Capital Economics

Capital Economics

Son dakika Capital Economics haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Capital Economics gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Capital Economics haber sayfamızda...

Capital Economics

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 126 capital economics haberi bulunmuştur.
Japonya'da çekirdek enflasyon hızlandı
Japonya'da çekirdek enflasyon hızlandı Japonya'nın çekirdek enflasyonu şubat ayında hızlandı. Daha geniş fiyat eğilimini ölçen bir endeksin keskin bir şekilde yavaşladığını gösteren veriler merkez bankasının faiz oranlarını ne kadar sürede tekrar artıracağı konusundaki belirsizliği vurguladı.
22.03.2024 Uzmanpara
'İngiltere ekonomisi resesyondan çıkabilir'
'İngiltere ekonomisi resesyondan çıkabilir' Capital Economics'ten Ruth Gregory'nin analizine göre, İngiltere'nin 2024 yılının başında kısa süreli resesyondan çıkma olasılığı artıyor.
13.03.2024 Uzmanpara
Çin'de enflasyonun yüzde 0.5 olması bekleniyor
Çin'de enflasyonun yüzde 0.5 olması bekleniyor Capital Economics, Çin'de enflasyonun 2024 yılında ortalama %0,5 olmasını bekliyor.
11.03.2024 Uzmanpara
'BoJ faizi yüzde 2'ye çıkarabilir'
'BoJ faizi yüzde 2'ye çıkarabilir' Capital Economics'in Kıdemli Piyasa Ekonomisti Hubert de Barochez, Japonya Merkez Bankası'nın (BoJ) önümüzdeki on yıl içinde faiz oranlarını %2'ye yükseltebileceğini söyledi.
8.03.2024 Uzmanpara
Japonya'da imalatçıların ekonomiye güveni arttı
Japonya'da imalatçıların ekonomiye güveni arttı Japonya Merkez Bankası (BoJ) tarafından düzenlenen ankete göre büyük imalatçılarının ekonomiye güveni aralık ayına kadarki üç aylık dönemde son iki yılın en yüksek seviyesine çıktı.
13.12.2023 Uzmanpara
İngiltere'de ekonomik aktivite yavaşladı
İngiltere'de ekonomik aktivite yavaşladı İngiltere'de ekonomik aktivite Ocak 2021'den bu yana görülen en hızlı şekilde geriledi.
22.09.2023 Uzmanpara
BoE'den faiz artırımı bekleniyor
BoE'den faiz artırımı bekleniyor Capital Economics, İngiltere Merkez Bankası'ndan (BoE) faiz artırımı beklemeye devam ediyor.
20.09.2023 Uzmanpara
Arjantin’de ‘Merkez’ karşıtı aday, kuru ve faizi zıplattı
Arjantin’de ‘Merkez’ karşıtı aday, kuru ve faizi zıplattı Arjantin’de ekimdeki genel seçimler öncesi yapılan ön seçimde en çok oyu aşırı sağ ve popülist görüşleriyle bilinen aday Javier Milei aldı.
16.08.2023 Ekonomi
'Çin'in büyümesi yüzde 6'ya ulaşabilir'
'Çin'in büyümesi yüzde 6'ya ulaşabilir' Capital Economics (CE) analistleri Çin'in 2023 yılı GSYH büyümesinin beklenenden daha hızlı bir toparlanma gösteren ekonomik verilerin ardından yüzde 6'ya ulaşma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.
18.04.2023 Uzmanpara
'Japonya, 2023'te resesyona girebilir'
'Japonya, 2023'te resesyona girebilir' Capital Economics, Japonya ekonomisinin 2023 yılında resesyona girebileceğini söyledi.
7.12.2022 Uzmanpara
Çin'de karantina endişesi! Sırada Pekin mi var?
Çin'de karantina endişesi! Sırada Pekin mi var? Çin'in başkenti Pekin'de yetkililerin neredeyse tüm kent sakinlerinden Covid testi yaptırmalarını istemesi halk arasında panik yarattı. Pekinliler, yeni bir kapanma geleceği konusunda endişeli.
28.04.2022 Dünya
Çin gösterge faiz oranlarını indirdi
Çin gösterge faiz oranlarını indirdi Çin Merkez Bankası gösterge konumdaki kredi ana faiz oranlarında indirime gitti.
20.01.2022 Uzmanpara
İngiltere'de tahvil getirisi 10 yılın zirvesinde
