Anlamlı Sözler

Anlamlı Sözler

Son dakika anlamlı sözler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan anlamlı sözler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan anlamlı sözler haber sayfamızda...

Anlamlı Sözler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 442 anlamli sozler haberi bulunmuştur.
Peygamber Sözleri: Peygamberlerin Söylediği Özlü Ve Anlamlı Sözler
Peygamber Sözleri: Peygamberlerin Söylediği Özlü Ve Anlamlı SözlerBu dünyada dile getirilen en güzel ve en ahlaklı sözler arasında peygamberlerin sözleri gelir. Özellikle başta Hz. Muhammed (sav) olmak üzere pek çok peygamberin de bugünlere gelmiş sözleri bulunur. Bu sözler insanlara doğru yollara doğru sevk ederken, aynı zamanda aşk ve sevgi üzerine de doğru insanı bulma şansı tanımaktadır. İşte kullanabileceğiniz birbirinden özel peygamber sözleri: peygamberlerin söylediği özlü ve anlamlı sözler.
Ömer Hayyam Sözleri: Ömer Hayyam Şiirlerinde Geçen En Güzel Ve En Anlamlı Sözler
Ömer Hayyam Sözleri: Ömer Hayyam Şiirlerinde Geçen En Güzel Ve En Anlamlı SözlerKendi çağında bilim ve edebiyat dünyasına sağladığı katkılar ile tarihe geçen Ömer Hayyam, aynı zamanda pek çok özel ve anlamlı sözleri günümüze kadar getirdi. Özellikle birbirinden etkili şiirleri aşk ve sevgi ile beraber hayat üzerine çok güzel mesajlar sunmaktadır. Onun yaşanmış olaylar üzerinden ele aldığı birbirinden özlü sözlerini, farklı yerlerde amaca uygun olarak kullanabilirsiniz. İşte Ömer Hayyam sözleri: Ömer Hayyam şiirlerinde geçen en güzel ve en anlamlı sözler sizlerle.
Osho Sözleri: Osho'nun Aşk, Sevgi Ve Bilgelik Üzerine En Güzel Sözleri
Osho Sözleri: Osho'nun Aşk, Sevgi Ve Bilgelik Üzerine En Güzel SözleriDünyanın en önemli düşünürleri arasında yer alan Osho, özellikle felsefi yönden günümüze çok önemli cümleler taşıdı. Birçok farklı sosyal medya hesabında paylaşılabilecek olan Osho sözleri, hayatı ve hayat üzerine birçok farklı durumu anlatma imkanı veriyor. Bilgelik ile beraber aşk ve sevgi üzerine en anlamlı sözler arasından tercih yapabilirsiniz. İşte osho sözleri: osho'nun aşk, sevgi ve bilgelik üzerine en güzel sözleri sizlerle.
31.03.2021Güzel Sözler
Necip Fazıl Kısakürek Sözleri: Şiirlerden Etkileyici Alıntılar Ve En Güzel Anlamlı Sözler
Necip Fazıl Kısakürek Sözleri: Şiirlerden Etkileyici Alıntılar Ve En Güzel Anlamlı SözlerNecip Fazıl Kısakürek Sözleri etkileyiciliği ile bilinen sözlerdir. Paylaşılan en güzel sözler arasında yer alan Necip Fazıl Kısakürek Sözlerini örenerek hesaplarınıza ekleyebilirsiniz. Sizler için Necip Fazıl Kısakürek sözleri: şiirlerden etkileyici alıntılar ve en güzel anlamlı sözlerini derledik.Necip Fazıl Kısakürek (1904-1983) yılları arasında yaşamış ünlü Türk romancı, şair, oyun yazarı ve aynı zamanda İslamcı bir ideologdur. Yaşamı boyunca birçok muhteşem eser vermiş yazarın alıntılanan Necip Fazıl Kısakürek Sözleri büyük ilgi görmektedir. Uzun ve kısa birçok alıntı şeklinde Necip Fazıl Kısakürek Sözleri hazırlanmıştır. Resimli ya da yazı şeklinde olan Necip Fazıl Kısakürek Sözlerini hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Sizlere en duygusal Necip Fazıl Kısakürek Sözleri ve alıntılarını bir araya getirdik.
