İmmün Plazma

İmmün Plazma

Son dakika İmmün plazma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İmmün plazma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İmmün plazma haber sayfamızda...

İmmün Plazma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 118 immun plazma haberi bulunmuştur.
Türk Kızılay'ın ramazana özel düzenlediği programda toplanan bağışlar 51 milyon 200 bin lirayı geçti
Türk Kızılay'ın ramazana özel düzenlediği programda toplanan bağışlar 51 milyon 200 bin lirayı geçtiTürk Kızılay tarafından ramazan ayına özel çevrim içi ve interaktif olarak düzenlenen "Teşekkür ve Dayanışma Programı"nda hayırseverler tarafından yapılan bağışların toplamı 51 milyon 200 bin lirayı geçti.
12.04.2021 Ramazan
Koronavirüsü yenen paramedik Ebru'dan kurallara uyun çağrısı
Koronavirüsü yenen paramedik Ebru'dan kurallara uyun çağrısıİzmir’de görevli 38 yaşındaki paramedik Ebru Aydın, koranavirüsü yenerek sağlığına kavuştu. Aydın, "Çok fazla endişe ve kaygı vardı. Ölüm riski var. Tek başına endişeli bir şekilde geçirmek gerçekten zordu" dedi. Aydın, aşılanmayla birlikte salgının önüne geçileceğine inandığını kaydetti.
21.02.2021Gündem
Ege Kan Merkezi hastaların umudu
Ege Kan Merkezi hastaların umuduEge Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Türkiye’de Kovid hastalarına yönelik immun plazma sağlayan ilk merkez olan EÜ Kan Merkezi’ni ziyaret etti.
29.01.2021Ege
Kısıtlama günlerinde Kızılay'a kan bağışı yaptılar
Kısıtlama günlerinde Kızılay'a kan bağışı yaptılarSivas'ta koronavirüs tedbirleri nedeni ile hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan kan bağışçıları, Kızılay'ın yolunu tuttu. Kısıtlamaya rağmen kan bağışına gelenler, bunun bir vatandaşlık görevi olduğunu söyledi.
10.01.2021Gündem
Kızılay’dan 37 milyon kişiye yardım
Kızılay’dan 37 milyon kişiye yardımTürk Kızılay’ı yeni yıl hedeflerini açıkladı. 2020 yılında yurt içi ve yurt dışında 37 milyon insana yardım ulaştırdıklarını belirten Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, “2021 yılında 60 ülkede 8 milyon 500 bin insana yardım götürmeyi hedefliyoruz” dedi.
26.12.2020Gündem
Son dakika... Bilim insanlarından mutasyon açıklaması: Paniğe gerek yok!
Son dakika... Bilim insanlarından mutasyon açıklaması: Paniğe gerek yok!Gelen son dakika haberine göre; Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Derya Mutlu, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) İngiltere'de mutasyona uğramasına ilişkin paniğe gerek olmadığını belirterek, 'Salgının başlangıcından beri, aslında mutasyonlar vardı, devam ediyordu. Bunlar Kovid-19'lu hastalardan elde edilmiş virüsler üzerine yapılan çalışmalarla takip ediliyordu' dedi.
23.12.2020Gündem
Karanlığın içindeki ışık immun plazma bağışı
22.12.2020Ege
Soylu plazma bağışladı
Soylu plazma bağışladıKovid-19’a yakalanan ve tedavisinin ardından sağlığına kavuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kızılay’a immün plazma bağışında bulundu.
16.12.2020Siyaset
Son dakika... Koronavirüsü atlatan Bakan Soylu immün plazma bağışı yaptı
Son dakika... Koronavirüsü atlatan Bakan Soylu immün plazma bağışı yaptıGelen son dakika haberine göre; Bir süre önce yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan ve tedavisinin ardından sağlığına kavuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk Kızılaya immün plazma bağışında bulundu.
