Mustafa Akıncı

Mustafa Akıncı

Son dakika mustafa akıncı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mustafa akıncı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mustafa akıncı haber sayfamızda...

Mustafa Akıncı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.561 mustafa akinci haberi bulunmuştur.
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Mustafa Akıncı'ya tepki
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Mustafa Akıncı'ya tepkiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, selefi Mustafa Akıncı'nın kendisi için nisan ayında sarf ettiği "Ankara'nın papağanı" sözlerine ilişkin, "Tatar kimdir? Tatar ona göre Ankara'nın papağanıdır. Bakın zihniyete, sen kimin papağanısın Sayın Akıncı? Sen kime çalışırsın, senin hedefin nedir? Boş bir hedef. Benim hedefim; ana vatanın desteğiyle Kıbrıs halkına daha fazla refah mutluluk, güvenli bir gelecek vermek için uğraşıyorum." dedi.
6.09.2021Gündem
MHP lideri Bahçeli'den net KKTC mesajı: Bağımsız bir devlet halinin ilk harcıdır
MHP lideri Bahçeli'den net KKTC mesajı: Bağımsız bir devlet halinin ilk harcıdırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanımızın, 20 Temmuz 2021’de açıkladığı Cumhurbaşkanlığı binası ile parlamento binası yapılma hedefi betonlaşmanın, yeni bir inşaat hamlesinin değil, bağımsız bir devlet halinin ilk harcıdır." ifadelerine yer verdi.
26.07.2021Siyaset
Mustafa Akıncı'nın KKTC açıklamasına AK Parti'den sert tepki
Mustafa Akıncı'nın KKTC açıklamasına AK Parti'den sert tepkiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, eski Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjde açıklamasına yönelik sözleriyle ilgili, "Bu açıklamayı yapan eski Cumhurbaşkanı Akıncı, görev yaptığı dönem içerisinde hiçbir zaman Kıbrıs Türkü'nün tezlerini savunan açıklamalarıyla gündem olmadı." dedi.
21.07.2021Siyaset
MHP lideri Bahçeli, Biden’a seslendi: Cumhur İttifakı’nı yıkma hesabını bırak
MHP lideri Bahçeli, Biden’a seslendi: Cumhur İttifakı’nı yıkma hesabını bırakBahçeli, “Bay Başkan, Cumhur İttifakı’nı nasıl yıkarım, zillet ittifakını nasıl kollarım, Türk tarihini nasıl karalarım diye hesap yapmayı bırak” dedi ve devam etti: Türk milletine sözde soykırım iftirası atacak en son ülke bile siz değilsiniz
28.04.2021Siyaset
Son dakika: AK Parti'den Biden'a tepki: Normalleşme çalışmalarını sabote etti
Son dakika: AK Parti'den Biden'a tepki: Normalleşme çalışmalarını sabote ettiGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik, Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine ilişkin "Sorumsuz, hukuki temeli, tarihsel dayanağı olmayan bir yaklaşımdır." ifadelerini kullandı. Çelik, "Sayın Biden'ın bu karar veya yaptığı bu açıklama birden çok şeyi sabote etmiştir. Birinci bu şekilde herhangi bir tarih komisyonuna yaklaşmayan tek taraflı bir provokasyon içerisinde olan diasporanın tezlerine destek verir bir sonuç doğurmuştur. İkincisi Türkiye ile Ermenistan arasındaki ve Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki muhtemel diyalogların hepsinin önünü kesmiştir. Üçüncüsü Ermenistan'ı yine diasporanın provokatif politikalarının rehini haline getirmiştir. Kafkaslar'daki normalleşemeye de büyük bir zarar vermiştir." dedi.
27.04.2021Siyaset
Kıbrıs’ta ‘iki devlet’ formülünden dönüş yok
Kıbrıs’ta ‘iki devlet’ formülünden dönüş yokCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan ve 3.5 saat süren kabine toplantısında, KKTC’de “iki devletli çözüm”den geri dönüş olmayacağı belirtildi. “İki devlet” formülüne Avrupa’nın itiraz ettiği; Yunan-Rum tarafının ise sıcak baktığı ifade edilen toplantıda, KKTC’nin önceki Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın iki devletli çözümden yana olmadığı için sürecin askıda kaldığı, yeni dönemle birlikte müzakerelerin güçleneceği vurgusu yapıldı.