31.03.2021Güzel Sözler
Nankörlükle İlgili Sözler: İki Yüzlü İle Nankör İnsanlar İçin Sert Ve Anlamlı Sözler
Nankörlükle İlgili Sözler: İki Yüzlü İle Nankör İnsanlar İçin Sert Ve Anlamlı SözlerPek çok insana ne kadar iyilik yaparsan yap hak ettiğim değeri göremezsin. Özellikle yapılan onca iyiliğe rağmen, yine de mutlaka yapılan bu ilikleri bir zaman sonra unutabilirler. O yüzden böyle nankör ve ikiyüzlü insanlar için, en doğru şey etkili sözler kullanmaktır. Onların yaptıklarını anlatacak bu sözler birçok farklı yerde kullanılabilir. İşte nankörlükle ilgili sözler: İkiyüzlü ile nankör insanlar için sert ve anlamlı sözler hakkında farklı çeşitler.
30.03.2021Güzel Sözler
Menfaat Sözleri: Çıkarcı Ve Menfaatçi İnsanlar İle İlgili Anlamlı Sözler
Menfaat Sözleri: Çıkarcı Ve Menfaatçi İnsanlar İle İlgili Anlamlı SözlerPek çok insan hayal kırıklığı yaratabilir. Özellikle birine güvenirsin ve o kişi kendi çıkarı için sırtını dönebilir. İşte böyle durumlarda onlar için yapılacak en güzel şey, çıkarcı ve menfaatçi insanlar için sözler kullanmaktır. Bu özel sözler çıkarcı insanları utandıracak düzeyde bir etki yaratabilir. Kim olursa olsun onun karakter yapısına uygun şekilde birçok farklı söz bulunmaktadır. Bu konuda değerlendirebileceğiniz menfaat sözleri: çıkarcı ve menfaatçi insanlar ile ilgili anlamlı sözler hakkında seçenekler.
24.03.2021Güzel Sözler
Latince Sözler: Latince Aşk, Sevgi Ve Yaşam Üzerine Güzel Anlamlı Sözler (Türkçe Anlamları İle)
Latince Sözler: Latince Aşk, Sevgi Ve Yaşam Üzerine Güzel Anlamlı Sözler (Türkçe Anlamları İle)Okunuşu ve telaffuzu ile beraber özellikle Latince pek çok kişi tarafından sevilen diller içerisinde yer alır. Aynı zamanda kadim bir dil olması ile beraber, çok önemli anlamları bulunan sözleri de yer almaktadır. Bu sözleri Latince üzerinden Türkçeye çevrilmesi ile beraber hazırlanmış özel cümle gruplarınca değerlendirebilirsiniz. İşte Latince sözler: Latince aşk, sevgi ve yaşam üzerine güzel anlamlı sözler (Türkçe anlamları ile) sizlerle.
23.03.2021Güzel Sözler
Güzel Sözler 2021: En Güzel Anlamlı Özlü Sözler (Resimli) - Kısa Ve Öz Sözler
Güzel Sözler 2021: En Güzel Anlamlı Özlü Sözler (Resimli) - Kısa Ve Öz SözlerHerkesin zaman zaman durumlarında paylaşmak için aradığı veya bir fotoğraf paylaşırken açıklama kısmınıza yazmak için araştırdığı güzel sözler bulunmaktadır. Siz de ihtiyacınız olan durumlarda kullanmak için birbirinden etkileyici özlü sözler ve en güzel anlamlı sözler içeriklerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarında kullanabileceğiniz en anlamlı sözler nelerdir? Mesaj olarak gönderebileceğiniz en güzel resimli güzel sözler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detayları derledik.
