Umh

Umh

Son dakika UMH haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan UMH gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan UMH haber sayfamızda...

Umh

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 450 umh haberi bulunmuştur.
Libya Ulusal Birlik Hükümeti ile Başkanlık Konseyi görevi devralıyor
Libya Ulusal Birlik Hükümeti ile Başkanlık Konseyi görevi devralıyorAbdulhamid Dibeybe'nin başkanlığındaki Libya Ulusal Birlik Hükümeti ile Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi'nin resmi olarak görevlerini salı günü devralacağı bildirildi.
14.03.2021Dünya
Libya’da yeni dönem
Libya’da yeni dönemUlusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe’nin kabinesi Temsilciler Meclisi’nden güvenoyu aldı. Böylece yeni hükümetin ülkeyi seçime taşıyacağı süreç başlamış oldu.
11.03.2021Dünya
Rusya'dan Hafter'in savaş çağrısına olumsuz yanıt
Rusya'dan Hafter'in savaş çağrısına olumsuz yanıtRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Libya'nın doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'in savaş hazırlığı çağrısına ilişkin, askeri eylemlere yeniden dönme çabalarının engellenmesi gerektiğini söyledi.
30.12.2020Dünya
Libya ve Afganistan tezkerelerinin uzatılmasına ilişkin TBMM kararları Resmi Gazete'de
Libya ve Afganistan tezkerelerinin uzatılmasına ilişkin TBMM kararları Resmi Gazete'deLibya'ya asker gönderilmesi için verilen iznin süresinin 2 Ocak 2021'den itibaren 18 ay uzatılmasına ilişkin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Öte yandan Afganistan'a asker gönderilmesi için verilen iznin süresinin 18 ay uzatılmasına ilişkin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kararı da Resmi Gazete'de yayımlandı.
24.12.2020Siyaset
Libya'ya asker gönderilmesinin 18 ay daha uzatılmasına ilişkin tezkere TBMM'de kabul edildi
Libya'ya asker gönderilmesinin 18 ay daha uzatılmasına ilişkin tezkere TBMM'de kabul edildiLibya'ya asker gönderilmesi için verilen iznin süresinin 2 Ocak 2021'den itibaren 18 ay uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
22.12.2020Haberler
Son dakika! Libya tezkeresi TBMM'de kabul edildi
Son dakika! Libya tezkeresi TBMM'de kabul edildiSon dakika haberine göre, Libya'ya asker gönderilmesi için verilen iznin süresinin 2 Ocak 2021'den itibaren 18 ay uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Öte yandan Afganistan'a asker gönderilmesi için verilen iznin süresinin 18 ay uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
22.12.2020Gündem
Sudan 143 vatandaşını Libya’dan kurtardı
Sudan 143 vatandaşını Libya’dan kurtardıSudan Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Göç Örgütüyle (IOM) iş birliğinde 143 vatandaşını Libya'dan tahliye ettiğini duyurdu.
3.12.2020Dünya
İrini Operasyonu çelişkisi... Taraflı AB göz yumuyor!
İrini Operasyonu çelişkisi... Taraflı AB göz yumuyor!Avrupa Birliği (AB), hedefini Libya'da silah ambargosunun uygulanmasını sağlamak olarak belirlediği İrini Operasyonu ile Akdeniz’i kontrol altında tutarken Mısır ile kara sınırı ve hava yolundan yapılan sevkiyatlara göz yumuyor.
25.11.2020Dünya
‘İrini’ ile Akdeniz’de üçüncü provokasyon
‘İrini’ ile Akdeniz’de üçüncü provokasyonLibya’ya silah ambargosunu denetlemek amacıyla başlatılan İrini Operasyonu kapsamında Akdeniz’de Türkiye’ye karşı üç kez provokatif eylem düzenlenmiş oldu.
25.11.2020Gündem
Son dakika... Bakan Akar'dan Libya mesajı
Son dakika... Bakan Akar'dan Libya mesajıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Libya'da barış ve istikrarın sağlanması için Hafter'e yapılan tüm dış yardımların bir an önce kesilmesi şarttır. Hafter güçleri ve yabancı paralı askerler güvenlik, istikrar ve diplomatik çabalar için büyük bir tehdit oluşturuyor" dedi.
19.11.2020Siyaset
Libya’da ateşkes imzası
Libya’da ateşkes imzasıLibya’da savaşan taraflar Birleşmiş Milletler’in himayesi altında ülke çapında ateşkes anlaşmasına imza attı. Ateşkes hemen yürürlüğe girerken, yabancı askerlerin üç ay içinde ülkeden ayrılması kararlaştırıldı
24.10.2020Dünya
MGK’da gündem Doğu Akdeniz
MGK’da gündem Doğu AkdenizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bugün toplanacak Milli Güvenlik Kurulu’nun (MGK) ana gündem başlığı, Doğu Akdeniz’deki gelişmeler olacak.
24.09.2020Siyaset
Hafter, Libya’da petrol blokajını kaldırdı
Hafter, Libya’da petrol blokajını kaldırdıLibya’nın darbeci generali Hafter, Libya'nın petrol blokajını kaldırmayı kabul ettiğini açıkladı.
18.09.2020Dünya
Bakan Akar, Libya UMH Başkanlık Konseyi Başkan Yardımcısı Maiteek ile görüştü
