Lme

Lme

Son dakika LME haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan LME gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan LME haber sayfamızda...

Lme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 45 lme haberi bulunmuştur.
Bakır fiyatları 16 ayın dibinde
Bakır fiyatları 16 ayın dibindeBakır fiyatları ekonomik yavaşlama endişelerinin baskısıyla 16 ayın en düşük seviyesini gördü.
23.06.2022Uzmanpara
Alüminyum fiyatları 6 ayın en düşük seviyesinde
Alüminyum fiyatları 6 ayın en düşük seviyesindeLondra'da alüminyum fiyatları Pekin'de artan Covid-19 vakalarının ve daha uzun bir süre için yüksek faiz oranlarının küresel ekonomik büyümeyi, metal talebini azaltacağına dair endişelerin artmasıyla bugünkü işlemlerde 6 ayın en düşük seviyesine geriledi.
13.06.2022Uzmanpara
Bakırın fiyatı 1 ayın zirvesinde
Bakırın fiyatı 1 ayın zirvesindeLondra Metal Borsası'nda (LME) bakırın fiyatı Çin'de Covid-19 kapanmalarının gevşemesi ve ABD'nin tarifeleri kaldırma umudunun Pekin'de güveni artırmasıyla 1 ayın en yüksek seviyesine çıktı.
6.06.2022Uzmanpara
Bakır fiyatları 3 haftanın zirvesine yakın
Bakır fiyatları 3 haftanın zirvesine yakınLondra'da bakır fiyatları daha iyi fabrika faaliyet verileri ve Çin'deki Covid-19 karantinalarının gevşetilmesinin talep beklentilerini artırmasının ardından üç haftanın en yüksek seviyesine yakın seyrediyor.
31.05.2022Uzmanpara
Bakır fiyatları resesyon endişesiyle geriledi
Bakır fiyatları resesyon endişesiyle gerilediLondra Metal Borsası'nda (LME) vadeli bakır fiyatı küresel ekonominin resesyona girebileceği, temel metaller için talebin azalacağı endişeleri ile bugün de geriledi.
26.05.2022Uzmanpara
Bakır fiyatları 2 haftanın zirvesinde
Bakır fiyatları 2 haftanın zirvesindeBakır fiyatları zayıf dolar ve Çin'in Covid-19 karantinalarını sona erdirmeye yönelik yardım önlemlerinin desteğiyle bugün 2 haftanın en yüksek seviyesine çıktı.
23.05.2022Uzmanpara
Bakır fiyatları 1 haftanın zirvesine yakın
Bakır fiyatları 1 haftanın zirvesine yakınSanayi metallerinin fiyatları Çin'de sona eren karantinalara ilişkin iyimserliğin güçlü talep beklentilerini yükseltmesiyle artarken, dolarda hafif bir gerileme iyimser havaya katkıda bulundu. Bakır fiyatları bir haftanın en yüksek seviyesine yaklaştı.
17.05.2022Uzmanpara
Bakır fiyatları 7 ayın dibinde
Bakır fiyatları 7 ayın dibindeBakır fiyatları Çin'de devam eden karantinalar ile küresel ekonomik yavaşlama endişelerinin yaşandığı bir ortamda talep korkuları ve artan stoklar nedeniyle 7 ayın en düşük seviyesine geriledi.
12.05.2022Uzmanpara
Sanayi metallerinin fiyatı yükseldi
Sanayi metallerinin fiyatı yükseldiLondra'da bakır ve diğer sanayi metallerinin fiyatı ABD Merkez Bankası'nın (Fed) beklendiği gibi faiz oranlarını yükseltmesi ve piyasanın agresif bir sıkılaşmaya yönelik beklentilerini yumuşatmasıyla yükseldi.
5.05.2022Uzmanpara
Alüminyum en sert aylık düşüşe hazırlanıyor
Alüminyum en sert aylık düşüşe hazırlanıyorLondra'da alüminyum fiyatı Çin'deki Covid-19 karantinaları ve ABD'de agresif faiz artışları beklentilerinin küresel ekonomik yavaşlama endişelerini körüklemesiyle 10 yıldan fazla bir sürenin en büyük aylık düşüşüne hazırlanıyor.
29.04.2022Uzmanpara
Çin'in karantina tedbirleri metalleri vurdu
Çin'in karantina tedbirleri metalleri vurduÇin'in Şanghay kentinde Covid-19 salgını ile mücadele için alınan karantina tedbirlerinin etkisiyle temel metal fiyatları geriliyor.
25.04.2022Uzmanpara
Gaziosmanpaşa'da minibüs alev topuna döndü
Gaziosmanpaşa'da minibüs alev topuna döndüİstanbul'da park halindeki servis minibüsü yandı. Alevler kaldırımdaki bir ağaca da sıçradı. İtfaiyenin müdahalesiyle yangın söndürüldü.
