Gedik Sanat

Gedik Sanat

Son dakika gedik sanat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gedik sanat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gedik sanat haber sayfamızda...

Gedik Sanat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 158 gedik sanat haberi bulunmuştur.
Gedik Sanat’tan ‘kadının sözü var’
Gedik Sanat’tan ‘kadının sözü var’ Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Gedik Sanat, kadınların ifade biçimlerini, kendini gerçekleştiren lider kadınları ve koro kültürünün bu çerçevedeki rolünü ortaya çıkaran bir projeye geçtiğimiz kasım ayında imza atmıştı.
18.06.2021Kültür Sanat
Gedik Sanat'tan dijital proje
Gedik Sanat'tan dijital projeGedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Gedik Sanat, İstanbul Gedik Üniversitesi ile birlikte kadınların ifade biçimlerini, kendini gerçekleştiren lider kadınları ve koro Kültürünün bu çerçevedeki rolünü ortaya çıkaran bir projeye geçtiğimiz Kasım ayında imza atmıştı. Kasım ayı boyunca dijital platformlarda birçok alanda uzman konuklarla zenginleşen proje için bestelenmiş üç eser pandemi koşulları sebebiyle seslendirilememişti. Üç kadın şairimizin dizelerini besteleyen üç bestecimizin koro eserleri 28-29-30 Haziran tarihlerinde Gedik Sanat Youtube kanalından yayınlanacak.
15.06.2021Kültür Sanat
Gedik Filarmoni'den köprüler
Gedik Filarmoni'den köprülerCRR Konser Salonu, ülkemizin müzik belleğine ve gelecek tınılarına uzanan bir programla Keman Sanatçısı Önder Baloglu liderliğinde Gedik Filarmoni Orkestrası’nı konuk ediyor. Antik Anadolu kültüründen bu yana biriktirdiğimiz ses hazinelerinin ortaya çıkarılması üzerine yoğunlaşan Gedik Filarmoni Orkestrası, dünyaca ünlü bestecimiz Kamran İnce’ye İstanbul Filarmoni Derneği’nin 75.yılı onuruna verdiği siparişle bir eserin daha Dünya Prömiyerini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Cemal Reşit Rey, Kamran İnce ve Fazıl Say’ın eserlerine yer verilen “ Köprüler “ başlıklı konserde Kamran İnce’nin Intermezzo adlı eseri aracılığıyla ilk dönem bestecilerimizden Cemal Reşit Rey ve dünyaca ünlü piyanist ve bestecimiz Fazıl Say arasında benzersiz bir köprü kuruluyor.
13.05.2021Kültür Sanat
Gedik  Sanat’tan ‘Karantina Halleri’
Gedik Sanat’tan ‘Karantina Halleri’Gedik Sanat, İstanbul Gedik Üniversitesi ile birlikte kurguladığı “Karantina Halleri” projesiyle tiyatro ve müziği bir araya getiriyor.
19.03.2021Kültür Sanat
Gedik Sanat'tan yeni dijital proje
Gedik Sanat'tan yeni dijital projeGedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Gedik Sanat, İstanbul Gedik Üniversitesi ile birlikte kurguladığı “ Karantina Halleri “ projesi ile Tiyatro ve müziği bir araya getiriyor. Nilay Erdönmez’in yönetmenliğinde bireyin sıkışmışlığı ve arayışlarını konu alan yedi tiyatro metni, üç bestecimizin yeni müzikleriyle birleşti. Geçirdiğimiz zorlu pandemi sürecine mercek tutan çalışma; İstanbul Gedik Üniversitesi Performans Alanında çekildi. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü itibariyle 7 gün boyunca saat 21.00’da Gedik Sanat ve İstanbul Gedik Üniversitesi Sosyal Medya Hesaplarında takip edebilirsiniz.
18.03.2021Kültür Sanat
Dans ve teknoloji buluştu
Dans ve teknoloji buluştuGedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Gedik Sanat, Roboweld Robot teknolojileri markasıyla birlikte dans ve müziği bir araya getiriyor.