18.03.2021Güzel Sözler
Kocaya Güzel Sözler: Kocaya Söylenebilecek Anlamlı Sözler Ve Etkileyici Güzel Aşk Mesajları
Kocaya Güzel Sözler: Kocaya Söylenebilecek Anlamlı Sözler Ve Etkileyici Güzel Aşk MesajlarıKocalara güzel sözler göndermek ilişkiyi canlı tutmaktadır. Sosyal medya platformlarında birbiri için güzel anlamlı sözler paylaşan eşlere sürekli rastlanmaktadır. Sizde kocanız için güzel ve manalı sözleri öğrenerek paylaşabilirsiniz. Yapacağınız küçük bir paylaşımın onları mutlu edeceğini unutmayın. Sizlerin beğeneceği Kocaya söylenebilecek En anlamlı ve etkileyici sözleri derledik.Kocanıza özel günlerde ya da herhangi bir özel durum olmadan paylaşımlarla güzel sözler göndermelisiniz. Bu etkileyici sözler sayesinde kocanızla ilişkiniz güzel bir seviyeye gelecektir.
17.03.2021Güzel Sözler
Kocaya Doğum Günü Mesajı: Doğum Gününde Gönderilebilecek En Güzel Ve En Anlamlı Sözler
Kocaya Doğum Günü Mesajı: Doğum Gününde Gönderilebilecek En Güzel Ve En Anlamlı SözlerKocanızın doğum gününde göndermek için siz de en güzel sözleri mi seçmek istiyorsunuz? Kocanız için doğum gününde gönderebileceğiniz hem farklı hem de birbirinden özel doğum günü mesajlarına mı ihtiyacınız var? Siz de acaba kocamın doğum günü için hangi mesajı göndersem? Diye düşünüyorsanız sizin için doğum günü için gönderilebilecek en güzel sözleri derledik.
16.03.2021Güzel Sözler
Kitap İle İlgili Sözler: Kitap Okumak İle İlgili En Güzel Ve En Anlamlı Sözler
Kitap İle İlgili Sözler: Kitap Okumak İle İlgili En Güzel Ve En Anlamlı SözlerKitap okuyan nesiller, geleceğin mimarisinin şekillenmesinde büyük önem taşırlar. Bir toplumda kültürlü insanlar ne kadar çoksa, o toplum bir o kadar gelişecektir. Şu ana kadar kitap okumakla ilgili sözler söyleyen birçok düşünür olmuştur. Sizde kitaplarla ilgili sözler hakkında bilgi sahibi olabilir, yeri geldiğinde dostlarınızla bunları paylaşabilirsiniz. Kitaplarla ilgili sözler hakkında detayları, sizler için derledik.Kitap okumanın önemini kavrayan bireyler, kendilerini en çok geliştiren bireylerdir. Toplumun bilinçlenmesi, kendini yetiştirmesi, insanlara ve çevresine saygılı kişiler olması bakımından, kitap okumanın önemi ile ilgili sözler çok önemlidir.
16.03.2021Güzel Sözler
Kibir İle İlgili Sözler: Ego, Gurur Ve Kibir Üzerine Söylenmiş En Anlamlı Sözler
Kibir İle İlgili Sözler: Ego, Gurur Ve Kibir Üzerine Söylenmiş En Anlamlı SözlerBazı insanlar kibrine yenik düşebilmekte ve birtakım istenmeyen durumlar yapabilmektedir. Özellikle kendisini diğer insanlardan üstün gören birçok kişi, onu sosyal medya hesapları üzerinden çok fazla gerçekleştiriyor. Sadece sosyal medya hesapları değil gerçek hayatta da bunu yapan pek çok insan bulunmaktadır. İşte bu kişileri uyandırmak ve onlara bazı şeyleri anlatabilmek için, kibir ile ilgili çok anlamlı sözler bulunuyor. İşte değerlendirebileceğiniz en güzel kibir ile ilgili sözler: ego, gurur ve kibir üzerine söylenmiş en anlamlı sözler.
16.03.2021Güzel Sözler
İstiklal Marşı ile ilgili sözler (resimli) ve mesajlar! 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ile ilgili anlamlı sözler ile mesajı...
