Mitiga Havalimanı

Mitiga Havalimanı

Son dakika Mitiga Havalimanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Mitiga Havalimanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Mitiga Havalimanı haber sayfamızda...

Mitiga Havalimanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 67 mitiga havalimani haberi bulunmuştur.
Bakan Akar'dan Libya mesajı: Türkiye, yabancı güç değildir
Bakan Akar'dan Libya mesajı: Türkiye, yabancı güç değildirMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Görev Grup Komutanlığını ziyaret etti, Türkiye-İtalya maçını Libya açıklarındaki TCG Gelibolu Fırkateyni'nde bahriyelilerle izledi. Libya halkının yanında olmaya devam edeceklerini belirten Akar, "Türkiye, Libya’nın kendi kendine yetebilecek bir seviyeye ulaşması için gayret göstermeye devam ediyor." dedi.
12.06.2021Siyaset
Son dakika... Türk heyetinden Libya'ya ziyaret
Son dakika... Türk heyetinden Libya'ya ziyaretGelen bir son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Libya’nın Başkenti Trablus’a gitti.
3.05.2021Siyaset
Akar ve Güler’den sürpriz ziyaret
Akar ve Güler’den sürpriz ziyaretTürkiye-Katar-Libya arasında, Libya’da istikrarın sağlanması için yoğun görüşme trafiği sürüyor. Milli Savunma Bakanı Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler dün bu kapsamda Libya’ya sürpriz bir ziyaret daha gerçekleştirdi.
18.08.2020Siyaset
Son dakika... Türkiye'den Libya'ya çıkarma! Akar ve Güler Trablus'ta...
Son dakika... Türkiye'den Libya'ya çıkarma! Akar ve Güler Trablus'ta...Milli Savunma Bakanı Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler, mutabakat muhtırası kapsamındaki faaliyetleri incelemek için Libya'nın başkenti Trablus'a geldi. Katar Savunma Bakanı Atiyye de bugün Trablus'ta.
17.08.2020Haberler
Son dakika... Türkiye'den Libya'ya çıkarma! Akar ve Güler Trablus'ta...
Son dakika... Türkiye'den Libya'ya çıkarma! Akar ve Güler Trablus'ta...Milli Savunma Bakanı Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler, mutabakat muhtırası kapsamındaki faaliyetleri incelemek için Libya'nın başkenti Trablus'a geldi. Katar Savunma Bakanı Atiyye de bugün Trablus'ta.
17.08.2020Dünya
Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan açıklama
Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan açıklamaCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ayasofya Camisi'ndeki mozaik, fresk ve tasvirlerin kapatılmasına ilişkin, "Işık sistemi olmayacak. Bir perde sistemiyle bunların kapatılması üzerinde çalışılıyor şu anda, son aşamaya gelinmek üzere. Buradaki temel ilke bu mozaiklere, tasvirlere, binanın tarihi dokusuna ve mimarisine hiçbir şekilde zarar verilmemesi." dedi. Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan Kurban Bayramı tedbirleri ve sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıp uygulanmayacağının sorulması üzerine Kalın, "Şu anda sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili verilmiş kesin bir karar yok." açıklamasında bulundu.
19.07.2020Siyaset
Libya, savaş suçlarını araştıracak UCM heyetini bekliyor
Libya, savaş suçlarını araştıracak UCM heyetini bekliyorLibya, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin işlediği suçları incelemek üzere ülkeye gelecek Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) heyetini bekliyor.
17.07.2020Dünya
TSK, Vatiyye Üssü’nde
TSK, Vatiyye Üssü’ndeUlusal Mutabakat Hükümeti ordusunun 18 Mayıs’ta Halife Hafter güçlerinden kurtardığı Vatiyye Üssü’nün aktif hale getirilmesi için çalışmalar başlatılırken, TSK’nın buraya orta menzilli hava savunma sistemi Hawk (Şahin) konuşlandırdığı kaydedildi
5.07.2020Siyaset
Libya'da BAE'ye ait SİHA Giryan kentinde sivil yerleşim yerlerini vurdu
Libya'da BAE'ye ait SİHA Giryan kentinde sivil yerleşim yerlerini vurduLibya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin darbeci lideri Halife Hafter milislerine destek olan BAE'ye ait silahlı insansız hava aracı, başkentin güneyindeki Giryan kentindeki sivil yerleşim alanlarını vurdu.
24.05.2020Dünya
Son dakika! Hafter Bayram sabahında da saldırdı...
Son dakika! Hafter Bayram sabahında da saldırdı...Libya'da Hafter milisleri, Ramazan Bayramı sabahında başkent Trablus'taki Mitiga Havalimanı'na roketli saldırı düzenledi.
24.05.2020Dünya
UMH gözünü Tarhuna’ya çevirdi
UMH gözünü Tarhuna’ya çevirdiTürkiye’nin Libya’da desteklediği Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) ordusu, Watiya Üssü ile çevresindeki beldelerin ardından başkent Trablus’un güneyinde yer alan Tarhuna’yı Hafter güçlerinden temizlemek için operasyonlarını yoğunlaştırdı.
21.05.2020Dünya
Libya'da son durum! Haberler peş peşe geliyor
