiddet eylemlerine dönüşen protesto gösterilerinde en az 164 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Protestolarda 5 binden fazla kişi de gözaltına alındı.
9.01.2022Dünya
Son dakika... Ruslar Kazakistan'dan yeni görüntüler yayınladı!
Son dakika... Ruslar Kazakistan'dan yeni görüntüler yayınladı!Binlerce asker ve yüzlerce tankı Orta Asya'nın en büyük ülkesine sevk eden Moskova yönetimi, göstericilerin birkaç gün işgal ettiği Almatı Havalimanı'ndan eşine az rastlanır görüntüler servis etti. Son yapılan açıklamaya göre can kaybının 164'e yükseldiği Kazakistan'da, gözaltına alınanların sayısı da 6 bini buldu.
9.01.2022Dünya
ABD'de petrol fiyatları geriledi
ABD'de petrol fiyatları gerilediABD'de Amerikan Petrol Enstitüsü'nün (API) ardından ABD Enerji Bakanlığı'nın (DoE) verilerinin de akaryakıt stoklarında artışa işaret etmesinin talep konusunda yarattığı endişeler petrol fiyatlarını geriletti.
6.01.2022Uzmanpara
DoE petrol stoklarında düşüş bekleniyor
DoE petrol stoklarında düşüş bekleniyorABD Enerji Bakanlığı (DoE) petrol stoklarında 3 milyon varil düşüş olacağı tahmin ediliyor.
5.01.2022Uzmanpara
Kaynak odaklı hedef koyma zamanı
Kaynak odaklı hedef koyma zamanıÜlkemiz yenilenebilir enerji kaynakları açısından son derece zengin, bu alanlardaki potansiyelimiz oldukça güçlü. Karasal rüzgarda 100 bin MW’tan fazla, güneşte 250 bin MW’tan fazla enerji potansiyelimiz olduğu öngörülüyor. Hidroelektrik santraller ve jeotermal kaynaklar açısından da oldukça iyi bir konumdayız. Özellikle jeotermalde Avrupa ve dünya sıralamalarında üst noktalarda olmamız sevindirici. Kovid-19 sonrası dönem dünya genelinde sıkıntılar yaratmasına karşın Türkiye yenilenebilir enerji sektörü 2021 yılını kayda değer başarılarla geçirdi. Rüzgarda 10 GW kurulu gücün aşıldığına şahit olduk. Güneş enerjisi kurulu gücünde 7.500 MW’ı aştık. JES kurulu gücü 1.650 MW civarında. Ancak bu gelişmeler ve 2021’in dünya geneliyle paralel olarak bizler için de rekorlarla geçmiş olması sektörde her şeyin yolunda olduğunu göstermiyor.
4.01.2022Vitrin
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İBB'ye pankart tepkisi: Vah zavallı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İBB'ye pankart tepkisi: Vah zavallıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Panorama 25 Aralık Kahramanlık Müzesi, Şehitkamil Vadi Park, AB-Türkiye Anadolu Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü, Gaziantep Havalimanı yeni terminal binası ile yapımı tamamlanan projelerin açılış töreninde konuştu. Erdoğan, 'İstanbul'dan gelirken büyükşehir belediyesi bir pankart asmış. 'İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin de yurtları var' diye. Vah zavallı. Bizim şu anda KYK olarak açtığımız yurt sayılarını ben unuttum.' dedi.
25.12.2021 Siyaset
Ayvalık'ta madenden dereye atık karıştığı iddiası üzerine sudan numune alındı
Ayvalık'ta madenden dereye atık karıştığı iddiası üzerine sudan numune alındıBalıkesir’in Ayvalık ilçesi kırsal Karaayıt Mahallesi'ndeki demir ve bakır madeninin istinat duvarı çöktü. Çevreciler, maden atıklarının içme suyuna karıştığını iddia ederken görüntüler sosyal medyada yer aldı. Balıkesir Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekipleri, iddialar üzerine olay yerinde tespit yaparak, numune aldı.
13.12.2021Gündem
ABD petrol satışını onayladı
ABD petrol satışını onayladıABD Enerji Bakanlığı (DoE) stratejik rezervlerden 18 milyon varil petrol satışını onayladı.
13.12.2021Uzmanpara
ABD'de petrol stoklarında düşüş öngörülüyor
ABD'de petrol stoklarında düşüş öngörülüyorAmerikan Petrol Enstitüsü (API) tarafından açıklanan verilerde görülen düşüşün ardından, ABD Enerji Bakanlığı (DoE) Enerji Bilgi Yönetimi (EIA) tarafından bugün açıklanacak verilerde de petrol stoklarında düşüş bekleniyor.
8.12.2021Uzmanpara
DoE petrol stoklarında düşüş bekleniyor
DoE petrol stoklarında düşüş bekleniyorAmerikan Petrol Enstitüsü (API) tarafından açıklanan verilerde yaşanan artışın ardından, ABD Enerji Bakanlığı (DoE) Enerji Bilgi Yönetimi (EIA) tarafından bugün açıklanacak verilerin de benzer seyir izlemesi bekleniyor.
