Samsung Electronics

Samsung Electronics

Son dakika samsung electronics haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan samsung electronics gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan samsung electronics haber sayfamızda...

Samsung Electronics

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 412 samsung electronics haberi bulunmuştur.
Samsung faaliyet karını 10 kat artırdı
Samsung faaliyet karını 10 kat artırdı Samsung Electronics, yapay zeka teknolojilerinin yaygınlaşmasının bilgisayar bellek çipleri piyasalarında toparlanmaya yol açmasıyla dördüncü çeyrekte faaliyet karının 10 kat arttığını bildirdi.
30.04.2024 Uzmanpara
Haftada 6 günlük ‘kriz’ mesaisi!
Haftada 6 günlük ‘kriz’ mesaisi! Dünya haftada 4 gün çalışmayı tartışırken Samsung 6 gün çalışma moduna geçti.
23.04.2024 Teknoloji
Samsung ilk çeyrek karında artış bekliyor
Samsung ilk çeyrek karında artış bekliyor Samsung Electronics, çip fiyatlarındaki toparlanmayla birlikte ilk çeyrek faaliyet karında %931'lik bir artış beklediğini duyurdu.
5.04.2024 Uzmanpara
Cepte yapay zeka çağı
Cepte yapay zeka çağı Türkiye’de akıllı telefon pazarı her sene ortalama yüzde 5 büyürken yılda 10 milyon telefon satılıyor. Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Azdemir, bir basın buluşması düzenleyerek cep telefonu pazarı ve son teknolojik gelişmeler hakkında bilgi verdi. Azdemir şunları söyledi:
5.02.2024 Ekonomi
Samsung'un faaliyet karı düştü
Samsung'un faaliyet karı düştü Samsung Electronics çip ve elektronik talebinde toparlanmanın gelirlere büyük bir katkı sağlamamasının ardından karının düştüğünü açıkladı.
31.01.2024 Uzmanpara
ABD'de çip üreticilerine destek beklentisi
ABD'de çip üreticilerine destek beklentisi ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin çip üreticilerine milyarlarca dolar sübvansiyon vermesi bekleniyor.
29.01.2024 Uzmanpara
LG Display, 7 çeyrek sonra ilk kez kar etti
LG Display, 7 çeyrek sonra ilk kez kar etti Güney Koreli düz ekran üreticisi LG Display, tatil sezonunda artan akıllı telefon ekranları ve TV panelleri sevkiyatları nedeniyle yedi çeyrekten bu yana ilk kez kar etti.
24.01.2024 Uzmanpara
Samsung Electronics, Galaxy S24 Serisi ile Mobil Cihazlarda Yapay Zeka Çağını Başlatıyor
Samsung Electronics, Galaxy S24 Serisi ile Mobil Cihazlarda Yapay Zeka Çağını Başlatıyor Günlük yaşamı derinden değiştirmek için geliştirilen Galaxy AI, ikonik S serisini geleceğe taşıyor.
19.01.2024 Advertorial
Samsung karında yüzde 35 düşüş bekliyor
Samsung karında yüzde 35 düşüş bekliyor Samsung Electronics dördüncü çeyrekte faaliyet karının yüzde 35 düştüğünü tahmin etti.
9.01.2024 Uzmanpara
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor Yeni yılla birlikte Türkiye'nin önde gelen şirketleri yönetici kadrolarını belirlemeyi sürdürüyor. Şirketler hedeflerine yönelik atamalarını devam ettirdi.
8.01.2024 Milliyet Executive
Apple hisseleri sert düşüş yaşadı
Apple hisseleri sert düşüş yaşadı Apple hisseleri salı günü New York’taki seans kapanışında yüzde 3,6 düşüşle ağustos ayından bu yana en sert kaybını yaşadı.
4.01.2024 Teknoloji
Samsung, Japonya'da tesis kuracak
Samsung, Japonya'da tesis kuracak Samsung, Japonya'da çip paketleme araştırma tesisi kuracak.
21.12.2023 Uzmanpara
‘Yüz Yılın Sanatı: Dijital Sanat Sergisi’ açıldı
‘Yüz Yılın Sanatı: Dijital Sanat Sergisi’ açıldı Sanat, tarih ve teknolojinin kesiştiği “Yüz Yılın Sanatı: Dijital Sanat Sergisi”, İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde ziyarete açıldı.
24.11.2023 Kültür Sanat
Samsung net karını artırdı
Samsung net karını artırdı Samsung Electronics'in üçüncü çeyrekte karı tek seferlik kazançların etkisiyle artarken, faaliyet karı keskin düşüş yaşadı.
