Parasal Genişleme

Parasal Genişleme

Son dakika parasal genişleme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan parasal genişleme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan parasal genişleme haber sayfamızda...

Parasal Genişleme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 551 parasal genişleme haberi bulunmuştur.
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı: 2022’de ortak çabayla risk fırsata dönüşür
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı: 2022’de ortak çabayla risk fırsata dönüşür80’lerde serbest piyasaya geçişi ve 90’larda Gümrük Birliği’ne katılımı kamu, sivil toplum ve özel sektörün eşgüdümlü çabası mümkün kıldı. 2022’de de benzer bir ortak çaba ile riskleri fırsata dönüştürebiliriz.
Yeni mevduat düzenlemesi nasıl olacak? Uzmanlar canlı yayında anlattı!
Yeni mevduat düzenlemesi nasıl olacak? Uzmanlar canlı yayında anlattı!Cumhurbaşkanı Erdoğan, TL mevduatları için yeni bir düzenleme getirdiklerini belirterek, "İnsanlarımızın bankadaki TL varlığını, mevduat kazancı kur artışından yüksekse bu getiriyi elde edecek. Kur getirisi mevduat kazancının üstünde ise aradaki fark doğrudan vatandaşımıza ödenecek bu kazanç stopaj vergisinden muaf tutulacak." ifadelerini kullanmıştı. Peki bu yeni model nasıl olacak? Prof. Dr. Sefer Şener, Dr. Tolga Dağlaroğlu ve CNN Türk muhabiri Gülşen Coşkun yeni düzenlemenin detaylarını aktardı.
21.12.2021Ekonomi
Erdoğan'dan döviz, faiz ve asgari ücret çıkışı! ‘Bu savaştan da zaferle çıkacağız’
Erdoğan'dan döviz, faiz ve asgari ücret çıkışı! ‘Bu savaştan da zaferle çıkacağız’Ekonomideki gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizi denklemin dışına itmek isteyenlerin, kur, faiz fiyat artışları üzerinden oynadıkları oyunu görüyoruz. Aynı oyunları darbe girişiminde gördük, milletimizle direndik ve başardık. Ekonomik kurtuluş savaşından da milletimizi zaferle çıkaracağız” dedi. Erdoğan ayrıca “Kamu işçileri ve memurlarının ücretlerindeki artışlarla başlattığımız çalışanlarımızı fiyat artışlarına karşı koruma politikamızı asgari ücretle de sürdüreceğiz. Kapsamını ve miktarını oldukça yükselttiğimiz sosyal yardımlarımızın yelpazesini hiçbir ihtiyaç sahibi vatandaşımızı dışarıda bırakmayacak şekilde genişletiyoruz” ifadelerini kullandı.
23.11.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan 'kur ve faiz oyununu görüyoruz' dedi ve çok net konuştu: Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağız
Son dakika: Erdoğan 'kur ve faiz oyununu görüyoruz' dedi ve çok net konuştu: Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağızSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. 'Kur ve faiz oyununu görüyoruz' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi bunca tuzaktan, badireden nasıl çıkardıysak Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız" açıklamasında bulundu.
22.11.2021Siyaset
BoJ Başkanı çip sıkıntısından endişeli
BoJ Başkanı çip sıkıntısından endişeliJaponya Merkez Bankası (BoJ) Başkanı Kuroda Haruhiko, küresel yarı iletken çip tedarik sıkıntısının uzayabileceği endişesi taşıdıklarını bildirdi.
16.11.2021Uzmanpara
Moody's, Türkiye için büyüme tahminini yükseltti
Moody's, Türkiye için büyüme tahminini yükselttiKredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye ekonomisine ilişkin büyüme tahminlerini 2021 yılı için yüzde 6'dan yüzde 9'a çıkardı.
4.11.2021Uzmanpara
Japonya para politikasını değiştirmedi
Japonya para politikasını değiştirmediJaponya Merkez Bankası (BoJ), faizlerde ve para politikasında değişikliğe gitmezken, 2021 mali yılına ilişkin enflasyon ve büyüme beklentilerini düşürdü.
28.10.2021Uzmanpara
Kanada Merkez Bankası parasal genişlemeyi sonlandırıyor
Kanada Merkez Bankası parasal genişlemeyi sonlandırıyorKanada Merkez Bankası, tahvil alım programlarını durdurarak parasal genişlemeyi sonlandıracağını bildirdi. Bankadan yapılan açıklamada, gecelik faiz oranının beklentiler dahilinde yüzde 0,25'te sabit tutulduğu kaydedildi.
27.10.2021Ekonomi
Japonya'da seçim öncesi son viraja giriliyor
Japonya'da seçim öncesi son viraja giriliyorKatılımın yüzde 56'yı aşması beklenen seçimde, yarışın iktidardaki LDP ile ana muhalefetteki CDP arasında geçmesi bekleniyor. Partilerin dile getirdiği seçim vaatleri arasında sıra dışı olanlar göze çarpıyor.
22.10.2021Dünya
Enerji krizi Avrupa’yı derinden etkiliyor
Enerji krizi Avrupa’yı derinden etkiliyorArz kısıntıları ve pandemi sebebiyle tedarik zincirinde yaşanan aksaklıklar doğal gaz ve petrol fiyatlarında yükselişleri beraberinde getiriyor. Bu durum başta Avrupa olmak üzere küresel çapta enerji krizinin fitilini ateşledi. Peki bundan sonraki süreçte enerji fiyatlarında gidişat hangi yönde olacak? Avrupa’yı sarsan enerji krizine dair gelişmeleri Prof. Dr. Sefer Şener, Uzmanpara’ya değerlendirdi. İşte detaylar…