1.12.2021Uzmanpara
'OPEC+ anlaşmasına bağlıyız'
'OPEC+ anlaşmasına bağlıyız'Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Enerji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "OPEC+ anlaşmasına bağlıyız" denildi.
25.11.2021Uzmanpara
Arz darboğazları gelecek yıla kadar Alman sanayisini baskılayacak
Arz darboğazları gelecek yıla kadar Alman sanayisini baskılayacakAlmanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, arz darboğazlarının daha “yerleşik” hale geldiğini ve bunun gelecek yıla kadar Alman sanayisini baskı altında tutacağını duyurdu.
15.11.2021Ekonomi
Kazakistan'da benzin ve dizel yakıtının ülkeden çıkarılması yasaklandı
Kazakistan'da benzin ve dizel yakıtının ülkeden çıkarılması yasaklandıKazakistan'da iç talebin artması üzerine 6 ay süreyle benzin ve dizel yakıtının kara yoluyla ithal edilmesine yasak getirildiği bildirildi.
12.11.2021Ekonomi
ABD'li gökbilimciler uzay araştırmaları için 100 kat daha hassas teleskop gerektiğini belirtti
ABD'li gökbilimciler uzay araştırmaları için 100 kat daha hassas teleskop gerektiğini belirttiABD'de gökbilimcilerin yayımladığı çalışma raporunda, gelecek yıllarda dünya benzeri bir gezegeni bulmak için benzerlerinden 100 kat daha hassas bir teleskobun inşa edilmesinin gerekli olduğu açıklandı.
6.11.2021Teknoloji
Enerji verimliliğine 4,78 milyar dolar harcandı
Enerji verimliliğine 4,78 milyar dolar harcandıTürkiye'de enerji verimliliği alanında 2017-2020 yılları arasında çeşitli sektörlerdeki projelere toplamda 4 milyar 783 milyon dolar yatırım yapıldığı bildirildi.
5.11.2021Uzmanpara
Enerji verimliliğine 2017-2020 döneminde 4,78 milyar dolar harcandı
Enerji verimliliğine 2017-2020 döneminde 4,78 milyar dolar harcandıTürkiye'de enerji verimliliği alanında 2017-2020 yılları arasında çeşitli sektörlerdeki projelere toplamda 4 milyar 783 milyon dolar yatırım yapıldığı bildirildi.
5.11.2021Ekonomi
Facebook sunum yapacak, bütçe maratonuna devam
Facebook sunum yapacak, bütçe maratonuna devamMeclis, bu hafta ihracatçılara yatırım ve üretim teşvikine ilişkin kanun teklifini yasalaştırmak için mesai yapacak.
1.11.2021Ekonomi
Almanya artan enerji fiyatlarını takibe aldı
Almanya artan enerji fiyatlarını takibe aldıAlmanya’nın son aylarda artan enerji fiyatlarını yakından izlediği ve diğer Avrupa ülkeleri ile birlikte fiyatlara herhangi bir müdahaleyi önemli gördüğü bildirildi.
20.10.2021Uzmanpara
ABD’nin esrarengiz tesisi: 52. Bölge!
ABD’nin esrarengiz tesisi: 52. Bölge!ABD’nin uzaylılara yönelik araştırmalar yaptığı iddia edilen “51. Bölge” dünya çapında üne sahip olsa da, ülkenin Nevada eyaletinde bulunan ve “52. Bölge” olarak bilinen bir diğer gizli üste dikkat çekici askeri deneylerin gerçekleştirildiği belirtiliyor
17.10.2021Dünya
Malzeme sıkıntısı toparlanmayı geciktiriyor
Malzeme sıkıntısı toparlanmayı geciktiriyorAlmanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, sanayi için malzeme sıkıntısının Kovid-19 krizinden sonra ekonomik toparlanmayı geciktirdiğini duyurdu.
14.10.2021Uzmanpara
Petrolde son durum ne?
Petrolde son durum ne?Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 82,95 dolardan işlem görüyor.
8.10.2021Uzmanpara
Almanya'da sanayi üretimi düştü
Almanya'da sanayi üretimi düştüAlmanya'da sanayi üretimi, “üretim için ciddi malzeme sıkıntısı” nedeniyle ağustosta yüzde 4 düşüş kaydetti.
7.10.2021Uzmanpara
Almanya'da fabrika siparişleri azaldı
Almanya'da fabrika siparişleri azaldıAlmanya'da fabrika siparişleri, yaz tatilinin etkisiyle ağustosta yüzde 7,7 azalış gösterdi.
6.10.2021Uzmanpara
DoE petrol stoklarında düşüş bekleniyor
DoE petrol stoklarında düşüş bekleniyorAmerikan Petrol Enstitüsü (API) tarafından açıklanan verilerde yaşanan artışın ardından, ABD Enerji Bakanlığı (DoE) Enerji Bilgi Yönetimi (EIA) tarafından bugün açıklanacak verilerde aşağı yönlü hareket bekleniyor.
29.09.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Enerji Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.