19.11.2020Siyaset
Ersin Tatar Milliyet’e konuştu: KKTC gerçeğini dünya kabul etmeli
Ersin Tatar Milliyet’e konuştu: KKTC gerçeğini dünya kabul etmeli KKTC Cumhurbaşkanı ‘Yol haritasını’ Milliyet’e anlattı. Tatar, ‘yeni müzakere sürecinde de Rumlara toprak verilmesi söz konusu olmayacak’ dedi
28.10.2020Siyaset
Tatar görevi devraldı
Tatar görevi devraldıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Cumhurbaşkanlığına seçilen Ersin Tatar, KKTC Cumhuriyet Meclisi’nde düzenlenen  törende ant içerek görevine başladı.
24.10.2020Siyaset
KKTC'de Cumhurbaşkanı Tatar resmen göreve başladı
KKTC'de Cumhurbaşkanı Tatar resmen göreve başladıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, devir teslim töreninin ardından resmi olarak görevine başladı.
23.10.2020Dünya
Son dakika... Fuat Oktay 'bedeli ne olursa olsun' diyerek net mesaj verdi
Son dakika... Fuat Oktay 'bedeli ne olursa olsun' diyerek net mesaj verdiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CNN TÜRK ekranlarında Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında soruları yanıtladı. Oktay "Değil Yunanistan kim olursa olsun, Türkiye ne bir karış toprağını ne de denizindeki bir damla suyunu, hele hele gelecek nesillerin hakkını hiç kimseye vermez. Bedeli ne olursa olsun." ifadelerini kullandı.
21.10.2020Gündem
‘Kıbrıslı Türklerin milli iradesine saygı duyun’
‘Kıbrıslı Türklerin milli iradesine saygı duyun’Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yayımladıkları mesajlarla KKTC’nin 5. Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar’ı kutladılar.
20.10.2020Siyaset
KKTC’de zafer Ersin Tatar’ın
KKTC’de zafer Ersin Tatar’ınKıbrıs Türk halkı dün ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına gitti. Yüzde 51.69 oy alan Ersin Tatar, KKTC’nin 5. Cumhurbaşkanı seçildi. Zafer konuşması yapan Tatar, “Herkesin cumhurbaşkanı olacağım. Önemli olan birlik içinde KKTC’yi güzel günlere taşıyabilmek” dedi.
19.10.2020Dünya
KKTC'de YSK kesin sonuçları açıkladı
KKTC'de YSK kesin sonuçları açıkladıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Yüksek Seçim Kurulu (YSK), bugün gerçekleştirilen cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunun resmi olmayan kesin sonuçlarını açıkladı.
18.10.2020Dünya
Son dakika: KKTC'de seçim sonuçları belli oldu
Son dakika: KKTC'de seçim sonuçları belli olduSon dakika haberine göre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yapılan cumhurbaşkanı ikinci tur seçiminde, Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) adayı Ersin Tatar oyların yüzde 51,74'ünü alarak cumhurbaşkanı seçildi. Ersin Tatar yaptığı ilk açıklamada, "Oy veren, vermeyen herkese teşekkürler. Önemli olan kutuplaşmak değil, birlik içinde KKTC'yi güzel günlere taşıyabilmek." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Twitter hesabından Ersin Tatar'ı tebrik etti. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ersin Tatar ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ikinci turunda yüzde 48.26 ile kaybeden Mustafa Akıncı ise siyasi kariyerini sonlandırdığını duyurdu.
19.10.2020Dünya
BELLİ OLDU! KKTC seçim sonuçları açıklandı... Seçimi kim kazandı?
BELLİ OLDU! KKTC seçim sonuçları açıklandı... Seçimi kim kazandı?KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçimi geçen hafta yapılmış seçim ikinci tura kalmıştı. Bugün halk yine sandık başındaydı. Başbakan ve UBP'nin adayı Ersin Tatar ile Cumhurbaşkanı ve bağımsız aday Mustafa Akıncı yarıştı. Peki, KKTC seçim sonuçları açıklandı mı? Kim kazandı?