23.02.2021Kültür Sanat
Gedik Sanat'tan yeni dijital proje Robotik Raks
Gedik Sanat'tan yeni dijital proje Robotik RaksGedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Gedik Sanat, Roboweld Robot teknolojileri markasıyla birlikte dans ve müziği bir araya getiriyor. Projede İDOB Baş koreografı Ayşem Sunal Savaşkurt’un hazırladığı koreografiyle İDOB Baş Dansçısı İlke Kodal’ın performansı, Robotlarla bir araya gelerek teknolojik dönüşüme mercek tutuyor. 10 - 25 Şubat tarihleri arasında projenin mimarları ve uzman kimliklerle sohbetler gerçekleşecek, ardından Roboweld Uygulama ve Araştırma Alanı’nda çekimleri yapılan performansın ilk gösterimi 25 Şubat Çarşamba akşamı saat 21,00’da Gedik Sanat Sosyal Medya Hesaplarında yayınlanacak.
16.02.2021Kültür Sanat
Gedik Sanat'tan yeni yıl konserleri
Gedik Sanat'tan yeni yıl konserleriGedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Gedik Sanat, Franz Schubert’in eserlerine yer verdiği konserlerle yeni yıla merhaba diyecek. Gedik Sanat; resmi Youtube hesabı üzerinden 30 Aralık’ta İstanbul Gedik Üniversitesi Piyano Festivali kapsamında Emre Elivar’ın yorumladığı Üç Piyano Parçası (D 946), 31 Aralık’ta ise Önder Baloglu liderliğinde Gedik Filarmoni Orkestrası yorumuyla Keman ve Yaylı Orkestra için La Majör Rondo (D 438) eserlerini yayınlayacak.
29.12.2020Kültür Sanat
2021’e klasik karşılama
2021’e klasik karşılamaViyana Filarmoni Orkestrası tarihinde ilk kez konser salonlarında seyircisiz bir yılbaşı konseri vermeye hazırlanıyor. Türkiye’den ve dünyadan pek çok önemli orkestralar da görkemli konserlerle 2020’ye veda edip 2021’e ‘merhaba’ diyor
29.12.2020Kültür Sanat
Piyano Festivali evde devam
Piyano Festivali evde devamİstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Sanat’ın düzenlediği Piyano Festivali, önümüzdeki günlerde de devam ediyor.
13.12.2020Kültür Sanat
Gedik Sanat'tan yeni proje "Kadının Sözü Var"
Gedik Sanat'tan yeni proje "Kadının Sözü Var"Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren “Gedik Sanat”, İstanbul Gedik Üniversitesi ile gerçekleştirdiği yeni projesinde kadınların ekonomik ve sosyal alanda var olmalarının önemini vurguluyor. Kadınların birer özne olarak kendilerini ifade edebilmelerinin, kamusal alanda eşit ve özgür bireyler olarak seslerini duyurabilmelerinin toplum için vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğunun bilinci ile ‘Kadının Sözü Var’ projesi hayata geçiriliyor.
11.11.2020Kültür Sanat
‘Kadının sözü var’ projesinde üç eser
‘Kadının sözü var’ projesinde üç eserKasım ayı boyunca dijital platformlarda birçok alanda gerçekleşen proje, 29 Kasım’da üç koro eserinin dünya prömiyeriyle sonlanacak.
Sözsüz Günlükler NOW! Festivali'nde!
Sözsüz Günlükler NOW! Festivali'nde!Gedik Sanat; Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı bünyesinde Gedik Holding ve İstanbul Gedik Üniversitesi’nin destekleriyle sanayi ve eğitim alanlarıyla sanatı birleştiren projeler üretmeye devam ediyor. Türk sanatçıların yeni eserler üretmesini destekleyerek, üretilen eserlerin uluslararası platformda tanıtılması düşüncesiyle tasarlanan Sözssüz Günlükler Almanya’da.