İstiklal Marşı ile ilgili sözler (resimli) ve mesajlar! 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ile ilgili anlamlı sözler ile mesajı...İstiklal Marşı ile ilgili sözler gündemde yer alıyor. İstiklal Marşı, 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edildi. İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yıl dönümü yaklaşırken İstiklal Marşı ile ilgili sözler ve mesajlar araştırılıyor. İşte İstiklal Marşı ile ilgili sözler ve mesajlar...
12.03.2021Gündem
İyilik Sözleri: İyilik Yapmak İle İlgili Söylenmiş En Güzel Ve En Anlamlı Sözler
İyilik Sözleri: İyilik Yapmak İle İlgili Söylenmiş En Güzel Ve En Anlamlı SözlerDünyayı iyilik kurtaracak denir. Bu cümlenin arkasında derin anlamlar ve ifadeler bulunur. Çünkü iyilik yapmanın aynı zamanda bir karşılığı vardır ve ayrıca başka insanları da etkiler. Yani kısacası iyilik bulaşıcıdır ve aynı zamanda sevaptır. Bu sebepten dolayı iyiliği en iyi şekilde anlatmanın en iyi yollarından biri şüphesiz etkili sözleri kullanmaktır. Bu konuda iyilik ile ilgili hazırlanmış çok özel sözler bulunuyor. İşte iyilik sözleri: iyilik yapmak ile ilgili söylenmiş en güzel ve en anlamlı sözler sizlerle.
İstanbul İle İlgili Sözler: İstanbul'un Anlatan En Güzel Ve En Anlamlı Sözler
İstanbul İle İlgili Sözler: İstanbul'un Anlatan En Güzel Ve En Anlamlı Sözlerİstanbul ile ilgili söylenmiş hiçbir söz yeterli değildir. Çünkü İstanbul, eşsiz güzelliğinin yanı sıra baş döndüren bir büyüye sahiptir. Geçmiş yıllarda birçok düşünür ve şair, İstanbul’la ilgili özlü sözler söylemiştir. Siz de İstanbul ile ilgili sözler hakkında bilgi sahibi olabilir, sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz. İstanbul sözlerini sizin için bir araya getirdik.
İspanyolca Sözler: İspanyolca Olan Güzel Anlamlı Ve Etkileyici Aşk Sözleri (Türkçe Anlamları İle)
İspanyolca Sözler: İspanyolca Olan Güzel Anlamlı Ve Etkileyici Aşk Sözleri (Türkçe Anlamları İle)Güzel ve anlamlı sözler sadece Türkçe üzerinden paylaşılmaz. Günümüzde artık dünyanın birçok farklı yerinden farklı diller vasıtasıyla sözler de değerlendirilir. Özellikle İspanyolca bu konuda oldukça fazla değerlendirilen önemli diller içerisinde gelmektedir. İspanyollara özgü ve onların dilinden anlatılan en derin ve anlamlı sözler, Türkçe anlamları üzerinden değerlendirilir. İşte İspanyolca sözler: İspanyolca olan güzel anlamlı ve etkileyici aşk sözleri (Türkçe anlamları ile) sizlerle.
İngilizce Sözler: En Güzel, En Etkileyici Kısa İngilizce Sözler Ve Türkçe Anlamları İle Özlü Sözler
İngilizce Sözler: En Güzel, En Etkileyici Kısa İngilizce Sözler Ve Türkçe Anlamları İle Özlü Sözlerİngilizce Sözler, her zaman için çoğunlukla kullanılması tercih edilen sözler arasında yer almaktadır. Özellikle yabancı dillere ilgi duyan kişiler tarafından İngilizce Sözlerin kullanımı oldukça fazla olarak tercih edilmektedir. Sizler de eğer İngilizce sözler kullanmayı düşünüyor iseniz en doğru adreste bulunuyorsunuz demektir. Siz de eğer İngilizce Sözler nelerdir? İngilizce Sözler nerelerde kullanılır? Hangi durumlar da İngilizce Sözler kullanılmalıdır? Benzeri sorularınızın cevapları ve bulabileceğiniz en güzel İngilizce sözleri sizler için derledik.