Bakan Akar, Libya UMH Başkanlık Konseyi Başkan Yardımcısı Maiteek ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkan Yardımcısı Ahmet Maiteek ile görüştü.
15.09.2020Haberler
Bakan Akar, Libya UMH Başkanlık Konseyi Başkan Yardımcısı Maiteek ile görüştü
Bakan Akar, Libya UMH Başkanlık Konseyi Başkan Yardımcısı Maiteek ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkan Yardımcısı Ahmet Maiteek ile görüştü.
15.09.2020Siyaset
Libya'da 'Serrac istifa ediyor' iddiası
Libya'da 'Serrac istifa ediyor' iddiasıAmerikan yayın kuruluşu Bloomberg, BM ve uluslararası toplum tarafından tanınan hükümetin Başbakanı Serrac'ın koltuğunu bırakacağını ileri sürdü.
15.09.2020Dünya
Son dakika I Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş Sevilla Haritası açıklaması
Son dakika I Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş Sevilla Haritası açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gündeme ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Oruç Reis bakımda olduğu için NAVTEX'in yayınlanmadığını belirten Bakan Çavuşoğlu, 'Gemi bakımdayken NAVTEX yayınlamanın anlamı yok. Bu bir geri çekilme olarak algılandı, muhalefet de böyle algıladı ama doğru değildir' dedi. Yunanistan'ın Sevilla haritasından vazgeçmediği sürece, Türkiye kıta sahanlığına saygı göstermedikçe bu gerginliğin bitmeyeceğini belirten Bakan Çavuşoğlu, 'Yunanistan'ın bunlardan vazgeçmesi gerekiyor. KKTC'nin haklarını alacak bir mekanizmaya evet demesi gerekiyor Rum tarafının. Bunu kabul etmedikleri sürece, faaliyetlerimizi sürdüreceğiz ve onlar için gerginlik sebebi olacak' açıklamasını yaptı.
14.09.2020Siyaset
Alman fırkateyni Libya'ya giden BAE gemisini çevirdi
Alman fırkateyni Libya'ya giden BAE gemisini çevirdiDoğu Akdeniz'de görevli Alman fırkateyninin, BAE'den gelen uçak yakıtı yüklü tankerin Libya'ya gidişini engellediği bildirildi. Türkiye, İrini misyonunu BAE'den yapılan sevkiyata karşı yetersiz kalmakla eleştiriyordu.
11.09.2020Dünya
‘İç tartışmalarla enerjinizi  tüketmeyin’
‘İç tartışmalarla enerjinizi tüketmeyin’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz Es-Serrac’ı Vahdettin Köşkü’nde kabul etti.
7.09.2020Siyaset
Son dakika! Bakar Akar'dan net mesaj: Sonuna kadar devam edeceğiz!
Son dakika! Bakar Akar'dan net mesaj: Sonuna kadar devam edeceğiz!Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları ile Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığını ziyaret ederek yeni eğitim yılı açılış törenine katıldı.
4.09.2020Gündem
Libya’da ne oluyor?
Libya’da ne oluyor?Libya’da İçişleri Bakanı Fethi Başağa’nın görevden alınmasıyla Ulusal Mutabakat Hükümeti içinde yaşanan gelişmeler su yüzüne çıktı. Trablus ve Misrata arasındaki ayrılık BM’nin de dikkatini çekti
30.08.2020Dünya
Son dakika: Kabine toplantısında gündeme geldi! İşte Türkiye’nin yeni planı...
Son dakika: Kabine toplantısında gündeme geldi! İşte Türkiye’nin yeni planı...Libya’da Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin ateşkes ilanı sonrası süreci izleyen Türkiye, isyancı Hafter’e verilen desteğin de azalmasını bekliyor.
26.08.2020Siyaset
Türk şirketlere Libya’da ‘sigorta şemsiyesi’
Türk şirketlere Libya’da ‘sigorta şemsiyesi’Türk şirketlerin, iç savaş koşullarının sürdüğü Libya’ya bu kez proje sigortası ile girmesi gündemde. Ulusal Mutabakat Hükümeti ile bir süre önce imzalananan mutabakat zaptı doğrultusunda, Türk firmaların Libya’da işe devam etmeleri halinde, sözleşmelerinde güvenlik ile ilgili gerekli maddelere yer vermeleri ve tüm sigortalama imkanlarını değerlendirmeleri istendi.
26.08.2020Ekonomi
Son dakika: Karadeniz'deki doğal gaz keşfiyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan açıklama
Son dakika: Karadeniz'deki doğal gaz keşfiyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan açıklamaAjanslara son dakika olarak gelen haberin ayrıntılarına göre Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'nin Karadeniz'de doğal gaz keşiflerinin henüz başlangıcında olduğunu belirterek, bölgedeki keşif ve sondaj çalışmalarını aynı anda sürdüreceklerini söyledi.
24.08.2020Gündem
Libya’da ateşkes ilanı
Libya’da ateşkes ilanıLibya’da hem BM tarafından tanınan Trablus hükümeti hem de Tobruk yönetimi ateşkes çağrısı yaptı. İki taraf da ülkenin mart ayında seçime gitmesi yönünde açıklamalarda bulundu
22.08.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

libyahulusi akarHaberlertbmmTrablus

Umh ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.