Alfa Yayınları

Alfa Yayınları

Son dakika alfa yayınları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan alfa yayınları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan alfa yayınları haber sayfamızda...

Alfa Yayınları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 279 alfa yayinlari haberi bulunmuştur.
İlahi Komedya ünlü ressamların çizgileriyle Alfa Yayınları'ndan çıktı
İlahi Komedya ünlü ressamların çizgileriyle Alfa Yayınları'ndan çıktıAyrıntılı notlarla zengin ve üç büyük ressamın çizimlerini içeren üç farklı İlahi Komedya edisyonu ilke kez okurlarla buluşuyor. Alfa Yayınları etiketiyle yayımlanan Dante'nin başyapıtı görsel zenginliğiyle de dikkat çekiyor.
29.04.2021Kültür Sanat
Anlamlı kutlama
Anlamlı kutlamaAlarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, yeni yaşını sosyal medya hesabından hoş bir tanıtımla kutladı
23.04.2021Cadde
Deleuze'ün kaleminden Nietszche
Deleuze'ün kaleminden NietszcheNietzsche, Deleuze’ün yeni bir düşünce imgesi yaratma idealinin, Spinoza ve Bergson’la birlikte temel dayanaklarından biridir.1965’te yayımlanan bu kitap, anlaşılır diliyle hem Nietzsche’nin delilik ve ihanet tarafından gölgelenen felsefesini tekrar keşfetmeye olanak tanıyor.
19.03.2021Kültür Sanat
Zeynep Alpaslan'ın kaleminden Yeniden Mutlu Olabiliriz raflarda
Zeynep Alpaslan'ın kaleminden Yeniden Mutlu Olabiliriz raflardaÇocuk kitabı yazarı Zeynep Alpaslan ilk yetişkin romanına imzasını attı. Alfa Yayınları’ndan çıkan, umudu nakış gibi işlediği yeni romanı ‘’Yeniden Mutlu Olabiliriz’’le Zeynep Alpaslan, okuyucuya, onları derinden etkileyecek bir zorlu yaşam mücadelesiyle sesleniyor.
Bizans'ın Sonu raflardaki yerini aldı
Bizans'ın Sonu raflardaki yerini aldıBir zamanların kudretli Bizans İmparatorluğu 1400’lü yılların başında artık yıkımın eşiğindeydi. Topraklarının çoğunu Osmanlılara kaptırmıştı ve Konstantinopolis dört bir yandan kuşatılmıştı. Belirsizliğin hakim olduğu bu kasvetli zamanlarda sıradan günlük hayatına devam etmekte olan Bizans halkı, geçim kaynaklarını ve ailelerini koruyabilmek için ölüm sancılarıyla kıvranmakta olan vatanlarına karşı zorlu kararlar almak zorunda kaldı.
24.02.2021Kültür Sanat
Dostluklara dair bir roman
Dostluklara dair bir romanAlfa Yayınları’ndan çıkan “Hayran Gözlü Çocuklar”, İpek S. Burnett’in kaleminden yarım kalan bir aşkın, bir umudun, yitirilen ihtimallerin ve dostlukların romanı. Nâzım Hikmet’in dizeleriyle mühürlü, anıların gölgesiyle hüzünlü, İstanbul’la süslü, yıllanmış ümitler ve onulmaz yaralarla koyuca demli...
17.02.2021Kültür Sanat
SEVGİLİYE ANLAMLI  HEDİYE!
SEVGİLİYE ANLAMLI HEDİYE!Türkiye’nin 25 önemli şefi 25 özel kutlama yemeği tarifiyle, gelirinin tamamı TOÇEV’e aktarılan Özlem Ardıyok’un Kutlamalar’ kitabında buluştu
13.02.2021Cadde
Kutlamalar kitabının geliri TOÇEV'e