18.10.2020Gündem
KKTC'de oy verme işlemi sona erdi
KKTC'de oy verme işlemi sona erdiSaat 08.00'de başlayan oy verme işlemi saat 18.00'de tamamlandı ve oy sayımına başlandı.
18.10.2020Haberler
KKTC’de ikinci tur heyecanı
KKTC’de ikinci tur heyecanıSon dakika haberlere göre Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) halk, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için oy kullanıyor. Kıbrıs Türk halkı, gelecek 5 yıl görev yapacak cumhurbaşkanını belirlemek üzere saat 08.00'den itibaren sandık başına gitmeye başladı. Seçimin ikinci turunda Başbakan ve Ulusal Birlik Partisinin (UBP) cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar ile Cumhurbaşkanı ve bağımsız cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı yarışacak.
18.10.2020Dünya
‘Türkiye’nin gitmesini hiç kimse bekleyemez’
‘Türkiye’nin gitmesini hiç kimse bekleyemez’KKTC cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu yarın. Başbakan Tatar, ‘Türkiye ile kavga ederek bir şey çözemezsiniz’ dedi
17.10.2020Gündem
KKTC seçiminde saflar netleşiyor
KKTC seçiminde saflar netleşiyorKKTC Cumhurbaşkanlığı için 11 Ekim’de yapılan ilk tur seçimde en fazla oyu alan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Ersin Tatar, 18 Ekim Pazar günü yapılacak ikinci turda yarışacak.
16.10.2020Siyaset
KKTC'de siyasi partiler seçiminin ikinci turunda kimi destekleyeceklerini açıkladı
KKTC'de siyasi partiler seçiminin ikinci turunda kimi destekleyeceklerini açıkladıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), Demokrat Parti (DP), Halkın Partisi (HP) ve Yeniden Doğuş Partisi (YDP), pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda destekleyecekleri adayla ilgili kararlarını açıkladı.
14.10.2020Dünya
Akıncı'yı tehdit eden Yılmaz Ecevit gözaltına alındı!
Akıncı'yı tehdit eden Yılmaz Ecevit gözaltına alındı!Sosyal medya üzerinden çekip paylaştığı video ile KKTC (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı eleştiren ve konuşmasının sonunda “Mustafa Akıncı sana mesajım şu; gelirim makam odanda kafana sıkarım” diyen Yılmaz Ecevit Kılıç isimli şahıs İstanbul'da gözaltına alındı.
13.10.2020Dünya
Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kaldı
Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kaldıKKTC’de halk cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına gitti. Adayların hiçbiri yüzde 50’den fazla oy alamayınca seçim ikinci tura kaldı. Yüzde 32 oy alan UBP Genel Başkanı Tatar ile yüzde 29 oy alan bağımsız aday Akıncı ikinci turda yarışacak
12.10.2020Siyaset
Son dakika... KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kaldı
Son dakika... KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kaldıGelen son dakika haberine göre; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) cumhurbaşkanlığı seçimi için oy verme işlemi sona erdi. Seçimlere yüzde 55'e yakın katılım oldu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 50'nin üzerinde hiç bir aday oy alamayınca, seçimler ikinci tura kaldı. Seçimlerin 18 Ekim'de yapılacak ikinci turunda, Başbakan Ersin Tatar ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yarışacak. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Yüksek Seçim Kurulu (YSK), cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turda Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar ile bağımsız aday Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı arasında geçeceğini açıkladı.
11.10.2020Dünya
KKTC Başbakanı Tatar'dan seçim sonrası açıklama
KKTC Başbakanı Tatar'dan seçim sonrası açıklamaKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, aday olduğu Ulusal Birlik Partisi'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunu yüzde 33'e yakın oranla tamamlayarak bir zafer elde ettiğini söyledi.
11.10.2020Dünya
KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kaldı
KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kaldıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) cumhurbaşkanlığı seçimi için oy verme işlemi sona erdi. Seçimlere yüzde 55'e yakın katılım oldu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 50'nin üzerinde hiç bir aday oy alamayınca, seçimler ikinci tura kaldı. Seçimlerin 18 Ekim'de yapılacak ikinci turunda, Başbakan Ersin Tatar ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yarışacak.
11.10.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

KKTCersin tatarseçimmustafa akıncıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Mustafa Akıncı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.