Gedik Filarmoni'den Cumhuriyet Bayramı konseri
Gedik Filarmoni'den Cumhuriyet Bayramı konseriÜlkemizin en köklü konser salonları arasında yer alan CRR Konser Salonu, 29 Ekim Perşembe günü Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri’ni Gedik Filarmoni Orkestrası ile gerçekleştiriyor. Verdiği siparişlerle Türk bestecilerin eserlerinin ilk seslendirişlerini gerçekleştiren Gedik Filarmoni Orkestrası bu özel konser programında iki Dünya Prömiyeri seslendirirken Ulvi Cemal Erkin’in Sinfonietta eserini de tekrar sanatseverlere yorumlayacak. Cumhuriyetimizin ilk dönem ve günümüz yaratılarının bir arada sunulduğu konseri Orkestra Şefi Orhun Orhon yönetirken, saat 18.00 ve 20.00 olmak üzere iki set halinde gerçekleşecek konserin solisti Anadolu Nefesli Beşlisi.
23.10.2020Kültür Sanat
Türkiye'nin ilk dijital piyano festivali başlıyor
Türkiye'nin ilk dijital piyano festivali başlıyorÜlkemizin ve dünyanın geçirdiği bu zorlu pandemi sürecinde her alanda oldukça belirgin bir değişim ve dönüşüm söz konusu. Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfına bağlı çalışmalarını sürdüren İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Sanat bu dönüşen süreçte dijital ortamda bir Piyano Festivaline imza atacak. 21 Ekim 2020 - 26 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek festivale dünyaca ünlü festivallerde yer almış, önemli yarışmalarda ödül almış piyanistlerimiz piyano literatürünün en önemli bestecilerini yorumlayacak.
Gedik  Sanat’tan ‘Dönüşüm’
Gedik Sanat’tan ‘Dönüşüm’The Metamorphosis (Dönüşüm) Projesi’yle iki Türk bestecisine beşli ensemble için sipariş veren Gedik Sanat görsel sanatlar alanında başlattığı çalışmalar doğrultusunda da aynı proje içerisinde bir de metal heykel siparişi gerçekleştirdi.
16.09.2020Kültür Sanat
Gregor Samsa üzerine bir dönüşüm
Gregor Samsa üzerine bir dönüşümDönüşüm “ The Metamorphosis” projesiyle iki türk bestecisine beşli ensemble için sipariş veren Gedik Sanat; görsel sanatlar alanında başlattığı çalışmalar doğrultusunda da aynı proje içerisinde bir de metal heykel siparişi gerçekleştirmiştir. Dönüşüm romanının kahramanı Gregor Samsa’nın başkalaşım hikayesini anlatacak olan performans; müzik ile heykelin eş zamanlı sunumuna sahne olacak. Besteciler Didem Coşkunseven ve Mehmet Ali Uzunselvi tarafından yaratılan müziklere performans sanatçısı ve heykeltıraş Asaf Erdemli dans ve heykel performanslarıyla hayat verecek. “Birleştirir, Sanat için” mottosuyla farklı disiplinleri bir araya getirerek projeler üreten Gedik Sanat, bu projeyle edebiyat, felsefe, müzik ve heykel alanlarını birleştirmeyi hedeflemektedir. Gedik Sanat ayrıca gelecekte bilinçli bir sanatsever kitle yaratabilmek için bu türlü projelerin öneminin altını çizmektedir.
‘Dönem melodileri’ günümüzle kaynaştı
‘Dönem melodileri’ günümüzle kaynaştı“Kaynaşma” (Fusion) isimli projesinde üç besteciye yaylı dörtlü siparişi veren Gedik Sanat, müziğin üç farklı döneminin en ünlü üç eserini günümüz Türk bestecilerinin yorumlarıyla kaynaştırarak müzik severlere sunmayı hedefliyor...
12.08.2020Kültür Sanat
Gedik Sanat'tan yeni online proje
Gedik Sanat'tan yeni online projeKaynaşma “ Fusion “ projesiyle üç türk bestecisine yaylı dörtlü siparişi veren Gedik Sanat; müziğin üç farklı döneminin en ünlü 3 eserini günümüz Türk bestecilerinin yorumlarıyla kaynaştırmayı hedefliyor. Günümüz müziğinin geçmişin birikiminden beslenerek oluştuğu düşüncesinden yola çıkarak, dönem ve stillerin bir bütün olduğunun altını çizen projede, Albinoni, Mozart ve Rossini’nin ünlü eserlerinden bölümleri Aslıhan Keçebaşoğlu, Utku Aşuroğlu ve Uğurcan Öztekin kaynaştırıyorlar.