Kutlamalar kitabının geliri TOÇEV'eTürkiye’nin 25 önemli şefi 25 özel kutlama yemeği tarifiyle, gelirinin tamamı TOÇEV’e aktarılan Özlem Ardıyok’un Kutlamalar kitabında buluştu. Kitap, restoranların kapalı olduğu bu dönemde Sevgililer Günü’nü lezzetli tariflerle kutlamak isteyenleri bekliyor.
Elif Kask'tan Amerikan yaşamına dair roman
Elif Kask'tan Amerikan yaşamına dair romanElif Kask Pisacane Alfa Yayınları etiketi taşıyan son romanı Boşanırken’de alev almış Amerikan demokrasisini, adaletten ve vicdandan uzak Amerikan mahkemelerini kendi deneyiminden yola çıkarak anlatıyor.
22.01.2021Kültür Sanat
Çığır açan matematikçilerin hayatı bir arada
Çığır açan matematikçilerin hayatı bir aradaBilimin bütün dallarının tarihine bakarsak, çoğu konuda “artık bunun yanlış olduğunu biliyoruz” ya da “bu doğru yoldaydı, ama bugünkü görüş farklıdır” deriz. Aristoteles’in hareketle ilgili fikirleri Galileo ve Newton tarafından ters yüz edildi. Oysa matematik farklıdır; kalıcıdır.
22.01.2021Kültür Sanat
Karantina modunuza göre kitap önerileri
Karantina modunuza göre kitap önerileriTürkiye’nin önde gelen beş yayınevinden, karantina günlerinde farklı ruh hali, arayış ve ihtiyaçlarımıza yanıt verecek kitap önerileri
12.12.2020Cumartesi
'Toksik beslenmeye sırt döndükçe sistem de değişecek'
'Toksik beslenmeye sırt döndükçe sistem de değişecek'Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, son kitabı “Koronadan Korunmak Mümkün”de bağışıklık sistemini güçlendirmeye odaklı bir beslenme modelinin olmazsa olmazlarını anlatıyor
22.11.2020Pazar
Sanatın Kuralları Alfa Yayınları'ndan çıktı
Sanatın Kuralları Alfa Yayınları'ndan çıktıGünümüz sosyolojisinin temel kuramcılarından Pierre Bourdieu’nün ortaya koyduğu Sanatın Kuralları Alfa Yayınları’ndan çıktı.
15.09.2020Kültür Sanat
Saffet Emre Tonguç'tan Butik Oteller rehberi
Saffet Emre Tonguç'tan Butik Oteller rehberiTarihçi, seyahat yazarı ve profesyonel rehber Saffet Emre Tonguç, sayfalar arasındaki etkileyici fotoğraflar ile hayal gücünü tetikleyen yalın ve bilgilendirici anlatımıyla yaz tatili planlarınıza rehberlik ediyor.
6.08.2020Tatil
Kendiliğinden Evrilen Kosmos
Kendiliğinden Evrilen KosmosFelsefeci ve psikolog Steven M. Rosen tarafından kaleme alınan Kendiliğinden Evrilen Kozmos Alfa Yayınları’ndan çıktı!
Daudet'den Provence öyküleri
Daudet'den Provence öyküleriDünya klasikleri arasında önemli bir yere sahip olan Alphonse Daudet’nin "Değirmenimden Mektuplar" adlı eseri Alfa Yayınları’ndan çıktı. Daudet’nin Provence’taki eski bir değirmende kaleme aldığı Değirmenimden Mektuplar, her birinde bir öykü anlatılan mektuplardan oluşuyor.
16.07.2020Kültür Sanat
“Üniversite kurmak  ‘Ben bilirim’ diyerek  yapılacak iş değil”
“Üniversite kurmak ‘Ben bilirim’ diyerek yapılacak iş değil”Güler Sabancı’yla 20 yılı geride bırakan Sabancı Üniversitesi’nin varoluş hikayesini anlattığı “Bir üniversite var ederken...” kitabı üzerine konuştuk
12.07.2020Pazar
Alfa Yayınları'ndan yeni bir Umberto Eco serisi