Libya'da son durum! Haberler peş peşe geliyorLibya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin darbeci lideri Halife Hafter'e bağlı milislere Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından temin edilen Terhune kentindeki Rus yapımı Pantsir hava savunma sistemini imha ettiklerini açıkladı.
20.05.2020Dünya
Serrac: Savaş bitmedi!
Serrac: Savaş bitmedi!Libya’da BM tarafından resmen tanınan ve Türkiye’nin desteklediği Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) bağlı güçler, kritik öneme sahip Watiya Askeri Hava Üssü’nü ele geçirdiğini duyurdu.
19.05.2020Dünya
Son dakika | Libya Ordusu: "Hafter işgalindeki Vatiyye Askeri Üssü'nde kontrolü sağladık"
Son dakika | Libya Ordusu: "Hafter işgalindeki Vatiyye Askeri Üssü'nde kontrolü sağladık"Gelen son dakika haberine göre, Libya Ordusu Batı Harekat Dairesi Komutanı Usame Cuveyli, Hafter milislerinin işgalindeki Vatiyye Askeri Üssü'nde kontrolü sağladıklarını açıkladı.
18.05.2020Dünya
Guterres, Libya'daki sivillere yönelik saldırıları kınadı
Guterres, Libya'daki sivillere yönelik saldırıları kınadıBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Libya'daki sivillere yönelik saldırıları sert şekilde kınayarak, tüm askeri operasyonlara derhal son verilmesi çağrısında bulundu.
11.05.2020Dünya
Son dakika haberi: Libya'da sıcak gelişme! Hafter'e şok üstüne şok...
Son dakika haberi: Libya'da sıcak gelişme! Hafter'e şok üstüne şok...Libya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin darbeci lideri Halife Hafter'e bağlı milislere düzenlediği topçu atışlarında 10'dan fazla milisi etkisiz hale getirdi.
10.05.2020Dünya
Dışişleri Bakanlığı'ndan çok sert Libya açıklaması
Dışişleri Bakanlığı'ndan çok sert Libya açıklamasıDışişleri Bakanlığı: "Libya'daki çıkarlarımızın hedef alınması halinde Hafter unsurlarını meşru hedef olarak telakki edeceğimizi tekrar vurguluyoruz."
10.05.2020Haberler
Son dakika... Dışişleri Bakanlığı'ndan çok sert Libya açıklaması!
Son dakika... Dışişleri Bakanlığı'ndan çok sert Libya açıklaması!Dışişleri Bakanlığı: "Libya'daki çıkarlarımızın hedef alınması halinde Hafter unsurlarını meşru hedef olarak telakki edeceğimizi tekrar vurguluyoruz."
10.05.2020Dünya
Libya'da sıcak saatler!  Trablus'un güneyinde Hafter milisleri hedef alındı
Libya'da sıcak saatler! Trablus'un güneyinde Hafter milisleri hedef alındıLibya ordusu ve ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin darbeci lideri Halife Hafter'e bağlı milisler arasında Trablus'un güneyinde şiddetli çatışmalar yaşanıyor.
10.05.2020Dünya
Libya Parlamentosu BMGK'yı acil toplantıya çağırdı
Libya Parlamentosu BMGK'yı acil toplantıya çağırdıLibya'nın başkenti Trablus'taki Libya Parlamentosu, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni (BMGK) ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin saldırılarının durdurulması için acilen toplantıya çağırdı.
9.05.2020Dünya
Son dakika haberleri: Libya'da sıcak saatler! Üst üste şok saldırılar...
Son dakika haberleri: Libya'da sıcak saatler! Üst üste şok saldırılar...Gelen son dakika haberlerine göre; Libya ordusu hava unsurları, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin bulunduğu başkent Trablus’un güneyindeki Vatiyye Askeri Hava Üssü ve çevresindeki 5 noktaya operasyon düzenledi. Libya'da Hafter milislerinin başkent Trablus'a düzenlediği roketli saldırıda aynı aileden 4 kişi hayatını kaybetti. İşte tüm detaylar...
8.05.2020Dünya
İtalya, Libya'da Hafter milislerinin roketli saldırısını şiddetle kınadı
İtalya, Libya'da Hafter milislerinin roketli saldırısını şiddetle kınadıİtalya Dışişleri Bakanlığı, Libya’nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’e bağlı milisler tarafından başkent Trablus’un farklı bölgelerine düzenlenen roketli saldırıyı sert şekilde kınadı.
8.05.2020Dünya
Hafter milislerinin Trablus’a düzenlediği roketli saldırıda biri sivil 3 kişi öldü
Hafter milislerinin Trablus’a düzenlediği roketli saldırıda biri sivil 3 kişi öldüLibya’nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’e bağlı milisler tarafından, başkent Trablus’un farklı bölgelerine düzenlenen roketli saldırıda biri sivil 3 kişi hayatını kaybetti.
8.05.2020Dünya
Hafter'den Mitiga Havalimanı ve çevresine füze saldırısı
Hafter'den Mitiga Havalimanı ve çevresine füze saldırısıLibya'da Hafter milisleri başkent Trablus'taki Mitiga Havalimanı ve çevresindeki sivil yerleşim bölgelerine Grad füzeleriyle saldırı düzenledi.
26.04.2020Dünya
Hafter milislerinden Mitiga Havalimanı'na roketli saldırı
Hafter milislerinden Mitiga Havalimanı'na roketli saldırıLibya'da Hafter milislerinin, başkent Trablus'taki Mitiga Havalimanı'na roketli saldırı düzenlediği bildirildi.
2.04.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

libyaHaftertrablushulusi akarMitiga Havalimanı

Mitiga Havalimanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.