19.04.2022Haberler
Çinkonun fiyatı sert yükseldi
Çinkonun fiyatı sert yükseldiÇinkonun fiyatı Çin'de üretimin düşmesi ve Avrupa'da rekora ulaşan enerji fiyatları nedeniyle artışa geçti. Çinko 2007 yılı Temmuz ayından beri en yüksek seviyesini gördü.
13.04.2022Uzmanpara
Araç alacaklar dikkat! Dünyayı etkileyen 'Nikel' krizi incelemeye alındı
Araç alacaklar dikkat! Dünyayı etkileyen 'Nikel' krizi incelemeye alındıRusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası emtia fiyatları fırladı. Emtialar içerisinde en çok etkilenen ürün ise nikel oldu. Nikel fiyatları katlandı. Bu fiyatların otomotiv endüstrisini derinden sarsması bekleniyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği Başkanı Hayrettin Ertemel ise yaşanan bu dalgalanmanın ardından dikkat çeken uyarılarda bulundu.
5.04.2022Ekonomi
LME tüm metaller için fiyat limiti getirdi
LME tüm metaller için fiyat limiti getirdiLondra Metal Borsası (LME) tüm metaller için günlük fiyat limiti getirdi. Borsa ayrıca geçen ay nikel piyasasında kaosa yol açan olaylarla ilgili bağımsız bir inceleme başlatacağını bildirdi.
4.04.2022Uzmanpara
Goldman Sachs'tan bakır ve alüminyum tahmini
Goldman Sachs'tan bakır ve alüminyum tahminiGoldman Sachs bakır, alüminyum ve çinkonun fiyatının daha fazla yükselebileceğini tahmin etti.
25.03.2022Uzmanpara
Nikel piyasasında işlemler durduruldu
Nikel piyasasında işlemler durdurulduLondra Metal Borsası (LME) alt limitte yaşanan teknik sorun nedeniyle nikel piyasasında işlemleri durdurdu.
16.03.2022Uzmanpara
LME'de nikel işlemleri yarın başlayacak
LME'de nikel işlemleri yarın başlayacakLondra Metal Borsası'nda (LME) nikel kontratlarında işlemler yarın başlayacak. Nikel kontratlarında işlemler fiyatın ikiye katlanarak 100 bin dolar/ton seviyesine çıkması sonrası 8 Mart'ta durdurulmuştu.
15.03.2022Uzmanpara
Nikelin fiyatı rekor kırdı
Nikelin fiyatı rekor kırdıNikelin fiyatı Doğu Avrupa'daki tansiyonun soğuma belirtisi göstermemesi ve Rusya'ya karşı artan yaptırımların tedarikte aksama endişelerini körüklemesi nedeniyle bugün tarihinde ilk kez 100.000 dolar/ton seviyesini geçerek iki katından fazla arttı.
8.03.2022Uzmanpara
Alüminyumun fiyatı rekor kırdı
Alüminyumun fiyatı rekor kırdı Alüminyumun fiyatı Rusya'nın Ukrayna'ya gerçekleştirdiği saldırı sonrası tedarikin bozulacağı endişesiyle rekor seviyeye çıktı.
24.02.2022Uzmanpara
Alüminyumun fiyatı 'Rusya' etkisiyle gevşedi
Alüminyumun fiyatı 'Rusya' etkisiyle gevşediAlüminyum Ukrayna krizinin enerji maliyetlerine etkisiyle geçtiğimiz hafta 2008 yılından bu yana en yüksek seviyesini görmesi sonrası Rusya'dan gelen olumlu mesajlarla bekleyişe geçti.
16.02.2022Uzmanpara
Citi alüminyum fiyat beklentilerini revize etti
Citi alüminyum fiyat beklentilerini revize ettiCiti, 2022 alüminyum fiyat beklentilerini yukarı yönlü revize etti.
14.02.2022Uzmanpara
Alüminyum 13 yılın zirvesine çıktı
Alüminyum 13 yılın zirvesine çıktıAlüminyum fiyatları dökümhanelerin kapanmasının düşen stoklarla ilgili endişeleri tetiklemesi ile yeniden Londra'da 13 yılın zirvesini geçti. Shanghai'de yaklaşık dört ayın en yüksek seviyesine çıktı.
10.02.2022Uzmanpara
Goldman Sachs'tan alüminyum tahmini
Goldman Sachs'tan alüminyum tahminiGoldman Sachs alüminyum için fiyat beklentisini 4 bin dolar/tona yükseltti.
9.02.2022Uzmanpara
Riskten kaçınma metalleri vurdu
Riskten kaçınma metalleri vurduRiskten kaçınma metal fiyatlarına baskı oluşturdu. Londra Metal Borsası'nda (LME) bakır %1'den fazla düştü.
24.01.2022Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Lme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.