Alfa Yayınları'ndan yeni bir Umberto Eco serisiİtalyan yazar, edebiyatçı, eleştirmen ve düşünür Umberto Eco’nun hazırladığı tarih külliyatı, ilk kitabı Felsefe Tarihi 1: Antik Yunan ile Alfa Yayınları’ndan çıktı. Felsefe Tarihi 1: Antik Yunan’da doğrudan felsefe tarihine ait gibi görünmeyen, tıbbi, siyasi yapılara, fiziğe, astronomiye, sanata dair birçok bilgiyi de bulacaksınız.
Anton Çehov'un bütün eserleri Alfa Yayınları tarafından yayınlandı
Anton Çehov'un bütün eserleri Alfa Yayınları tarafından yayınlandıSanatın öykü ve tiyatro alanlarında hala aşılamamış zirve isimlerinden Anton Çehov’un Bütün Eserleri Alfa Yayınları’ndan çıkıyor.
Baştan sona feminizm
Baştan sona feminizmBüyük Fikirleri Kolayca Anlayın serisine bir kitap daha eklendi. Feminizm Kitabı Alfa Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. Yüzyıllardır devam eden eşitlik mücadelesinin tarihini bu kitap ile öğreneceksiniz. Tamamı renkli resimli ve kuşe kâğıda baskılı Feminizm Kitabı ile her sayfada bir sonraki sayfaya geçmek için sabırsızlanacaksınız.
Kerr'in başyapıtı Türkçede
Kerr'in başyapıtı TürkçedeDedektiflik ve fantastik çocuk romanları ile tanınan ve 2018’de aramızdan ayrılan Philip Kerr’in ilk defa yayımlanan eseri 1984.4 Alfa Yayınları’ndan çıktı. 1984.4 George Orwell’ın 1984 adlı romanına alternatif olarak ortaya çıktı. 1984.4 paralel evrenlerdeki diğer ihtimallere değiniyor.
28.06.2020Kültür Sanat
Matematik ve Mona Lisa
Matematik ve Mona LisaProf. Bülent Atalay’ın kaleme aldığı ve Özge Özgür ile Kosta Sarıoğlu’nun çevirdiği Matematik ve Mona Lisa Alfa Yayınları’ndan çıktı. “Çağdaş Rönesans İnsanı” olarak anılan Bülent Atalay Matematik ve Mona Lisa ile sayıların bulunduğu dönem olan uygarlığın doğuşundan, bilimin doğduğu Eski Yunan’a, temel bilimlerin gelişimini izliyor.
22.06.2020Kültür Sanat
Sir Roger Penrose'tan fizik, moda ve inanç üzerine
Sir Roger Penrose'tan fizik, moda ve inanç üzerineİngiliz matematiksel fizikçi Sir Roger Penrose’un kaleme aldığı Evrenin Yeni Fiziğinde Moda, İnanç ve Fantezi Alfa Yayınları’ndan çıktı. Çeşitli ödüllerin sahibi ve dünyanın en tanınmış fizikçilerinden Roger Penrose, bu kitabı ile uçlardaki konuların bağlantılarını ortaya koyuyor.
12.06.2020Kültür Sanat
Güler Sabancı üniversitenin kitabını yazdı!
Güler Sabancı üniversitenin kitabını yazdı!Sabancı Üniversitesi’nin Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Üniversitesi’nin kuruluş fikrinin ortaya çıktığı ilk andan günümüze kadar geçen süreci Alfa Yayınları’ndan çıkan ‘Bir Üniversite Var Ederken’ kitabında anlattı. Kitabın geliri ise Sabancı Üniversitesi Burs Fonu’na bağışlanacak.
6.06.2020Ekonomi
Gürültü Çağında Yalnızlık Alfa'dan çıktı
Gürültü Çağında Yalnızlık Alfa'dan çıktıNorveçli kâşif Erling Kagge’den sessizlik üzerine büyüleyici bir anlatı Gürültü Çağında Sessizlik Alfa Yayınları’ndan çıktı.

Benzer Haber Etiketleri

Alfa YayınlarıAlfaromancaddemagazin

Alfa Yayınları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.