10.08.2020Kültür Sanat
24 saatte 24 prömiyer
24 saatte 24 prömiyerGedik Sanat; ilk dijital projesi “Sözsüz Günlükler - Unvoiced Diaries” için 19 Temmuz günü gece yarısı (00.00) başlayarak her saat başı bir Türk bestecinin eserinin ilk seslendirilişini gerçekleştirecek.
17.07.2020Kültür Sanat
Gedik Sanat'tan 24 saatte 24 prömiyer
Gedik Sanat'tan 24 saatte 24 prömiyerGedik Sanat; ilk dijital projesi Sözsüz Günlükler “ Unvoiced Diaries” için 19 Temmuz günü 00.00’dan başlayarak her saat başı bir Türk bestecinin eserinin ilk seslendirilişini gerçekleştirecek. 24 Türk bestecinin Korona günlerinde yaşadıkları izolasyonda hissettiklerini betimleyen Solo Keman eserleri, yaklaşık birer dakika uzunluğunda. Gedik Sanat Resmi İnstagram, Facebook ve Youtube Hesaplarından eşzamanlı sanatseverlerle buluşacak eserleri projenin de yaratıcısı olan Keman Sanatçısı Önder Baloğlu yorumladı.
16.07.2020Kültür Sanat
Korona günlerinde ‘Sözsüz Günlükler’
Korona günlerinde ‘Sözsüz Günlükler’“Sözsüz Günlükler” projesini hayata geçiren Gedik Sanat, bu kapsamda 24 Türk bestecinin dijital platformlara uygun solo keman için eserler üretmesini hedefliyor...
Gedik Sanat'tan özel proje
Gedik Sanat'tan özel projeTürk sanatçıların yeni eserler üretmesi ve üretilen eserlerin uluslararası platformda tanıtılması idealiyle çalışmalarını sürdüren Gedik Sanat, Unvoiced Diaries “ Sözsüz Günlükler “ projesi ile 24 Türk bestecinin Dijital platformlara uygun Solo Keman için eserler üretmesini hedeflemiştir. Keman Sanatçısı Önder Baloglu tarafından sunulan proje, Gedik Sanat Genel Sanat Yönetmeni Caner Akgün, Gedik Filarmoni Orkestrası Genel Müzik Direktörü Cemi’i Can Deliorman ve Besteci Onur Türkmen tarafından oluşturulan Danışma Kurulu’nca yürütülmektedir. Gedik Sanat, geçirdiğimiz bu pandemisürecinde bestecilerimize siparişler vererek, dijital platformda yüksek kalitede bir müzik arşivi oluşturmayı hedefliyor.
Christian Jost İstanbul'a geliyor
Christian Jost İstanbul'a geliyorGedik Sanat’ın, klasik müzikte ezber bozan yaklaşımıyla hayata geçirilen ve üç ayrı edebî akımı (Türk, Rus, Alman) ele aldığı Edebiyat Üçlemesi konserleri Zorlu PSM’de devam ediyor. Projenin ikinci konseri olan ve 2003 yılında Ernst von Siemens Bestecilik Ödülünün sahibi Christian Jost tarafından yeniden bestelenen Dichterliebe eserinin Türkiye prömiyeri, 17 Mart akşamı Zorlu PSM Platinum Sahnesi’nde gerçekleşecek.
Gedik Filarmoni'den St. Antuan'da "Nurani Bir Gece"
Gedik Filarmoni'den St. Antuan'da "Nurani Bir Gece"Gedik Sanat çatısı altında kurulan Gedik Filarmoni Orkestrası, Rezonans’la birlikte Ocak ayında Sent Antuan Kilisesi’nde büyülü bir geceye imza atacak.
10.01.2020Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Gedik SanatsanatGedik FilarmoniKadının Sözü Varİstanbul Gedik

Gedik Sanat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.