31.10.2023 Uzmanpara
Samsung Golf Turnuvası’nın kazananları belli oldu
Samsung Golf Turnuvası’nın kazananları belli oldu Kemer Country Club’da, 9-10 Eylül tarihlerinde gerçekleşen Samsung Golf Turnuvası, İki gün boyunca golf severleri bir araya getirdi.
11.09.2023 Diğer
Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı nefes kesti
Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı nefes kesti Her sene binlerce yüzücünün iki kıtayı birleştirdiği, dünyanın Asya'dan Avrupa'ya yapılan tek yüzme yarışı Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda 77 ülkeden 2 bin 600'ü aşkın yüzücü, İstanbul Boğazı'nda kulaç attı. Yarışta kadınlar genel klasmanda Burcunaz Narin 00:42:54'lük derecesiyle birinci oldu. Erkekler genel klasmanda ise Doğukan Ulaç 00:41:22'lik derecesiyle ilk sırada yer aldı.
20.08.2023 Su Sporları
Samsung hakkında rekabet soruşturması kapsamında savunma toplantısı yapıldı
Samsung hakkında rekabet soruşturması kapsamında savunma toplantısı yapıldı Samsung Electronics İstanbul Pazarlama ve Ticaret Limited Şirketi hakkında yürütülen rekabet soruşturması kapsamında sözlü savunma toplantısı yapıldı.
2.08.2023 Uzmanpara
Samsung hakkında rekabet soruşturması kapsamında savunma toplantısı yapıldı
Samsung hakkında rekabet soruşturması kapsamında savunma toplantısı yapıldı Samsung Electronics İstanbul Pazarlama ve Ticaret Limited Şirketi hakkında yürütülen rekabet soruşturması kapsamında sözlü savunma toplantısı yapıldı.
2.08.2023 Ekonomi
‘Türk halkı 5 dakikada bir telefona dokunuyor’
‘Türk halkı 5 dakikada bir telefona dokunuyor’ Türkiye’de yıllık cep telefonu satış rakamının toplam 10 milyon adet, cep telefonu değiştirme sıklığının ise 6 - 7 yıl olduğunu söyleyen Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Azdemir, Türkiye’de satılan her 100 telefondan 45’inin Samsung olduğunu dile getirdi.
31.07.2023 Ekonomi
Samsung çip üretimini kısacak
Samsung çip üretimini kısacak Dünyanın en büyük hafıza çipi üreticisi Samsung Electronics, 2023 yılı ilk çeyrekte karının yüzde 96 azalarak 2009 yılı global finansal krizinden bu yana görülen en düşük seviyeye indiğini tahmin etmesinin ardından üretimini kısma kararı aldı.
7.04.2023 Uzmanpara
Liderlik kadroları daha güçlendi
Liderlik kadroları daha güçlendi Buket Cox DHL Supply Chain Türkiye / Genel Müdür DHL Supply Chain Türkiye’deki kariyerine 2009 yılında başlayan Buket Cox, 1 Kasım 2022 tarihi itibarıyla DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü oldu...
15.12.2022 Milliyet Executive
Samsung'un karı yüzde 31 azaldı
Samsung'un karı yüzde 31 azaldı Ekonomilerde yavaşlamanın elektronik cihazlara ve hafıza çiplerine talebi olumsuz etkilemesi Samsung Electronics'in karının üçüncü çeyrekte yüzde 31 düşmesine neden oldu.
27.10.2022 Uzmanpara
Samsung, 2050’de tamamen temiz enerji kullanacak
Samsung, 2050’de tamamen temiz enerji kullanacak Samsung Electronics, fosil yakıtlardan tamamen uzaklaşma kararı alarak, 2050 yılına kadar küresel operasyonlarının yüzde 100’ünde temiz elektrik kullanacağını duyurdu.
29.09.2022 Milliyet Enerji
Türkiye’de dijital sanatı geliştirecek
Türkiye’de dijital sanatı geliştirecek Samsung, Türkiye’de dijital sanat ve NFT’nin gelişimine katkı sağlayacak dART Dijital Sanat Platformu’nu tanıttı.
17.05.2022 Ekonomi
Samsung karını artırdı
Samsung karını artırdı Samsung Electronics bu yılın ilk 3 ayında faaliyet karını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 51 artırdı ve 2018 yılından bu yana görülen en yüksek ilk çeyrek karını elde etti.
28.04.2022 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Samsung Electronics ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.