Çelik Üretimi

Çelik Üretimi

Son dakika Çelik üretimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çelik üretimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çelik üretimi haber sayfamızda...

Çelik Üretimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.434 çelik üretimi haberi bulunmuştur.
Japonya'nın çelik üretimi azaldı
Japonya'nın çelik üretimi azaldı Japonya'nın ham çelik üretimi mayıs ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,2 düşüş gösterdi.
22.06.2022Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOGG mesajı! Yıl sonuna kadar üretim bandından indireceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOGG mesajı! Yıl sonuna kadar üretim bandından indireceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve İklim Konulu Büyük Ekonomiler Forumu’na canlı bağlantıyla katıldı. Forumda konuşan Erdoğan, Türkiye'nin elektrikli otomobili ilk TOGG'un bu yılın sonuna kadar üretim bandından indireceğini söyledi.
17.06.2022Siyaset
ABD'de çelik üretimi azaldı
ABD'de çelik üretimi azaldıABD'de ham çelik üretimi haftalık bazda düşüş gösterdi.
7.06.2022Uzmanpara
ABD'de çelik üretimi arttı
ABD'de çelik üretimi arttıABD'de ham çelik üretimi haftalık bazda artış gösterdi.
1.06.2022Uzmanpara
Bakan Varank: 40 milyon ton çelik üretimi ile Avrupa'da 1. sıradayız
Bakan Varank: 40 milyon ton çelik üretimi ile Avrupa'da 1. sıradayızSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "Türkiye bugün 40 milyon ton çelik üretimiyle Avrupa'da 1., dünyada 7. sırada. Ben başarılarından ötürü, bu masa etrafında bulunan tüm üyeleri, onların nezdinde Türk demir-çelik sanayicilerini, ter döken 55 bini aşkın emekçi kardeşimizi hassaten tebrik ediyorum" dedi.
25.05.2022Haberler
Bakan Varank: 40 milyon ton çelik üretimi ile Avrupa'da 1. sıradayız
Bakan Varank: 40 milyon ton çelik üretimi ile Avrupa'da 1. sıradayızSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "Türkiye bugün 40 milyon ton çelik üretimiyle Avrupa'da 1., dünyada 7. sırada. Ben başarılarından ötürü, bu masa etrafında bulunan tüm üyeleri, onların nezdinde Türk demir-çelik sanayicilerini, ter döken 55 bini aşkın emekçi kardeşimizi hassaten tebrik ediyorum" dedi.
25.05.2022Ekonomi
Japonya'nın ham çelik üretimi azaldı
Japonya'nın ham çelik üretimi azaldıJaponya'nın ham çelik üretimi nisan ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,4 düşüş gösterdi.
23.05.2022Uzmanpara
ABD'de çelik üretimi arttı
ABD'de çelik üretimi arttıABD'de ham çelik üretimi haftalık bazda artış gösterdi.
17.05.2022Uzmanpara
Beyaz eşya ihracatı yılın ilk üç ayında yüzde 6 arttı
Beyaz eşya ihracatı yılın ilk üç ayında yüzde 6 arttıBeyaz eşya ihracatı altı ana ürün grubunda, bir önceki yılın Mart ayına kıyasla yüzde 11 arttı. İlk çeyrekte ise, adet bazında yüzde 6 oranında yükselerek 6,5 milyon adet ihracat olarak gerçekleşti.
26.04.2022Ekonomi
Ham çelik üretimi geriledi
Ham çelik üretimi gerilediDünya Çelik Birliği (World Steel Association) mart ayında küresel ham çelik üretiminin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,8 düşerek 161 milyon ton olduğunu açıkladı.
22.04.2022Uzmanpara
Japonya'nın çelik üretimi azaldı
Japonya'nın çelik üretimi azaldıJaponya'nın ham çelik üretimi mart ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,3 düşüş gösterdi.
21.04.2022Uzmanpara
Çin'in ham çelik üretimi düştü
Çin'in ham çelik üretimi düştüÇin'de bu yılın mart ayında ham çelik üretimi Covid-19 salgını ve çevresel engellemeler nedeniyle geçen yılın aynı dönemine göre %6'dan fazla düştü.
18.04.2022Uzmanpara
Çatı üstü güneş enerjisi projesinde bir ilk
Çatı üstü güneş enerjisi projesinde bir ilkDünyanın en büyük çatı üstü güneş enerjisi santrali projesini hayata geçiriliyor. Projenin 85 MW gücündeki ilk etabı 7 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak. 140 MW büyüklüğündeki projenin tamamı ise Nisan 2023’te tamamlanacak.