15.12.2020Siyaset
‘Kovid-19 ilaçları geri ödeme listesine alındı’
‘Kovid-19 ilaçları geri ödeme listesine alındı’Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kovid-19 hastalarının tedavisinde kullanılan bütün ilaçları immün plazma tedavisi de dahil olmak üzere geri ödeme listesine aldık” dedi.
11.12.2020Ekonomi
Son dakika: Koronavirüs ilaçları geri ödeme listesine alındı
Son dakika: Koronavirüs ilaçları geri ödeme listesine alındıGelen son dakika haberine göre; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kovid-19 hastalarının tedavisinde kullanılan bütün ilaçları immün plazma tedavisi de dahil olmak üzere geri ödeme listesine aldık” dedi.
11.12.2020Ekonomi
Sokağa çıkma kısıtlaması varken kan bağışı yapılabilir mi?
Sokağa çıkma kısıtlaması varken kan bağışı yapılabilir mi?Koronavirüs pandemisi nedeniyle hafta sonu alınan sokağa çıkma kısıtlamasından kan bağışçıları muaf tutuldu. Kızılay’ın internet sitesi üzerinden randevu oluşturanlar, hafta sonu da kan bağışı için Kızılay Kan Bağış Merkezleri'ne gidebilecek
Kan bağışı hafta sonu kısıtlaması kapsamında değil
Kan bağışı hafta sonu kısıtlaması kapsamında değilKoronavirüs pandemisi nedeniyle hafta sonu alınan sokağa çıkma kısıtlamasından kan bağışçıları muaf tutuldu. Kızılay’ın sitesinden randevu oluşturan vatandaşlar kan bağışı için Kızılay Kan Bağış Merkezlerine gidebilecek.
4.12.2020Gündem
Vali Sonel'den vatandaşlara 'Kan bağışı yapın' çağrısı
Vali Sonel'den vatandaşlara 'Kan bağışı yapın' çağrısıOrdu Valisi Tuncay Sonel, vatandaşlara kan bağışı yapmaları çağrısında bulundu.
26.11.2020Gündem
Kütahya’da immün plazma bağışı kabul edilmeye başlandı
Kütahya’da immün plazma bağışı kabul edilmeye başlandıKızılay Kütahya Kan Bağış Merkezi’nde aferez cihazının hizmete alınmasının ardından koronavirüs hastalarının tedavisinde kullanılan immün plazma bağışları kabul edilmeye başlandı. Aferez cihazı olmadan önce bağış yapmak isteyenlerin Eskişehir’e gitmek zorunda kaldıklarını ifade eden Kütahya Kızılay Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Mahmut Ulusoy, “Bundan sonra plazma bağışı için Eskişehir’e gitmeye gerek kalmayacak” dedi.
20.11.2020Gündem
1000’in üzerinde  hastaya plazma
1000’in üzerinde hastaya plazmaElazığ’da koronavirüs ile mücadelede önemli rolü bulunan “immün plazma” bağışı için Türkiye’de ilk kez Kan Arıyorum Yardımlaşma ve Eğitim Derneği (KAYED) bünyesinde 7 kentte çağrı merkezi kuruldu.
4.11.2020Gündem
Koronavirüsü yenen cerrah, immün plazma bağışladı
Koronavirüsü yenen cerrah, immün plazma bağışladıSamsun'da, yakalandığı koroavirüsü 11 günlük tedaviyle yenen 30 yılık Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş (58), immün plazma bağışında bulundu.
27.10.2020Gündem
Türk Kızılay'ın kan stoğu alarm veriyor
Türk Kızılay'ın kan stoğu alarm veriyorTürk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Adana merkezli, Mersin, Hatay, Osmaniye gibi kan operasyonunu yürüttükleri kentlerde gereken günlük 1200 ünite kanın 800 üniteye düştüğünü açıkladı. Vatandaşların pandemi korkusu ile bağış yapmaktan çekinmemeleri gerektiğini belirten Saygılı, "İnsanlarımız pandemi yaşarken Kızılay'ı hastane gibi düşünüyor. Kızılay hastane değil, biz düzenli dezenfeksiyonun yapıldığı bağış noktalarındayız. Malum bu virüs kandan bulaşmıyor" dedi.