İnsanlık Sözleri: Güzel Ve İyi İnsan Olmak İle İlgili Söylenmiş En Anlamlı Sözler
İnsanlık Sözleri: Güzel Ve İyi İnsan Olmak İle İlgili Söylenmiş En Anlamlı Sözlerİnsanlıkla ilgili birçok güzel söz son zamanlarda paylaşılmaktadır. Sizlerde iyi insan olmakla ilgili anlamlı sözleri öğrenerek günlük hayatta kullanabilir, çeşitli platformlarda paylaşım yapabilirsiniz. Sizin için birçok insanlık sözleri: güzel ve iyi insan olmak ile ilgili söylenmiş en anlamlı sözleri araştırarak tüm detayları ile derledik. Güzel ve iyi insan olmak büyük bir erdemdir. Böyle erdemli bir olay karşısında söylenmiş ne güzel sözleri paylaşmak ve kullanmak isteyenler için araştırdık.
İngilizce Aşk Sözleri: Türkçe Anlamları İle İngilizce Aşk Ve Sevgi Mesajları (Türkçe Anlamları İle)
İngilizce Aşk Sözleri: Türkçe Anlamları İle İngilizce Aşk Ve Sevgi Mesajları (Türkçe Anlamları İle)Özellikle aşk ve sevgi konusunda duyguları ifade etmenin pek çok farklı yolu vardır. Bu yolların başında şüphesiz anlamlı sözler ön plana çıkar. İnsanlar duygularını nasıl ifade edeceği konusunda tam olarak bilmediği zamanlarda, çok özel sözler imdada yetişir. Tabii bazen Türkçe sözler yeterli gelmeyebilir ya da bazı utangaçlıklar yaşanabilir. İşte böyle durumlarda İngilizce hazırlanmış olan aşk sözleri, sevgi en iyi şekilde anlatma imkanı tanımaktadır. Bu konuda kullanabileceğiniz İngilizce aşk sözleri: Türkçe anlamları ile İngilizce aşk ve sevgi mesajları (Türkçe anlamları ile) değerlendirme fırsatı.
İğneleyici Sözler: İnce Mesaj Vermek Adına İmalı, İğneli Ve Kırıcı Anlamlı Sözler
İğneleyici Sözler: İnce Mesaj Vermek Adına İmalı, İğneli Ve Kırıcı Anlamlı Sözlerİğneleyici sözler az çok herkesin gerek duyduğu paylaşımlardandır. Bu nedenle sosyal medyada sık rastlanan paylaşımlardandır. Her duruma uyan İğneleyici sözler öğrenerek sizde paylaşabilirsiniz. Sizlere en beğenilen iğneleyici sözler: ince mesaj vermek adına imalı, iğneli ve kırıcı anlamlı sözleri derledik.Zaman zaman eş, sevgili ya da arkadaşlar için inceden mesajlar vermek adına imalı mesajlar paylaşmak gerekir. Sizlerde iğnelerken mesaj vermek istiyorsanız iğneleyici sözler paylaşabilirsiniz. Dost ve arkadaşlara hatta sevgilinize söylenebilecek İğneleyici Sözler ima içermelidir. Rahatsız olduğunuz konuyu inceden ima içeren İğneleyici Sözler paylaşarak onlara ufak bir uyarı verebilirsiniz. Sizler için anlamlı ve imalı İğneleyici Sözleri araştırdık.