İngiltere'de tahvil getirisi 10 yılın zirvesinde İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) şubat ayında yapacağı Para Politikası Kurulu (MPC) toplantısında faiz artıracağı beklentisi tahvil getirilerini yükseltiyor. Bu gelişmeyle birlikte 10 yıllık tahvil faizleri 10 yılın zirvesine çıktı.
18.01.2022 Uzmanpara
'Avrupa'da doğal gaz fiyatları yükselebilir'
'Avrupa'da doğal gaz fiyatları yükselebilir' Capital Economics, Rusya-Ukrayna krizinin tırmanması halinde Avrupa'da doğal gaz fiyatlarının 2021 yılında görülen zirvelere yeniden çıkabileceğini bildirdi.
18.01.2022 Uzmanpara
'ECB faizleri 2025'e kadar sabit tutabilir'
'ECB faizleri 2025'e kadar sabit tutabilir' Capital Economics Ekonomisti Jack Allen-Reynolds, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) halihazırda yüzde -0,50 olan mevduat faiz oranını 2025 yılı civarına kadar devam ettirmesini beklediklerini söyledi.
16.11.2021 Uzmanpara
İngiltere'de perakende satışlar geriledi
İngiltere'de perakende satışlar geriledi İngiltere’de perakende satışlar, eylülde yüzde 0,2 azalarak beklentilerin altında kaldı.
22.10.2021 Uzmanpara
Enflasyonist baskılar gündemdeki yerini koruyor
Enflasyonist baskılar gündemdeki yerini koruyor Küresel ekonomide enflasyonist risklerin deflasyonist risklerden daha fazla konuşulduğu bir süreçten geçilirken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde devreye alınan destekleyici politikalar ve yeniden şekillenen dünya düzeni konunun uzunca bir süre daha gündemde kalacağına işaret ediyor.
20.09.2021 Uzmanpara
İngiltere'de büyüme beklentilerin altında kaldı
İngiltere'de büyüme beklentilerin altında kaldı İngiliz ekonomisinin büyümesi, temmuzda yüzde 0,1 ile beklentilerin altında kaldı.
10.09.2021 Uzmanpara
İngiliz ekonomisi beklentinin altında kaldı
İngiliz ekonomisi beklentinin altında kaldı İngiliz ekonomisi 2021 yılının mayıs ayında yüzde 0,8 büyüme kaydetti.
9.07.2021 Uzmanpara
Şahin Fed alarmı
Şahin Fed alarmı ABD Merkez Bankası (Fed) tutanaklarına göre varlık alımlarını beklenenden erken azaltmak gerekebileceğini düşünenler var. Bu gelişmeyle dolar uluslararası piyasalarda değer kazandı
9.07.2021 Ekonomi
TCMB için ufukta faiz indirimi görünüyor
TCMB için ufukta faiz indirimi görünüyor Ekonomistler ve stratejistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının bu ay faizlerde indirimi pas geçse de ileriki aylarda parasal gevşemeye gideceğini öngörüyor.
17.06.2021 Uzmanpara
Dünyayı bekleyen kriz kapıda! ABD basını yazdı
Dünyayı bekleyen kriz kapıda! ABD basını yazdı Uzmanlar, dünya çip üretiminin yarısından fazlasını karşılayan Tayvan'da görülen son 50 yılın en ağır kuraklığının çip üretimini olumsuz etkileyebileceğini belirtiyor.
12.06.2021 Teknoloji
Yabancı ekonomistler faiz kararını değerlendirdi
Yabancı ekonomistler faiz kararını değerlendirdi İspanyol BBVA'nın Büyük Veri Araştırmaları Başkanı Alvaro Ortiz Vidal-Abarca, TCMB'nin politika faizinde değişikliğe gitmeyerek doğru bir karar verdiğini kaydetti.
6.05.2021 Uzmanpara
İngiliz hükümeti rekor seviyede borçlandı
İngiliz hükümeti rekor seviyede borçlandı İngiliz hükümeti, 2021 yılı şubat ayında 19,1 milyar sterlin borçlandı.
19.03.2021 Uzmanpara
Merkez Bankası, enflasyonla mücadelede kararlılığını ortaya koydu
Merkez Bankası, enflasyonla mücadelede kararlılığını ortaya koydu Yabancı ekonomist ve stratejistler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) bugünkü faiz kararıyla enflasyonla mücadele konusundaki kararlılığı gösterdiğini kaydetti.
18.03.2021 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Capital Economics ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.