12.10.2020Gündem
Nakilli hasta Kovid’i yendi
Nakilli hasta Kovid’i yendiİzmir’de 16 yıl önce böbrek nakli yapılan 47 yaşındaki Ayşe Ulusoy, geçen ay yakalandığı Kovid-19’u yendi.
10.10.2020Ege
Doktorun bağışı iki hastaya şifa olacak
Doktorun bağışı iki hastaya şifa olacakTürk Kızılay Ege Bölgesi Kan Merkezi’nde görev yapan doktor Özgür Bakan, yaptırdığı yeni tip koronavirüs antikor testinin pozitif çıkmasının ardından immün plazma bağışındaki azalma nedeniyle hasta yakınlarına destek olabilmek için plazma bağışında bulundu.
30.09.2020Ege
Koronavirüs hastası yoğun bakımdan çıkınca sordu: Neden herkes maskeli?
Koronavirüs hastası yoğun bakımdan çıkınca sordu: Neden herkes maskeli?Ülkemizde koronavirüse ilk yakalanan hastalardan, 73 yaşındaki Oğuz Peker... 4 ay boyunca kesintisiz kaldığı yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Peker, çok zorlu tedavi sürecini geride bırakıp yaklaşık 5,5 ay sonra taburcu olmanın mutluluğunu yaşıyor. 23 Mart'ta hastalanan Oğuz Peker, 4 ay sonra kendine geldiğinde "Trafik kazası mı geçirdim? Neden herkes maskeli?" diye sordu. Herkesin maskeli olduğu 'bambaşka' bir dünyaya uyanan Oğuz Peker, pandemi nedeniyle yaşananları idrak etmekte hayli zorlandığını söylüyor.
17.09.2020Gündem
Bir plazma bağışçısı artık 16 korona hastasına umut olacak!
Bir plazma bağışçısı artık 16 korona hastasına umut olacak!Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Sağlık Bakanlığı’nın yeni geliştirdiği teknolojiyle artık 1 immün plazma bağışçısının 8 defa bağış yapabileceğini ve bu sayede 16 korona virüs hastasına umut olacağını söyledi.
15.09.2020Gündem
Kocaeli’de Kızılay olası ikinci dalga için hazır
Kocaeli’de Kızılay olası ikinci dalga için hazırKızılay Kocaeli Şubesi Başkanı Cengiz İpek, kent genelinde koronavirüs tedavisi gören 110 hastaya immün plazma bağışı yaptıklarını, olası bir yeni dalga için stoklarında 300 civarında plazmanın hazır olduğunu söyledi.
3.07.2020Gündem
En çok konuşulan futbolcu Emre Belözoğlu
En çok konuşulan futbolcu Emre BelözoğluMayıs ayında medyada en çok yer alan takım Fenerbahçe olurken, en çok konuşulan futbolcu ise Emre Belözoğlu oldu.
25.06.2020Süper Lig
Son dakika! Corona virüsü geçirdiğini düşünenlere müjde! Bedavaya antikor testi yapıyorlar
Son dakika! Corona virüsü geçirdiğini düşünenlere müjde! Bedavaya antikor testi yapıyorlarGelen bir son dakika haberine; Kandan bakılan antikor testi, Covid-19 hastalığını belirtili ya da belirtisiz geçiren kişileri ortaya koyuyor. Uzmanlar, antikor gelişen kişilerin yüzde 90 oranında bağışıklık kazanabileceğini belirtiyor. Çapa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, İstanbul Tıp Fakültesi Covid İzlem Merkezinin, başvurulması halinde bedavaya antikor testi yaptığını söyledi.
18.06.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüskızılayegecoronavirüscorona

İmmün Plazma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.