Hz. Muhammed (S.A.V.) Sözleri: Peygamber Efendimizin Hayata Dair Söylediği Anlamlı Sözler
Hz. Muhammed (S.A.V.) Sözleri: Peygamber Efendimizin Hayata Dair Söylediği Anlamlı SözlerHadisler bizlere nasıl davranmamız gerektiğini öğreten yol gösterici sözlerdir. Hz. Muhammed (S.A.V) Sözleri bizlere bir rehber niteliğinde kabul edilmelidir. Hayata dair söylenen hadisler ise mutlaka bilinmesi gereken hadislerdir. Peygamber Efendimizin hayata dair söylediği sözleri uygulayarak huzurlu bir hayat yaşamak mümkündür.Hadisi Şerifler bize hayatı nasıl yaşamamız gerektiğini, doğru insan olmayı öğretmek amacıyla söylenmiştir. Bizler için en anlamlı sözler Peygamber efendimizin hadisleridir.
25.02.2021Güzel Sözler
Gün Batımı Sözleri: Gün Batımı İle İlgili En Güzel Ve En Anlamlı Sözler
Gün Batımı Sözleri: Gün Batımı İle İlgili En Güzel Ve En Anlamlı SözlerDünya üzerinde yaşanan bazı anlar diğer zamanlara göre oldukça değerli ve özeldir. Özel olan bu anlarda birçok kişi için unutulmayacak anılar birikebilmektedir. Dünyadaki bu özel zamanlardan biri günbatımı zamanıdır. Günbatımında söylenecek sözler nelerdir? En iyi ve en güzel gün batımı sözleri nelerdir? İşte gün batımı ile ilgili en güzel ve en anlamlı sözler.
18.02.2021Güzel Sözler
Doğan Cüceloğlu sözleri | İşte Doğan Cüceloğlu'nun çocuk, aile, evlilik, yaşam üzerine güzel sözleri
Doğan Cüceloğlu sözleri | İşte Doğan Cüceloğlu'nun çocuk, aile, evlilik, yaşam üzerine güzel sözleriÜnlü psikolog Doğan Cüceloğlu 83 yaşında hayatını kaybetti. Evinde geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitiren Cüceloğlu'nun ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Doğan Cüceloğlu'nun ölümünün ardından kitaplarında ve röportajlarında yer verdiği sözleri araştırılmaya başlandı. İşte Doğan Cüceloğlu'nun yaşam, evlilik ve diğer birçok konuda söylediği anlamlı sözler.
17.02.2021Gündem
Gökyüzü İle İlgili Sözler: Mavi Gökyüzü İle İlgili En Güzel Ve En Anlamlı Sözler
Gökyüzü İle İlgili Sözler: Mavi Gökyüzü İle İlgili En Güzel Ve En Anlamlı SözlerDünya üzerinde birçok insan için umut gökyüzünün çağrıştırdığı duygulardan biridir. Gökyüzü birçok insanın hayatına etki eder, birçok insanda olumlu duyguları çağrıştırır. Gökyüzü ile ilgili sözler nelerdir? Gökyüzü ile ilgili güzel sözler var mıdır? Gökyüzü ile ilgili güzel sözler nelerdir? İşte her gün camdan dışarı yukarı bakıldığında ya da dışarıdayken kafayı yukarı kaldırıp her yerden her zaman görülebilen gökyüzü ile ilgili en güzel sözler.
17.02.2021Güzel Sözler
Gitmek İle İlgili Sözler: Uzaklara Gitmekle İlgili Söylenmiş En Anlamlı Sözler
Gitmek İle İlgili Sözler: Uzaklara Gitmekle İlgili Söylenmiş En Anlamlı Sözlerİnsan bazen, gözlerini çok uzaklara daldırır ve her şeyden gitmek ister. Bazen de giden sevdiğinin arkasından ona kavuşma heyecanıyla gitmek ister. Bu isteklerini bir sözle cümleler dökmek, hiç de kolay olmayabilir. Siz de gitme ile ilgili sözler hakkında bilgi sahibi olabilir, birileriyle bu sözleri paylaşmak isteyebilirsiniz. Gitmek ile ilgili sözler ve detayları sizler için derledik.
17.02.2021Güzel Sözler

Benzer Haber Etiketleri

Güzel sözlerAnlamlı sözlerİngilizce sözlerPeygamber sözleriÖmer Hayyam sözleri

Anlamlı Sözler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.