Jp Morgan

Jp Morgan

Son dakika jp morgan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan jp morgan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan jp morgan haber sayfamızda...

Jp Morgan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 826 jp morgan haberi bulunmuştur.
ABD'den Rusya'ya 'tahvil ödeme' engeli
ABD'den Rusya'ya 'tahvil ödeme' engeliABD Başkanı Joe Biden, Rusya'ya Amerikan bankalarını kullanarak tahvil ödemelerini yapma imkanı tanıyan imtiyazın sona ermesine izin verdi.
25.05.2022Uzmanpara
JP Morgan'dan petrol tahmini
JP Morgan'dan petrol tahminiJP Morgan brent petrol için ikinci çeyrek tahminini değiştirmedi.
25.05.2022Uzmanpara
Çin için büyüme tahmini düşürüldü
Çin için büyüme tahmini düşürüldüÇin'in sıfır Covid politikasının nisan ayında ekonomik aktiviteye verdiği zarar UBS ve JP Morgan'ın Çin için büyüme tahminlerini aşağı yönlü revize etmesine yol açtı.
24.05.2022Uzmanpara
'Resesyon endişesi genele yayılmadı'
'Resesyon endişesi genele yayılmadı'Bugüne kadar yayınladığı notlarla resesyon riskinin abartıldığı görüşünü ortaya koyan JP Morgan Stratejisti Marko Kolanovic resesyon endişesinin genele yayılmadığını söyledi.
17.05.2022Uzmanpara
ABD bankaları kredi faizlerini yükseltti
ABD bankaları kredi faizlerini yükselttiABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırımının ardından ABD bankaları kredi faiz oranlarını yükseltti.
5.05.2022Uzmanpara
JP Morgan'dan küresel petrol talebi tahmini
JP Morgan'dan küresel petrol talebi tahminiJP Morgan küresel petrol talebi için bu yıl tahminlerini aşağı yönlü revize etti.
5.05.2022Uzmanpara
İşte petrol fiyatlarında son durum
İşte petrol fiyatlarında son durumAvrupa Birliği'nin (AB) Rusya'dan petrol ithalatını yasaklamaya hazırlanması uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarını yükseltti.
5.05.2022Uzmanpara
'Fiyat istikrarını sağlayan faktörler yok oldu'
'Fiyat istikrarını sağlayan faktörler yok oldu'JP Morgan Chase Varlık Yönetimi Başkanı Mary Erdoes, Ukrayna'daki savaş nedeniyle fiyat istikrarını sağlayan tüm faktörlerin bu dönemde yok olduğunu söyledi.
21.04.2022Uzmanpara
'Fed’in ABD’yi resesyona sokma riski var'
'Fed’in ABD’yi resesyona sokma riski var'JP Morgan CEO'su Jamie Dimon, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) artan enflasyon ile mücadele ederken kazara da olsa ABD ekonomisini resesyona sokma riskinin bulunduğunu bildirdi.
14.04.2022Uzmanpara
JP Morgan'ın karı azaldı
JP Morgan'ın karı azaldıABD'nin en büyük bankası JP Morgan Chase bu yılın ilk çeyreğinde karının azaldığını bildirdi.
13.04.2022Uzmanpara
S&P 500'deki bankaların karında düşüş beklentisi
S&P 500'deki bankaların karında düşüş beklentisiWall Street'in önde gelen bankaları bu yılın ilk çeyrek mali sonuçlarını açıklamaya yarın JP Morgan Chase ile başlayacak.
12.04.2022Uzmanpara
ABD'li bankalardan yavaşlama sinyali
ABD'li bankalardan yavaşlama sinyaliABD'nin en büyük bankaları geçtiğimiz yıl Wall Street'in rekor kar elde etmesine yardım eden faktörlerin ortadan kalkmaya başlaması ile birlikte gelecek hafta yatırım gelirlerinde son yılların en büyük yavaşlamasını açıklamaya hazırlanıyor.
11.04.2022Uzmanpara
Rus sermayesi kısıtlandı! Türkiye'ye yönelim artar mı?
Rus sermayesi kısıtlandı! Türkiye'ye yönelim artar mı?Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ardından Batı ülkelerinin uyguladığı yaptırımlar, Rus sermayesinin uluslararası dolaşımını önemli ölçüde kısıtladı. Rusya'nın gelişen piyasa tahvil endekslerinden çıkarılması Türkiye'nin lehine olabilir. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, "Özellikle ABD ve Avrupa ile hızlı bir şekilde iyileşen ilişkiler Türkiye’nin gelişen piyasalar arasında pozitif ayrışmasına sebep oluyor." dedi.
8.04.2022Ekonomi
Rusya'nın eurobond kupon ödemeleri alındı
Rusya'nın eurobond kupon ödemeleri alındıJP Morgan, Rusya'nın eurobond kupon ödemelerini aldı.
18.03.2022Uzmanpara