11.10.2021Uzmanpara
Gıda fiyatlarındaki artış tüm dünyanın kabusu
Gıda fiyatlarındaki artış tüm dünyanın kabusuKüresel gıda fiyatları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisini gösterdiği 2020 yılından bu yana yükselişini aralıksız sürdürürken, bu artış dünya genelinde artan enflasyonun itici güçlerden birini oluşturuyor.
7.10.2021Ekonomi
Japonya para politikasını değiştirmedi
Japonya para politikasını değiştirmediJaponya Merkez Bankası (BoJ), faizlerde ve para politikasında değişikliğe gitmezken, iklim değişikliğiyle mücadeleye yönelik çabaları desteklemek amacıyla sağlayacağı fon programının detaylarını açıkladı.
22.09.2021Uzmanpara
Enflasyonist baskılar gündemdeki yerini koruyor
Enflasyonist baskılar gündemdeki yerini koruyorKüresel ekonomide enflasyonist risklerin deflasyonist risklerden daha fazla konuşulduğu bir süreçten geçilirken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde devreye alınan destekleyici politikalar ve yeniden şekillenen dünya düzeni konunun uzunca bir süre daha gündemde kalacağına işaret ediyor.
20.09.2021Uzmanpara
'ABD tahvilleri çöp yatırım'
'ABD tahvilleri çöp yatırım'Ünlü yatırımcı Bill Gross, ABD 10 yıllık tahvil getirilerinde önümüzdeki 12 aylık dönemde muhtemelen yüzde 2 seviyesi görüleceğini ve böylelikle yatırımcıların yaklaşık yüzde 3 zarar edeceğini belirtti.
2.09.2021Uzmanpara
Çelik üretiminde Türkiye büyüdü
Çelik üretiminde Türkiye büyüdüKPMG Türkiye Metal ve Maden Sektör Lideri Burak Yıldırım, gerek uygulanan teşvikler gerekse de Türk çelik üreticisinin hızlı hareket kabiliyeti ile Türkiye çelik sektörünün büyümeyi sürdürdüğünü bildirdi.
3.08.2021Uzmanpara
Çelik üretiminde dünya daralırken Türkiye büyüdü
Çelik üretiminde dünya daralırken Türkiye büyüdüKPMG Türkiye'nin "Demir Çelik Sektörü Raporu"na göre, ABD ve AB'nin uyguladığı ihracat kotaları ve salgın sebebiyle küresel çelik sektörü yüzde 1 daralırken, Türkiye çelik sektörü yüzde 6'lık büyüme gerçekleştirerek 2020'yi güçlü şekilde kapattı.
3.08.2021Ekonomi
ABD borsaları rekor kırmaya devam etti
ABD borsaları rekor kırmaya devam ettiKüresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanaklarıyla artan belirsizlikler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınındaki delta varyantına karşın ABD borsaları rekor kırmaya devam ederken, gelecek hafta gözler Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları, Japonya ve Türkiye'de merkez bankalarının faiz kararları ile Çin'de büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.
10.07.2021Uzmanpara
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında, karışık bir seyir izlendi.
6.07.2021Uzmanpara
Piyasalar veri odaklı seyrini sürdürüyor
Piyasalar veri odaklı seyrini sürdürüyorKüresel piyasalarda veri odaklı seyir devam ederken, altın ve petrol fiyatlarındaki yükseliş eğilimi dikkati çekiyor.
6.07.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Elvan'dan büyüme açıklaması
Son dakika: Bakan Elvan'dan büyüme açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, büyüme, ödemeler dengesi ve kamu maliyesi tarafının olumlu sinyaller verdiğini belirterek, "Bu ülkenin ihtiyacı düşük enflasyon ve kur istikrarı. Fiyat istikrarı olmaksızın, sürdürülebilir bir büyüme ve refah artışından bahsedemeyiz." dedi.
25.06.2021Ekonomi
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında, haftanın son işlem gününde karışık bir seyir izlendi.
18.06.2021Uzmanpara
Piyasalar Fed sonrası yön arayışında
Piyasalar Fed sonrası yön arayışındaKüresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) beklentilerden şahin bulunan haziran toplantısı kararları sonrası karışık bir seyir izlemeye devam ediyor.
18.06.2021Uzmanpara
BoJ iklimle mücadele programı başlatacak
BoJ iklimle mücadele programı başlatacakJaponya Merkez Bankası (BoJ), faizlerde ve para politikasında değişikliğe gitmezken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) etkilerine karşı finansman desteği sağladığı özel programının süresini 6 ay uzattı ve iklim değişikliği ile mücadele için yeni bir fon sağlama programı açıkladı.
18.06.2021Uzmanpara
‘TL değerlensin, enflasyon düşsün, sonra faiz insin’
‘TL değerlensin, enflasyon düşsün, sonra faiz insin’Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan, “Yaygın aşılamada mesafe katetmiş ülkelerde normal yaşama dönüş başladı.
18.06.2021Ekonomi
Avrupa borsaları düşüşle açıldı
Avrupa borsaları düşüşle açıldıAvrupa borsaları, İtalya hariç güne düşüşle başladı.
3.06.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Parasal Genişleme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.