15.03.2022Vitrin
ABD'de haftalık çelik üretimi geriledi
ABD'de haftalık çelik üretimi gerilediABD'de ham çelik üretimi haftalık bazda düşüş gösterdi.
15.03.2022Uzmanpara
Aram Markaroğlu için Dereağzı'nda tören düzenlendi
Aram Markaroğlu için Dereağzı'nda tören düzenlendiFenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Üyesi ve bir dönem Fenerbahçe Futbol A.Ş. ile Fenerbahçe Futbol Akademisi yönetiminde görev alan merhum Aram Markaroğlu, için Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'nde tören düzenlendi.
5.03.2022Fenerbahçe
Erdoğan Senegal'de duyurdu: Ticaret hacmimiz 540 milyon doları aşmış durumda
Erdoğan Senegal'de duyurdu: Ticaret hacmimiz 540 milyon doları aşmış durumdaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Senegal'de Cumhurbaşkanı Mack Sall ile ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Senegal ile aramızdaki yakın dostluğun en güzel tezahürünü bilhassa ticaret ve yatırımlarda görüyoruz. Karşılıklı yatırımların yanı sıra ticaret hacmimiz günden güne çok daha fazlasıyla artıyor" dedi.
21.02.2022Haberler
Son dakika: Erdoğan Senegal'de duyurdu: Ticaret hacmimiz 540 milyon doları aşmış durumda
Son dakika: Erdoğan Senegal'de duyurdu: Ticaret hacmimiz 540 milyon doları aşmış durumdaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Senegal'de Cumhurbaşkanı Mack Sall ile ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Senegal ile aramızdaki yakın dostluğun en güzel tezahürünü bilhassa ticaret ve yatırımlarda görüyoruz. Karşılıklı yatırımların yanı sıra ticaret hacmimiz günden güne çok daha fazlasıyla artıyor" dedi.
21.02.2022Siyaset
Çelik üretimi rekor kırdı
Çelik üretimi rekor kırdıTürkiye’nin ham çelik üretimi 2021 yılında 40 milyon tonu aşarak rekor kırdı.
24.01.2022Uzmanpara
Hatay'da üzerine metal kiriş düşen işçi öldü
Hatay'da üzerine metal kiriş düşen işçi öldüHatay’ın İskenderun ilçesinde meydana gelen iş kazasında ağır yaralanan işçi hayatını kaybetti.
30.11.2021Gündem
ABD'de çelik üretimi geriledi
ABD'de çelik üretimi gerilediABD'de haftalık çelik üretimi yüzde 1,3 düşüş gösterdi.
30.11.2021Uzmanpara
Çelik ve alüminyum vergilerindeki ihtilaf çözüldü
Çelik ve alüminyum vergilerindeki ihtilaf çözüldüAvrupa Birliği (AB) ve ABD arasında 3 yıldır devam eden çelik ve alüminyum gümrük vergileri ihtilafında çözüm sağlandı.
1.11.2021Uzmanpara
Ham çelik üretimi arttı
Ham çelik üretimi arttıTürkiye'nin ham çelik üretimi ocak-eylül döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artışla 29,8 milyon ton oldu.
29.10.2021Uzmanpara
Küresel ham çelik üretimi geriledi
Küresel ham çelik üretimi gerilediKüresel ham çelik üretimi, eylülde Çin'deki üretimin yüzde 20'den fazla düşmesiyle geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,9 azalarak 144,4 milyon tona geriledi.
26.10.2021Uzmanpara
Çelik üretiminde rekor beklentisi kuvvetlendi
Çelik üretiminde rekor beklentisi kuvvetlendiTürkiye Çelik Üreticileri Derneği'nden, ağustosta 3,5 milyon tonla tüm zamanların aylık en yüksek ham çelik üretiminin gerçekleştirildiği, sektörde 40 milyon tonla yıllık en yüksek üretim miktarına ulaşma ihtimalinin kuvvetlendiği bildirildi.
1.10.2021Ekonomi
İtalya'daki çelik üreticilerinden önemli uyarı
İtalya'daki çelik üreticilerinden önemli uyarıİtalya Çelik İmalatçıları Federasyonu Başkanı Alessandro Banzato, enerji fiyatlarının İtalya'da çelik üretimi için henüz bir sorun olmadığını ancak daha fazla artışı engellemek için aksiyon gerekli olduğunu söyledi.
21.09.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Çelik Üretimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.