Fed ve TCMB'nin faiz kararları bu hafta belli oluyor! İşte olası tahminler
Fed ve TCMB'nin faiz kararları bu hafta belli oluyor! İşte olası tahminlerBütün dünya gibi küresel piyasalarında haftalardır gözü kulağı Rusya-Ukrayna savaşında. Moskova’nın ekonomisini sarsmayı hedef alan yaptırımlar, fiyatlamaları da etkiliyor. Yüksek enflasyon endişesi gölgesinde bu hafta gözler merkez bankalarının alacağı kararlara çevrildi. Bu hafta ABD Merkez Bankası (Fed) toplantısı ile açıklanacak faiz kararı başta olmak üzere küresel piyasalar 4 ülkenin merkez bankalarının duyuracağı kararlara odaklandı. Peki faiz artışı olacak mı? İşte olası tahminler...
14.03.2022Ekonomi
Goldman Sachs ve JP Morgan çekiliyor
Goldman Sachs ve JP Morgan çekiliyorGoldman Sachs ve JP Morgan, Ukrayna'ya yönelik saldırısı sonrası ağır yaptırımlar ile karşı karşıya kalan Rusya'dan çekilme kararı aldıklarını duyurdu.
11.03.2022Uzmanpara
Rusya sabit getirili endekslerden çıkarılıyor
Rusya sabit getirili endekslerden çıkarılıyorJP Morgan, Rusya'nın 31 Mart'tan itibaren geçerli olmak üzere sabit getirili endekslerden çıkarılacağını duyurdu.
8.03.2022Uzmanpara
Yaptırım kıskacı!
Yaptırım kıskacı!Rusya yönetimi, 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgale kalkışmasının ardından artan şekilde Batılı ülkelerin yaptırım kararlarıyla karşılaştı. Her gün bir yenisi eklenen yaptırımların ana hedefiyse Rus ekonomisini sıkıştırmak.
6.03.2022Dünya
ABD bankaları Rus şirket tahvillerine göz dikti
ABD bankaları Rus şirket tahvillerine göz diktiABD bankaları yaptırımlar sonrası ciddi düşüş yaşayan Rus şirket tahvillerini satın almaya çalışıyor. Bu işlemler için net bir yaptırım yasağı olmadığını söyleyen uzmanlar yine de durumun benzersizliği nedeniyle yatırımın riskli olabileceğini belirtiyor.
4.03.2022Uzmanpara
Fed faizi için beklentileri değişmedi
Fed faizi için beklentileri değişmediBank of America (BofA) ve Goldman Sachs'ın ABD Merkez Bankası (Fed) faizi için beklentileri değişmedi.
2.03.2022Uzmanpara
Yaptırım kararlarının ardından Rus milyarderlerin kripto para uyanıklığı!
Yaptırım kararlarının ardından Rus milyarderlerin kripto para uyanıklığı!Bloomberg tarafından hazırlanan rapora göre, Amerika ve AB’nin yaptırımları ve ambargo kararları, Rus milyarderlerin kripto para piyasasına yönelme eğilimini artırdı. Rus bankalarının küresel para transferi sistemi SWIFT’ten çıkarılması, bu ihtimali daha da yükseltti.
3.03.2022Ekonomi
'Rusya, SWIFT için arka kapı bulabilir'
'Rusya, SWIFT için arka kapı bulabilir'JP Morgan CEO'su Jamie Dimon, SWIFT yasağının Rusya ile iş yapmayı engellemediğini, SWIFT’in etrafından dolaşılabilecek araçlar olduğunu belirtti.
1.03.2022Uzmanpara
'Kirleten enerji'ye para akışı sürüyor
'Kirleten enerji'ye para akışı sürüyorKarbondioksit salımı açısından kömür, yakıtlar arasında en günahkarı. Buna rağmen kömür endüstrisine para akmaya devam ediyor. Kömür sanayine son 2 yılda yaklaşık 1.5 trilyon dolar tutarında finansman desteği verildi.
1.03.2022Ekonomi
JP Morgan'dan Rus ekonomisine kötü haber
JP Morgan'dan Rus ekonomisine kötü haberJP Morgan, Rus ekonomisinin uygulamaya konan yaptırımların etkisiyle 2022 yılı ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 20 daralmasını beklediklerini bildirdi.
28.02.2022Uzmanpara
Son dakika: Rusya Merkez Bankası'ndan şok faiz artışı! ABD'den yeni yasak kararı
Son dakika: Rusya Merkez Bankası'ndan şok faiz artışı! ABD'den yeni yasak kararıRusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları nedeniyle yaptırıma uğramasının ardından Rus halkı ATM’lere akın ederek, uzun kuyruklar oluşturmuştu. Hal böyle olunca Rusya Merkez Bankası politika faizini yüzde 9,5'ten yüzde 20'ye çıkardı. ABD Hazine Bakanlığı ise Rusya Merkez Bankası ile işlem yapılmasına yasak getirdi.
28.02.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Jp Morgan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.